Keresés

Részletes keresés

ax15 Creative Commons License 2016.06.29 0 0 24920

A kétrétegűnek is "túl jó" a légzárása.

 

A jobb hőszigetelés azt is megakadályozza hogy nyáron bejöjjön a meleg.

 

 

Előzmény: malom70 (24919)
malom70 Creative Commons License 2016.06.29 0 0 24919

Tisztelt Fórumtársak, Ablakos Szakemberek!

Ablakcsere előtt vagyunk, 1987-es építésű panel lakás harmadik, legfelső emelet sátortetős házban (tehát felfelé is szökik a meleg, de a födém azért hőszigetelt), egyelőre nincs egyéni mérő, és a falak sem hőszigeteltek. Érdeklődnék, hogy van-e értelme 3 rétegű üvegnek, vagy csak kidobott pénz. Illetve előre gondolkodást jelent-e a 3 rétegű üveg arra az esetre, ha az elkövetkező 10-15 évben lesz egyéni mérő és/vagy hőszigetelés a házon, ami azért elég valószínű. Az ablakosok azzal riogatnak, hogy a túl jó légzárású és hőszigetelésű ablak miatt a jelenlegi hőszigeteletlen fal esetén be fog penészedni a lakás, mert nem az ablakon csapódik le a pára. Most akkor direkt legyen rosszabb??

leroyclub Creative Commons License 2016.06.29 0 0 24918

Sziasztok! 2 árajánlat közül kellene választanom. Tudnátok segíteni, hogy melyik a jobb az alábbi tulajdonságok alapján?

1: GEALAN D2 (IQ 8000) 6 légkamrás, 4-16-4 Lowe+Argon gáz (2 rétegű üveg), Roto vasalat: kiemelés gátló, résszellőző, hibásműködés gátló, Ug = 1,1 W / m2K, 74mm tokszélesség, dupla acélmerevítés, dupla gumitömítés

2: Vasalat: Shüco Üveg: 4-12-4-12-4 mm torzításmentes (FLOAT) hőszigetelt üveg 0,7w m2 Ko Argon, szárnyak 82mm-es beépítési mélysége

kiss_atti Creative Commons License 2016.06.27 0 0 24917

Németet, vagy magyart ??

:-))))

Előzmény: Grimmgyuri (24916)
Grimmgyuri Creative Commons License 2016.06.27 0 0 24916

KisAti merre vagy? Ablakot akarok! :-D

LandCruiser Creative Commons License 2016.06.27 0 0 24915

Köszöntem. 

Akkor egy 140x140 3 rétegűvel még nem gond. 

 

Én is jobban örülnék 2 szárnyúnak, csak árban már elég húzós, a méretét tekintve pedig elfér, nem egy konyhába lesz, mint nővéreméknél, ahol a 130-as ablakot lehetetlen kinyitni, mert belógna a konyha közepére.

kiss_atti Creative Commons License 2016.06.27 0 0 24914

Annyival hadd egészítsem ki,

 

ill., más szemszögből megközelítve: hogy - természetesen a gyárthatósági kereteken belül !! - én 2,1-2,2 m2-nél ( vagyis az Általad is írt 1500*1500-as ablakméret  környékén) húztam meg a határt. Vagyis  1000*2400-as teraszajtót tőlem elég nehéz volt venni az utóbbi 4-5 évbenn, ha sikerült valakinek, akkor az szárnyosztós. 

Előzmény: -!Gabesz!- (24913)
-!Gabesz!- (X) 2016.06.27 0 0 24913

Én 1500 X 1500 fölé nem mennék, és nem is megyek.. Legyen az akár kétrétegű, vagy háromrétegű. Kétrétegűből simán gyárható ez a méret egyszárnyúnak, de még háromrétegűvel is.. (az másik kérdés, hogy ajánlott e...) Vannak gyártók, akik még az 1500 X 1500 fölött is gyártanak egyszárnyút.. Fontos a profilban található acélmerevítés milyensége, anyagvastagsága... Illetve a vasalat!

... az meg már nézőpont kérdése, hogy akit tudok lebeszélek ebben a méretben az egyszárnyúról bizonyos esetekben, viszont van ahol ez bevállalható. (Én nem szeretem ekkora méretben már az egyszárnyút..)

Előzmény: LandCruiser (24912)
LandCruiser Creative Commons License 2016.06.26 0 0 24912

Sziasztok ! 

Mekkora a max. műanyag egyszárnyú ablakméret 2 ill. 3 rétegű üvegezéssel, amit még simán elvisel a profil, és a vasalat is ? 

Gondolom nem mindegy azonos négyzetméternél, hogy arányaiban milyen széles, és milyen magas a nyílászáró, de azért hozzávetőlegesen érdekelne.

0l0 Creative Commons License 2016.06.26 -1 0 24911

Egyszer régebben miután fel mertem hozni ezt az XPS bélést, mint a hőszigetelési célú toktoldó helyett alkalmasint hatékonyabb megoldást, nagy ellenkezéssel sikerült találkoznom. Ha jól emlékszem nem sokkal a kedélyek elcsitulása után Ganser örvendezett, hogy épp akkor csinált egy ilyen XPS-es szerelést, de sokkal jobb módszerrel, mint az előzetes kávabélés. Utóbbit amint le tudtam szűrni azért kezelte ellenérzéssel, mert megnehezíti a kiékelést és nyilván különben meg nem nagyon értékeli a hőszigetelésben és anyagköltségben jelentkező előnyeit. A részleteket emlékeim szerint akkor is afféle szakmai titokként homályban hagyta, hasonlóan a mostani szűkszavú utalásokhoz. Kérdezz rá, hátha kifejti legalább olyan terjedelemben amennyire velem hajlandó foglalkozni! :-)

Egyébként különösebb gondot nem okoz ez az általa propagált megoldás sem, mert az XPS-t és a legtöbb szigetelőanyagot lehet, sőt profibb esetekben szokás is purhabbal ragasztani, cementes műgyantás ragasztó helyett. Ezek alapesetben nem dagadó verziók, hogy a szigetelés ne púposodjon ki.

A csavarok, azok esetleges alátételése és az ékek bennléte nem probléma, a leszabott XPS darabokba a csavar, ék ... helyét nem olyan nagy ügy kivágni. Nem is kell nagyon pontosnak lenni, mert a tok köré fújt dagadóhab kitölti a réseket. Miután az XPS le van szabva ehhez való purhabbal be lehet ragasztani a káva és a tok közé és mikor tartani kezd mögötte a hab, akkor be lehet fújni a dagadósat. Ha az XPS csak a tok szélességében kerül oda és nem nyúlik ki a külső kávára, akkor egy ütemben is ki lehet fújni hagyományos szerelőhabbal, hiszen ekkor az XPs a tok és a káva között nem tud hova púposodni.... Mivel az XPS-t a belső ablaksíktól elég rakni (a belső káva szigetelése normál esetben egy fölösleges dolog) így kívülről nem sokat kell betolni rajta a ragasztáskor. Még akár a cementes ragaccsal is menne...

Gondolom ezt én tisztán elméletileg, de majd kifejti az illetékes, ha akarja. 

Előzmény: Mrija (24907)
kiss_atti Creative Commons License 2016.06.26 0 0 24910

Nem tűnt fel,

 

mert régóta nem olvasom a hülyeségeit.

Előzmény: Mrija (24909)
Mrija Creative Commons License 2016.06.26 0 0 24909

Nem ő írta(először), ha nem tűnt volna fel :)

Előzmény: kiss_atti (24908)
kiss_atti Creative Commons License 2016.06.26 0 0 24908

Nem tudom,

 

mit írt, de NE KÖVESD a tanácsát. 

 

( Persze csak akkor, ha normálisan elvégzett munkát szeretnél. Ha vevő vagy az idiótaságokra, akkor próbáld ki a baromságait)

 

Előzmény: Mrija (24907)
Mrija Creative Commons License 2016.06.26 0 0 24907

Nem igazán :) Ha már bent van az ablak, utána hogy lehet berakni az XPSt? Úgy gyömöszölöd be ragasztóval bekenve? :) Ha meg a csavarok is bentvannak már akkor pláne nem lehetne berakni sztem..

Előzmény: 0l0 (24905)
Bz81 Creative Commons License 2016.06.25 0 0 24906

Szia Ganser! Írtam mailt!ÜDV!

Előzmény: ganser (24900)
0l0 Creative Commons License 2016.06.25 -1 0 24905

Ha esetleg a dolog még mindig nem világos, szerintem arra gondol, hogy a nyílászáró mechanikai rögzítése (ék, csavar, fül...) után kerül elhelyezésre az XPS, majd befújásra a puhab.

Előzmény: Mrija (24902)
ganser Creative Commons License 2016.06.24 0 0 24904

első: nyílászáró

Második: XPS a megfelelő vastagságban.

Előzmény: Mrija (24902)
ganser Creative Commons License 2016.06.24 0 0 24903

Régebben-mikor még olvastam "duplanullás"( bővebben: tudás=nulla,tapasztalat=0) hozzászólásait,akkor mindig a Rejtő regények hangulata idéződött fel bennem.

Verjük meg,mert még kidumálja magát!

Előzmény: gabeeen (24901)
Mrija Creative Commons License 2016.06.24 0 0 24902

Előzmény: ganser (24897)
gabeeen Creative Commons License 2016.06.24 0 0 24901

Igazából el sem olvastam amit írtál, de kérem folytasd MESTER :-D

 

 

Előzmény: 0l0 (24892)
ganser Creative Commons License 2016.06.24 0 0 24900

Kevés adat.

Ebből nehéz.

Ez százalékosan mennyit takar?

A negyvenezer lehet 10,de akár 50 százalék is!

Előzmény: Bz81 (24899)
Bz81 Creative Commons License 2016.06.24 0 0 24899

A 24884-as hozzászólásomra esetleg valamelyik szaki tudna érdemben reagálni?

 

És még 1 kérdés: Kömmerling EuroFutur 70 helyett Kömmerling 88+ rendszer megér durván 40 ezer forintos felárat?

 

Köszönöm szépen előre is!

Előzmény: Bz81 (24884)
Bz81 Creative Commons License 2016.06.24 0 0 24898

Köszönöm!

Előzmény: kem0001 (24891)
ganser Creative Commons License 2016.06.24 0 0 24897

rakhatod utólag is....

Előzmény: Mrija (24896)
Mrija Creative Commons License 2016.06.24 0 0 24896

Akkor inkább tegyek oda 1-2 centi XPS-t? Oldalra-felülre legalábbis.

 

Előzmény: ganser (24895)
ganser Creative Commons License 2016.06.24 0 0 24895

3 centi azért már nem az igazi.

Nem megoldhatatlan, de az már egy kis pontatlanságot takar.

Főleg bontásos munkáknál a legtapasztaltabbak is beleszaladhatnak a késbe,olyan egyedi sufnituning megoldásokkal lehet találkozni.

Előzmény: Mrija (24893)
ganser Creative Commons License 2016.06.24 0 0 24894

Köszönöm!

Szezon van sajnos.

(Szerencsére?)

Aki ilyenkor "másnapra" tud dolgozni,ott valami cigányság van.

A munkák döntő része rendben lezajlik.(99%)

Előzmény: kem0001 (24891)
Mrija Creative Commons License 2016.06.24 0 0 24893

Még egy kérdés: a beszerelési hézagnál mennyi a felső határ? :) kb 1 cm az alap ugye, 3 már sok(oldalanként)?

Előzmény: ganser (24890)
0l0 Creative Commons License 2016.06.24 -1 1 24892

Ez meg a tipikus érv nélküli lehülyézős válasz volt, arra a megszokott esetre, amikor kiderül, hogy értelmetlenül kötözködtek egyesek lényegtelenebb részleteken és még csak nem is jogosan. Hogy kár-e a szóért, az  azon is múlik, hogy az olvasók egy része rendelkezik-e kellő érdeklődéssel, idővel, logikával és szövegértéssel, hogy elolvassa, amit írtam és átlássa miről van szó. Annyiban valóban kár, hogy ha nem volnának ezek az össztűzszerű megmozdulások, akkor megtakaríthatnám ezt magamnak..

A "pirossal kiemelt az nagyon ott van" rész előtti fekete betűs "vagy bizonyos feltételek mellett esetleg" is nagyon ott volt a szövegben. Tegyük fel, hogy ez nem merő rosszindulatból kerülte el a nyájas olvasók egy részének figyelmét, miközben minden figyelmüket a pirosra összpontosították.

A "bizonyos feltételek mellett esetleg", ami tehát nagyon ott van, (és nem keverendő valamiféle "mindenki csinálja így" megfogalmazással), jelenthet bármiféle partikuláris esetet, mint pl nálam, ahol a hőszigetelés során feljebb sikerült pár redőnyt annyival tornászni, hogy a gurtni, az eredeti tokot és toktoldót érintő furatok helyett, a felső purhabon tudott átcsusszanni. Tettem ezt azért, mert így több a bejutó fény az egyébként túl sötét helyiségben, az áthidalót viszont mégiscsak szerencsétlen megoldás lett volna megfúrni ezért, de görgőrendszerben sem gondolkodtam. Nem sértődtem volna meg ha a mesterek annak idején szintén így csinálták volna, sőt ha nem áthidalózták volna be a régi belső redőnytokot, hanem feljebb tolták volna az ablakot, illetve fölé odatették volna egy szigetelő rétegre a külső redőnyt, akkor különösen tudnám utólag becsülni őket.

Nem akarok semmit senkinek beadni, nem is javaslatként fogalmaztam meg ezt a kérdéses szövegösszefüggésben, egyszerűen megemlítettem a lehetőségek utolján, melyekkel az előző kötözködésre válaszoltam. Számomra tény, és nem vitatéma, hogy működő megoldás. Ha valakinek ez nevetséges, akkor nevessen egy jót rajta!

Innen nézem-onnan nézem szinte mindenhol van. Az "itt nincs" leginkább valakinek a saját agyára vonatkozhat bizonyos esetekben. Pl az "XPS az ablak alá lehet vagy inkább nem célszerű" kérdésre egészen másképp válaszolhat egy nyílászáró beépítéssel foglalkozó, és egy hőszigeteléssel foglalkozó szakember...

Én egyik sem vagyok, de ha az lennék, valószínűleg, akkor sem tudnék határozott választ adni, amíg a peremfeltétel mindössze annyi, hogy ablak alá XPS. Milyen ablak, mekkora, milyen síkra kerül, milyen épület, milyen falazat, milyen a megcélzott energiaosztály, mik a célok, a preferenciák és még számos tényező alapján lehet dönteni, hogy van-e értelme foglalkozni vele, vagy sem.

Ha a jelen irományom után sem változik a véleményed, akkor a Ganser által javasolt X-es dolgot valahol támogatom. Ez nála (és másnál is) bevált, egyszer sem rúgta velem össze a port azóta. Remélem maradnak így is páran, kevésbé vehemens fórumozók, akik normális hangnemben kijavítanak, amikor tényleg tévedek.

Előzmény: Kisdi (24879)
kem0001 Creative Commons License 2016.06.23 0 0 24891

Pontosan, nagyon szépen dolgoznak a srácok, csak kicsit kellett rájuk várni. Az erkélyemet is velük fogom csináltatni.

Előzmény: ganser (24889)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!