Keresés

Részletes keresés

Mooni Creative Commons License 2004.07.12 0 0 573

Gyönyörűek!

Nem tudnál (ha lesznek) még több képet föltenni?

Nagyon nagy kérés lenne, hogy egyszer valamikor a jövőben (mikor már minden kórság elmúlt ) megnézzük őket közelről? A régi képeket is megnéztem még az első irkálásaimkor, olyan szépek voltak ők is. Azóta motoszkál bennem, de nem szeretnék tolakodó lenni.

Már négynél tartunk varasságból, de mintha az elsőnek már múlna és száradna lefelé.

barni_boci Creative Commons License 2004.07.11 0 0 572
Álmaim kecskéi... Gyönyörűek! Fiúk-lányok?
(Mit jelent az 1800 literes?)
A további néhány száz is núbiai?
Előzmény: andreja (571)
andreja Creative Commons License 2004.07.11 0 0 571

Tegnap megszülettek az első gyerekek idén nálunk. F1-es hármas ikrek, anglo-núbiai fajtájú baktól (francia import, 1800 literes felmenői háttérrel).

 

Itt láthatók!

 

További néhányszáz várható a következő hat hét folyamán.

andreja Creative Commons License 2004.07.09 0 0 570
ha mar beforrt, akkor mindegy. csak azert kellett volna kitakaritani, hogy ne fertozzon tovabb.
Előzmény: Mooni (568)
Mooni Creative Commons License 2004.07.09 0 0 569

Sziasztok!

A múltkor nem válaszoltam: állatorvos mondta, hogy varas szájfertőzés, de tavaly személyesen is láttam ilyet egy helyen és a könyvben is le van írva. Nem gondoltam, hogy nálunk is felütheti a fejét. Mára két újabb kecskénknek lett. Pedig már lassan egy hete, hogy külön tettük a kislányt. Ez a varas izé lehet szájon belül is? Az egyik új esetnek dudorodik az egyik oldalon az arca az örlőfogaknál. Nem igen lehet látni, nem tudom annyira kinyitni a száját.

A tályog nagyon szépen gyógyul, már nem duzzadt, csak a var van. Szorgalmasan öblögetem a hyperollal.

üdv: Mooni

Mooni Creative Commons License 2004.07.07 0 0 568
Tegnap este már csak egy kis genny jött ki, ma reggel még kevesebb. Mindig tiszta zsepivel törlöm le és azt ki is dobom. Szedjem, áztassam le a vart és úgy mossam ki a hyperollal? Mert már gyógyulónak néz ki, de azért jól megnyomkodtam reggel, hogy nehogy megint meggyűljön. Utána befújtam.
andreja Creative Commons License 2004.07.06 0 0 567
Tályogot brutalisan ki kell tisztitani, es hyperol-oldattal kimosni(fecskendovel benyomni). minden csepp genyat elegetni. ezt javaslom a pattanasra, ami lehet, hogy sokkal tobb, mint egy pattanas.
Előzmény: Mooni (565)
andreja Creative Commons License 2004.07.06 0 0 566
Ki diagnosztizálta?
Előzmény: Mooni (565)
Mooni Creative Commons License 2004.07.06 0 0 565

Sziasztok!

A kicsik nálunk is szoktak ilyet csinálni a gyerekekkel, de elmúlik. Illetve az egyikük most nagy korában még most is kapar a lábával, vagy a fejét nekitámasztja a lábunknak egy kis simogatásért. De csak finoman csinálja.

 

Tudtok valamit a varas szájfájásról? Én csak annyit, hogy vírustól van, betadinnal és neogranormonnal kenegetjük, és majd elmúlik magától. Jó lenne tudni, hogy mennyi a lappangása, és meddig fertőz. Egyelőre csak az egyik gidánk fertőződött,  karanténba raktuk, de van még valami teendő? És meddig tart? És honnan szedhette össze? Nem voltunk az utóbbi időben állatos helyen sem, újabbat sem hoztunk.

Ez az év nem a mienk az biztos. :((

A másik gidának pedig egy helyen megduzzadt az arca/pofija, mint egy nagy pattanás, megnyomtuk és genny jött ki. Egy lyuk lett a helyén. Ezt azzal a kék sprayval fújom kinyomás után és reménykedem, hogy nem kapta el ezt a varas izét.

Mooni

 

barni_boci Creative Commons License 2004.07.02 0 0 564
Hoppá, index-ék megújították a fórumot...

Soma hangszálai rendbejöttek, 4 napra elutaztam, s mire hazajöttem ismét a szokásos mekegéssel fogadott. De a kiscsaj megint kieszelt valami rosszaságot. Rájött, hogy a nagy lim-lom kupac segítségével feljuthat az ól tetejére, onnan meg frankón lelegelheti a dió és a mandulafák ágait. A sufni kb. 60 éves, rozoga szerkezetű, pala fedéssel. Gondolhatjátok, mi maradt a tetőből. Úgyhogy fél nap barkács, hogy a feljáratot megszüntessem. Mukinak 4 évig nem jutott eszébe a tetőn sétálgatni...

Amit még nem csinált Muki felnőtt korában, hogy a gyerekeket pöckölgeti hátulról a lábával, felállna rájuk 2 lábbal (ha engedném) és meg-megdöntené őket a szarvával is. Velem is ezt csinálja ha leülök vagy leguggolok, de állva sosem. Úgy emlékszem, hogy ezek gyerekes csínytevések, bolondozások, s az első ellés után anyaként az ilyen vehemens játékok csitulnak. Ugye?

Jé, most már lehet képet feltenni a saját gépről is...
Előzmény: andreja (561)
Mooni Creative Commons License 2004.06.29 0 0 563

Sziasztok!

 

Soma gyönyörű!! Megérte ráfordítani a sok időt, energiát. Szerintem kár várnod a fedezéssel egy évet, őszig nagyon sokat fog még nőni.  Akkor tavasszal megint lehetne friss tejet iszogatni.

 

Ezt egy másik fórumon olvastam, hátha érdekel valakit:

 

MINDENKINEK!

A Duna-Dráva Nemzeti Park Telepén Nagydorogon (Tolna megye) nagyon szép kecskék kaphatók. Csodálatos szánentáli típusú fehérek, toggenburgi beütésű ikergödölyék, bajor-barnák, stb.

Érdemes megnézni is őket.

Láthatók itt mangalicák (vörös és fecskehasú), magyar szürkemarha növendékbikák, eladó hortobágyi fehér rackák (a kos szenzációsan szép) és egyéb állatok.

Ez a telep lesz Tolna megye egyik nevezetessége.

barni_boci Creative Commons License 2004.06.24 0 0 562
Nem indulhat versenyzőként, mert ismét felkérték a zsűribe Somát!
Előzmény: andreja (561)
andreja Creative Commons License 2004.06.24 0 0 561
Mindenesetre ne nevezzetek be a Megasztár-2-be...
Előzmény: barni_boci (560)
barni_boci Creative Commons License 2004.06.23 0 0 560
Új kérdés Soma kapcsán!

Vajon mi lehet az oka, ha egy-két nap alatt csaknem teljesen "elment" Soma hangja. Korábban sem mekegett sokat és nem túl hangosan, de most csak gyenge nyögdécselésnek nevezhető, amit mekegés helyett produkál.

Állatorvosi kérdés ez? Vagy más teendő?

Más.
Van megint friss kép!

Előzmény: andreja (555)
andreja Creative Commons License 2004.06.14 0 0 559
Hát azt bizony ki kell várni.

ivermectin tartalmu szereket joval elles elott szoktak hasznalni pont a hosszu varakozasi ido miatt.
Fereghajtani mindig egesz allomanyt kell, es azonos szerrel, ugyhogy annak semmi ertelme nem lett volna, hogy a kicsiket ezzel, a nagyokat azzal - vagy semmivel -, raadasul a kicsiknek egyaltalan nem szokas ivermectin-t adni.

jovore majd jobban sikerul.

Előzmény: Mooni (558)
Mooni Creative Commons License 2004.06.14 0 0 558
Sziasztok!
Már nagyon sokszor próbálkoztam,de a gépemmel van vmi, ami miatt nem tudok beírni. Most másikról írok. A tőgy nagyon szépen begyógyult, igaz már kicsit másmilyen a formája.
Csináltunk egy nagyon nagy hülyeséget. Beoltattuk az állatokat Cewaneccel. A doki a férjemnek említette ugyan, de csak mellékesen, hogy tejelőknek nem jó. Nem értünk nagyon az oltóanyagokhoz, ezért nem is figyelt föl rá. Utólag mondta nekem is a párom. Most jártam utána a Cewánál, ott a húsra 28 napot ír, a tejre semmit. Szerintetek várjuk ki a tejjel is? Egy kicsit haragszom a dokira, hogy miért nem mondta, hogy inkább mást adjunk az anyáknak és csak a kicsiket oltsuk le. 28 nap elég sok idő a laktáció legjavában. Ha részetekről no comment, megértem. Csak a zuram szidom, mint a ...
Örülök Soma gyógyulásának, nagyon sokat változott előnyére.
Mooni
Mooni Creative Commons License 2004.06.14 0 0 557
próba
andreja Creative Commons License 2004.06.04 0 0 556
A szervezet teljes kifejlodese kb. 2 es fel eves korara fejezodik be. Az atlagos kecske addigra mar ket almot folnevelt. Ha ez zavarná őket, nem így alakult volna ki nehány évezred alatt.
Előzmény: barni_boci (552)
andreja Creative Commons License 2004.06.04 0 0 555
szarvbol igazan jol csak nagy traumakra lehet kovetkeztetni (sulyos betegseg, nehez elles/laktacio), mert nagyon egyedi a szarvalakulas es novekedes.
Előzmény: barni_boci (553)
andreja Creative Commons License 2004.06.04 0 0 554
30-35 kilo folott nem. Nem a vemhesseg terheli meg igazan a szervezetet, hanem a laktacio. Volt nalunk baleset anno, alig 8 (!) honapos koraban megellett egy kislány. Drasztikusan elapasztottuk elles utan, es no problem. Nem volt gondja az ellessel, pedig jo ha volt 30 kilos akkor es ket teljesen normalis sulyu 3 kilo koruli gidaja volt.
keso osszel vagy kora telen fedeztesd, pl. dec 10 utan. akkor marc-aprilisban friss fubol foltolti magat asvanyi anyagokkal, es nem lesz gond a tejeles alatt.
Előzmény: barni_boci (552)
barni_boci Creative Commons License 2004.06.04 0 0 553

Friss képek Somáról, ma délután készültek.

A malassezia gomba talán már végleg elpusztult (heti 2 fürdetés Nizoral samponnal és naponta hajkefés fésülés)a bőrén, teljes szőrzetcsere zajlott le az elmúlt hetekben. Az új bundája nagyon szép, selymes tapintású. Egyedül a térdeken és a szegycsonton maradt meg a kopasz folt (láthattok róluk pár képet), de ezek peremén is fejlődik az új szőrzet.
A szarv is lendületesen nő, ha jól olvastam valahol (Molnár?) a szarv gyűrűiből lehet következtetni az elmúlt időszak erőnléti állapotáról. Eszerint most igazán jól érzi magát.


barni_boci Creative Commons License 2004.06.04 0 0 552
Becslésem szerint most lehet 20 kg fölött valamivel. Nem gátolja a szervezet teljes kifejlődésében, ha már idén ősszel vemhes lesz?
Előzmény: andreja (551)
andreja Creative Commons License 2004.06.03 0 0 551
A meréshez:
30-35 kilos koraban normalis fedeztetni. oktoberre siman lesz annyi. januarig meg még több.
Előzmény: barni_boci (548)
barni_boci Creative Commons License 2004.06.03 0 0 550
Remélem megérted. Köszi.
Előzmény: Gabinet (549)
Gabinet Creative Commons License 2004.06.03 0 0 549
Köszi de nem. Máshová nem adnám, megoldom az elhelyezést.
Előzmény: barni_boci (548)
barni_boci Creative Commons License 2004.06.01 0 0 548
A "kis" Barnira ugyan nagyon kiváncsi lennék, de Soma lassan fejlődik, idén nem merem még pároztatni. Így Barni nem lehetne szabadon Somával. Ahhoz meg nekem is komoly építőmunka kéne, hogy elválasztva, biztonságban tarthassam. Idő közben átalakult a helyzet itt nálunk. Amikor itt jártál, még volt több épület, akkor megoldhattuk volna, de azt azóta lebontották azokat. Sajna igy nem tudom bevállalni.

De ha nem vagyunk túl messze neked, megkérdezhetem egy közeli fickótól, albérletbe vállal-e +1 bakot. Megkérdezzem?

Előzmény: Gabinet (547)
Gabinet Creative Commons License 2004.06.01 0 0 547
Sziasztok..........Köszönöm, mindenki jól van, a gyerekek fejlődnek. Barni. Nem vállalnád be Barni tartását egy 4-5 hónapra. Én most építem a helyüket, ahol most él, ott korán vették le a nőstényekről a gyerekek és hamar kezdtek ivarzani. Így most a másik bakkal ölik egymást és rombolják a helyüket. SOS.......... Ha elviseled a szagát, akkor nálad egyben a párzást is megoldhatja. Amúgy nincs vele gond, nem túl bunkó. Természetesen a kajájárol gondoskodok.
Előzmény: barni_boci (546)
barni_boci Creative Commons License 2004.05.14 0 0 546
Mi van kecskések? Nagy lett a csend.

Mi van Gabinet a gidákkal? Hogy fejlődnek? Foto?

Mooni, minden rendben a tőggyel?

Soma alakul, nézzétek meg itt a legújabb képeket:
május 11.

mighty44 Creative Commons License 2004.05.02 0 0 545
szuka-kecske, kecske-lány, tojó... de a kecsketehén se rossz :)
Előzmény: frbully (505)
barni_boci Creative Commons License 2004.04.30 0 0 544
Új képeket tettem fel Somáról, láthassátok hogy változik.

Levettem bőrkaparékot, elvittem az állatorvosi egyetem mikrobiológiai laborjába. Első körben 1 gomba (malassezia)és 2 baktérium (staphillococus, bacillus) derült ki. 2 naponta fürdetem Nizoral samponnal.

Gabinet, hogy fejlődnek a kis gidák?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!