Keresés

Részletes keresés

thghgh Creative Commons License 2007.12.24 0 0 321

"minden isten emberi találmány"

 

Na ezzel egyetértek. Ezt általában a hívők kiegészítik azzal, hogy "kivétel a sajátjuk"

Előzmény: Joano (316)
thghgh Creative Commons License 2007.12.24 0 0 320

 

 

"Egyetértek, ezekkel az utólag megírt, vagy túl általános "jóslatokkal" hitegetik a vallások, a kevésbé művelt közönséget."

 

 Csak az a baj, hogy előre írták és pontosak voltak a jóslatok...........:))"

 

Nos, én ajánlottam egy korrekt kísérletet, te visszaléptél. Ilyenkor beindul persze a ködgép, hogy most ugyan nem megy, de régen volt ilyen, saját vallásodról persze, hogy azt hajtogatod, hogy bejöttek a jóslatai; de attól, hogy ezt hajtogatod, én sepeciel nem fogom elhinni, lehetőséget adtam, hogy bizonyíts, nem éltél vele.

 

 

"A Bibliai jóslatok mindig pontosak voltak, ez tény "

 

Ez a te magánvéleményed, én másképpen látom, persze mindenki saját vallását hiszi ténynek, ez természetes reakció.

 

"Ez a világ nem arról híres, hogy az igazságot tegye előtérbe, hanem inkább a tévelygést........"

 

Az inkvizíció idején valóban az egyház elhallgattatta a biblikus világképbe bele nem férő tudományos tényeket, sőt most is küzdenek a valóság ellen, ez tény.

 

"Hallotál már a holt-tengeri tekercsekről ? "

 

Persze, malachy pl egész nap ezt hajtogatja, logikája szerint, ha ugyanazt leírták még1szer, akkor már biztos igaz:))

Sajnálom, én maradok a tudománynál.

Előzmény: Joano (318)
Joano Creative Commons License 2007.12.24 0 0 319

  Reggel hallottam a rádióban a karácsonyfa díszítésének feng-shui-s szempontjait........:)))

 

  Mi ez, ha nem démoni ihletés ?

Joano Creative Commons License 2007.12.24 0 0 318

"Na jó, akkor tegyünk egy próbát, 10 perc múlva tobok egy kockával 100szor egymás után, ha meg tudod írni az eredményt, akkor van esély, hogy higgyek a jóslásban."

 

 

 Senki sem mondta hogy emberi  jóslásnak kellene hinni. Én sem tudok jósolni.

 

  "De van Isten az egekben, aki a titkok Feltárója........" (Dán2:28)

 

  És Ő pontosan előre megmondta az eseményeket.

 

 

"Egyetértek, ezekkel az utólag megírt, vagy túl általános "jóslatokkal" hitegetik a vallások, a kevésbé művelt közönséget."

 

 Csak az a baj, hogy előre írták és pontosak voltak a jóslatok...........:))

 

 Szerinted a hívők kevésbé műveltek, az ateisták pedig nagyon műveltek ?? ....:)))

 

 

"Szerintem pedig a jóslatok sikeressége egy elég eröltetett feltételezés, amit a tények cáfolnak."

 

 A Bibliai jóslatok mindig pontosak voltak, ez tény (és nem azért mert utólag írták). :)))

 

  "Ha meg lett volna buktatva, ezzel lenne tele a sajtó, világgá kürtölnék; tehát vszínű tudnék róla:))"

 

 Ez a világ nem arról híres, hogy az igazságot tegye előtérbe, hanem inkább a tévelygést........

 

  Hallotál már a holt-tengeri tekercsekről ?

Előzmény: thghgh (313)
Joano Creative Commons License 2007.12.24 0 0 317
  Aztán mikor lett megbuktatva az özönvíz ? És ki mondta hogy képletesen kell érteni az özönvizet ? :))  Mert Jehova Tanúi biztos nem....
Előzmény: thghgh (315)
Joano Creative Commons License 2007.12.24 0 0 316
  Te sem vagy kivétel az alól, hogy minden isten emberi találmány, és mindenki a sajátját  mondja igazinak...............:))
Előzmény: thghgh (314)
thghgh Creative Commons License 2007.12.24 0 0 315

""ami már évtizedek óta meg lett buktatva...........Csak te biztos még nem hallottál róla...........:))""

 

Amiről tudok, hogy rég meg lett buktatva, az a föld oszlopai, özönvíz meg a többi mitologikus történet, amit mostantól képletesen kell érteni (régen ezeket is szó szerint kellett.)

Előzmény: thghgh (313)
thghgh Creative Commons License 2007.12.24 0 0 314

"Csak ezek közül Jehova az igazi, a többi hamis isten.........."

 

Mindenki sajátját hiszi igazinak, többit hamisnak, ez alól te sem vagy kivétel.

Előzmény: Joano (312)
thghgh Creative Commons License 2007.12.24 0 0 313

"Rosszul gondolod"

 

Na jó, akkor tegyünk egy próbát, 10 perc múlva tobok egy kockával 100szor egymás után, ha meg tudod írni az eredményt, akkor van esély, hogy higgyek a jóslásban.

 

"Ez az utólag megírt események a tévút mintapéldái, "

 

Egyetértek, ezekkel az utólag megírt, vagy túl általános "jóslatokkal" hitegetik a vallások, a kevésbé művelt közönséget.

 

 

"Ez az erőltetett feltételezés az erősen ateista elmék torzszüleménye"

 

Szerintem pedig a jóslatok sikeressége egy elég eröltetett feltételezés, amit a tények cáfolnak.

 

"ami már évtizedek óta meg lett buktatva...........Csak te biztos még nem hallottál róla...........:))"

 

Ha meg lett volna buktatva, ezzel lenne tele a sajtó, világgá kürtölnék; tehát vszínű tudnék róla:))

 

 

Előzmény: Joano (309)
Joano Creative Commons License 2007.12.24 0 0 312

  Csak ezek közül Jehova az igazi, a többi hamis isten..........

 

  Most erre te azt fogod írni, hogy >> neked az igazi<<- mint ahogy nemsokára látni is fogjuk...........(vagy most dirrekt nem azt írod) :))

Előzmény: thghgh (311)
thghgh Creative Commons License 2007.12.24 0 0 311
Hát nem egészen, Zeus görög főisten, Jehova pedig zsidő főisten, Visnu indiai főisten.
Előzmény: Joano (307)
Joano Creative Commons License 2007.12.24 0 0 310

:))))

   Az ítéeltnapot hiányoló magatartásodra van Bibliavers, amely jól leírja állapotodat...........

 

 2Pét3:3

 

,,Mert először is tudjátok meg, hogy az utolsó napokban gúnyolódók jönnek majd a gúnyolódásukkal,...... és ezt mondják:

 

 ,,Hol van hát a megígért jelenléte ?........."

 

  Nem tűnt még fel neked sokadszorra sem, hogy előre meg lett írva az is,  hogy te pont így fogsz gyúnyolódni ? :........:)

Előzmény: Paleokrites (301)
Joano Creative Commons License 2007.12.24 0 0 309

"Igen meg is jövedölte aztán leírta, hogy megtörtént, ehhez tényleg nagy jósnak kell lenni:)) A a többi is hasonló gondolom."

 

  :)))))))))

 Rosszul gondolod. Tipikus előítéletes lekezelő hozzáállás... Ez az utólag megírt események a tévút mintapéldái, hogy ne higgyünk az igazságnak..........

 

  Ez az erőltetett feltételezés az erősen ateista elmék torzszüleménye, ami már évtizedek óta meg lett buktatva...........Csak te biztos még nem hallottál róla...........:))

Előzmény: thghgh (302)
Joano Creative Commons License 2007.12.24 0 0 308
  Nem értem hogy te mit tartasz bakinak...........:)))
Előzmény: thghgh (304)
Joano Creative Commons License 2007.12.24 0 0 307

"Zeusszal, Visnuval, 7fejű sárkánnyal sem számolok, bizonyára nekik is szabad az út..."

 

  Egy helyről jönnek, ua az értelmi szerzőjük...............:)

Előzmény: thghgh (303)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.24 0 0 306

Magam is mindenkinek kívánok KRISZTUSVÁRÓ ünnepeket, és olyan boldog, békés Új Esztendőt, ahol  a Messiás (Krisztus) az Úr...

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (126)
kerekeper Creative Commons License 2007.12.24 0 0 305

Minden hívőnek és nem hívőnek békés, boldog ünnepeket!!

Előzmény: thghgh (304)
thghgh Creative Commons License 2007.12.23 0 0 304

Ha már a jóslatoknál vagyunk íme néhány gondolat:

 

Egy meggyőző "jóslatot" sem tudtak mondani eddig hívők, semmilyen vallásból.

 

Ezzel szemben nézzünk pár dolgot, ami nem jött be Özönvíz, Ádám Éva, kivonulás egyiptomból, bábeli nyelvzavar, borrá váló víz, szegletes Föld, Föld oszlopai...

 

Ennyi "baki" mellett ha lennének legalább kicsit bejött jóslatok, akkor is erősen gyanúval fogadnám. Pl ez olyan mintha Euler-Fermat tétel 2 esetben jó eredményt hozna, máskor rosszat, és ekkor azt a 2esetet hoznád bizonyítéknak...

thghgh Creative Commons License 2007.12.23 0 0 303

 "Akivel ugyebár nem számolnak, annak szabad az út...................."

 

Zeusszal, Visnuval, 7fejű sárkánnyal sem számolok, bizonyára nekik is szabad az út...

Előzmény: Joano (297)
thghgh Creative Commons License 2007.12.23 0 0 302

"Pl 200 évvel előre elmondta, hogy a perzsa Círusz fogja a zsidókat megszabadítani"

 

"a zsidók 70 évig lesznek babiloni fogságban"

 

Ezekről már többször kifejtettem a véleményemet, a Delphoi jósda, Nostredamus jóslatai kapcsán.

 

"Pontosan megmondta, hogy mikor jön el a Messiás (Dán9:25). Azt is hogy hol fog születni, hogy meg fog halni, és hogy milyen körülmények között fog meghalni........ (Dániel9:26).........."

 

Igen meg is jövedölte aztán leírta, hogy megtörtént, ehhez tényleg nagy jósnak kell lenni:)) A a többi is hasonló gondolom.

 

Továbbra is fenntartom, ha lennének értékelhető jóslatok bármelyik vallásban, mindenki olyan vallású lenne, de ilyenek nincsenek, ezért van sok vallás.

 

" Kezdj el hinni..............:))"

 

Bizonyítékok hiányában nem valószínű:))

Előzmény: Joano (296)
Paleokrites Creative Commons License 2007.12.23 0 0 301
:))))

Ha Isten képes megkeleníteni a jövőt, bizonyára azt nem is tudja befolyásolni sem, tehát tőle függetlenül megy végbe!

Pl. erre az úgymond isteni kijelentésre építeni...., hogy is mondjam....., hm...... " Elhoztam igazságomat, nincs messze, és az én szabadításom nem késik, Sionban lesz szabadításom, és Izráelen dicsőségem. "
Ehhez képest még mindig nem késik, igaz vagy 2700 éve is eltelt..... Nem kapkodja el a szabadítást, még megspékeli egy kis fűszeres népírtáscsokorral, elűzetésekkel....
Ha előrre látta volna Isten mi fog történni...., főleg kezdetektől fogva....., amit ugye Ő tervezett ilyennek...., akkor miért is nem véáltoztatott a jövőn? Ja azáért hogy lássák Őt mint nagy jövendőmondót, aki jó előre megmondja a frankót és ezért hanyatvágja magát az embriség és elismerően kiált a magasba, hogy te vagy Isten, király ez az egész....., csakhát kissé sántítanak a dolgok, az ígéretek nem teljesednek be és ezáltal az igazságnak mondott kijelentés a történelem folyamatában hazugsággá feketedik!?
Előzmény: Joano (290)
kerekeper Creative Commons License 2007.12.23 0 0 300

Már Ádám Évánál kiderült, hogy valami nem stimmel:

Tudta, hogy esznek az almából, mégis odahelyezte ahová, és felhívta rá a figyelmet.

 

Két ártatlan emberke rögtön áldozatul is esett a cselnek.

 

Mi szükség már a Biblia elején ilyen történettel szórakoznia. Nem lehetett volna oda sem tenni?

 

No az ilyenekért akadtam én ki annakidején a hittanórán is, csak akkor még nem tudtam ezt megfogalmazni.

 

Hidd el, pár év múlva te is fel fogod tenni uganezeket a kérdéseket. És nem leszel vele kisebb, sem nagyobb.

Előzmény: Joano (299)
Joano Creative Commons License 2007.12.23 0 0 299

"cselvető /Ádám, Éva/

bosszúálló /ugyanott/, de több helyen is

a ne ölj parancsot sem tartja be

személyválogató /Dávid/

választott népe ellen fenekedik/szétszóratás/

megöli saját fiát(Jézus/"

 

  Nagyon emberi a gondolatod, de semmi baj. Miért "cselvető" Ádám és Éva esetében

 

  Azokon áll bosszút, akik megérdemlik (a te érdekedben is)

 

  A ne ölj parancsot Ő adta nekünk, és nem mi Őneki........Azért öl, mert az igazságosság miatt öl.......

 

  Dávidot azért kímélte meg, mert a súlyos bűne miatt őszinte szívvel megbánta tettét, tehát Jehova irgalmas volt. De más formában bűnhődött is Dávid.....

 

 

ok nélkül kínoz embereket/Jób/ :  Nem Ő kínozta Jóbot, és nem ok nélkül engedte meg sátánnak.  Olyan vitakérdés miatt, ami téged is érint (csak nem tudsz róla)

 

  A zsidókat azért szórta szét , mert a zsidók megszegték a parancsolatait és aljasságokat tettek vele szemben..........

 

  Nem Ő ölte meg a saját Fiát, hanem sátáni ihletésre a zsidók, a rómaiak által. Egyébként Jézus önként jelentkezett az áldozatra. Ha nem teszi meg, nincs kifizetve az Ádámi bűn.  De fel is támasztotta Jézust...........

Előzmény: kerekeper (298)
kerekeper Creative Commons License 2007.12.23 0 0 298

Milyen egy Isten? úgye tökéletes, tehát: Ő az abszolút szeretet, az értelem, a tudás, meg sorolhatnám. Ki lehetne hozzá hasonló, hiszen a teremtményei mind valami fogyatékossággal bírnak.

És milyen a Bibliában? nem sorolom fel hozzá a megfelelő igehelyeket, aki ismeri a Bibliát, úgyis tudja, miről van szó:

 

cselvető /Ádám, Éva/

bosszúálló /ugyanott/, de több helyen is

a ne ölj parancsot sem tartja be

személyválogató /Dávid/

ok nélkül kínoz embereket/Jób/

választott népe ellen fenekedik/szétszóratás/

megöli saját fiát(Jézus/

 

Előzmény: Joano (294)
Joano Creative Commons License 2007.12.23 0 0 297

  ,,Az ördög legnagyobb húzása az volt, hogy elhitette magáról hogy nem létezik."

 

  Akivel ugyebár nem számolnak, annak szabad az út....................

Előzmény: thghgh (295)
Joano Creative Commons License 2007.12.23 0 0 296

 Akkor ez azt jelenti, hogy nem tudsz a pontos jövendölésről.............:))

 

  Pl 200 évvel előre elmondta, hogy a perzsa Círusz fogja a zsidókat megszabadítani. Azt is pontosan előre jelezte, hogy a zsidók 70 évig lesznek babiloni fogságban........

 

  Pontosan megmondta, hogy mikor jön el a Messiás (Dán9:25). Azt is hogy hol fog születni, hogy meg fog halni, és hogy milyen körülmények között fog meghalni........ (Dániel9:26)..........

 

 Kezdj el hinni..............:))

Előzmény: thghgh (291)
thghgh Creative Commons License 2007.12.23 0 0 295

"Sátán megelégszik azzal is, ha ezt gondolod, neki ez is jó. Mert így már nem hiszel Istenben, és ezzel elérheti, hogy az ítéletnapon magával rántson.............."

 

Ez a te véleményed, szerintem pedig ördögök meg ilyenek mesékben szerepelnek valóságban pedig nem.

Előzmény: Joano (293)
Joano Creative Commons License 2007.12.23 0 0 294

  Ne haragudj, de miért nem tökéletes ?

Azért mert bizonyos tulajdonságát bizonyos esetben nem használja, attól Ő még tökéletes. Biztosan jó oka van erre tökéletes és szerető Lényként...............

Előzmény: kerekeper (292)
Joano Creative Commons License 2007.12.23 0 0 293

"Érdekes vélemény, én véleményem szerint a vallásokat és ezzel együtt az Isteneket Szellemeket ... az ember hozta létre a természeti jelenségek megmagyarázására."

 

  Igen.  Ez is egy csapda. Sátán megelégszik azzal is, ha ezt gondolod, neki ez is jó. Mert így már nem hiszel Istenben, és ezzel elérheti, hogy az ítéletnapon magával rántson..............

Előzmény: thghgh (289)
kerekeper Creative Commons License 2007.12.23 0 0 292

Csak én meg nem tudom elfogadni, hogy egy tökéletes szellem miért nem akar tökéletes lenni.

Most sem tudtam meg semmit erről, talán máshol, más időpontban sikerül felvilágosodnom.

Előzmény: Joano (287)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!