Keresés

Részletes keresés

emilio 25 Creative Commons License 2004.10.27 0 0 737

Sziasztok.

A kecskesajt készítés rejtelmes- rögös útjára léptem.

Kérdeznék azoktól, akik már készítettek sajtokat. Használtok-e sajtkultúrát, és hogyan?

Mivel lehetne aranysárgára /sajtsárgára/ színezni a sajtot?

Az orda készítéséről is tudtok néhány dolgot?

Kérlek, tájékoztassatok, adjatok ötleteket.

Köszönöm.

Előzmény: andreja (736)
andreja Creative Commons License 2004.10.16 0 0 736

Az osszes kulturfajta - az egyetlen burt kiveve - jol tejelo, mivel mindet tejelo kecskekent tenyesztettek ki.

A kulonbseg kozottuk leginkabb a kullemben van, illetve hogy altalaban milyen korulmenyek kozott tudjak a produkalni azt, amire elvileg genetikailag kepesek.

Kismerteku elteres van meg a tej beltartalmaban is.

Mindez azonban statisztika, az egyes egyedek ettol elternek, es a nem tisztaveru egyedek (a hazai allomany donto resze) sem rossz tejelok, raadasul a tejtermeles mennyiseget es minoseget dontoen a tartas hatarozza meg.

Előzmény: bak te (732)
bak te Creative Commons License 2004.10.16 0 0 735
Megvan!!!Alpesi fajta,az kell nekem.Már csak olyan tenyésztő kellene akinek van ilyen.Mostmár nyugodtan alszok.:))))
bak te Creative Commons License 2004.10.15 0 0 734
Én is azért kérdeztem.
hopi Creative Commons License 2004.10.15 0 0 733
Arra vevő lennék!
Előzmény: bak te (732)
bak te Creative Commons License 2004.10.15 0 0 732
üdv.Nem tudtok ajánlani olyan fajtát amelyik jó tejelő?
olix Creative Commons License 2004.10.15 0 0 731

apukát nem kerítek egyelőre, mert a másik úgyis hasas, elég lesz azzal tanulni a dolgokat. u.h. szüzen marad a kicsike egy ideig. majd jövőre a másikkal együtt szerzek nekik bakot.

Vác mellett vettem őket egy tanyáról.

Előzmény: Mooni (730)
Mooni Creative Commons License 2004.10.15 0 0 730
3 napig van rajtuk, a második a legerősebb, a harmadik nap már nem az igazi. Ha van a közelben apuka, sztem gyorsan keressétek fel. 21 nap múlva jön a következő ciklus, de annyival később lesz tej, gida. Honnan kerítetted ezt a gyönyörűt?
Előzmény: olix (729)
olix Creative Commons License 2004.10.15 0 0 729
farkát nem láttam hogy rázza-e, de majd megnézem. ha nem kap kant mennyi idő után kell abbahagyja?
Előzmény: andreja (727)
bak te Creative Commons License 2004.10.14 0 0 728
Üdv.mindenkinek.Most vagyok itt elősször .szeretnék kérdezni tőletek.Sajnos most nem vagyok gazdi.De édesanyámnak szeretnék ajándékba venni egy kecsegét.Már tett rá utalást ,hogy szeretne egyet.Olyat szeretnék amelyik nem csak egy iskolatej mennyiséget képes produkálni.:)))milyen fajtát ajánlatok?Holnap este leszek gépelőtt,ha valaki tud ajánlani kérem irjon.előre is köszönöm .üdv.
andreja Creative Commons License 2004.10.14 0 0 727

Az konnyen lehet, tobbseguknek ez a szokasa. Van olyan is, amelyik ket napig ugy ordit, mint akit nyuznak.

Farokrázás van hozzá?

Előzmény: olix (726)
olix Creative Commons License 2004.10.14 0 0 726

igen megszokták a helyüket. már minden reggel ott mekegnek a kerítésnél a száraz kenyérért, vagy a káposztalévélért. Valamelyik nap már kerítésen belül is sikerült odacsalogatnom magamhoz őket kajával, u.h. barátkozunk.

 

ha a lánykecske szexelni akar akkor mekeg? merthogy a nem hasas lány folyamatosan mekeg tegnap óta, de baja nincs, meg nem is olyan a hangja? gondolom ez a fiu hiányt jelenti nem?

Előzmény: GYIKE (725)
GYIKE Creative Commons License 2004.10.14 0 0 725

Szia Olix.Nagyon klassz a fotó,megszoktak már Nálad a lányok?

Bocs de elfelejtettem Neked válaszolni ,igen vannak mekegőim,húsz kislány és két fiú(az egyik már férfiú 5 éves,a másik most érik férfivá ő nyolc hónapos,de férfiúi teendőit becsülettel végzi már)Most született vasárnap egy kisgidám,a többi lány most üzekedik,úgyhogy a tavasszal lesz gida bőven.

üdv.Gyike

Előzmény: olix (724)
olix Creative Commons License 2004.10.13 0 0 724
kecske a kúton
hanimun Creative Commons License 2004.10.12 0 0 723

Sziasztok

Technikai okokból nem voltam.

Valaki megtudná mondani, hogy a macarella sajtott, hogy kell készíteni?

Ha érdekel valakit kiskutyák születése pillanatától, és pacikról képek, www.pacik.gportal.hu

andreja Creative Commons License 2004.10.10 0 0 722

Egy-két napig nem árt a többi állattól külön rakni az anyát a gidákkal együtt, amíg jól megismerik egymást. Jól nevelő, tapasztalt anyáknál, főleg ha nincs másik ellés és a nyáj se nagyobb tízegynéhány állatnál, még ez se feltétlenül szükséges.

Előzmény: GYIKE (721)
GYIKE Creative Commons License 2004.10.04 0 0 721

Andreja a véleményedet szeretném kérni arról,hogy most fog elleni egy kecském a jövő héten,hagyhatom egyben a gidával a többi anyával vagy tegyem külön őket?

Mi ugyanis mindíg mesterségesen neveljük fel a gidákat,cumis vödörből szoptatjuk a

tejet,de egy két gidát nem szeretnék külön rakni.

Várom válaszod

GYIKE

hopi Creative Commons License 2004.10.03 0 0 720

Sziasztok!

A párom régóta tervezte, hogy kecskét fog tartani, mert rajong a tejéért.A nyáron aztán egy közeli faluban látott egy csontsovány darabot, egy girhes

gidával:(  Megvette őket  :o)

Azóta vett még egy anyakecskét, így most van tej itthon bőven, áés tényleg finom. A gyerekek secc-perc rászoktak.

paavo nurmi Creative Commons License 2004.09.30 0 0 719
Szevasztok! Én az enyéimet be szoktam hajtani éjszakára az óljukba, ugyanis errefelé sok a kóborkutya. (Mindet mégsem lőheti le az ember) Nálunk a kameruni bsk volt az amelyik hamarabb szelídült -odajött kaja nélkül is hozzánk- míg a lány csak jóval később, néhány szem kukoricával csábítva szokott rá a barátkozásra. Na, mára ennyit! PN
andreja Creative Commons License 2004.09.29 0 0 718

Ha szép tiszta idő volt, akkor még minusz 20 foknál is csillagos ég alatt aludtak, hiába volt istálló (amíg volt). Ezért érdemes nekik szalmából, lehullott szálas takarmányból pihenődombot csinálni kb. egy méter magasat, szeretni fogják (a kutyák is, azzal a különbséggel, hogy őket sokszor még a rájuk hulló fél méter hó sem zavarja, a kecske túl meleg, rajta 3 centi után elkezd olvadni, és azt nem bírja).

 

Általában erős az anyai ösztön bennük, és a gidákért jobban aggódva nem tartanak annyira az ember közelségétől, nem fogják otthagyni a kicsiket, csak azért, mert félnek a gazditól. De ez nem aktuális, ügyes gazdi még ellés _előtt_ hozzászoktatja a kecskét a csöcsörészéshez, és akkor nincs annyi gond élesben, mert elléskor nem árt legalább ellenőrizni, hogy jön-e a papi rendesen mindkét helyről, és jobb, ha akkor nem ugrál a gidákkal a lábai alatt.

Van még rá elég idő. Gyomrukon keresztül kell meghódítani őket valóban.

 

Előzmény: olix (716)
Mooni Creative Commons License 2004.09.29 0 0 717

A kecskék még télen is szeretnek kint lenni, a földön pihenni. Esetleg éjszaka mennek a helyükre. Mi pl télen be szoktuk estére terelni őket.

Szerintem megtalálják, de próbáld láncon vezetve megmutatni a vödröt, szagolja meg a vizet és ha szomjas biztos megkeresi legközelebb is. Sójuk van?

Normális az elszaladás ha nyájban voltak. Szelidítéssel próbálkozhatsz egy kisebb elkerített területen, száraz kenyérrel, esetleg abrakkal(csak kevéssel, nehogy meghajtsa őket), konyhai finomságokkal - répalevél, karalábé... Először tálba téve, aztán ha látják a tálat a kezedben előbb-utóbb Pavlovi módon már hozzád is odamennek.

A fejés külön fejezet. Hiába lesznek szelídek, ahhoz hozzá kell szokniuk. Első elléskor már az elléstől is kissé megijednek, aztán persze győz az anyai ösztön, de ugyancsak ijesztő nekik, hogy a tőgyüket miért huzigáljuk, mikor az a gidáé ami benne van. De ha eljön az idő, az itt 'lakók' úgyis fognak tanácsokat/ötleteket adni.

Előzmény: olix (716)
olix Creative Commons License 2004.09.29 0 0 716

ez a két bolond még mindig kint alszik a szabad ég alatt. Miért? nincs még nyirkos hideg nekik, vagy csak nem szeretik a helyüket?

A másik, hogy alig isznak. Igaz meleg sincs és egyenlőre zöldet esznek egész nap. A vizük friss és egy helyen van folyamatosan. Megtalálja a kecske a vizet ugye? nem túl nagy területen vannak, u.h. el nem  tévednek...

Az normális, hogy majd 10 nap után még mindig alig tudom megfogni őket, mindig elszaladnak? Igaz nincs sok időm szelidíteni a fejüket, meg nem is ehhez voltak szokva, de mindenesetre így nehéz lesz fejni...

Mooni Creative Commons License 2004.09.29 0 0 715

Szia!

Üdv a táborban! Nagyon szépek. Remélem neked is sok örömöt fognak szerezni.

 

Előzmény: olix (711)
paavo nurmi Creative Commons License 2004.09.28 0 0 714
Szevasztok! Végre találtam valami hasznos oldalat a kecskék eme remek képviselőiről! Nekem is van két szép példányom. Egy bak, kameruni, aki Gábor névre hallgat és párja egy "parlagi", aki pedig a Judit nevet kapta a keresztségben. Később megpróbálok képet felpakolni róluk és a kecskefészkükről. Kb. május közepe vége óta vannak nálunk. Egy nagy darabot rekesztettünk le nekik a hátsókertből, ahol az állatorvos szerint remek helyük van. Szerintem jól érzik magukat itt. Mivel a földünk mindkét oldalán parasztizálnak, rengeteg zöldet, meg gazt kaptak a nyáron, így szinte az árukat tekintve még nem kerültek egyetlen fillérünkbe sem. Most az ősszel szeretném ha összejönne a Jucinak egy kölök. Már szereztem is hozzá egy őzszínű bakot. Hát most röviden ennyit, aztán majd folytatom... PN
olix Creative Commons License 2004.09.28 0 0 713

szia GYIKE.

ketten maradtunk? mindenki eltűnt a fórumról.

neked vannak mekegőid?

Előzmény: GYIKE (712)
GYIKE Creative Commons License 2004.09.28 0 0 712

Szia olix!

Gratula,nagyon édesek a lányok!

Előzmény: olix (711)
olix Creative Commons License 2004.09.28 0 0 711

Szóval Ő Ribizli.

 

 

 

nem megy nekem ez a kép feltöltés

olix Creative Commons License 2004.09.28 0 0 710
Ő pedig Ribizli.[image1]
olix Creative Commons License 2004.09.28 0 0 709

az előbb nem sikerült képet beszúrni.

vagyis Ő: Rebekka nevű kecském.

 

 

 

olix Creative Commons License 2004.09.28 0 0 708
Rebekka nevű kecs

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!