Keresés

Részletes keresés

murray Creative Commons License 2004.01.12 0 0 29
Nézd, én csak Neked akarok jót!
mióta lax itt? eléggé kilehetsz a szavaidból ítélve!
én eladnám a helyedben!
bár...a múltkor voltam egy zuglói társasházban egy havernál 18milla a kéró a hálószobában du 5kor tisztán hallottuk hogy verik a gyereket a szomszédban....
nálunk nappal elmegy, este meg éjjel a szar!
Előzmény: Caipi (28)
Caipi Creative Commons License 2004.01.12 0 0 28
Hi, jelentem én kaptam füldugót karácsonyra a családtól, helyes rózsaszínű.
Ami az eladást illeti: az, hogy mások bunkók (az eladódra gondolok, ha jól értettelek) az még nem ok arra, hogy én is az legyek!..
És részvétem, sorstárs.
Előzmény: murray (27)
murray Creative Commons License 2004.01.12 0 0 27
ma megyek a gyógyszertárba füldugóért!
murray Creative Commons License 2004.01.12 0 0 26
T. Sorstársak!

szörnyü miket olvasok itt mi van felétek!
nem akarlak titeket elkeseriteni de hiába szereltek fel minden drága dolgot soha nem fognak megszünni a zajok a szomszédból!
el kell adni a lakásokat, nincs mese!
a vevőnek nem kell tudni és sem tudtam annak idején!
érdekes nálunk csak este 10 után hallatszanak jobban át a hangok.
este tök csend van tegnap esti termés:
-felettünk gyrekrohangálás
-kádba viz engedés

-mellettünk veszekedés este 1/2 12!
-rágóval lufifújás és pukkanás! -ezen olyat röhögtem!:-)
-beszélgetés

átkopogtam egy collos vascsővel újabban ezzel alszom!
fel sem kell kelni hogy a plafont is elérjem!:-))
olyat szólt, biztos beszakadt a fejük a túloldalon!:-))

Előzmény: Caipi (25)
Caipi Creative Commons License 2004.01.11 0 0 25
Te Kirumiru,
én úgy olvasgattam most mindenfele, látom sok helyen jártál, és úgy érzem, hogy Benned is leginkább az van, hogy b*sszanak egyedül az építtetők. (Bár aláírom, hogy lehet, hogy - legalábbis eleinte - nincsenek is tudatában a problémának.) Nekem is egyszerűbb lett volna megcsináltatni a lakást legalább annyira, hogy az akusztikai előírásoknak megfeleljen, és aztán eladni, de én a fenti szempont alapján perelek.. Hátha legalább a jövőre nézve oda fognak figyelni erre.. (És ha elveszítem a pert, legalább az a tudatom megvan, hogy én mindent megpróbáltam, és még mindig meg tudom csináltatni. Addig meg csendben szenvedek.) Szerinted nincs valami olyan hely, ahol több házból/több aláírással fel tudnánk lépni? Az építésügyben? Fogyasztóvédelmileg? Mittomén?
Előzmény: kirumiru (24)
kirumiru Creative Commons License 2004.01.11 0 0 24
Caipi:

Hu az nem tl jo. Ma ejszaka en is felebredtem ugy fel 12-kor, mert hazajohettek a felettem levok (vagy valaki kozuluk mert mar elotte is volt zaj) es elkezdtek nalam is zuhanyozni meg lepkedni. Valamit ugy leejthettek a szobaban, hogy szoszerint megijedtem! Valami bazi nagy dolog lehetett mert rengett az egesz fodem.

Azt a tepetat majd en is megnezem, bar a testhangok ellen en sem tudom elkepzelni nagyon hogy hasznalna. Nalam az a mak, hogy 2,7m a belmagassag igy 10-15 cm almennyezet belefer.

Előzmény: Caipi (23)
Caipi Creative Commons License 2004.01.11 0 0 23
Kirumiru,
eszembe jutottál, mert arra ébredtem (1/4 10-kor), hogy valami zajosat csinál a felettem levő a fürdőszobában.. Átjöttem a nappaliba, csörgött a szomszéd mobilja, döngő léptekkel odament felvenni.. Utána valaki tüsszentett egy nagyot.. Grrrr, hogy én hogy utálom ezt a lakást! És nem amiatt, amiket hallok, hanem amiatt, hogy úgy érzem, hogy nincs "magánszférám".
Tényleg ciki, hogy hogyha az ember nekiállna 10 centis hangszigeteléseket készíttetni, elfogy a helység, és pl. nálam csak 2,5m a belmagasság. Ezért tetszik a Saarpor tapéta, csak testhangoknál végképp nehéz elképzelni, hogy segítene.
kirumiru Creative Commons License 2004.01.10 0 0 22
lapitanak... de elobb kijavittatom a nyilaszarot kedden, mert van egy kis res a szigetelesnel es huz be a hideg (ja igaz hogy ez a harmadik alkalom mert elozo ketszer 45 percig vartam rajuk de nem jottek a megbeszelt idopontre -> ebben a kivitelezo a hibas, nem az AL)
majd utana ujra bemegyek es beszelek, de akkor mar nem leszek olyan udvarias...
Előzmény: barnabas100 (21)
barnabas100 Creative Commons License 2004.01.10 0 0 21
kirumiru:

A múltkori emlékezetes "kezet sem fogok" szitu óta keresett valaki az AL-től vagy lapítanak?

Caipi Creative Commons License 2004.01.10 0 0 20
Részvétem.. az én nappalim falán és ugyanilyen a fürdőszoba, és a kád tapad a falon.. ha megmozdulnak benne, hallani a víz csobbanását is..A "zajszakértő" nekem, a födémre is, a következőt javasolta: eredeti falra 6 cm vastag üveggyapot, legalább 18 kg/m3 térfogatsúllyal - + horganyzott acél falprofil + két réteg 12,5mm-es gipszkarton önmetsző csavarokkal szerelve, de a (fel/össze)szerelésre is vannak előírásai, én viszont azt nem látom át.. De nézz körül a hangszigetelés, zajszigetelés témában, mert ott okos emberek jártak
Előzmény: gagarin- (19)
gagarin- Creative Commons License 2004.01.10 0 0 19
Sziasztok sorstársak!

Mi is most költöztünk új építésú lakásba, hasonló gondokkal küldök (pláne, hogy eddig mindig olyan lakásban laktam, ami fölött nem lakott senki)...

Nekem a gondom az, hogy a gyerekszoba egyik fala közös a szomszéd fürdőszobájával, ráadásul azon a falon van nekik a kád csaptelep... gondolhatjátok - amikor eresztik a vizet, olyan, mintha valami turbina üzemelne nálunk :( Még azt is hallom, ahogy a szomszéd bőre nyekereg a kádzománcon...

Milyen megoldás létezik erre? Most nem a 2x2-es szekrényemberre gondolok, mert szegények nem tehetnek róla, és nem is a perre, mert az ugye nem hoz eredményt vagy 10 évig... hanem valami technikai okosságra.
Ezt a közös 2,5x2,7 méteres falat kellene valami atom szigeteléssel ellátni... ismertek erre szakosodott céget? Vagy anyagot?

A másik porbléma a felettünk lakó, aki(nek a gyereke) tele talppal rohanál fel-alá - erre gondolom csak a szép szó a megoldás...

Köszi,

g.

kirumiru Creative Commons License 2004.01.10 0 0 18
en is azt feltetelezem hogy ott van, de nem hiszem el hogy megfelel es igenis merje be!
ha megfelel akkor majd en teszek rola hogy megszunjon. Vagy megnevelem a felettem levot vagy hangszigetelek. Lehet hogy a 23m2-bol kene egy 12-t csinalni (nagy alpadlo, almennyezet, sok hangszigeteles a valaszfalakon, parnazott ajtok stb) es akkor franko lenne. :-))
Előzmény: Caipi (17)
Caipi Creative Commons License 2004.01.10 0 0 17
Én abszolút nem értek ehhez, de gondolhatod hogy mindent összeolvastam a témában, amit lehetett.. és ugye vannak a mérési eredmények. Nálam a nappali födém hangszigetelése elvileg megfelelő, ez az a két érték, ami megfelelt. (Léghang és lépéshang) Tehát akár feltételezhetjük, hogy rendesen ott van a műszaki leírásban írt hangszigetelés. Viszont a SRÉGEN felettemlevő fürdőszobából, ami a nappali és a háló közé esik, nem felelnek meg az értékek, se a nappalim, se a hálóm esetében. Tehát a gond valahol a válaszfalaknál kell hogy legyen. Ez lehet hanghíd? Vagy annak a hiánya, amit több új építésű háznál láttam, hogy "hangszigetelés.. helységeknél akusztikailag elválasztva"? Azt is olvastam, hogy a hangszigetelést elvileg minden helység válaszfalainak az aljára fel kellene "futtatni", ezt is láttam egy-két háznál, de persze lehet, hogy ez ugyanazt jelenti, mint az előző. Csak azt akarom kihozni, hogy bőven lehet, hogy amit az építtetőid írtak, az igenis meg van csinálva.. csak kevés.
Előzmény: kirumiru (16)
kirumiru Creative Commons License 2004.01.10 0 0 16
Vannak ugye a felmeno hideg/melegviz csovek a mellekhelysegben. Nos ott aszem egy vb piller van es alapvetoen az hozza at a hangot, de a hozzakapcsolodo teglafal tovabbitjha es olyan mintha a teglafalban csordogalna a vizecske.

nekem nem a mellettem levo szomszeddal van gondom hanem a felettem levovel. Az egyik oldalamon nincs szomszed (lepcsohaz, viszont itt hallom a vizcsorgast, mert ezen az oldalon van a furdoszoba), a masik oldalon hal' Itsnenek nincs gond.

Jo lenne ha visszaadnak a penzt amennyivel kevesebb lenne.mondjuk 0.1m*5m = 0.5 m2 tehat olyan 140 ezret kene visszaadniuk + megcsinalni a szigetelest jora... Aszem ezek csak almok. :-(

Előzmény: llamada (15)
llamada Creative Commons License 2004.01.10 0 0 15
>mondjuk kijonnek bemerni mert azt allitom, hogy serult a hangszigeteles

Nem kell tudnod, hogy sérült-e: nem jó, és kész. Oldják meg. Ugyanebből a cipőből szurkolok Neked :)

>a fejuket az ajton bemazolnak egyet nekik.

Van egy "zavaró szomszédok" topic, sok okos ötlet és érdekes tapasztalat gyűlt össze ott.

>Az egyik falat (a furdoszoba oldali falat) hangszigeteltetem

Milyen szerkezet van ott a környéken, tudod, hogy mi hozza át a hangot? Maga a fal, vagy egy vasbeton elem, és a hozzá csatlakozó fal? Meg kéne tudni, hogy a vb. elemet a Te falaid felől (oldalról is!) lehet-e utólag hangszigetelni? (Olyasmire gondoltam, hogy bevésni az elem mentén a szomszéd faláig, és telinyomni valami szigetelőanyaggal, mint ahogy a mennyezet és a válaszfalak teteje között is purhabozzák szigetelésnek.)

A felőled-oldai falon levő szigetelésért viszont az építőnek kéne kártérítést fizetni, hogy annyival kisebb (értékű és használhatóságú) a lakásod. Ez vajon kivihető?

Előzmény: kirumiru (13)
Caipi Creative Commons License 2004.01.10 0 0 14
Na és akkor mit szóljak én, akinek a lakása bizonyítottan még ennek sem felel meg?.. A szabvány egyébként 88-as, és a Csott és azt mondta, hogy már rég meg kellett volna változtatni, mert az embereknek már sokkal magasabbak az igényeik. Ezúton újévi fogadalmat teszek: a legközelebbi lakásom régi házban, a legfelső emeleten lesz, max. egy szomszéddal. Csak szabaduljak meg ettől..!
Előzmény: kirumiru (12)
kirumiru Creative Commons License 2004.01.10 0 0 13
mit lehet beszelni? mondjuk kijonnek bemerni mert azt allitom, hogy serult a hangszigeteles... es garanciaban akkor meg kell csinalniuk.

remelem hogy segit. Ez az egyetlen lehetoseg, azon kivul hogy biztonsagi oroket alkamazok akik allandoan lekapcsoljak majd a villanyorajukat es ha kidugjak a fejuket az ajton bemazolnak egyet nekik.

azon is gondolkodtam hogy az egyik falat (a furdoszoba oldali falat) hangszigeteltetem, de akkor kisebb lenne a szoba es hulyen nezne ki...

Előzmény: llamada (11)
kirumiru Creative Commons License 2004.01.10 0 0 12
caipi:
sajnos nem segit, mert csak egy szobam van -> 23 nm. szoval nalam sem segit ez a megoldas.

szerintem sem er semmit a szabvany. Legalabb ha nem lenne szabvany akkor mindenki versengene a jobb hangszigetelesert igy meg csak mindenki azt monjda hogy az ilyen-olyan szabvanyt teljesiti es ettol mindenki hasra esik, ez igy olcsobb nekik.
Szerintem pereljuk a szabvanyugyi hivatalt hogy egy egeszsegi allapotra karos szabvanyt fogadott el (stressz, gyomorfekely kialakulasra veszely, almatlansag, depresszio stb).

ha a 220-s halozatot is ilyen gyange szabvany szerint epitettek volna akkor csak gumikesztube lehetne bedugni barmit is a konnektorba...

Előzmény: Caipi (10)
llamada Creative Commons License 2004.01.10 0 0 11
>Meg fogok beszelgetni az epitettovel, csak elobb megvarom mig mas hibakat kijavitanak garanciaban...

Mit lehet ezen beszélni az építtetővel?

A födém hangszigetelése mennyit segít?

Előzmény: kirumiru (7)
Caipi Creative Commons License 2004.01.10 0 0 10
Hát jobb ötletem nincs, mint hogy cuccolj át olyankor a nappalid déványára.. gondolom velem ellentétben rajtad az segítene.. Nem próbáltam ki, mert még pár hónapig várnom kell a bírósági szakértésre, de a Saarpor Hungáriának van egy hangszigetelő tapétája (amit utána még rendes tapétával le kell tapétázni), és a cég azt állítja, hogy 35 db-t hangszigetel. Usque 10 rongy egy tekercs, ami 5x1 m. Az a tervem, hogy hogyha nem tudok megszabadulni a lakástól, a kevésbé ciki helyekre ezt teszem. A házibulit illetően egyébként úgy gondolom, hogy azt semmilyen falnak nem kötelessége rendesen lehangszigetelni.. sajnos. Az OTTHON-ban olvastam, hogy az előírt min. 52 db-s LÉGhangszigetelés is csak annyi, hogy a hangos beszélgetést hallod, de nem érted! Hát nem szörnyű?
Előzmény: kirumiru (9)
kirumiru Creative Commons License 2004.01.10 0 0 9
Caipi:
mit csinaljak ha nem tudok aludni? Ja egyebkent meg probaltam elintezni bekes uton a dolgot, becsongettem, de szartak ajtot nyitni ellenben fenyegetoztek... Sajnos nem vagyok az a 2x2 meteres szekrenytipus. :-(
A hangnyomasmerovel vegulis hangerot mersz, a fizikai mukodeselvet nem tudom, aszem Pa/cm2-t mer es ennek a 20(logx)-t veszi... Lehet rendelni pl. Conrad elektronikai csomagkuldo szolgalattol. (aszem ez onnan lett)
Nekem csak ez van (kolcson apamtol), egyeb cucc nincs. Ez is csak azert mert otthon a szomszed haz riasztoja ejjelente megszolalt es meg kellett merni mennyi hogy a feljelentes minel hatasosabb legyen. A kertben olyan 105 dB korul volt a hangero...

jo neked hogy megerto szomszedaid vannak. Nalam kedvenc elfoglaltsaguk koze tartozik hogy ejjel zuhanyoznak, jarkalnak, pakolnak, olyanra is volt pelda hogy kalapaltak este 11-kor. :-(
Legutobb fel negyig hazibulit tartottak es ez nem szilveszter volt...
Tokeletesse nem is lehet de ha mondjuk egy 20dB-t csokkentene a 10cm-s hangszigeteles az mar jo lenne.

Előzmény: Caipi (8)
Caipi Creative Commons License 2004.01.10 0 0 8
Te szent ég, Te éjnek éjszakáján a folyosón settenkedsz egy hangnyomásmérővel vagy mivel?.. Mi az egyáltalán, és hol szerezhető be? Ide hozzám anno több valamit hoztak a Csotték, egy valamit, aminek olyan hangja volt, mint egy repülőgépmotornak, egy izét, ami verte a földet, és egy füstölőszerűséget.
Én se tudtam aludni, ha felettem zuhanyoztak, bár az a fürdőszoba, mint az enyém, a háló mellett van - ennek ellenére ez a lépéshangszigetelés is le lett mérve, és az előírt max. 55 dB helyett 59. ( A nappalimban, ami a fürdő másik oldalán van, meg 63.. Arra esik a szellőző..)De hálistennek jó ideje senki nem zuhanyzik későn, gondolom mindenki átlátja a helyzetet.
Ami a födémet illeti, a Csott szerint bármivel is csak javítani lehet a helyzeten, tökéletessé tenni nem.
Előzmény: kirumiru (7)
kirumiru Creative Commons License 2004.01.10 0 0 7
sziasztok!

a Tevehaz egy fokkal jobb, mert ott csak a pillerek es a fodem vasbeton, a lakaselvalasztok teglabol vannak. De ennek ellenere borzalmas. Velemenyem szerint a panelben jobb a hangszigeteles.
Engem a felettem levo szomszed zavar, mert hangosabb beszelgetes, zenehallgatas, lepkedesek lehallatszanak es a szubasszusi tartomany kurvara idegesit este 10 utan amikor aludni akarok.
Meg fogok beszelgetni az epitettovel, csak elobb megvarom mig mas hibakat kijavitanak garanciaban... Ja megmertem egy muszerrel, hogy ha zuhanyoznak este 11-kor akkor a fal mellett ahol alszom ott akar 60 dB-t is mertem neha. Ami szerintem eleg sok. Igaz hogy csucsban meg a fletcher-munson gorbe szerinti erteket (ful klarakterisztikajat figyelembe veve).

Ja amikor bulit tartottak akkor megmertem a lakasuk elott ugyanigy a hangnyomast es a szobamban. Az ajtajuk elott75-80 dB volt, a lakasomban elerte a 70-t. Tehat nem csillapit valami sokat a fodem. Az ajtohoz kepest +10-15-t csak. Az loszar.

Megkerdeztem valakit, hogy mennyiert csinalna hangszigetelest a fodemre. Azt mondta hogy 5 ezer Ft/nm-ert mar egesz jot tud csinalni es ebben az almennyezet is benne van. 23 nm-s szobara 150-bol siman megvan.
De elobb garancialis javitasban (egeszen novemberig) megprobalom elerni, hogy merjek be nekem a lakast.

Caipi Creative Commons License 2004.01.10 0 0 6
Én részemről 12 millióért, és ezek nagyon olcsók itt! (ez kb. 50 nm + 6,6 nm erkély) Először azt hittem, hogy olcsó húsnak híg a leve, de olyan ismerősömnek is ugyanez a baja, aki 30 millióért vett új lakást a Rózsadombon.. Én előtte panelben laktam, igaz hogy a 10.-en, és ott semmi ilyen bajom nem volt. Bárcsak megtartottam volna.. Ami az eladást illeti: 1., nem lenne pofám hallgatni erről a problémáról 2., de ha lenne is, mivel tudok arról, hogy nem felel meg az akusztikai előírásoknak, jogilag én felelnék ezért a vevő fele, bármilyen hihetetlen is..!
De ha megvennéd.. csak szóljál:)
Előzmény: murray (4)
murray Creative Commons License 2004.01.10 0 0 5
perrel semmire sem mentek adjátok el és kész!
murray Creative Commons License 2004.01.10 0 0 4
mennyiért vettétek ezeket a kérókat?
hát nemtom én panelbe mentem újra nem volt pénzem itt is vannak hangok de aza bajom hogy gyerekek laknak fölöttem..pl az alattam lakónak király lehet..
amiket itt leírtatok eléggé durva!
Caipi Creative Commons License 2004.01.10 0 0 3
Nagyon szívesen.. majd írd meg az eredményt, mert kiváncsi vagyok. (Meg szintén mérges..) Üdv Beléd
Előzmény: barnabas100 (2)
barnabas100 Creative Commons License 2004.01.09 0 0 2
Szia Caipi!

Igen, én írtam oda is de csak utólag vettem észre. Ahogy megláttam az új topicot egyből be kellett írnom, hogy a mérgemet levezessem :-)

Köszönöm még1x a leírtakat, jövő héten konzultálok velük. Sajna ezt a bruttó 100e-t ki kell dobnoi, mert enélkül nehéz elindulni. Egyébként ha kell a per sem lesz akadály.

Köszi sorstárs!

Barnabás

Caipi Creative Commons License 2004.01.08 0 0 1
Hello, nem Neked írtam már ezt meg a Hangszigetelés topicban? De végülis mindegy.. Csott Róbert építésügyi műszaki szakértővel, akinek a számát sajnos már nem tudom, de a cég, ahol dolgozik: '95 Apszis Bt., 2092 Budakeszi, Rákóczi u.29/a. A 7 mérés ÁFÁ-stul 100.000,- volt,ketten vonultak ki mindenféle furcsa zajkeltő szerkezettel, és 13 oldalas gyönyörű szakvéleményt adtak, táblázatokkal meg minden. De ha netántán Te is perelni akarnál, a bíróság ezt nem fogadja el, hanem saját szakértőt rendel ki.
Egyébként részvétem, sorstárs - én is februárban költöztem, és hónapokig az építtető nyakára jártam, de sajnos eredménytelenül. (Idézet Kévés úr Ybl-díjas építésztől, aki tervezte: "Majd megszokja")Nekem úgy tűnik, hogy szinte minden új ház így épül, a Csott is mondta, hogy nagyon sokan hívják. Szerinte az OTP-Ingatlanon át kell lakást venni, mert azok már megütötték a bokájukat ilyen ügyben (csak tudnám, hogy?!), és azóta odafigyelnek erre a szempontra.
Üdv Neked meg kitartás meg ilyenek
Előzmény: barnabas100 (0)
barnabas100 Creative Commons License 2004.01.07 0 0 0
Szia Caipi!

Sorstárs vagyok, bár nálam a szellőző a villanykapcsolást nem közvetíti, de egy hangos beszélgetés a felső vagy alsó szomszédtól simán áthallatszik+ víz folyás, aránylag halk tv, zene, lépések stb... iszonyat!!!
Hely: Teve ház
1 év után jutattam el odáig, hogy iszonyúan zavar. Nem akartam veszekedni a beruházóval, mert amúgy korrektek voltak.

Most készülök beméretni (eredményt boritékolom).

Megírnád kérlek, hogy Te kivel méretted be? (akár mailbe).

Előre is köszi!

Barnabás

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!