Keresés

Részletes keresés

A4-AFN Creative Commons License 2020.06.23 0 0 14067

Jó fej volt az eladó, mint azt már megszokhattuk nálatok! 😉

Egy Wedding Premium jött velünk. Kicsit meglepett, hogy azonnal el kellett hozni, de gyorsan loptunk egy Transitot. 😀😀

Egyelőre nagyon tetszik a matrac, végre nem fáj semm sem reggelente.

Előzmény: Alváskultúra (14062)
Hooshee Creative Commons License 2020.06.23 0 0 14066

Királyság, megnézem mizu. Kéne vendégágy :)

 

A kérdés, ha valami megtetszik és vinném, a szállításban tudtok segíteni? Nem olyan autóm van amibe akárhogy is be tudnám tuszkolni :) Nyilván nem azonnal és aznap, és természetesen pénzért :)

Előzmény: Alváskultúra (14065)
Alváskultúra (X) 2020.06.23 0 0 14065

Sziasztok,

 

az 5-10k-s matracok kiárusításának 2. fordulója most CSÜTÖRTÖKÖN és PÉNTEKEN lesz 10-18h között.

 

1138. Váci út 168 Réno udvar (Régió játék mellett az udvarban) Outlet matrac üzlet

 

júliusban költözik a központi raktárunk egy új, nagyobb, igényesebb raktárba. Az évek során összejött egy nagyobb mennyiségű különböző matrac: sérült, kiállítási, garanciális csere. Ugyanígy egy csomó ágykeret is: fenyő ágyneműtartós, ágyneműtartós kárpitos ágyak, éjjeli szekrények, bemutató emlékezőhabos párnák, stb. 

 

Curem, Tempur, Yatas, Isbir, Ceriflex, Rottex, Levital, RelaXx, Medical Concept és mi szem szájnak ingere... Kb. olyan 100 matrac van, olyan 165-20 ágykeret, 20-30db párna, ágyrácsok, éjjelik. A matracok túlnyomó része 90x200-as, de van 160 és 180  és egyéb méret is. Szóval rengeteg. Ezek az ingyentől a párezer forintig, a jelképestől a nagyon korrektig árakon elvihetők. A kiárusítás 3 napig tart. Most csütörtök-péntek 10-18h között és szombaton 10-14-ig.

 

1138. Váci út 168 Réno udvar (Régió játék mellett az udvarban) Outlet matrac üzlet

 

Listával nem tudok szolgálni, konkrét termékre irányuló kérdésekre nem tudok válaszolni. El kell jönni válogatni, megfogni, hazavinni.

 

Jellemzően vagy bemutató darabok voltak vagy az évek során garanciális cserében visszajött olyan matracok, amelyeket a gyártó nem szállította el. A bemutató darabok (90-160-180) általában lehasználtak olyan szempontból, hogy leginkább a huzatuk koszos és mivel mindenki ruhában próbálgatta, így általában ki is vannak bolyhosodva(Rottex, Yatas, Tempur, stb... A garanciális cseréből visszajött mindenféle matrac általábn felpuhult vagy ki van gödrösödve. A tételek nagyobb része kiállítási matrac volt. Vannak továbbá huzat nélküli matracmagok, amik jellemzően próbagyártásból maradtak ránk (Levital, RelaXx, Medical Concept, stb)

 

Vannak szintén bemutató ágykeretek, fenyő, bükk és kárpitos ágyak, itt óriási minőségromlás általában nincs.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Alváskultúra (X) 2020.06.22 0 0 14064

Szia,

 

a nagy érdeklődésre tekintettel, megpróbálok még egy kört összehozni (nem most) hanem jövő hét csütörtök-péntekre. Írok ide a fórumba, ha összejön.

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: Hooshee (14063)
Hooshee Creative Commons License 2020.06.20 0 0 14063

A fene hogy nem néztem ide előbb. Gondolom elkapkodták a készletet, és nem lesz második kör? :)

Előzmény: Alváskultúra (14056)
Alváskultúra (X) 2020.06.19 0 0 14062

Szia,

 

hellyel-közzel igen. Jellemzően vagy bemutató darabok voltak vagy az évek során garanciális cserében visszajött olyan matracok, amelyeket a gyártó nem szállította el. A bemutató darabok (90-160-180) általában lehasználtak olyan szempontból, hogy leginkább a huzatuk koszos és mivel mindenki ruhában próbálgatta, így általában ki is vannak bolyhosodva. A garanciális cseréből visszajött mindenféle matrac általábn felpuhult vagy ki van gödrösödve. A tételek nagyobb része kiállítási matrac volt. Vannak továbbá huzat nélküli matracmagok, amik jellemzően próbagyártásból maradtak ránk (Levital, RelaXx, Medical Concept, stb)

 

Vannak szintén bemutató ágykeretek, fenyő, bükk és kárpitos ágyak, itt óriási minőségromlás általában nincs.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: A4-AFN (14061)
A4-AFN Creative Commons License 2020.06.19 0 0 14061

Hello,

az tudható ott helyben, hogy melyik matracnak konkrétan mi az előélete, és hibája? Milyen jellegű sérülésnek, minőségi hibának kell lenni egy matracon ahhoz, hogy az eredeti ár 4-6%-áért hozzá lehessen jutni?

Előzmény: Alváskultúra (14060)
Alváskultúra (X) 2020.06.17 0 0 14060

Sziasztok,

 

bocsi, nem pontos infót írtam:

 

- elég sok franciaágy méretű matrac is van

- összesen ca. 170-180 darab matracról beszélünk

- csütörtök-péntek-szombat MINDEN nap 10-19h között lehet jönni

- be vannak árazva az outlet matracok, a legtöbb 3k-5k-10k és van jó néhány darab, ami 15-20k (ezek 3-500 000 forintos eredeti árfekvésű Corem, Tempur, Yatas, Isbir matracok)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Alváskultúra (X) 2020.06.17 0 0 14059

Szia,

 

menekülő útnak ok. A 40C°nem olyan sok a moshatóságnál, a latex nem annyira légáteresztő, viszont egy centi nem olyan gáz.

 

Üdv,

 

Pálinkás lászló

Előzmény: Lacika004 (14058)
Lacika004 Creative Commons License 2020.06.17 0 0 14058
Előzmény: Lacika004 (14057)
Lacika004 Creative Commons License 2020.06.17 0 0 14057

Kedves László,

 

Igen,közben utánanéztem,hogy azt érdemes kerülni.

Sajnos valóban szörnyű a kínálat,de próbálok valamit találni,

A 3-4 hét várakozási idő már nem biztos, hogy beleférne.

Előzmény: Alváskultúra (14055)
Alváskultúra (X) 2020.06.17 0 0 14056

Sziasztok,

 

júliusban költözik a központi raktárunk egy új, nagyobb, igényesebb raktárba. Az évek során összejött egy nagyobb mennyiségű különböző matrac: sérült, kiállítási, garanciális csere. Ugyanígy egy csomó ágykeret is: fenyő ágyneműtartós, ágyneműtartós kárpitos ágyak, éjjeli szekrények, bemutató emlékezőhabos párnák, stb. 

 

Curem, Tempur, Yatas, Isbir, Ceriflex, Rottex, Levital, RelaXx, Medical Concept és mi szem szájnak ingere... Kb. olyan 100 matrac van, olyan 165-20 ágykeret, 20-30db párna, ágyrácsok, éjjelik. A matracok túlnyomó része 90x200-as, de van 160 és 180  és egyéb méret is. Szóval rengeteg. Ezek az ingyentől a párezer forintig, a jelképestől a nagyon korrektig árakon elvihetők. A kiárusítás 3 napig tart. Most csütörtök-péntek 10-18h között és szombaton 10-14-ig.

 

1138. Váci út 168 Réno udvar (Régió játék mellett az udvarban) Outlet matrac üzlet

 

Listával nem tudok szolgálni, konkrét termékre irányuló kérdésekre nem tudok válaszolni. El kell jönni válogatni, megfogni, hazavinni.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Alváskultúra (X) 2020.06.17 0 0 14055

Kedves Lacika004,

 

nem egészen, hiszen itt a matrac habos (használható) oldala normál hab, a másik meg kókusz, amire én spec a legnagyobb rosszindulattal sem fektettem volna egyik gyerekemet sem. Persze ez mindenkinek a saját döntése. Én leginkább a bármit csak kókuszt ne sötét oldalon állok:-)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás lászló

Előzmény: Lacika004 (14054)
Lacika004 Creative Commons License 2020.06.16 0 0 14054

Kedves Laszló,

 

Köszönöm a választ, ilyet találtam, ilyesmire gondol?

 

https://www.matrac-es-en.hu/70x120-matrac/habmatrac-sofia-120x70/

Előzmény: Alváskultúra (14046)
Alváskultúra (X) 2020.06.12 0 0 14053

Szia,

 

amúgy igazad van. Lehet, hogy éppen ebben az esetben nem így van, de lehet, hogy az is egy marketing elem, amikor csak úgy a semmiből megjelennek a "babakocsis" matrackeresők. Ugye ezek az új regisztrálók a fórumon. Regisztrál, vár fél órát (csak utána lehet hozzászólni) és vásárlónak álcázva bereklámozza a boltját vagy a matracát és soha többet nem találkozunk vele.

 

Lehet, hogy ilyen is van?

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: ÁsítóSárkány (14052)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.06.11 0 0 14052

Csak így kívülről és saját tapasztalatból: mert a kedves vevő naív, és azt gondolja, hogy a marketingszövegek segítenek eligazodni a választásban.

 

Mint annyi más területen, itt is érdemes próbálni egy kört, hogy egyáltalán a milyen technológia mit tud, mi az előnye-hátránya kérdéssel tisztában legyen az ember, meg azt is hogy a különféle árszinteken nagyjából mit lehet várni.

Ez után már a neten is meg lehet keresni az ígéretes modelleket, amiket ki lehet próbálni.

 

Sokan naivitásból gyorsan egyszerűen akarnak dönteni, és így könnyű bedőlni az amúgy pszichológiai fogásokban profi marketinghadjáratoknak...

A magam részéről kicsit morogva szántam rá magam erre a két körre, de utólag nagyon nem bántam meg.

Előzmény: Alváskultúra (14040)
Alváskultúra (X) 2020.06.10 0 0 14051

Szia Norbi,

 

otthon az iroda részemben egy Spinalis forgószék van. Nem olcsó, viszont örök élet plusz két nap és csak egy gerincem van. Nekem bejött, feleségem nem szereti...

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: norbi400 (14050)
norbi400 Creative Commons License 2020.06.10 0 0 14050

Na pontosan. Az ékpárna miatt tettem fel a kérdést. Olvastam, hogy mennyire pozitív hatással van, viszont azt is hogy kemény. Mindenesetre adok neki egy próbát. Próbálgattam az ergonomikus székeket 60eftól 300ig de semmi pozitivról nem tudok beszélni..max ha  több széket olvasztanék egybe.

 

A memoriaszivacsos ékpárnának utánanézek köszi.:) itthon valóban nem igazán futottam bele hasonlókba.

Előzmény: Alváskultúra (14048)
Alváskultúra (X) 2020.06.10 0 1 14049

bocsi, de laptop-ról írok és néha ide-oda ugrik a kurzor és nem veszem észre hogy kivág áthelyez dolgokat. szerencse hogy nem a reptéri irányításban dolgozom vagy hadászati script-eket írok légvédelmi ágyúkhoz.-)

Alváskultúra (X) 2020.06.10 0 0 14048

Szia Norbi,acok esetében itt tökéletes képet lehet kapni

 

munkahelyi ergonómiához nem értek. Matracok esetében nyomáspontok létrejöttéről beszélünk, tehát olyan területekől, ahol az indokoltnál nagyobb nyomáspont jön létre az alátámasztó felület kialakítása, keménysége egyéb tulajdonságai miatt. Az Xsensor szenzoros testnomáspontmérővel matracok esetében itt tökéletes, valós idejű képet lehet kapni. Az Xsensor-nak is van pl ülőfelület, talp nyomáspontok mérésére alkalmas szenzoros rendszere, eddig semmilyen érdeklődés nem volt, hogy behozzuk ezeket az országba -igaz nem is mentünk utána.

 

Én azt feltételezném, hogy a nyomáspont az nyomáspont és mindegy hogy milyen terüetről beszélünk, hiszen a cipő is éppen ezért töri fel a lábadat. Személ szerint én továbbra sem hiszek a től kemény felületekben sem matrac, sem szék esetében. Az ékpárnán ülést nem tudom, lehet, hogy olyan mint a tej. 10 évig egészséges, utána 10 évig boszorkányüldözés.

 

Ékpárnák egyébként elérhetők memoryfoam alapanyagból is és egészen sok különösen érdekes memoryfoam kialakítás létezik már irodai alkalmazásra (sajnos nem a magyar piacon)

 

Üdvözlettel.

 

Pálinkás László

Előzmény: norbi400 (14047)
norbi400 Creative Commons License 2020.06.09 0 0 14047

Üdv.

 

Ez eléggé offolós lesz de lets try. Ugye sokáig azt állitották, hogy kemény felületen ajánlatos feküdni. Aztán kiderült hogy mégsem.

Ugyan ez a helyzet az üléssel is? Szóval ha pl ékpárnán ülök aminek kemény a felülete az szintén káros?:D

 

Köszönöm, ha esetleg valakinek van infója erről.

Alváskultúra (X) 2020.06.09 0 0 14046

Kedves Lacika,

 

sajnos fogalmam nincs. Mi a BabyCare matracokat kompromisszum nélkül több, mint 10 éve az szellőző, certifikáltan antibakteriális, antiallergén hab alapanyaból készítjük, de készleten csak a leggyakrabban előforduló 60x120 és 70x140 méreteket tartjuk. Futottam egy kört a neten ezzel a mérettel, mintha a Legényanya c. filmbe csöppennék, olyan 25 évvel megállt az idő gyerekmatrac fronton. Kókusz, kókusz latex, mezei szivacs. Ha esetleg valahol találna 5-7cm vastag antibakteriális habból méretet, az nem lenne rossz. Amennyiben nem sos, egyedi mérettel a BabyCare matrac esetében tudok futni egy kört (ca. 3 hét vagy egy kicsit több sajna, mert ugye nem készletes méret).

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Lacika004 (14045)
Lacika004 Creative Commons License 2020.06.09 0 0 14045

Kedves László, 

 

először is köszönöm az ajánlást a Signum Infinityre, most már fél éve használjuk,

ég és föld az előző IKEA-s rugóshoz képest, valóban sokkal jobban alszunk azóta,

nem volt olcsó, de minden forintot megért.

 

idő közben bővül a család, 

70*120-as babaágyba milyet javasol, milyen matracot érdemes venni kisbabáknak?

 

Köszönöm

Alváskultúra (X) 2020.06.09 0 0 14044

Kedves Deli.Gabi,

 

utólagos engedlmével az Index moderátorai bejegyzését kérésemre törölték. Bejegyzésében kérdés is volt, arra természetesen szívesen válaszolok.

 

A felső kényelmi réteg elég jól külön válik. Jó lenne ha legalább azt ki lehetne időnként cserélni. Ilyen jellegű javítással nem foglalkozik véletlenül az isbir, vagy bárki?

 

A Hypersense matrac továbbra is egy sikeres, remek, a luxus kategóriában még megfizethető és megbízható termék. Javaslata, hogy  matrac pillotop rétege cippzárral levehető legyen ötletnem nem rossz, de a további árnövekedésértcserébe annyit kapnánk csupán, hogy az évek során megúnt komforttréteget esetlegesen egy másik, újabb, szimpatikusabb alapanyagra cserélhessük. Nem látok erre akkora piaci igényt, hogy minden egyes vásárlóval megfizettesük ennek többletköltségét csupán azért, hogy esetleg százból egy vásárló 5 év után ki szeretné cserélni a komfortréteget egy trendibb alapanyagra.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Vestax Creative Commons License 2020.06.08 0 0 14042

Szép napot. Nem titok . Balázs bútor 

Előzmény: Alváskultúra (14041)
Alváskultúra (X) 2020.06.08 0 0 14041

Szia Vestax,

 

köszi az infót, igyekszünk:-) Akár itt, akár mailben (nem adom ki senkinek) elárulnád, hogy melyik volt az első üzlet?

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Vestax (14038)
Alváskultúra (X) 2020.06.08 0 0 14040

Szia Kelilla,

 

nem nagyon értem a kérdést, de biztosan van magyarázat rá. Miért olyan matracot szeretne az ember, amivel ninc tapasztalat sehol? Kérdezném ezt a 100 000 forint/ 90x200 méret kategóriában, ahol azért szép számmal akadnak olyan csúcs minőségű HR habból készült matracok, mint egy Signum Infinity, egy egyedüllállóan szabadalmaztatott Levital, stb... Amúgy biztos jó, ha tetszik vedd meg nyugodtan...

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Kelilla266 (14037)
Alváskultúra (X) 2020.06.08 0 0 14039

Kedves Pwss,

 

ez attól fúgg, hogy az ember fia a keményebb vagy a lágyabb komfortot kedveli. Ha kicsit feszesebb is lehet, akkor a Cube vagy az Original Strong is szóba jöhet. Ha lehet egy kicsit inkább lágyabb, akkor az Original Medicott Silver.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: pwss (14036)
Vestax Creative Commons License 2020.06.07 0 0 14038

Sziasztok szép napot. Én is beléptem a matrac tulajok közé :)

Felénk alapból nem sok matrac van az üzletekben. Irány Budapest. 

Első üzletben ahol ágykeret néztem   5 perc után rohantam ki mert az eladó folyamatosan hajtogatta mi lenne a jó nekem, most kedvező áron. Jah meg tud matracot is adni . Mondtam   az ágykeret nem tetszik meg a matrac sem kényelmes. 

Elvileg azt mondták minden ágykeretből van bemutató darab. Nah kb 2-3 db ágy volt  kiállítva. A többit nézzem meg szgépen.Kicsit furcsa volt ,hogy megakarták szabni mit vegyek a pénzemen.

A vége az lett ,hogy eljöttem a boltból mert nem szeretem ha csesztetnek ,hogy azonnal döntsek mert ez a remek alkalom. Meg még a szombati napon akciós az ágykeret. Hozzáteszem február óta ugyan annyi az ágykeret ára. Akció juni 20 ig.

Utána irány a matracguru meg a giga matrac.  Tudom van átfedés a két boltnál de a gigamatracnál ágykeretet is néztem. :))))))

Hozzáteszem mindkettő boltban nagyon jól éreztem magam. 

Rengeteg segítséget kaptam.

A rászánt összeget amikor elárultam nem a legdrágább matracot ajánlották. Hanem próbálgassam végig ami nekem jó lesz. 

Látták mindkettő helyen az eladók ,hogy nem sűrűn járok ilyen helyen és biztattak nyugodtan feküdjek a matracokon, ne érezzem magam ezmiatt feszültnek. Rengeteg matracot végigpróbáltam  és kérdeztem amire mindig kaptam választ . Nagyon jól esett ,hogy mindkettő boltban törődtek velem.

A végére két termék maradt. 

Medical Concept® Premium  és a Ceriflex Energy Memory Vákuummatrac

 

Ment rendesen az ide oda fekvés melyik legyen. A befutó  a Ceriflex Energy Memory Vákuummatrac lett. 

Itt szeretném megköszönni mindkettő boltban dolgozóknak a kitartó munkát és segítséget. 

Hatalmas piros pont és  mindenkinek csak ajánlani tudom a két helyet. 

Kelilla266 Creative Commons License 2020.06.07 0 0 14037

Jó napot!

 

Sehol nem találok véleményeket az alábbi matractípusról:

LUNA HR ANTIBACTERIAL

 

Bárkinek, bármi tapasztalat, infó a márkával, típussal kapcsolatban? Próba, leírás, ár-érték arányban jónak tūnik.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!