Keresés

Részletes keresés

GYIKE Creative Commons License 2004.09.22 0 0 707
Bocs,a gödölyéidhez,elnézést
GYIKE Creative Commons License 2004.09.22 0 0 706

Szia olix!

Gratulálok a gidáidhoz,kívánom hogy sok örömed legyen bennük,aztán majd igyál sok finom tejet mert nagyon finom.Persze a pörkölt sem rossz.

üdv.GYIKE

olix Creative Commons License 2004.09.20 0 0 705

sziasztok

most már "teljes jogú tag"-ként írok, ugyanis kecsketulajdonos lettem a hét végén!!! két alpesi jellegű ideji gödölyét sikerült beszereznem, Rebekka és Ribizli név alatt írtják a bokrokat. A kutyákkal tök jól kijönnek, felváltva kergetik egymást. Már ha össze vannak engedve, mert hogy azt csak felügyelet mellett.

Egyenlőre nem igazán kezesek, nyájból lettek leválasztva és még szokják a helyüket. Úgy néz ki az egyik hasas, úgy hogy tavasszal már lesz tej és pörkölt :-)

andreja Creative Commons License 2004.09.19 0 0 704
Van annak olyan része is, amiben vér kering és idegek vannak. Ha elér odáig, akkor nem fogja többet odatartani neki, abban biztos lehetsz.
Előzmény: nyüszi (703)
nyüszi Creative Commons License 2004.09.18 0 0 703
Nem baj,hogy a Kecsi havereja /kutya /lerágja a szarvát?Saját szememmel láttam,hogy odatartja neki,az meg rágja,mint a csontot!Olyan vékony lett ,hogy le fog törni.Sziasztok.
andreja Creative Commons License 2004.09.16 0 0 702
ment egy válasz
Előzmény: Mooni (701)
Mooni Creative Commons License 2004.09.16 0 0 701

Sziasztok!

Andreja: küldtem mailt gida ügyben, remélem megkapod. Ha mégsem, az én e-mail címem él, ami a nicknevemnél van beírva.

olix Creative Commons License 2004.09.14 0 0 700
Ám legyen! Szólj, hogy melyik estve jó neked, és otthon leszek. (PS ha jössz és van abból a jó fajta ÉNY Mo-i bazárból, amelyikben sok kecske van hírdetve, akkor abból is hozz egyet, egy gyors kimásolás erejéig lécci. Sajna nem járok arrafelé mostanában)
Előzmény: andreja (698)
andreja Creative Commons License 2004.09.14 0 0 699

Van egy olyan jelenség, hogy ha jobb körülmények közé kerül a kecske, akkor azt meghálálja, és fordítva is van valami. Ezért nem egyszer előfordul, hogy szuper kecske nem úgy muzsikál, mint az eladónál, pedig nem is volt benne átverés, illetve hogy a rút kiskacsa analógiájára megtáltosodik a kis koszos.

Ha gidát veszel, az a koránál fogva még nagyon nem lehet elrontva, 2 és fél éves korára lesz teljesen kifejlett állat, többnyire már kétszeres anyaként.

Ettől még persze ne ott vegyél, ahol a hányinger kerülget, csak meséltem egyet.

Előzmény: olix (697)
andreja Creative Commons License 2004.09.14 0 0 698

4e pengo egy bála, a helyére begurítva :)

Előzmény: olix (696)
olix Creative Commons License 2004.09.13 0 0 697

lehet hogy kezelve volt. meg nem is dugdosta a fazon azt a kecskét, csak rondán nézett ki. Inkább az a gondom, hogy ők másképp tekintenek a hatvan kecskéjükre mint én fogok a kettőre.

a másikkal kapcs rosszué fogalmaztam. nem az a baj, hogy egyszer kaptak naponta és egész nap volt mit egyenek, hanem hogy a reggeli széna délre teljesen elfogyott. és az volt a kifogás, hogy azért nem kapnak mindig, mert akkor sokat sz*rnak. Nem tetszett a fazon sem, u.h. az a hely kiesett.

Előzmény: andreja (693)
olix Creative Commons License 2004.09.13 0 0 696

Igen, kösz, kellene a széna. Mennyibe lesz az nekem?

Előzmény: andreja (693)
olix Creative Commons License 2004.09.13 0 0 695
Dabas, igen. Ott voltunk. Vásár vvolt is, csak állat nem.
Előzmény: andreja (691)
andreja Creative Commons License 2004.09.13 0 0 694
Nem biztos, hogy az önkormányzat a ludas. Az állategészségügyi szabályokat évek óta nem tartották be szigorúan az ilyen helyeken, az unióban viszont már egyre kevésbé lehet ilyesmivel viccelni.
Előzmény: olix (689)
andreja Creative Commons License 2004.09.13 0 0 693

Hát a tályogot illik kezelni, másért nem, hogy ne kenje a baktériumokat szanaszét és onnan a többire. De szerintem ebben az országban főleg nagy állományokban lesz*rják ezeket. Ahol ennyi állat van, ott például biztos megkérdezném, hogy van-e szerződésük (akár csak szóbeli is) állatorvossal. Borítékolom a választ. Ettől még lehet náluk jó kecske, mint ahogy a másik helyen sem biztos, hogy rosszul néznek ki, csak azért mert nem a legideálisabb a tartás. Még a napi egyszeri szénaetetés is elég lehet, ez a széna mennyiségétől, minőségétől és az etető kialakításától is függ. Mi most olyat csinálunk, hogy reményeink szerint csak HETENTE vagy még ritkábban kell majd őket etetni...

Ma jártam Mosonmagyaróvárott, az ottani Bazárban(ÉNY-Mo.) rakás eladó gida volt 3eFt körüli áron.

Vigyem a szénát?

Előzmény: olix (688)
andreja Creative Commons License 2004.09.13 0 0 692
Megeszi.
Előzmény: olix (690)
andreja Creative Commons License 2004.09.13 0 0 691
dabasi, én legalábbis azt javasoltam.
Előzmény: olix (689)
olix Creative Commons License 2004.09.13 0 0 690

és mégegy:

a kecsek helyét egy betonból és fából készült 2-2,5 m2-es volt csirkeólban alakítottam ki. kerítéssel leválasztva a kutyáktól. vagyis lesz nekik az ól, plusz egy kb 150m2-es kifutó rész, tele bokorral, amit mind megehetnek. ennyi elég nem? persze a kertbe is be-be lesznek engedve, de eleinte csak ha ott vagyok, hogy szokják az ebeket.

Megeszi a kecske a fenyőt? mert akkor azt is el kell kerítenem...

olix Creative Commons License 2004.09.13 0 0 689
Andreja! jó ötlet volt a Dorogi vásár (komolyan!), csak sajnos az állatvásárt betiltották. Kicsit morci voltam az önkormányzatra egy 1 órás másnapos hajnali autózás után :-(((
olix Creative Commons License 2004.09.13 0 0 688

tegnap kialakult a kecske helye. Már csak a mekegő kell bele. Ha tud valaki eladó gödölyét az szóljon. Megnéztem én is egy-két helyet, lenne is kérdésem.

Volt egy hely ahol négy 5-6 hónaposat tartottak egy helyen, állandóan bezárva és csak reggel és este kaptak szénát, meg zöldségeket. Onnan tuti nem veszek. Vagy?

 

Másik: volt egy nyáj, ahol voltak eladó gödölyék, elég tágas helyen voltak, kint a mezőn, karámban, délutánra kicsapva legelni. Az eladó is szimpatikus volt. Csakhogy volt egy gida egy kb 50 Ft-os nagyságú csúnya levedző fekéllyel a pofacsontján a többi között. És volt egy másik, amelyiknek a szarva tiszta rücskös volt (kicsit olyan mint az öreg emberek körme). Ez utalhat hiánybetegségre? A gazda szerint csak lekaparta... Ez a két hiba egy 50-70 állatos tenyészetben normális, vagy a gondozatlanság jele?

hanimun Creative Commons License 2004.09.11 0 0 687
     andreja Írtam a magadott cimre emailt.
Előzmény: andreja (685)
hanimun Creative Commons License 2004.09.11 0 0 686
Köszi megkaptam a hételején elszeretnénk menni. Kép ? Csak ötlet volt.
Előzmény: andreja (685)
andreja Creative Commons License 2004.09.11 0 0 685

Ment a levél.

Képet nem küldök, nem jöttem rá milyen kép segíthetné elő a kapcsolatfelvételt..:)

 

 

Előzmény: hanimun (683)
hanimun Creative Commons License 2004.09.11 0 0 684
andreja ha emailomra elküldöd a tel.számodat az is jó.
Előzmény: andreja (682)
hanimun Creative Commons License 2004.09.11 0 0 683

Sziasztok

Szia andreja szerttem volna e-mailt küldeni  az Outlook Expressen keresztül nem lehet,  van valami pobléma vele. Lehetne, hogy te írz vagy képet is küldhetsz, hogy megtudjam beszélni veled, mert vennék egy kis bakot.

/kettő is van/ szickica@freemail.hu vagy hanimun@index.hu

válaszod előre is köszi

Előzmény: andreja (682)
andreja Creative Commons License 2004.09.11 0 0 682

Az szerintem mind szintetikus oltó.

Ami egyébként teljesen rendben van. Ráadásul lehet kapni.

Előzmény: hanimun (679)
andreja Creative Commons License 2004.09.11 0 0 681

Gödöllői-dombság alsó széle. 19eFt/db +-10e, darabszám-, életkor-, válogatás-, szállításfüggően. Már elkezdték vinni őket, de a nagyja még megvan.

Előzmény: hanimun (678)
andreja Creative Commons License 2004.09.11 0 0 680

Az a vadonatúj izsáki tejfeldolgozó, van közös érdekeltségünk kecskeügyben, de a tejszállításhoz messze vannak egyrészt.

Előzmény: Mooni (676)
hanimun Creative Commons License 2004.09.10 0 0 679
Tejoltot az anivet-ben lehet kapni. Van honlapjuk is , és Mosomagyrováron csak a pontos cim tel. nem tudom, hova tettem, de később vissza térhetünk rá csak figyelmeztes.
Előzmény: danesz11 (670)
hanimun Creative Commons License 2004.09.10 0 0 678

Sziasztok

andreja jól értem? Eladjátok az összes frissen ellett tejelő anyát oktober közepéig.

Mere találhatóak vagytok? Menyiér akarjátok adni öket.

www.pacik.gportal.hu

Előzmény: andreja (673)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!