Keresés

Részletes keresés

vargamarcs Creative Commons License 2008.06.29 0 0 59

Tapasztalat:

Euro-val bárhol fizethetsz - hát lehet, hogy vannak ritka kivételek - viszont az apróban legyen, mert visszaadni az üzletekben csak KM-ban hajlandóak .

 

Előzmény: Camenzind (58)
Camenzind Creative Commons License 2008.06.29 0 0 58
ez így ebben a formában nem igaz, konkrétan tavaly Mostarban 50 fok árnyékban, és egy trafik szerűségben nem akarták odaadni az életünket megmentő ásványvizet két márka helyett egy euróért...
Előzmény: tomcat73 (57)
tomcat73 Creative Commons License 2008.06.28 0 0 57
Sztem nem. Nem találtam erre vonatkozóan semmit de az biztos, hogy euroval bárhol fizethetsz Boszniában.
Előzmény: elka1978 (56)
elka1978 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 56

Ok.,

 

Megnézem majd, remélem itt nem olyan szakaszok lesznek

mint a Satova Patrola Beograd-Hercegnovi útifilmben:

Délkelet-Bosznia: Kőomlás, hiányzó aszfalt, defekt stb.

Ciki ilyen terepen lerobbanni. A madár se jár ott. Gyalogolhatsz tovább.

 

Tudja esetleg valaki hogy a Banja Luka előtti kb 25-km-es autópályaszakasz

fizetős-e? Ha igen mennyi? Euróval lehet ?

 

Köszi

 

Camenzind Creative Commons License 2008.06.26 0 0 55
a hosszabb változat se nagyon haladós, menj nyugodtan a rövid úton.
Tavaly mentem egy hasonló, vagy inkább kisebb kategóriás úton Mostarba, csak a másik irányból, Ljubuski felől, semmi probléma nem volt az úttal...
Szerintem még Pociteljig is fölösleges lemenni, van ott egy rövidebb levágás Rotimlja felé....
Előzmény: elka1978 (54)
elka1978 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 54

Sziasztok !

 

Nemsokára mennék Boszniába kocsival.

Az egyik szakaszon Mostártól Trebinjébe mennék,

de nem tudom mennyire jó az út a

Mostar-Pocitelj-Stolac-Ljubinje-Trebinje útvonalon.

 

Ha járt valaki mostanában arrafelé és tud valami bíztatót írni,

azt megköszönném.

 

A Viamichelin szerint le kéne menni a Horvát tengerpartra,

ott Dubrovnikig, majd északkeletnek fel Trebinjébe.

Ez kerülő és 3 határátlépés.

 

Hát nemtudom.

tomcat73 Creative Commons License 2008.01.07 0 0 53
Horvátul van egy rahedli oldal de gondolom azzal nem vagy kisegítve......
Előzmény: karas (52)
karas Creative Commons License 2008.01.06 0 0 52
ezt találtam wikipedian:

Bosnia and Herzegovina
* Marija Zvijezda (Maria Stern) near Banja Luka

elnézést, ráadásul nem is Banja Luka-i, hanem szomszédos!
Előzmény: tomcat73 (51)
tomcat73 Creative Commons License 2008.01.06 0 0 51
Melyikre gondolsz? Mármint név szerint mert találtam Banja Lukában kb 8 monostort meg 50 templomot de, hogy melyik trappista.....
Előzmény: karas (50)
karas Creative Commons License 2008.01.06 0 0 50
sziasztok!

valaki nem tud véletlen valami információval szolgálni nekem a Banja Luka-i trappista monostorról? szeretném a nyáron meglátogatni, de a neten semmit sem találtam...

előre is köszönöm: karas
nyomdász Creative Commons License 2007.08.16 0 0 49
 Sziasztok!

 

Elnézést, hogy ismeretlenül toppanok be ebbe a topikba, de egy nagy problémámat szeretném megoldani, ami - gondolom - az ide írogatóknak csak egy mozdulat.

 

Szeretnék 3-4 szép nagy képet kérni egy barátom írásához. Hercegovináról és a Neretváról készült képei megsérültek. Lehet hegyekben készült kép is, sőt.

Az írás a HTM (Hegyisport és Turista Magazin) című lapban jelenik meg szeptemberben. Lapzárta holnap reggel.

Természetesen honoráljuk a szívességet.

A képek mérete legalább 800-1000 kByte legyen, optimális 2-3 Mb.

Elérhetőségem: htm.magazin@chello.hu; tel.: (20)913-3899

 

Üdv. nyomdász

tomcat73 Creative Commons License 2007.07.15 0 0 48
Pörög a topik.
lehel11 Creative Commons License 2006.08.08 0 0 47

sziasztok!

 

Tud vki ajánlani hostelt/apartmant Sarajevoban?

 

kösz.

mia0704 Creative Commons License 2006.07.09 0 0 46

sziasztok,

ígéretemhez hűen végre sikerült felraknom a nyaralós képeket. Bosznia, Horvátország és Montenegro volt az uticél. képek itt:

http://www.flickr.com/photos/19553236@N00/ , remélem tetszenek.

mia0704 Creative Commons License 2006.07.06 0 0 45

mi ennek a könyvnek a segítségével bóklásztunk, nagyon jó könyv, bátran merem ajánlani. ha nem vettem volna meg, 1-2 dolog mellett simán elmentem volna úgy, hogy azt sem tudom, hogy mi az.

 

mi sehol nem foglaltunk előre szállást, Mostarban 75 euroért találtunk egy 4fős bazinagy, nagyon szép, klímás apartmant, a hídtól kb 3 perc sétára, teljesen központi helyen, parkolóval. 100-ról indult az alku. :)))

Előzmény: fkmaster (44)
fkmaster Creative Commons License 2006.07.06 0 0 44

Szia!

 

Nagyon szépek a képek, köszönöm a segítséget. Kölcsönöztem egy útikönyvet, azzal járjuk be Szarajevót, Jajcét - Mostarban már a tavalyi montenegrói kirándulásunk előtt voltunk és nagyon tetszett.

 

A szállással még küzdök neten keresztül, de két személyre pofátlanul magasak az árak (40 euró körül). Lehet, hogy itt is úgy teszünkk, mint Montenegróban - a helyszínen érdeklődve keresünk panziót.

Előzmény: mia0704 (43)
mia0704 Creative Commons License 2006.07.03 0 0 43

http://www.flickr.com/photos/87684319@N00/

 

- képek boszniáról - ennyi fért fel egyelőre. :)

mia0704 Creative Commons License 2006.07.02 0 0 42

szia!

 

szállást nem tudok, de a vrbas folyo mentén elég sok panziot láttunk, tegnap jöttünk haza azon az úton. dubrovnik-környéki nyaralásunkra odafelé bp-udvar-eszék-szarajevo-mosztár-metkovic-dubrovni, visszafelé a dubrovnik-metkovic-mosztár-jajce-banja luka-barcs-bp útvonalon jöttünk. a látnivalók útközben a vissza-úton szebbek voltak, viszont a városok az oda-úton voltak megkapóbbak számunkra. mi nem foglaltunk előre szállást, mosztárban aludtunk, és ott kerestünk apartmant, ami 75 euro volt 5 főre, 1 éjszakára. 100-ról alkudtuk le. :)

 

bosznia gyönyörű. beleszerettünk. :)

Előzmény: fkmaster (41)
fkmaster Creative Commons License 2006.06.29 0 0 41

Sziasztok!

 

Augusztus végére tervezünk barátnőmmel egy Boszniát érintő kirándulást. Nem tudtok esetleg Jajce környékén elfogadható panziót, apartmant?

 

Próbáltam neten keresni, de az érdeklődő mail-jeimre nem jöttek válaszok:(

 

Előre is köszönöm.

roygee Creative Commons License 2005.12.08 0 0 40

www.pansion-sport.com/indexeng.html, mégegyszer a link helyesen annak akit esetleg érdekel.

 

roygee

Előzmény: roygee (38)
roygee Creative Commons License 2005.12.07 0 0 39

Remélem most sikerült feltennem a térképet!

Az Olimpiai Központ térképe

 

Üdvözlet minden Boszniát és síelést kedvelőnek!

 

roygee

Előzmény: roygee (38)
roygee Creative Commons License 2005.12.07 0 0 38

Üdvözlet a Boszniába készülőknek!

 

Most látom, hogy egyik írásomat átemelték ebbe a topikba is. Hozzátenném, hogy 2006. február elejére a napokban foglaltam szállásta jahorinai sícentrumba. A 3+3+2 főt (két szoba +nappali) befogadó faházikó ára 7 éjszakára csak 420 € lesz, amit interneten előlegeztem le. A síelést kedvelő, de a kiadásaikra is odafigyelők bátran választhatják Boszniát téli üdülésre is. Természetesen ennél sokkal nívósabb és drágább szállások is vannak. Napi 25-30 € körül már szállodai szállás+ félpanzió, szauna, konditerem, uszoda (wellness or whatever...) stb. van a sípálya közvetlen közelében. Az üzemanyag 80-90 eurócent körül van, a heti síbérlet 140 KM (~71 €). Egy hasonló szintű szlovákiai helyen ugyanez 100-120 €, Ausztriában 130-180€ is lehet. A terep 1300 és 1900 méter között helyezkedik el, átlag évi 175 nap van hótakaró. A kétüléses síliftek kapacitása 8-10000 fő/óra. A síoktatás nem drága de tudj angolul, esetleg németül (v. lokalni jezik). A beutazás 2005. nyártól már egész évben vízummentes. Téli gumi, hólánc alapfelszerelés a főútvonalakon is.

 

a jahorina.org mellett angolul is olvasható a www.go2jahorina.com szállást kínáló oldal, egy konkrét panzió ajánlatait ismerhetitek meg a www.pansionsport.com/indexeng.html, itt béreltünk cuccot és kajáltunk is anno.

 

üdv, roygee

 

panwest Creative Commons License 2005.10.20 0 0 37
Amennyiben a vonatot választod, akkor a pályaudvar melletti buszállomásról fel tudsz jutni Jahorinára.
Előzmény: Holo-Tron (36)
Holo-Tron Creative Commons License 2005.10.19 0 0 36

Van síelési lehetőség is, egy másik topikban írt róla aki ott volt

 

roygee
Sziasztok!

2004-ben dolgoztam kint Szarajevóban és csak két napra ugrottunk ki síelni Jahorinára a kollégákkal. Minden kétkedőnek mondhatom, hogy az ország biztonságos, nagyon szép, de azért egy-két furcsaságon fennakad az európai szem. (környezetvédelem, illetve annak hiánya, szétlőtt házak látványa az út mentén)

Az euró széleskörben elfogadott, nem szükséges KM-et váltani. A síterepen több komoly új és régi építésű szálloda, ezek egy része megtalálható a neten is (hotel Bistrica, Kosuta, Sport), emellett vendégházak tömkelege. Huszonvalahány pálya van, mindenki talál megfelelőt. Az árakról általánosságban annyit, hogy hat fő egy napja: sífelszerelés bérléssel, este vacsorával, borravalóval 220 € volt, ja és még valami: valakinek még egy órára sítanárt is fizettünk ... Ehhez még hozzátartozik, hogy abszolút előszezon volt, december 1. előtt egy héttel. Jahorina Pale mellett, illetve felett van. Budapest-Szarajevó 610 km. Reggel négyes indulással már kint ebédelhetsz Szarajevóban, autópálya nuku, csak a főváros előtt kb. 15 km. Szarajevó-Pale 25 km. Főként volt jugoszláv turisták látogatják, de nem ritka a német és olasz rendszámú autó (lehet, hogy vendégmunkásoké). Angolul (fiatalok), németül (idősebbek) beszélnek.

A tisztelt topiktársak által említett skijanje.co.yu nagyon sok infót tartalmaz, hozzátenném még a http://www.oc-jahorina.com/ oldalt.

Üdv, roygee

 

Találtam egy oldal ahol szálláslehetőségekből van egy csomó

http://www.jahorina.org/ 

 

Nagyon gonolkodom rajta hogy le kéne menni. Tömegközlekedéssel mennyire bajos ? A vonat, esetleg repülő szarajevóig adott. Onnan hogyan tovább ?

 

 

 

Dark Future Creative Commons License 2005.10.06 0 0 35
"Olyan a kozlekedesei moral, mint Ausztiaban! Horvatorszag ehhez kepest balkan (elnezest.) Szoval majnem mindenki betartja a kozlekedesi szabalyokat!"

Ezt most viccnek szántad? A helyiek (főként a teherautósok) tépnek mint állat, Banya Lukában kb. tízszer dudáltak le, mert lassítanom kellett az elcseszett cirill betűs tábláik miatt (lassan dolgozta fel az OCR-em... :-)), de a csúcs az volt, amikor egy útépítésnél majdnem letoltak az útról, mert meg merészeltem állni a piros lámpánál. Amikor láttam, hogy ezt nem kéne, szépen továbbmentem én is a többiekkel. A néhány száz méteres lezárás túloldalán meg kb. 5 km-es sor állt... Ausztria :-)))

Az is kimondottan nyugati volt, hogy a bosnyák-horvát határon (a Barcs felé eső oldalon) állt vagy 3-4 km-nyi kamion, szép szorosan egymás mögött. Azt hittem, hogy én bénáztam el, és van külön határ az szgk-nak is, de tévedtem.

Mivel akkor már éjszaka volt, vettem egy nagy levegőt, felkapcsoltam az összes létező lámpámat, aztán kb. 100-as tempóban elsöpörtem a sor mellett. Szembe szerencsére csak kétszer jöttek, az egyik alkalommal be tudtam húzódni a kamionok közé, a másik helyen meg némi tolatás után a szembejövő ment le az útpadkára.

Egyébként meg tényleg szép hely.
Előzmény: DieM (18)
tomcat73 Creative Commons License 2005.10.01 0 0 34
Az biztos. Szívesen eltöltenék ott egy két hetet a hegyekben. Csak kirándulni idegenvezetővel érdemes avgy aknaszedővel:))
Előzmény: sfi (33)
sfi Creative Commons License 2005.09.28 0 0 33
Bocsánat, de árulás történt!! A kép mégsem a Neretva völgyében, hanem a Vrbas folyó mentén készült. Hogy pontosan hol. arra már nem emlékszem, de szinte végig ilyen gyönyörű helyeken mentünk (Banja Luka, Jajce, Mostar). A jajcei vízesést is meg kell nézni, ha azon az úton megy ez ember.
Előzmény: tomcat73 (32)
tomcat73 Creative Commons License 2005.09.27 0 0 32
Merre felé csináltad?
Jovőre gondolkodom egy Bosznia túrán útban Ho-ba. Egy célpontom már van:)) Olovo és környéke
Előzmény: sfi (31)
sfi Creative Commons License 2005.09.27 0 0 31
Ez is a Neretva völgyben készült.
Előzmény: tomcat73 (30)
tomcat73 Creative Commons License 2005.09.27 0 0 30
Hmm..... valóban szép. Merre készült? Bosna vagy az Una völgye?

A Neretva így néz ki

Előzmény: sfi (29)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!