Keresés

Részletes keresés

ppapa Creative Commons License 2001.11.25 0 0 304
Akkor folytatnám a listát, egyben ezúton is megköszönöm egy volt topiktársunk segítségét ahhoz, hogy a lista elétek kerülhessen.

TÖRTÉNELMI ARCKÉPCSARNOK
Budafok-Promontor, Tétény

2. rész


Dietzl József 1829-1897 1. Promontori pince 1847, cs. és k. szállító

Tóth József 1842-1912 tanár, Budafok község díszpolgára

Törley József 1857-1907 budafoki pezsgőgyáros

Francois Lajos 1859-1921 budafoki pezsgőgyáros

Seybold Frigyes 1845-1913 budafoki bornagykereskedő

Hugonnay Vilma gróf 1847-1922 az első magyar orvosnő

Handl György 1853-1920 Budafok község bírója

Czermann József lovag 1853-1935 Budafok község bírója

Heller Iván 1857-1926 apát-plébános, Budafok

Pettenkoffer Sándor 1868-1920 borász, a Budafoki Vincellér Iskola tanára

Mihalik Sándor 1869-1940 tanár, Budafok első helytörténésze

Edvi Illés Aladár 1870-1958 festőművész

Ray Rezső Vilmos 1876-1939 építész, egy. tanár, Törley kastély

Káldor Adolf dr. 18??-1944 Budafok város tisztifőorvosa

Laszgallner Oszkár 1879-1944 festő, Mintarajz Iskola tanára

ZsombiGy Creative Commons License 2001.11.25 0 0 303
Amúgy, ha nem is tudod nézni,de van kérdésed, akkor online, telefonon feltehteted, mert a műsor egyenes adás. Hallani is hallod, mert nem bontjuk a vonalat.
ZsombiGy Creative Commons License 2001.11.25 0 0 302
A BKTV (Bartók Lakótelepi és Tétényi Kábeltelevíziós Kultúrális Egyesület) Budafok és Tétény azon részén fogható, ahol a Radiant Rt. már kiépítette a vonalat, és a lakók előfizettek a kábeltvés szolgáltatásra. Általában az összes nagyobb lakótelepen, (Kivéve a Mézesfehér utcait), továbbá Nagytétény "kertvárosi részének duntelepi részén és a Lakótelep oldalán.
Ha emilben megírod a címedet, akkor pontosan meg tudom mondani, hogy fogható-e nálatok.
Üdv

Zsombi

Előzmény: dobka (301)
dobka Creative Commons License 2001.11.25 0 0 301
Kedves Zsombi !

Hogyan lehet ezt a TV-t nézni a kerületben és minek a rövidítése a BKTV ?

Üdv:
Dobka

Előzmény: ZsombiGy (300)
ZsombiGy Creative Commons License 2001.11.25 0 0 300

Sziasztok

Holnap, 26-án hétfőn a BKTV vendége Szabolcs Attila polgármester úr.

A műsor 19 óra 00 perckor kezdődik.

Várom az előzetes kérdéseket, még ma (Vasárnap) éjfélig, majd holnap az élő adásban is!

Az adásban Telefonon is lehet kérdezni. A telefonszám: 207-4625.

Üdv

Zsombi

ppapa Creative Commons License 2001.11.25 0 0 299
Minapi ígéretemhez híven most elkezdjük bemutatni Budafok-Promontor és Tétény településekkel valamely módon kapcsolatban volt jelentős személyiségek listáját, amelyet Garbóci László volt szíves rendelkezésünkre bocsátani.
Legyen ez tisztelgés eleink élete, munkássága, emléke előtt.

TÖRTÉNELMI ARCKÉPCSARNOK
Budafok-Promontor, Tétény

1. rész


Szent Lipót 1073-1136 Ostarrichi őrgrófja

IV. Béla 1206-1270 magyar király

IV. (Kun) László 1262-1290 magyar király

Hunyadi Mátyás 1440-1490 magyar király

Savoyai Jenő 1673-1736 hadvezér, Promontor alapítója

Száraz György 16??-1732 Tétény földesura, újjáépítője

Knoll József 16??-1739 promontori serfőzőmester, fogadalmi ajánlat

Száraz Julianna 1723-1798 Száraz György lánya, Tétény újjáépítője

Rudnyánszky József br. 17??-1773 Tétény földesura, Száraz Julianna férje

Padányi Bíró Márton 1693-1762 veszprémi püspök

Mária Terézia 1717-1780 magyar királynő

Albert (Albrecht) Kázmér 1738-1822 szász-tescheni herceg, Mo. helytartartója

Schams Ferenc 1780-1839 borászati szakíró, promontori szőlőbirtokos

Térey Pál 1831-1883 honvéd huszárőrnagy, promontori lakos

Zambelli Lajos (bibersheimi) 1815-1901 honvéd huszárezredes, tétényi lakos

dobka Creative Commons License 2001.11.24 0 0 298
Üdv Zugi !
Külön köszöntöm hát rokfortot, a szebbik nem képviselőjét ! Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmemet.
A mai Népszabadság cikk például már egy kicsit kiegyensúlyozottab mert megjeleníti a pozitív végkifejlet lehetőségét is. Sőt továbbmegy és helyesen utal rá Viktor Sándor a cikkben, hogy a nagytétényi ingatlanok talajcserés rehabilitációjával nem csak az értékvesztésük szűnik meg, hanem értékesebbekké is válnak. Ezt persze valamennyi ingatlantulajdonosnak is be kell látnia, hogy hozzájáruljon a talajcseréhez. Bár csak már kezdődne. Ismét sajnos évekről lesz szó. Egyébként ez a legszörnyűbb az egészben, hogy a gyakorlat szintjén az 1 jelképes kéményrobbantáson kívül nem történt semmi a háttérmunkán kívül. Tehát a mai napig is a szél viszi széjjel a nehézfémeket a környéken ( kellemes réz-, ólom-, kadmium- és cink- szennyezéseket okozva ). Nagyon sok ez az idő.
Teljesen egyetértek azzal, hogy nagy gond a kerület városrészeinek a helytelen használata. Pl. a Campona is úgy hirdette magát mintha Budafokon lenne, pedig Budatétényben van. Ezt egyedül a MÁV megálló táblája hirdeti a Camponánál helyesen. A MÁV-ot nem lehet megtéveszteni.
A közműellátásról. A közelmúltban részt vettem egy ezzel kapcsolatos fórumon, ahol többek között a kerületi építész és késve a polgármester úr is megjelent. Nem volt jó látni, hogy alig voltunk öten-hatan. Mindenesetre a megbeszélés hasznos volt. Sajnálatos azonban, hogy a kerületi csatornázottság növelésének a fő gátja a befogadórendszer hiánya. Vagyis igazából szignifikánsan több csatorna azért nem tud megépülni, mert nincs befogadó és elég átemelő rendszer, amíg nincs csatorna nem lehet végleges asztfaltburkolat stb. Ördögi kör ! Mi így haladunk a fejlett világ felé. Az új építkezők a kerületben sok helyen arra kényszerülnek, hogy saját zárt rendszerű derítőt létesítsenek, ami később egy kerülgetendő fölösleges építmény.
Üdv Dobka

Előzmény: Zugi (294)
kerub Creative Commons License 2001.11.24 0 0 297

Mult!

1880 ban Budafok lakossága 4193 fö volt és tisztán rajnamenti német.
1924 ben erősen magyarosodó lakossága 13686 fő volt.
Híres vendéglök: a Hauer, a Mátyás, a Ring,Rombach,és a Wolf.
A sörgyár sörháza ként említik a Kutyavillát és mint legkedveltebb mulatóhelyet a Macskacsárdát.
Király Sándor cukrászdája a Kossuth Lajos u. 19 sz alatt volt 1924 ben.
a Törley és Sacelláry kastélyt olvasva azt is megtudtan az utikönyvből, hogy a gyár neve Törley és Francois volt.

Kerub

dobka Creative Commons License 2001.11.24 0 0 296
Kedves Ppapa !
Köszönöm a köszöntésedet és a hölgyekkel kapcsolatos felvilágosítást is, jó tudni, hogy nem csak férfiak fejtik ki a véleményüket.
Üdv
Dobka
Előzmény: ppapa (293)
Zugi Creative Commons License 2001.11.24 0 0 294
Üdv dobka!

Hölgyekkel ha ritkán is de össze lehet futni. Igaz ősidőkben voltak még ketten-hárman, de sajnos eltűntek. Itt most jelenleg csak rokfort képviseli a női nemet, és elmondhatjuk, hogy mindannyiunk örömére!:)
Amit írtál annak sajnos sok igazságtartalma van. Még mindig sokan egy Isten háta mögötti helynek gondolják a XXII. kerületet, de igazából engem ez sosem szokott zavarni. Ha meg idelátogat az az illető aki lenézően szólt a kerületről, úgyis mindig csak csodálkozik egy nagyot a hely szépségén, és beismeri, hogy mennyivel rosszabbat feltételezett róla.
Sokféle cikk jelenik meg a kerületről, de úgy vélem, hogy nem is a kerületről szólnak összességében a negatív híradások, hanem arról a pár gócpontról, amiket problémaként hord a kerület a hátán. Erről sokat beszéltünk már itt is, mint Metallochemia, gázgyári salak és ilyenek. Bár infrastruktúrában eléggé el voltunk maradva a belső kerületekhez képest, de azt hiszem -főleg idén- ennek ledolgozására hatalmas lépést tett a kerület.
Ellenben sok pozitív híradás is szól a kerület mellett. A kisvárosias hangulata, a kertvárosi jellege, az általad is említett dimbes dombos tája, a borkultúrához kötődő hagyományai. Na meg közbiztonságilag is a legnyugisabb budapesti kerületként vagyunk számon tartva és ez jó.
Nekem a híradásokban egyedül a pontos meghatározásokban való állandó hibázás az ami nem tetszik. Sokszor a 22. helyett más számot mondanak amikor a kerületről beszélnek. Legtöbbször 12. kerületet lehet olvasni, vagy 21-et. Akkor a városrészeket mint Budafok, Budatétény, Nagytétény ezeket keverik egymással mint szezont a fazonnal. Tehát az biztos, hogy van még mit javítani a fővárosiak fejében, hogy pontosabb képe éljen bennük rólunk.

Üdv:
Zugi

Előzmény: dobka (287)
ppapa Creative Commons License 2001.11.24 0 0 293
Kedves dobka!

Örömmel mondhatom, hogy nem vagyunk nőtlenek.:)) Előtted nem sokkal írt ide egy kedves hölgy rokfort álnéven és találkozhattál már a korábbiakban könyvmoly, komolyka2, Nyuszmusz01, Fuhurka, Orsolka nevével is.
Tessék figyelmesebben olvasni!:))

Üdv: ppapa

Előzmény: dobka (287)
SzaLa Creative Commons License 2001.11.24 0 0 292
Igazatok van, pontosan Pilhál, de fátylat a múltra, nem hiszem, hogy bárki is büszke lehetne arra a cikkre (függetlenül attól, hogy hogyan ítéli meg az abban kritizált újságot). A Pilhál-i jelző szó-alkotmány saját kútfoből van (lehet, hogy jelentkezhetnék a Népszavánál?). Villa baloldali újságírással kapcsolatos gondolatával egyetértek. De inkább maradjunk a kerületi dolgoknál, és én is megpróbálom az irányvonalat el nem terelni.

Árpád utcai üzemegység: köszönöm ppapa, hogy javítottad magad: tavaly amikor a burkolók dolgoztak a lakásban, volt egy pár nap, amíg nem volt működő mellékhelyiségünk, és ilyenkor ide jártunk be - alibiból - kávézni. Ez a szept. 14-i héten volt - vastagon iskolaidő.

ppapa Creative Commons License 2001.11.24 0 0 291
Ha már így belejöttünk a "kocsmázásba": a Kossuth Lajos utcai intézmény régen, már az 50-es években is "Habcsók" néven cukrászda, presszó volt. Nagyon jó süteményes hely. Csak az utóbbi évtizedben változott a profil. De nemrég megszünt a "Mandula" presszó is a Kereszt utcában, a Temető utca torkolatával szemben, úgy hogy SzaLa barátunk azt már nem is ismerhette.
A Városház tér környékén ott volt a Promontor kocsma-része és még volt ott egy kocsma a hajdanvolt "Budafok" mozival szemben, ahol most valamiféle telefonos bolt van. És ott mellette az a gondozatlan üres telek volt egy időben a kerthelyisége.
De normál vendéglő-étterem csak a Promontor volt.

Bizony, amit Zugi ír, valóban elgondolkodtató, egy sétálóutcához nem elég csak a járda, oda kell még sok egyéb is. És a "szilvamag" (így még nem is hallottam nevezni a szigetet:)) déli részén nincs is sok lehetőség az új létesítményekre, marad a 9-es tömb és tovább észak felé.

ppapa Creative Commons License 2001.11.23 0 0 290
Pardony!
Korrigálnom kell az előző beírásomat. Leányunk elé lementem a Városház térre, útközben jobban szemügyre vettem az Árpád utcai "kocsmát", ami nem is kocsma, hanem "Espresso, fagylaltozó". A hivatalos nyitva tartásában tévedtem, bizony 10-től nyitva van. Bekukkantottam, van benn biliárd, játékgép is, néhány asztal. Elég nyugisan nézett most ki. Napközben nincs valami nagy forgalom, amennyire emlékszem iskolaidőben pang.

ppapa

Zugi Creative Commons License 2001.11.23 0 0 289
Üdv!

A kocsmák kapcsán én is úgy tudom, hogy már meglévő intézményt nem zárhatnak be az említett okok miatt, az új rendeletek ilyenkor az újonan létesültekre vonatkoznak.
De hogy védelmembe vegyem az említett kocsmákat, azon belül is a Kossuth Lajos utcait, annak ellenére, hogy van vagy 10 éve hogy átléptem a küszöbét, - akkor is kisgyerekként süteményt és fagyit keresve, miután a többi hely már bezárt:) Szóval az a Kossuth Lajos utcai kocsma mióta eszemet tudom, mindig is ott volt, sőt gondolom sokkal azelőtt is. Nem sok vizet zavart a környéken, ott előtte sosem kellett azt érezni, hogy lepukkant alakok tanyáznak, vagy félni kellene részegek miatt. Tehát ilyen értelemben nem veszélyes a hely, és ha belegondolunk, hogy előbb utóbb sétálóutcává válhat a Kossuth Lajos utca, akkor oda nagyon is kellenek a vendéglátóipari egységek. Még egy ilyen kocsma is. Hiszen ha az sem lenne ott, akkor egy jövőbeni sétálóutcán korzózunk majd a kihalt és a lakóházak lehúzott redőnyös ablakai alatt? Egy ilyen kocsma ami most nem tudom pontosan milyen vendéglátóipari kategóriába van sorolva, de ugye korábban süteményt is árult, (egyébként korábban ott nagyon finom gépfagyit is lehetett kapni, de ennek már vagy jó 15 éve), nos egy kész kis kávézóvá fejleszthető ha ott lesz majd a sétállóutca, ahova ernyők alá teraszos szabadtéri asztalokat is kitehetnek majd a jövőben.
Épp a sétállóutca kapcsán gondolkodtam azon, hogy vajon hol nyílhatna mégtöbb kereskedelmi egység ott az utcára nézve? Mert most ott eléggé csak lakóházak vannak azon a szakaszon.
Üdv:
Zugi

ppapa Creative Commons License 2001.11.23 0 0 288
Szervusz 3dent, szervusz kerub, szervusz dobka!

Legyetek üdvözölve körünkben.

Villa: SzaLa egy korábbi Magyar Nemzet szösszenetre utalt, amelyben Pilhál György a Huszonkettőben megjelent írás kapcsán Zsombin köszörülte a nyelvét. Elég élesre.
Az ígért listával nem tudtam előrébb jutni, mert először túlkomplikáltam, és az nem ment, de most majd beírom közönségesen, az elképzelt tisztességesebb kivitelt majd a részletesekre hagyom, amúgy ahhoz még a képeket is be kell szkennelni.
Árpád utcai kocsma: annyit tudok védelmükben mondani, hogy ők tanítási időben nincsenek nyitva, szemben a Kossuth Lajos utcai műintézettel.

ppapa

dobka Creative Commons License 2001.11.23 0 0 287
Kedves Uraim és Hölgyeim ! ( ... bár olvasván a kerületi illetőségű topicokat eddig hölgy írásával nem találkoztam, de korrigálást kérek, ha tévedtem )
8 éve élek a kerületben és értelemszerűen érdekelnek lakóhelyem hírei, így érdeklődéssel olvasom ezt a topicot is.
Két kerületi újságunkon kívül talán még ez az egyik élő média.
Máig élnek bennem az első érzések és meglátások a kerületről: kellemes dimbes-dombos vidék,kisvárosias hangulattal, előző lakóhelyemhez képest és a környező településekhez képest is sokszor rossz összbenyomást keltő küllemmel( ápolatlan épületek,rendezetlen közterület,szemét szemét hátán stb. )Természetesen megismertem az összes kerületi környezetszennyezési problémát is. Mindezek ellenére nagyon sok kellemes és értékes épületet, hagyományt is megismertem, és összességében elmondhatom, hogy szeretek itt élni.
Az furcsa azonban, hogy amikor erről a kerületről az országos sajtóban hír jelenik meg, akkor az döntően negatív, a kerület imázsát rontó hír. Ezen el kellene gondolkodni. Pozitív, előremutató kommunikációra van szükség. Olyan sok érték és jó példa van a kerületben. Ezeket kellene megmutatni. Nem szabadna hagyni, hogy a kerületről félrevezető és főleg negatív összkép alakuljon ki. Mindannyian tudjuk, hogy például sok budapesti térkép véget ér valahol a XI. kerületnél, Dél-Buda a fővárosi szóhaszálatban valahol a Sas-hegynél végetér, a kerületünket sokan a világ végének érzik stb.
A nyilatkozók gondoljanak erre is ! Nem mondom persze ezzel azt, hogy a gondokat söpörjük a szőnyeg alá. Az egyensúly az aminek pozitív irányba kell billennie.
Első hozzászólásra talán ennyi, ha lesz időm írok, egyébként pedig olvasgatom azokat a kerületi részeket, amik hasznosak és előrevivőek.
Üdvözlettel:
Dobka

kerub Creative Commons License 2001.11.23 0 0 286
Ördőgszem!

A Hűség az Erzsébetkirályné és a Kápolna utak határolta terület elzabrálása egy régi történet.

Ez a terület az Erzsébetkirályné uton az autoszerviz alatti térségben levő árva kapuig tart, egészen a Libál kertig.

Több mint 40 évvel ezelött a Budatétényi Béke TSZ.-t bekebelezte a SASAD MGTSZ. ennek a területnek egy része a SASAD tulajdonában volt.

1967 ben a SASAD még az Ágh nevezetű elnök uralkodása időszakában, más egyéb telkekkel együtt vissza adta a tulajdonosoknak a kertjeiket mivel ezek a területek nem estek egy tagba az MGTSZ. müvelt területeivel.
A Pauks és a Mamusics család a korábbi tulajdonosok erről értesítést vagy kapott vagy nem , viszont a XXII kerületi Tanácsnál volt egy élelmes ember.

Ez a Völgyesi nevezetű borospincei hordómosóból előlépett VB titkár talált egy rendeletet az elhanyagolt telkekről és ezt nem csak ebben a térségben hanem más kertek esetében is alkalmazta a kerületben.
Az "elhanyagolt telkeket" kiadta 30 évre gondozásra a fajtájabélieknek. ( Csupa rászoruló magasbeosztású elvtársainak)

Kiváncsian vártam mi is lessz ha lejárnak ezek a szerződések 1999 ben.

Hát nem változott itt semmi nem a tulajdonosok kapták most sem vissza hanem megint mások a mi telkeink esetében legalább is ez történt.
Most nem a Tanács hanem a Polgármesteri hivatal rendelkezett a más vagyonával.
Az alábányászott területek a fullerföld bányák rajzai szerint vékony vályatokkal lettek csak kitermelve , itt csak egyszintes házakat szabad építeni megfelelő alapozással.

Az alábányászásért kártalanítást Budatétényben senki egy fillért sem kapott.

Egyébként a Határúti lakópark házai is a hajdani Eördögh féle birtokon épülnek ami úgyszintén alábányászott terület, sőt ott volt a közvetlen küzelben a bánya lejárata is.

Az 50-es autóbusz felső végállomása előtti megállónál az Alvó utca is egy ilyen elzabrált és bérbe adott terület.
A mai napig rendezetlenek ennek a területnek a tuldonviszonyai is.

Megnézem mi épül ezen a területen.

Üdv: Kerub

Előzmény: ördögszem (272)
Zugi Creative Commons License 2001.11.23 0 0 285
Üdv!

Villa amíg a Zöld Jövő mint szervezetről tapasztaljuk a "saját bőrünkön is", hogy tettekben is látványosan tesz a környezetvédelemért, addig ez a Levegő Munkacsoportról kevésbé mondható el annak ellenére, hogy mint írtad, egyik alapítói a Zöld Jövő is. Rokfort jól megfogalmazta, hogy miért nem szimpatikusak az emberek többségének a Levegő Munkacsoport kezdeményezései.
Tehát a napi hírekben az emberek, így jómagam is, csupa olyan Levegő Munkacsoportos hírrel találkoznak, amik inkább hátráltatják a fejlődést, semmint védik a környezetet. Én bevallom, hogy olyankor csak legyintek, és azt mondom magamban, hogy na megint egy "levegő munkacsoportos" szólt bele. Tőlük is inkább arra lennék kíváncsi, egy olyan ellenzéket várnék el tőlük, ami nem csak ellent mond, hanem javasol is megoldást. Például autópályák kapcsán, meg az említett káposztásmegyeri lehajtó. Csak azt ne mondják, hogy nem kell autópálya, járjunk lóháton, és ez a megoldás:)

Ugye a Campona is megérne sok vitát, és én még csak szakembere sem vagyok a témának, de az, hogy egy ilyen bevásárlóközpont környezetszennyező lenne, az is relatív. Mert adott ponton mindenképpen növeli a forgalmat. Ilyen értelemben a villamos is nagyon környezetszennyező egy jármű, csak nem lokálisan, hanem globális módon, mert annak az energiájához az erőmű füstöli el a károsanyagot. Így ha a Camponában lévő sok üzlet elszórva lenne egy bizonyos területen, mondjuk a kerületben, akkor az embereknek kocsiba kellene ülniük, és akkor ide oda mászkálnának üzletről üzletre, ami szintén forgalmat gerjesztene. Nem beszélve, ha ugye ez mind a Belváros irányába menne. Tehát szerintem jó dolog egy ilyen nagy bevásárlóközpont, persze én csakis a kereskedelmi jellegét, a bevásárlás megkönnyítését támogatom, az már nekem sem tetszik, amit 3dent is emlitett, hogy egyfajta életstílus alakul ki falain belül.
Tehát úgy gondolom, hogy a Levegő Munkacsoport részéről a Campona bővítése elleni harc, az nem a legjobb hozzáállás. Elvégre egy már meglévő komplexum bővűlne, és egyáltalán nem erdős terület felhasználásával.
De megint amatt fura ez, mert most miért épp a Campona ellen léptek, hiszen az Auchan zöldterületfoglalása ellen is tiltakozhattak volna. Nem beszélve miért avatkoznak bele pl. a művház dolgába? Emiatt tűnt kicsit politikai felhangúnak. Abban mi a környezetszennyező, ha egy elavult művház helyett kap a kerület egy vadiúj művházat? Szerintem nem ilyen területekre kellene összpontosítani a figyelmüket, hanem a valós környezetszennyezésre. Vizek tisztasága, hulladék elhelyezése, erdőterületek megvédése, stb. Mert amíg ilyen emberi közérzetjavító és szinte elenyészően környezetkárosító dolgok ellen kampányolnak, csak a népszerűtlenség lesz az osztályrészük.
Üdv:
Zugi

Előzmény: villa (270)
Inner Circle Creative Commons License 2001.11.23 0 0 284
Ebben sok igazság van, de ez nem környezetvédelmi, hanem kulturális-szociológiai kérdés.
Előzmény: 3dent (279)
villa Creative Commons License 2001.11.23 0 0 283
Közben megnéztem a drbit-ék által szerkesztett kerületi honlap gyűjteményt, abban sem sok helytörténet van, úgyhogy tényleg ránk férne egy kis helytörténet itt is és egy honlapon, amit Garbócziék látnának el - meg persze más is akinek van anyaga -.

A piláh persze nem Pilhál, de talán arra gondolt Szala, ha nem akkor tévedtem, én ebben a műfajban még a piláf-ot ismerem - talán - legutóbb Isztanbulban a kedvenc gyorsétkezdémben adtak valami ilyesmit, ami babos, szaftos, enyhén húsos étel volt.

A fennsíkon közben befejeztük az őszi munkákat, még pár illegális utat lesáncoltunk a MM felé és a Kamaraerdei úttól felfelé eső részen és néhány száz cserjét is beültettünk a sáncokba, egyelőre a belső oldalon, hátha még a galagonyát is ellopják - nincs bebetonozva -. Az út menti hölgyekkel nem tudtunk mit kezdeni.

villa Creative Commons License 2001.11.23 0 0 282
Ezt senki nem gondolja szerintem, a Pilhál-i jelző viszont egy jó szó-alkotmány - a plebejus újságírás termelte ki - ehhez hasonlók azért a Népszavában is akadnak a másik oldalról.
üdv.
Előzmény: SzaLa (281)
SzaLa Creative Commons License 2001.11.23 0 0 281
Zsombi példáján okulva (még mielőtt kapnék valakitől egy piláhi jelzőt) megjegyezném, hogy nekem sem az a törzshelyem, és semmi indíttatásom nincs védeni egy huszad osztályú ivót. (Nekem sem tetszik!)
Előzmény: villa (280)
villa Creative Commons License 2001.11.23 0 0 280
Üdv.
Kocsma-ügyben nyilván az a helyzet amit Szala említ, de nem szívderítő ami a Kossuth L. utcában van - ez valahol öszefügg a hipermarket vitával is, hiszen ha ott gyorsabban sikerült volna rendbe tenni a 9-es tömböt, akkor már a "szilvamag" északi oldalán tartanánk és sor kerülne a kricsmire is, nem is szólva a rehabilitáció továbbgyűrűző hatásairól.

A mega centerek amúgy a "tőkés társaságok világuralmának" - Korten - közvetlen megjelenései itt a mindennapjainkban, de elég ha bekapcsolunk egy kereskedelmi vagy akár közszolgálati csatornát és már hülyülünk és ez sajna nem off ügy.

Köszönjük és várjuk az arcképcsarnokot és csatolt részeit.

3dent Creative Commons License 2001.11.23 0 0 279
Sziasztok!

Úgy látom, a véleményemmel nem leszek a többség mellet, de Villához hasonlóan én sem nagyon támogatom a super- (mega-, giga-, tera-?) marketek és -centerek rohamos terjesztését, nem csak környezetvédelmi szempontból, hanem inkább egyfajta "szellemi környezetvédelemből".
Amikor néhanapján belépek a Campiba, bizony sokszor megfordul a fejemben, hogy nehogy rólam azt gondlja valaki, hogy "plázázni" járok a Camponába. Így villámgyorsan húzok el az andalgó tömeg között, és célirányosan berobogok az aktuális üzletbe, majd pedig sebesen söprök ki az épületből.
A szomorú szerintem az, hogy sokan vannak (fiatal lányok/fiúk, sőt családok is!), akik lemennek "camponázni", és ez nekik komplett napi program! Miért nem beszélgetnek inkább otthon, vagy mennek pl. színházba, esetleg sportolni a grundra?
"A Campona jó dolog, ha nem arra használják, amire készült." - mondta egy barátom, és igaza van. Nem a háziasszonnyal van a baj, aki fél óra alatt mindent meg akar vásárolni, hanem a gigacentrumokhoz kapcsolt sznob "plaza feeling"-gel, azzal, hogy az esztelen (és igénytelen) pénzköltés kezd életstílussá válni!
És azzal sem értek egyet, hogy "az embereknek is egyre jobb életfeltételeket kell biztosítani" (idézet rokfort-tól), mert szerintem már baromi jól él az átlagpó'gár Magyarországon (ami nem jelenti azt, hogy mindenki, de pl. nemrég hallottam egy családot sírni arról, hogy ők szegénységben élnek, közben tudom róluk, hogy több autójuk is van, szép házuk.... stb. de hát egy gazdagabbat mindig lehet találni, és akkor mi vagyunk a szegények...), inkább az emberi kapcsolatok terén kellene javítani az életünkön, és akkor talán még boldogabbak is lennénk!

Úgyhogy én azt mondom, minél kevesebb bevásárlóközpont legyen a kerület közelében!

Bocsánat, azt hiszem kicsit off voltam, de ez most kijött belőlem...

Üdv mindenkinek,
3dent

Előzmény: rokfort (274)
ppapa Creative Commons License 2001.11.22 0 0 278
Szervusztok!

Szeretnék beszámolni arról, hogy tegnap este Garbóci Lászlóval hosszasan eszmét cseréltünk a kerület dolgairól, ezen belül a helyi történetekről, régi képekről, majd az internet kínálta lehetőségekről.
Megbeszéltük, hogy a korábban már emlegetett Budafoki arcképcsarnok kibővített változatát a topik közönsége elé fogjuk tárni, természetesen a tétényi érdekeltségű személyiségekkel kiegészítve. Az első lépésben az eddig kikutatott listát mutatjuk be (feltéve, hogy képes leszek megfelelően tabulálni az adatokat) és kérünk mindenkit, gondolkodjon el azon, hogy tud-e még ajánlani neveket, akiket érdemesnek tart a nagy kerületi arcképcsarnokban szerepeltetni.
Menet közben majd az életrajzi vonatkozások főbb adatait szeretnénk felsorolni, a bemutatott személyiség képével együtt.
Az arcképcsarnok Budafok-Promontor és Tétény településekkel a régmúltban, múltban, közelmúltban valamilyen kapcsolatban volt személyek előtti tisztelgés kíván lenni, független attól, hogy az illető ténylegesen itt lakott-e, a fő szempont az, hogy a két településsel kapcsolatba hozható az életük, a munkásságuk, az emlékük.

ppapa

ördögszem Creative Commons License 2001.11.22 0 0 277
OK, de az elvadult zöldet még mindig jobb volt nézni, mint a letarolt pusztaságot. Azzal együtt, hogy viszonylagos rendszerességgel felgyulladt, meg szerették a kóbor kutyák. persze, lehet, hogy korán hőzöngök és valami tök jó lesz a helyén, de azt hiszem előbb-utóbb nem ússzuk meg a lakóparkot.
A Campona-bővítésről más a véleményem, mint a többségnek. Mindig azt gondoljuk, hogy baromira tudjuk kezelni a természetet, majd megoldjuk, tök jó lesz. Hát... Mindenki elfogadja az érvelést, hogy így legalább jön a dohány, meg mindannyian gazdagodunk, meg hogy nem lehet az ár ellen haladni, a világnak fejlődni kell+kényelem. Aztán a természet végül meg jelzi, hogy nem így gondolta, őt nem kérdezték meg. És ebben nincs politika.
Előzmény: villa (273)
SzaLa Creative Commons License 2001.11.22 0 0 276
Tudtommal csak az újonnan nyitott kocsmák nem lehetnek oktatási intézménytől 200 m-en belül, de visszamenőleges hatály nincs. Ha az erre vonatkozó jogszabály hatályba lépésekor már üzemelt az egység, akkor az szabályos. (Ezt az Árpád utcai iskolával szemben található kocsma tulajától hallottam.) Ha tévednék, javitsatok ki!
Előzmény: rokfort (274)
villa Creative Commons License 2001.11.22 0 0 275
Én tiszteletben tartom ezt a véleményt - az LMCS-ről kicsit mitikus képetek van - de én és mi nem szeretjük ezeket a mega centereket. Persze ezeknek nem kis krejlzerek az alternativái, hanem emberi léptékű üzletházak és üzletek városias formában. Amúgy mi nem lépünk fel aktívan a Campona ellen, de ha megkérdeznek megmondom a véleményünket, vertük, verjük a tamtam-ot eleget más ügyekben.
A kocsmát majd megkérdem jegyző úrtól - aljegyző asszony mit szól hozzá ?
Előzmény: rokfort (274)
rokfort Creative Commons License 2001.11.22 0 0 274
Sétálgatva a Kossuth L. utcában azt láttam, hogy pont az általános iskolával szemben egy kocsma van! Csodálom, hogy ez az illetékeseknek még nem szúrt szemet, mert biztos vagyok benne hogy ez szabálytalan.

A levegő munkacsoporttal az a bajom, hogy folyton elvekért harcolnak és nem veszik figyelembe hogy itt emberek élnek! Ha rajtuk múlt volna valószínüleg még a fáról sem jöttünk volna le.
Ne értsetek félre én nagyon fontosnak tartom a környezet védelmét, de azért az embereknek is egyre jobb életfeltételeket kell biztosítani. Nagyon megkönnyítik az életet a szupermarketek, a szétszórt kis boltokba rohangálásra csak az olyan nőknek van ideje akik nem dolgoznak vagy nem kötött a munkaidejük. Ez 10-20 éve még ment, de mostanában szükség van az este 8-ig, 10-ig nyitvatartó nagyáruházakra, ahol minden egy helyen megtalálható, van posta, gyógyszertár stb...Nekem nagyon megkönnyitené az életemet, ha végre felépülne az Auchan. ( Villa! Nehogy azt is megfurjátok!)

Előzmény: villa (273)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!