Keresés

Részletes keresés

andreja Creative Commons License 2004.09.02 0 0 654

Két hónapos korukban.

Nálunk csak ilyenkor vannak ellések, évek óta így csináljuk, hogy télen legyen tej.

Amikor másnak nincs.

Február közepétől március végéig dúl a szerelem, előtte önmegtartóztatás van.

Előzmény: hanimun (653)
hanimun Creative Commons License 2004.09.01 0 0 653
Ti mikor szoktátok elválasztani őket? És hogy- hogy ilyen későn is volt ellésetek?
Előzmény: andreja (650)
Mooni Creative Commons License 2004.09.01 0 0 652
Mi viszonylag rövid pengéjű konyhai késsel + oldalcsípővel szoktuk, egyszer évente, de nálunk kopik is a körmük a talaj miatt. Tudok ún.  körmölő késről is, de azt sztem csak sok állatnál érdemes beszerezni.
Előzmény: nyüszi (647)
andreja Creative Commons License 2004.09.01 0 0 651

4-5 hónapos kor körül szoktuk először vágni a körmöt, ha nem kopik eléggé magától. Ha van valami udvar, ahol néhány kőből, betondarabból "játszóteret" lehet neki csinálni, az elég jól karbantartja a lábait.

Bevált szerszám a körmözésre a szüretelő olló, most szezonja van, minden ezermester-store-ban kapható, jobb, mint a közönséges metszőolló, mert hosszú vékony pengéje van, és egyforma mindkettő, ezért bármelyik kézzel bármilyen irányból ugyanolyan ügyesen lehet vágni.

A pata külső élén lenőtt körmöt kell levágni, kb. olyan legyen a végeredmény, ahogy újszülött korában kinézett.

Előzmény: nyüszi (647)
andreja Creative Commons License 2004.09.01 0 0 650

Csak F1 (50% vérhányadú) kisbakok lesznek eladók szept. közepétől folyamatosan (ahogy lehet választani őket).

De csereállatot nem tudunk fogadni elsősorban állategészségügyi okokból.

Előzmény: hanimun (648)
andreja Creative Commons License 2004.09.01 0 0 649

Ne a Szepmuveszeti Muzeumba menjetek. Erdon mezon mindenki orulni fog a bogyoknak.

A kutyaval van ugy hogy joban vannak, van amikor egyaltalan nem. Mindenesetre a jatek mindket allatfajnal (csakugy mint a tobbinel) letfontossagu a fejlodesukhoz, de egeszen mashogy jatszanak a kutyak es a gidak. Szoval nagy korultekintes kell hozza, es meg akkor se biztos, hogy sikeres lesz az osszeszoktatas.

Ha a kutyak nem bantjak, es ugy no fol kozottuk, akkor felnottkorban nem lesz gond.

Eredetileg zsakmanyallat nekik a gida, ezt azert szem elott kell tartani.

Előzmény: olix (646)
hanimun Creative Commons License 2004.08.31 0 0 648

Sziasztok

Egy 3 éves csümgőhasú kant, és egy 1 éves Dur bakot adnék Angol-Núbiai bakért lehet választási is.

 

nyüszi Creative Commons License 2004.08.31 0 0 647
köszi a gyors választ!A Kecsi tényleg nem szopott soha,mert 1 heti gyötrődés a cumival után találtam neki dadát,és úgy nézett a tőgyre,mintha meg akarnám vele fojtani.Mondjuk hamar rákapott,utána meg elcsapta a hasát.4szer volt 3 hónap alatt tüdőgyulladása,úgy hemzsegtek benne a tetvek,hogy a gyengébb idegzetűek kidobták volna.Csak állt,mint a ló leszegett fejjel mekegett,félt a sötétben,a kiköltöztetett nyúl és ketrece nyújtott neki vígaszt,meg az 5 hónapos kutya,meg akármeddig elpihent az ölemben,vagy a gyerekek mellé akart bújni az ágyba,ami ugye nem volt nagy élmény a tetvek miatt.Csak az mentette meg,hogy van állatorvos a családban,naponta szúrtam,vegyszereztem,rengeteg antibiotikumot,erősítőt kapott.Féltem attól is,nehogy tényleg TBC legyen a vége.Az egyik tesója megdöglött,a másik éppen döglődött,mikor elhoztam.Hát ,ennyi,röviden.A körmét hogy kell levágni,mert szerintem aktuális!?sziasztok!Nyüszi
olix Creative Commons License 2004.08.31 0 0 646

Kutya+kutya+kecske. Ez milyen kombináció? Kutyáim barátságosak, egy kölyökállattal (kölyök kecskét akarok) szerintem még inkább, de a kecs hogyan fog velük viselkedni? 150 nöl-ön, két sétáltatott kuty + egy (esetleg) sétáltatott kecs megfér?

Ha a kecske folyamatosan potyogtat, akkor hogy vigyem kirándulni?

andreja Creative Commons License 2004.08.31 0 0 645

Elég sokáig fönt tud maradni a köldökcsonk, de van amikor hamar leesik, nem kell vele törődni.

A 3-as mentesség 3 betegségtől való (vizsgálattal igazolt) mentességet takar, de hogy az illető melyik 3-ra gondolt, azt tőle kell megkérdezni. Tuberkulózis, brucellózis az valószínű, a harmadik talán a CAE, legalábbis így lenne logikus. De van aki 5-ös mentességet próbál igazolni. Ebben az országban egyébként szinte bármit lehet igazolni, ezen gondolom nem lepődtök meg.

Az újszülött gidát anya(kecske)tej nélkül fölnevelni nem könnyű dolog, mert (ellentétben az emberrel például) az immunitást a (legelső néhány napi, különös tekintettel az első órákra) tejből szerzi meg.

Hogy miért selejtezte őket a gazdájuk, azt ennyiből nem lehet kitalálni.ű

A hármas ellést egyébként sokan nem szeretik, mert a leggyengébb gidára eleinte figyelni kell, hogy őt is hagyják szopni, másrészt mivel minden gida saját külön bejáratú csecsbimbót használ, a tőgy könnyen féloldalas lesz.

A koraszülöttség se jó előjel, a magzat fejlődése - az egyébként se hosszú - vemhesség legutolsó szakaszában rohamos, napok is számítanak. Amíg egy embernél a terhesség kétharmadának elteltétől már sikeresen életben tudják tartani az újszülöttet, a kecskénél a kb. 21 hetes vemhesség a 20. hét előtt többnyire vetélésszámba megy.

Előzmény: nyüszi (644)
nyüszi Creative Commons License 2004.08.30 0 0 644
Sziasztok!Nagyon régen kerestem valamit kecskékről,végre!Áprilisban lettem kecskebolond,az 5 éves lányomnak köszönhetően,aki Budapest szélén kecskét akart mindenáron,meg az apósomnak,aki megvette neki.Van 4 kutyánk,6macskánk,csincsillánk,nyúlunk,patkány,és persze Kecsi/azaz Szívárvány/ egy kékrák,meg 4 gyerek.Nagyon görbe volt az út Kecsi életbenmaradásához,ha valakit érdekel elmesélem.,Mindenesetre most a világ legnagyképűbb gidája,befekszik az ágyunkba,5cmről nézi a Híradót,kergeti a kutyát,zizit eszik,beül az ölembe és puszit ad,már amennyire a szarva engedi.Szeretném Tőletek megtudni,mikor esik le a kisgida köldökcsonkja,ugye nem 4 hetesen!?Mi az,hogy 3as mentes egy alom?Bár utólag már majdnem mindegy,de de kíváncsi vagyok,miért ítélte halálra a tenyésztő az amúgy is koraszülött hármasiker kisgidákat!Előre is köszi!Nyüszi
andreja Creative Commons License 2004.08.30 0 0 643
>180 db elég ok a többesre :)
Előzmény: Mooni (640)
andreja Creative Commons License 2004.08.30 0 0 642
Pontosan.
Előzmény: Mooni (639)
andreja Creative Commons License 2004.08.30 0 0 641

Legbiztosabban a nyilvántartások alapján. Ha vannak.

Ahol meg csak az egyik fajtából vannak szülők, ott még könnyebb :)))

Előzmény: hanimun (638)
Mooni Creative Commons License 2004.08.30 0 0 640
Már látom, hogy nem többesszámban kellett volna. Bocs.
Mooni Creative Commons License 2004.08.30 0 0 639
Hűha nagyon szépek a kicsik és hatalmasak! Ők most F1-esek ugye? Jövőre lesznek 75%-osok is? (ugye az az R1).
hanimun Creative Commons License 2004.08.30 0 0 638

Sziasztok andreja

Választási korban, hogy lehet megkülömböztettni But , az Angol - Hubiai-tól? Bocsi a csacska kérdésért, de összekevertem. Lehet, hogy csak képen keverem, de életben csak Burt láttam azthiszem.

www.pacik.gportal.hu

 

mikrobi111 Creative Commons License 2004.08.28 0 0 637
andreja Creative Commons License 2004.08.28 0 0 636

Nem, nem nem!!!

 

 

ANGLO-NÚBIAI, tejelő és nem is akármilyen, sok sok és zsíros tejjel!!

 

Ettől persze a gidák is gömbölyödnek.

 

A búrral az a gond, hogy jó zsíros annak is a teje, a gidák húznak piszkosul, de aztán 3 hónapos koruk után anyunál bezár a tejcsárda.

 

 

Előzmény: hanimun (635)
hanimun Creative Commons License 2004.08.27 0 0 635
Nagyon szépek. Ők huskecskék? Bur? Nálatok kétszer elleenek egy évben?
Előzmény: andreja (634)
andreja Creative Commons License 2004.08.27 0 0 634

Csak a kisfiúk lesznek eladók. Például ő, itt éppen négy hetesen 13 kg...

 

 

  
Előzmény: Mooni (633)
Mooni Creative Commons License 2004.08.27 0 0 633
Gratulálok, nagyon szépek! Otthon mutogattam a gyerkőcöknek + a zuramnak. Nekik is nagyon tetszettek a kicsik. Lehet, hogy nemcsak nézegetni szeretnénk, hanem vevőként is érdeklődnénk ősszel, ha lehetséges.
Előzmény: andreja (632)
andreja Creative Commons License 2004.08.27 0 0 632
Igen
Előzmény: olix (631)
olix Creative Commons License 2004.08.26 0 0 631
ez azt jelenti, hogy 185 kicskecskétek született, amiből 105 lány és 80 fiú?
Előzmény: andreja (629)
hanimun Creative Commons License 2004.08.26 0 0 630

Sziasztok

Most találtam ezt az oldalt, nekünk is van kecskénk.

Szeretném tudni, hogy a macarella sajtott, hogy kell csinálni?

Van egy portálom kecske nincs fen még, de igyekszem potolni. Ló, tehén, kutyák vannak jelenleg. www.pacik.gportal.hu  Nagyon hasznos dolgokat olvastam eddig, ezen az oldalon. Informálok másokat is az oldalról.

andreja Creative Commons License 2004.08.26 0 0 629

Végeredmény: 105-80 a lányoknak, 99 anyától.

 

barni_boci Creative Commons License 2004.08.23 0 0 628
Bocsánat, hogy kéretlenül beleszólok. Csak a mérgezésről...
Elég, ha a szomszéd átdob egy arasznyi leander ágacskát néhány levéllel. Bő 24 óra alatt vége a kecskédnek, ha eszik belőle. Sajnos ezt pontosan tudom...
Inkább legyetek jóba.

Amúgy az én szomszédomból a vérszomjas németjuhászt azóta elvitt(ett)e a tulaj, igy újra nyugalomban legelészhet Soma. Mostanra kezdi valóban kiheverni a harapásokat, leestek a varrok, felszívódóban vannak a csomók a bőre alatt. A hangulata is a régi. (Ugrabugra, mekk-mekk, futkározi)
Előzmény: olix (626)
andreja Creative Commons License 2004.08.23 0 0 627

Mérgezni elég könnyű sajnos.

 

A szállításnál azt kell elsősorban figyelembe venni, hogy ellentétben pl. a ragadozókkal vagy a sertéssel a kecske nem tudja szabályozni a bélműködését, szóval a bogyók meg a rózsavíz folyamatos üzemben ürülnek nem kiszámítható módon. Ettől függetlenül kedvenc jelenetem, amikor a Hóvirágünnep c. szokásosan zseniális cseh(szlovák) filmben legelni viszi a klarinétos (a hangszer nem biztos) fickó egy jó öreg limuzinnal a kecskéit.

 

Előzmény: olix (626)
olix Creative Commons License 2004.08.23 0 0 626

Sziasztok!

Andreja! Köszi az infokat. Simogatni megyek. Ezzel kapcs írok privátba.

Kirándulni nem igazán tudnám vinni a kecskét, mert most hétévégén pl. a Radnai havasokban voltunk Erdélyben és nem hiszem, hogy a kombi csomagtartóba befért volna a két kutya mellé :-) Meg hát a kiviteli engedély. Szóval az otthon fejést kell megoldani.

Apropó: hogyan lehet a kecskét szállítani? Be tud ülni pl. egy kombi csomagtartóba? Mert ott állni ugye nem tud, de ha civilizáltan ül, akkor felőlem megfér... Csak ne egyen meg mindent unalmában...

A szomszédaim "furcsa" emberek. Ezért lenne a második kérdés: meg lehet mérgezni egy kecskét?

üdv

Előzmény: andreja (618)
andreja Creative Commons License 2004.08.19 0 0 625
 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!