Keresés

Részletes keresés

Ditty73 Creative Commons License 2011.01.29 0 0 10569

Nem szükséges neki befűteni, minél melegebb van, annál kevésbé érzi jól magát, mivel Közép-Ázsiából származik, inkább a hidegebb időben érzi jól magát. Nálunk kb. 21-22 °C fok van a mókinál.  Lehet hogy szeretne téli álmot aludni a mókuskátok, azért nem jön ki napokig, van amelyik csak néhány napot alszik.

Egyébként Szegeden a Körtöltés utcában van a kisállat ambulancia, ha vmi van: Dr. Rengei Antal 06 20 9217737  Több doki is van, nekem csak ez van meg.

Előzmény: Barna&Viki (10565)
mkata29 Creative Commons License 2011.01.29 0 0 10568

Sziasztok!

 

Elkezdett ma fütyülni a csíkos mókusunk, de csak olyankor csinálja, amikior azt hiszi, hogy nem vagyunk a környékén. Nektek is így csinál?

zsuzsu27 Creative Commons License 2011.01.29 0 0 10567

Bent a melegben elkezdett vedleni,így a füléről is eltűnik a pamacs.

Előzmény: mynameistrish (10566)
mynameistrish Creative Commons License 2011.01.29 0 0 10566

Sziasztok! olyan kérdésem lenne, hogy az nem baj, ha ritkult a mókim fülén a szőrzet? Már nem olyan nagyon pamacsos... remélem nem valami vitamin hiánya van. Kedve nagyon jó amúgy, élénk és rossz :D nagyon jól érzi magát.
Teszek be pár képet.
  
  

Barna&Viki Creative Commons License 2011.01.28 0 0 10565

Érdekes, a mi kismókink nem spejzol el semmit, legalább is nem nagy mennyiségben. Meg mostanába ugye nem jött ki megnézni minket, de enni sem nagyon!  Pedig van finom kiwi, mandarin meg földimogyoró, ha kijön, kináljuk kukaccal, de most az sem hatja meg, 5 nappal ezelőtt meg simán elvette a kukacot. Most kicsit jobban befűtöttünk (23 fok), hogy hátha az a baj, de szundizik még mindig. Szoktuk ellenőrizni, hogy minden rendben és baj nincs....csak lusta! :)

Ditty73 Creative Commons License 2011.01.28 0 0 10564

Freshnapf-ban vettem (Szegeden) a kis faházikót, volt többféle. Trixie márka.

Előzmény: Snickers88 (10553)
1ibolya Creative Commons License 2011.01.28 0 0 10563

Pesten az eucabana nagykerbe,lehet ilyen házikókat vásárolni,nagyon jó áron.Magán személy is bemehet.Az 5-ös autópálya mellett,az ecseri piac oldalánál van a bolt.

1ibolya Creative Commons License 2011.01.28 0 0 10562

2-3 kostoláson már túl vagyok:-)Minden móki megkostól elösször,de nem fáj csak próbálkoznak,hátha ehető az ujjad.Lucánál úgy oldottam meg,hogy joghurtba mártottam az ujjam,lenyalogatta és többet nem tekintette kajának.Ja és sziszegtem,amikor megharapott,így jeleztem,hogy nem szabad.

Minden nap ki van engedve,de pisit még nem találtam sehol,kakit 1x a polc tetején.1pillanat alatt összetakarítottam.Rágni,még semmit sem rágott össze,viszont a növények virágföldjét kiássa+fürdik a cserépbe.Ez kosszal jár.

Kint nem kap kaját,kb.óránként bemegy a ketrecbe enni,inni.Amikor beakarom zárni,beteszek a ketrecbe mogyorót,diót.Annak nem tud ellenállni és bemegy,hogy elpakolja.

Előzmény: anubisz76 (10560)
anubisz76 Creative Commons License 2011.01.28 0 0 10561

Bocsi,amiért én válaszolok...

Ilyen mókusvillákat én a Freshnapfban láttam, vannak kisebbek nagyobbak, emeletesek, földszintesek, sőt olyanok is amiket sarokba lehet tenni. Mondjuk nekünk 6 szögletű a ketrec, úgyhogy az nem jöhetett számításba.

Zigi lakhelye egyébként törpenyulaknak való bújónak volt írva. Nem volt alja, úgyhogy a férjem szegelt neki aljat, szélesebbet mint a bújó, úgyhogy egyben pihenőhely is lett belőle. A tetején levő fának a kérgét előszeretettel bontogatja és rágcsálja...

Előzmény: Snickers88 (10553)
anubisz76 Creative Commons License 2011.01.28 0 0 10560

Én nem is tudom elképzelni egyelőre, hogy mikor lehetne majd kiengedni... Nem rágcsál mindent össze a szobában? Pisi, kaki bárhova? És hogy csalogatod vissza a ketrecébe?

 

Ma megint nyújtottam neki diót- odajött szagolgatta, aztán szagolgatta az ujjaimat, és nyitotta a száját. Mintha kóstolni akarta volna az ujjaimat. Ezt eljátszottuk 3-4-szer. A diót szagolgatta, az ujjaimat óvatosan harapni akarta. Nem is értem mit akart. Biztosan tudta, hogy melyik a dió, melyik az ujjam, mégis az ujjam érdekelte. Ilyet még nem láttam.

Előzmény: 1ibolya (10555)
anubisz76 Creative Commons License 2011.01.28 0 0 10559

Szia!

Köszi! Nem szokta rágni a rácsot, a faágakkal van inkább elfoglalva. Ez egy Ferplast ketrec, gyárilag van festve, ha rágná sem jönne le, ennek én is utánanéztem még vásárlás előtt, nehogy baj legyen, de teljesen biztonságos. Van valami kalapácslakk ha jól emlékszem, azzal is szoktak mókusoknak való ketrecet festeni, nem tudják lerágni és nem is mérgező.

Nekünk eredetileg egy farönkből kivájt odú volt berkva, aztán kapta ezt (is). Amikor betettük, egyből átköltözött ebbe. Tettem bele neki szalmát, nagyon szereti.

Előzmény: Ditty73 (10548)
1ibolya Creative Commons License 2011.01.28 0 0 10558

Nekem is szoktak hozni az erdészek odvas fákat.Mindig beteszem nekik.A mókik okosak,Luca vagy a többiek,még sosem ettek mérgező növényt.Az emelet tele van mérgző növénnyel is,de csak a hibiszkuszt,a vizipálmát rágják.+A kinti ketrecbe tuja is bevan ültetve.Ahoz sem nyúlnak.

Előzmény: Dangerous.cc (10557)
Dangerous.cc Creative Commons License 2011.01.28 0 0 10557

Üdv.

 

A napokban hozták meg nekünk a tüzelőt ... A farakás között találtam nagyon

jó fákat, amin a mókuskám el tudna szaladgálni stb. Kérdésem.

Tehetek be neki belőle ??? A fa fajtáját nem tudom, de erdőből van és

nagyon jó rücskös a kérge, tehát köröm koptatónak is jó lenne, sőt nagyokat

tudna rajta tornázni . A kiszemelt fát már forró vízben is kiáztattam többször

(ezt itt olvastam) a szennyeződések végett és ki is szárítottam, ahogy

megszaglásztattam a mókuskámmal, örömmel szerette volna rágrálni és

kapargatni. Időnként szokta rágcsálni néha a rácsot is, viszont ami jelenleg

bent van neki fa az nem érdekli, de az újonnan szerzett rönköt örömmel

nézegette. Vélemény erről ??? Betehetem neki a kiszemelt fát ?

1ibolya Creative Commons License 2011.01.28 0 0 10556

:-))))

1ibolya Creative Commons License 2011.01.28 0 0 10555

Nagyon csini!!!!:-)

Luca fél 8 körül kel,torna kb délig.Ebből kint tölt a szobában 1-2 órát.1 óra lustizás,ha még van időm ujra kiengedem,ha nem engedem ki,akkor lefekszik aludni.

A fehérje alatt állati eredetü fehérjét értettünk.Sajna nálam sem eszik a mókusok,most töröm a fejem,hogy mit kellene adni nekik,amit meg is esznek.

Amit szeret pl.mogyi,csak kézből adj neki.Sőt minél többször elveszi a kezedből a kaját,annál jobb.Minél többet foglalkozol vele,annál bátrabb lesz.

Előzmény: anubisz76 (10545)
1ibolya Creative Commons License 2011.01.28 0 0 10554

Köszi!!!!

Előzmény: Ditty73 (10547)
Snickers88 Creative Commons License 2011.01.28 0 0 10553

Azta, ezt a kis mókus villát hol vetted??? Nagyon tetszik! :)

Előzmény: Ditty73 (10548)
Gergo_és_Niki Creative Commons License 2011.01.28 0 0 10552

A mi mókucink sem nagyon jön elő.Igaz még csak pár napja van velünk és fél is.A kukacot simán elfogadja tőlünk meg meg is szoktuk simogatni a csíkos kis hátát :D

Szóval úgy tűnik tényleg téli álmot alszik:(:)

PandaPain Creative Commons License 2011.01.28 0 0 10551

Szia!

 

Szerintem ne aggódjatok, valószínű,hogy érzi a rossz időt. Még az is lehet, hogy elment téliálmot aludni. :)

Előzmény: Barna&Viki (10550)
Barna&Viki Creative Commons License 2011.01.27 0 0 10550

Sziasztok! Miért van az, hogy a mi mókink már 2 napja ki sem dugja az orrát az oduból? Érzi a rossz időt??? Beteg???

sebibözsi Creative Commons License 2011.01.27 0 0 10549

Sziasztok!Mókusunk éppen fütyül,sürgősen fiút keresünk,ha esetleg tud vki segíteni.Előre is köszi.

Ditty73 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 10548

Szia!

 

Ennivaló mókuskád van, tüneményes!! Na meg a kis házikója ! :-) Én is vettem ilyesmi házikót, de majd tavasszal akarjuk "üzembe helyezni", a tél közepén már nem zavarom meg a kis birodalmát... Nekem csíkos mókim van, sajna nem tudok segíteni japán mókuska ügyben :-(    Mazsola egész nap ugrándozik, reggel 7-8 körül ébred, és este 5-6 körül megy a mogyorópaplanba szundizni, bár még halljuk ahogy zörögnek a mogyik, tehát lehet hogy még nasizik egy darabig, és csak később alszik el. :-)

 

Viszont azt kérdezem, hogy nem rágcsálja a kecó rácsát mert jól látom, festett rácsa van a ketrecnek? Az én Mazsolám rendszeresen "rágcsálja" a rácsot, úgy hogy nem szerencsés, ha festett, vagy bevont a rács.

 

 

 

Előzmény: anubisz76 (10545)
Ditty73 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 10547

Elfelejtettem írni, hogy ez egy animált gif kép, csak sajna beillesztve nem műkszik, ezen a weblapon van még néhány ilyen. :-)

 

http://www.shakuecho.com/blog/?page_id=1422

Előzmény: 1ibolya (10544)
anubisz76 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 10546

A beillesztés lemaradt....

anubisz76 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 10545

Sziasztok!

 

Gondoltam teszek fel pár képet Zigiről.

Dec 24-én hoztuk haza, nem volt szelídítve. Most ott tartunk, hogy odajön hozzám a rácshoz, vasárnap és ma pedig elvette a kezemből a diót. Szóval azért haladunk szépen lassan. Kétszer megsimiztem a fejét, oltári meglepetésként érte, vissza is húzta az odúba. Úgyhogy egyelőre nem erőltetem a simogatást. 

Állati fehérjét, kukacot, piphúst, halat, amiket írtatok hogy adjak neki, azokat egyáltalán nem eszi. Viszont a gombát nagyon szereti. Abban is sok fehérje van, lehet hogy beéri vele?

Reggel 6 körül kezdi a napot kb 1-2 órás tornával, aztán a nap nyugiban telik. Elő-elő jön, de nem hacacárézik.

Kíváncsi lennék, hogy akinek bennt van a japán mókusa, mennyire aktív egy napja? Hogy viselkednek ők ilyenkor bennt? És a szelídítéssel kapcsolatban érdekelne még, hogy hogyan tovább? Egyre többször próbáljam meg rávenni, hogy vegyen el tőlem dolgokat? Milyen ötleteitek vannak?

1ibolya Creative Commons License 2011.01.27 0 0 10544

:-)))

Előzmény: Ditty73 (10543)
Ditty73 Creative Commons License 2011.01.26 0 0 10543

Egy kis wellness...

 

 

PandaPain Creative Commons License 2011.01.26 0 0 10542

Sziasztok!

 

Az üldözgetésről annyit, hogy volt olyan, amikor még a kedvenc kajája sem érdekelte, és 40 perc kergetőzés után sikerült elkapnom és visszaraknom a ketrecbe... persze mindezt akkor játszotta el, mikor időre mentem valahova :D:D

Ezek után úgy szoktattuk rá, hogy bármikor odajöjjön, hogy a kedvenc kajáját, a lisztkukacot úgy adom neki, hogy előtte rázom előtte kicsit a dobozt, amiben vannak. Úgy megtanulta,hogy olyankor jóság van, hogy már a hangra is rohan oda... ha egyébként nem tenné, akkor is :D

1ibolya Creative Commons License 2011.01.26 0 0 10541

haverzolee Creative Commons License 2011.01.26 0 0 10540

Hi!

Reménykedem, hogy nem kell annyit várnom rá (hisz Cuki már így is 6 hónapos kora körül került hozzám), de türelmes leszek. A fürdőszobában nem nehéz utána összetakarítani. Majd ha ott látom a szobatisztaság szikráját, akkor áttesszük a játszóteret a nappaliba. :D

Viszont öröm, hogy a földimogyiért akármire kapható. Így legalább visszaüldöznöm nem kell a helyére.

Köszönöm a tanácsokat! Már sokat okosodtam :D

Előzmény: póla5 (10538)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!