Keresés

Részletes keresés

Noa Pearl Creative Commons License 2006.03.28 0 0 1457

3,5 tonna feletti jarmure meg tudnam mondani az autopalya dijakat. :)

de annyi bizonyos, hogy olcsobb az autopalya mint pl. Olaszo-ban vagy Fr-oban.

Előzmény: Ficium (1455)
csutii Creative Commons License 2006.03.28 0 0 1456

Quilla-nak és foleg Dismaynek szolnek!!! titeket korabban is lattalak a forumon... érdeklodnek h honnan tudnek letolteni v van-e vhol portugal szakacskony v portugal ételek receptjei... eleg regota nyomozok de semmi!!! ha van valami jo kis tippetek akkor megosztanátok velem???

 

koszi

Csut

Ficium Creative Commons License 2006.03.27 0 0 1455
Sziasztok,

Ápr.1.-22-ig tervezek egy Spanyol-Portugál körutat.

Érdeklődöm, hogy milyen időre számíthatok?
MEnnyibe kerül az autópálya, érdemes alsobb rendű úton menni?
Van valami amire érdemes figyelni?

Köszönöm,
Ficium
linha Creative Commons License 2006.03.26 0 0 1454

A kisvasútról én is azt hallottam, hogy nagyon szép helyeken jár, de elég húzós az ára, azt hiszem, 32 € felnötteknek és 23 € gyerekeknek, hogy pontosan mi van az árban, nem tudom.

 

pbence2345 Creative Commons License 2006.03.25 0 0 1453
Mit ertetek a Duoro volgyen??? Ha Portoba mentek berelt autoval, akkor egy nap eleg, bar eleg necces,mert tenyleg kiraly hely, es a kornyeke is eleg szep, de ha a portoi oshazajaba mentek, ahol a szolot termelik, akkor azert egy napra semmikeppen ne induljatok el, meg Portot is erdemes megnezni. A borok nagyresze ugyis ott van...:-)) Pontosabban Vila Nova de Gaia-ban.

Amugy van vmilyen kisvasut szeruseg ami vegig visz a folyovolgyben, es mindenki aradozik rola, szoval erdemes annak is utana nezni!!!

Előzmény: feri60 (1450)
barnao Creative Commons License 2006.03.24 0 0 1452
Mi busszal mentünk Portóba. Majdnem végig autópályán, jó úton. 3 és fél óra volt az út. Mondanám, hogy kocsival akár gyorsabb is lehet, de a sofőr taposta rendesen a gázt, tehát sokkal rövidebb nem lesz. Mi kötve voltunk a menetrendhez, így kb fél napot tudtunk eltölteni Portóban, ami kevés, de mindenképpen érdemes volt. Mivel autóval mentek, akkor a helyetekben olyan korán indulnék, ahogy csak lehet..
Előzmény: feri60 (1450)
barnao Creative Commons License 2006.03.24 0 0 1451
Szia újra Mindenki!
Megjártuk Portugáliát. Csodálatos volt. Legalább olyan, mint ahogy vártam, ha nem jobb. Igyekeztünk rendesen megtölteni az ott töltött 8 napot. 11.-én érkeztünk, tehát pont belefutottunk a szép időbe.. Párizsban esős és hűvös volt előtte, otthon meg még fagypont körüli, tehát nagy volt a kontraszt. A képem le is égett már az elején. (a hóesésben valahogy nem jutott eszembe, hogy valami kis UV faktort lehetne esetleg bepakolni) Érdekes volt, hogy a helyiek még akkor is kis kabátkákat és pulcsit viseltek, amikor mi még az 1 szem pólót is soknak találtuk. Úgy éreztem magam, mint egy norvég túrista, aki október végén is bermudában sétálgat Magyarországon. Láttam ilyet párszor..
Szóval bejártuk Lisszabont oda és vissza, voltunk Estorilban és Cascaisban, meg persze Sintrában.. Elugrottunk Portóba és bérelt kocsival tettünk egy kört a Setúbal-félszigeten. (Arrábida rulez) Végül is gyakorlatilag mindent, amit elterveztünk. Most már egy pár dologban én is tudok esetleg segíteni..
Készítettem 24 óra videót, barátaim kb 7000 képet.. Megosztok majd párat..
feri60 Creative Commons License 2006.03.24 0 0 1450
Sziasztok!

Április végén egy hetet Lissabonban töltünk. El szeretnénk menni a Duoro völgybe, bérelt autóval. Milyen a két város között az út? Autópálya van-e? kb mennyi a távolaág és autóval mennyi idő az út? Egy nap alatt érdemes nekivágni oda-vissza, kényelmesen megjárható?

Köszi!
kitt-katt Creative Commons License 2006.03.16 0 0 1449

Szia Boston63!

Kiváncsian várom hogy sikerült az utad. Én is hamarosan megyek 2 barátommal 9 napra, szeretnénk minél többet látni és élvezni az országból.

Vevő lennék  hasznos ötletekre.

Érezd jól magad, élvezd az utat és töltődj fel.

Szia: kitt-katt

Előzmény: Boston63 (1442)
tomcsek Creative Commons License 2006.03.15 0 0 1448
Sziasztok.Köszönöm a válaszokat!!Folytatom az infogyűjtést és a tervezgetést.Tom....
quilla Creative Commons License 2006.03.14 0 0 1447
Most jut eszeme, szerintem szinte 100% hogy adoszamot is fognak kerni. De azt megkapod ugy nagyjabol 15 perc ugyintezesi ido alatt, mar az ideigleneset.
Előzmény: tomcsek (1444)
quilla Creative Commons License 2006.03.14 0 0 1446

Attol meg, hogy szabadon lehet munkat vallalni majus egytol szukseg van tartozkodasi engedelyre ami egyben munkavallalasi is... nekem legalabbis a SEFben ezt mondtak. Marmint a hivatalos munkavavallalasnal persze :)

Milyenek a cukraszdak? Nagyon masok!! Szallodakat nem ismerek, de a Portoi cukraszdak nekem inkabb peksutemenyesnek tunnek, mint a hagyomanyos magyar made istenien finom es kremes sutemenyek tarhazanak. En olyannal itt nem talalkoztam meg, de lehet, hogy van lelohelyuk, viszont erre eszakon nem tomeges, az biztos.

Előzmény: tomcsek (1444)
linha Creative Commons License 2006.03.14 0 0 1445

Hú, mennyi kérdés!

Elöször is szerintem talán a lehetö legjobb szakmád van ahhoz, hogy itt el tudj helyezkedni. Bár nem ismerek konkrét munkalehetöséget, de cukrászda itt rengeteg van, és nyáron biztosan megnö a forgalmuk. Másrészt úgy tudom, elég jól viszonyulnak itt a kelet-európai munkaeröhöz, megbecsülik öket, mert van képzettségük és mert hajlandók dolgozni. Az igaz, hogy május 1-töl szabadon vállalhatsz munkát Portugáliában. Hamár Lisszabonra gondoltál, akkor magát a várost nem ajánlom, inkább Cascais-Estoril felé próbálkozz, sokkal kellemesebb helyek. Portót nem ismerem, Algarve viszont tényleg kimondottan nyaraló hely, ott is valószínü, hogy akad munkalehetöség.

Egyébként pedig gratulálok a hozzáállásodhoz, és sok sikert kívánok!

Előzmény: tomcsek (1444)
tomcsek Creative Commons License 2006.03.14 0 0 1444
Sziasztok!Régóta nézegetem a fórumot.Tavaly már itt is érdeklődtem tőletek ottani munkavállalás miatt.Most úgy néz ki idén nyáron meg tudnám próbálni.Először is úgy hallottam,hogy május 1-től Portugáliában is lehet szabadon munkát vállalni.Erről tudtok valamit?A vendéglátásban dolgozom(cukrász vagyok) és gondoltam megpróbálom a dolgot.Angolul elboldogulok és tanulom a portugált is,de hát ez egy nehéz nyelv!!:-)A következő kérdéseim lennének.Szerintetek van-e esélyem ezen a területen munkát kapni?Elsősorban Lisszabonra illetve Portora gondoltam,de úgy tudom Algarve tele van szállodákkal,éttermekkel,ahol csak szükség van egy cukrászra!Mennyi időre lenne érdemes kimennem?6-8 hétre gondoltam.Ez idő alatt nyilván laknom kell valahol,közlekednem és fenntartani magam.Mennyi pénzt tartalékoljak be?Milyen lakbérrel kell számolnom?Egyáltalán hogyan viszonyulnak a kelet-európai munkavállalókhoz?Bár hozzájuk képest mindenki kelet-európai :-).Nem meggazdagodni akarok,csak kicsit máshol élni,körülnézni,tapasztalni...és legálisan szeretnék dolgozni.Nincs kedvem sumákolni.Az EURES oldalait szoktam nézni,de szerintem ott reménytelen bármit is találni.Talán jobb lenne ott helyben próbálkozni.Hát most hirtelen ennyi jutott eszembe,de biztosan lesznek még kérdéseim.Minden ötletet,tanácsot,építő jellegű kritikát szívesen veszek.Obrigado!Adeus.Tom....u.i.Tényleg milyen süteményeik vannak?Hasonlítanak a mi cukrászdáink kínálatához?
linha Creative Commons License 2006.03.12 0 0 1443
Az örülhet, aki most jött Portugáliába - ma is felment 20 fok fölé a hömérö higanyszála, és még 3-4 ilyen napra számíthatunk!
Boston63 Creative Commons License 2006.03.10 0 0 1442
kölni, Stxion: köszönöm a tanácsokat, megfogadom, ráadásul rengeteg anyagot találtam a neten.Az autó tippet külön köszönöm!Sziasztok!
Előzmény: kölni (1441)
kölni Creative Commons License 2006.03.10 0 0 1441

Jó válsztás volt, hogy Lisszabonba indulsz. Csodálatos nemcsak a város, de környéke is. Szállásként inkább egy panziót ajánlanék. Egy szobát egy éjszakára (reggeli nélkül) 40-50 euro körül kapsz. Ha nem pont éjfélkor érkezik meg a gép, akkor nem lesz probléma találni valamit, a belváros tele van ilyesmivel.

Az óvárost (Alfama), a kocsi és a portói bor múzeumot, a botanikus kertet, a citadellát valamint az óceániumot muszáj megnéznetek. Ha idötök megengedi, nézzetek el Sintrába és Mafrába is. Érdemed átmenni a nagy folyó (Tejónak hívják) másik oldalára is. Nem fogod elfelejteni, ha egyszer végígmentél a Costa Caparicán Seixtalból Setubalba a tengerpart mentén. 

Ha egy elönyös bérkocsira van szükségetek, jelentkezz németül vagy angolul Bunge úrnál Bunge-Algarve@web.de. Írdd meg neki, hogy "kölni" ismerösödtöl kaptad a tippet és elégedett leszel.

Jó utat!

 

Előzmény: Boston63 (1439)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.09 0 0 1440
Lisszabon jó hely, ha van Lonely Planet útikönyved akkor könnyen elboldogultok.
Amit érdemes megnézni: Oceanarium,Baixa Chiado,Gulbenkian-múzeum,Állatkert,Benfica stadion (és a Sporting stadion is),Vasco de Gama torony,Vasco de Gama bevásárlóközpont,Felfedezők emlékműve.
Lisszabon környékére érdemes elmenni a HÉV-hez hasonló vasúttal ami kb. negyedóránként megy,nagyon jó a közlekedés. , nézzétek meg az alábbi helyeket:Sintra,Estoril,Cascais
Előzmény: Boston63 (1439)
Boston63 Creative Commons License 2006.03.09 0 0 1439

Sziasztok!

Bocs, az előbb csak kibróbáltam hogy a másik Index fórumos jelszavam működik-e itt is.

Véletlenül akadtam rátok - a Lisszabon.lap-on találtam ezt a fórumot.

Ha valaki/k tudnak néhány hasznos tanáccsal szolgálni, szívesen veszem.Régóta kiváncsi voltam Portugáliára és most eljött az idő; vasárnap a barátnőmmel elrepülünk Lisszabonba.Fix tervünk nincs, oda és arra megyünk amerre akarunk, csak a repülőgép visszaindulása köt minket.

Mi az amit feltétlen meg kell nézni?Hol szálljunk meg; apartman vagy hotel?Liszaboni városnézés 1-2 nap, utána merre?Autóbérlés?Ahogy az árakat nézem 2 fő 800-1.000 Euróból viszonylag normális körülmények között tud eltölteni 5 napot szállással, étkezéssel, csavargással.(persze repülőjegy ebben nincs benne.)Tévedek esetleg?Angollal remélem elboldogulunk.Minden jótanácsot szívesen veszek.

Köszönöm!

Boston63 Creative Commons License 2006.03.09 0 0 1438
!
juancarlos Creative Commons License 2006.03.08 0 0 1437

Ezt a Wim Wenders filmet nem láttam. A 20.-a körüli ismétléseket pedig pont azért nem fogom, mert épp Lisszabonban leszek. :-)

Wim Wenders-t is visszahúzta szíve, mert még a nyolcvanas években forgatott egy fekete-fehér filmet Lisszabonban. Ha jól emlékszem a címe a DOLGOK ÁLLÁSA volt. A filmre már nem emlékszem csak a város édes-bús-elhagyatott hangulatára. (Sci-fi filmet forgató stáb anyagilag becsődöl és ott ragadnak Lisszabonban. Csukott spaletták, szélfútta fehér függönyök, kihalt utcák, 28-as villamos stb.)

Előzmény: barnao (1419)
quilla Creative Commons License 2006.03.08 0 0 1436

"Ott nem hiszem,hogy külőnösebb észrevételed lenne a kátyukkal kapcsolatban"

 

az urammal, aki idevalosi azon szoktunk rohogni, hogy tuti van egy ceg itt Porto kornyeken aki aszfaltoz, utana pedig egy masik, amelyik elhelyezi rajta a likakat, mert Bp allitom fele ennyire sem katyus, mint itt a kornyek :) Jo, en nem a belvarosban lakom Portoban, es valoban, en is tapasztalok betomott es megjavitott utakat, de azert hogy meg a jarda is katyus legyen es ne lehessen rajta babakocsit tolni, az man vicces :)

Nekem mondjuk az a technika tetszik legjobban, hogy az aszfaltozott utat ha valamiert meg kell bontani es dolgoznak rajta, akkor visszazaras utan nem am aszfaltal tomik be a lukat, hanem macskakovel :D Es akkor macskako foltos aszfaltuton lehet autokazni :)

Előzmény: piszkos Fred (1433)
barnao Creative Commons License 2006.03.08 0 0 1435
Na, akkor most kikapcs.. Köszönöm Mindenkinek a segítségét, hozzászólását, nagyon hasznos volt a fórum számomra. Jelentkezem majd. Ha eljutok valamilyen netcaféba, akkor lehet, hogy még onnan..
Csocsesz!
piszkos Fred Creative Commons License 2006.03.07 0 0 1434
Azért irigyellek rendesen,jó utat!!
Előzmény: barnao (1431)
piszkos Fred Creative Commons License 2006.03.07 0 0 1433
Én azért 94'után voltam kint(2003-2005)és bátran állithatom,hogy a foci vb miatt(tavaly)elég rendesen kiépitették a nagyobb városokat,mint közlekedés,mint látványosság,mint szállodák,utak terén!!Ott nem hiszem,hogy külőnösebb észrevételed lenne a kátyukkal kapcsolatban!!:o)
Előzmény: barnao (1432)
barnao Creative Commons License 2006.03.07 0 0 1432
Igen szeretnék már én is elfogult lenni...;)
Egy művészfilm rendezője valahogy mindig kötelességének érzi, hogy a filmjét kellően gazdagítsa megfelelően lepukkant helyszínekkel is. A filmet mondjuk 94-ben forgatták. Az még jóval az expó előtt volt, biztosan egyszerűbb volt találni akkor ilyeneket..
De a belvárosi felvételek szerintem nagyon szépen voltak fényképezve és hát steril művárosokba biztosan nem lehet ilyen hangulatot varázsolni, akárki tartja azt a kamerát..
Előzmény: piszkos Fred (1428)
barnao Creative Commons License 2006.03.07 0 0 1431
Szia Mindenki!
Holnap reggel indulunk..
Tudna valaki, aki a kint élők közül véletlenül itt van, dobni egy időjárásjelentést? Még itt leszek legalább éjfélig..
Az izgalom a tetőfokán. ;)
laranjeiras Creative Commons License 2006.03.07 0 0 1430

Volt Lisszabonban egy bohócfelvonulás:

 

Bohócfelvonulás

 

A Parque egy új és hatalmas zászlóval gazdagodott:

 

Parque, az új zászlóval

 

A Vasco tornya még mindig ugyanolyan hangulatos:

 

Vasco de Gama
linha Creative Commons License 2006.03.07 0 0 1429
Ezzel tökéletesen egyetértek
Előzmény: kölni (1427)
piszkos Fred Creative Commons License 2006.03.07 0 0 1428
Megnéztem a müsort szinte gyermeki áhitattal,de szerintem azért nem feltétlenül a nyomornegyedek,vagy a lepukkant lakóhelyek jellemzőek erre az országra!Vagy én vagyok elfogult???:o)
Előzmény: barnao (1419)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!