Keresés

Részletes keresés

esterella Creative Commons License 2004.12.16 0 0 826

Szia Dudar! Milyen az e kecske menhely? Olyan valami, mint a kutyáké? Remélem Norika felépült. Vajon mi lehetett a baja. A kukoricáról jutott eszembe, a szomszédtól vettünk búzát és tele van valami sötétbarna magszerű valamikkel. Szerintetek mi lehet az? Van valami tippetek, mert elég bizalmatlan vagyok az etetésével kapcsolatban. Sajnos a búza gazdája nem tudja. :-( A magok körülbelül akkorák, mint a feketebors és sima felületűek.

Valahol olvastam, hogy ellés után meleg ívost kell adni a friss anyukának, tudja valaki, hogy mi ez?

Előzmény: dudar (824)
dudar Creative Commons License 2004.12.14 0 0 825

Lehet kecskéket ajándékozni!

 

http://www.bbc.co.uk/hungarian/news/story/2004/12/041214_eufrancegermany.shtml

 

Üdv Mindenkinek.

dudar Creative Commons License 2004.12.14 0 0 824
  Köszönöm a tanácsokat!

 

A „fiatal asszony” már egész jól van. Magától eszik, iszik és normálisan mozog. Valószínűleg a kukoricában volt valami ami a problémát okozta, mert azt nem fogadta el (pedig ez csoda).

 

Ez az egyetlen hely az egész hálón ahol a kecskékről értelmesen beszélnek! Gratulálok Mindenkinek.

Egyébként én egy kecske „menhelyet” tartok fenn, már évek óta.

 

Üdv: dudar

andreja Creative Commons License 2004.12.14 0 0 823

Bizony már a körbe-körbe járás is idegrendszeri tünet (amit persze mérgezés is okozhat, továbbá valamilyen gyulladás is - legtöbbször ezek).

Orvost neki. Addig se árt olyan környezetbe helyezni, ahol a legkevesebb kárt tudja magában tenni.

Nekünk ősz elején volt egy teljesen hasonló eset, talán 10-12 nap kellett neki, hogy magához térjen és mehessen újra legelni.

Előzmény: dudar (821)
Mooni Creative Commons License 2004.12.14 0 0 822

Remélem rendbejön a Nóri. Orvos látta már? Mondott valamit?

 

Találtam két honlapot, hátha jól jön vkinek.

 

Az első a mérgező növényeket sorolja fel táblázattal, mely állatfajtákra veszélyes:

http://www.mkk.szie.hu/dep/gygt/bbm/gyomnov/mnlist.htm

 

Ez pedig egy kecskefajtákat bemutató:

http://www.ansi.okstate.edu/breeds/goats/

Előzmény: dudar (821)
dudar Creative Commons License 2004.12.13 0 0 821
  Üdv Nektek!

 

Köszönöm, hogy aggódtok „Nórikáért”. Úgy tűnik, mintha gutaütést kapott volna. Nem használja a szemét, és ha szabadon engedem megy amíg el nem akad valamiben.

 

Üdv mindenkinek.

Előzmény: esterella (820)
esterella Creative Commons License 2004.12.13 0 0 820

Hú, de szörnyű az ilyen, amikor az ember látja, hogy szenved az állat, és nem tud rajta segíteni. Ha nem az emésztésével van gond, akkor sajnos nem tudok én sem segíteni, de ha mégis felfúvodás lenne a baj, nekünk a köménymag etetés és a bendő erős masszirozása jött be. Fel kell emelni a két első lábát és jó alaposan megmasszirozni a bendőt. A kajáján nem változtattál? Esetleg nem túl hideg a vize? 

 

Előzmény: dudar (819)
dudar Creative Commons License 2004.12.13 0 0 819

Köszönöm. Nem az emésztésével van a baj. Olyan minha nagy fájdalmai lennének! Talán lassan de javulgat!

Köszi!

Előzmény: S.Edit (818)
S.Edit Creative Commons License 2004.12.13 0 0 818

Mi újság a kecskével? Javult már az állapota?

Ha esetleg a "kérődzője" állt le a kecske próbálja felbüffenteni a falatot, de nem tudja, és a hasa is felfúvódik.

Egyszer egy gidával jártunk így, akkor az állatorvosunk azt javasolta, hogy tejben futtatott élesztőt itassunk vele, vagy Betacidos (emésztést segítő gyógyszer) vizet, mert ez segíthet, ha nem komoly a baj.

Hogy könnyítsünk rajta, egy vékony gumicsövet lenyelettünk vele, amin a gáz nagy része távozni tudott. Ezt csak akkor ajánlom, ha van, aki ért hozzá, nehogy a légcsövébe kerüljön a cső, és megfulladjon.

Ez a két módszer nálunk együttesen bevált, másnapra újra tudott kérődzni.

De a legjobb lenne az állatorvos, ha eddig még esetleg nem látta.

 

Üdv.

Előzmény: dudar (817)
dudar Creative Commons License 2004.12.12 0 0 817

Tisztelt Mindenki!

Segítséget szeretnék kérni, ha tud valaki okos tanácsot adni azt nagyon megköszönném! Másfél éves nőstény kecském ma reggeltől kicsit furcsán viselkedik, először sokat feküdt, aztán körbe-körbe sétált. A pupillái ki voltak tágulva. Adtam neki egy kalcium injekciót, de sok javulást nem tapasztaltam. Reggel még láttam kérödzni, de azóta nem evett csak néhány falat száraz kenyeret fogadott el.

Mi lehet a baja?

Üdv mindenkinek!

Gabinet Creative Commons License 2004.12.08 0 0 816
Sziasztok. A tanyáról a barátom hoszabb időre kiment Hollandiába. A leány, aki most van a tanyán nem szereti a kecskéket. Mivel az etetésük sem rendszeres, annak ellenére, hogy volna mit enniük, az a döntés született, hogy próbáljak gazdát találni nekik. Tehát volna 4-5 vemhes kecske, akiki szerető gazdit keresnek. Februárig fognak leelleni. 5-10000.- ft/db áron lehet őket megvenni. Ha tudtok, kérlek segítsetek.
andreja Creative Commons License 2004.12.07 0 0 815
normális. minél nagyobb a tejnyomás a tőgyben, annál kisebb a tejtermelési kényszer, én egyre ritkábban fejném (1,5 2 2,5 3 naponta stb.), és rétiszénán kívül semmi mást nem adnék neki.
Előzmény: esterella (814)
esterella Creative Commons License 2004.12.07 0 0 814
Sziasztok! Milli kecském február közepén fog elleni, de még mindig napi 6-7 dl. tejet ad, pedig már csak naponta egyszer fejem. Mi a jobb módszer apasztásra: Ha csak 2 naponta fejek, vagy ha naponta, de csak félig? Egyébként normális az, hogy ez az anya februárban ellett és még mindig nem apasztott el?  Én úgy tudtam, hogy a laktáció 7-8 hónap!
andreja Creative Commons License 2004.12.07 0 0 813
Az (Alpesi és Szánentáli) egyesület biztos ad temérdek címet, valahol csak lesz szép kecske.
Előzmény: bak te (811)
andreja Creative Commons License 2004.12.07 0 0 812
nincs kisbálám, viszek két nagyot 1 széna 1 lucerna. holnap (szerdán)
Előzmény: olix (810)
bak te Creative Commons License 2004.12.03 0 0 811
Sziasztok.Sajnos még nem találtam olyan kecskést akitől szép alpesit lehetne venni.Úgy gondoltam megvárom a tavaszt,aztán újult erővel nekikezdek a keresésnek.azért ha valaki tudna olyan helyet,nagyon megköszönném.Kellemes Karácsonyt és Boldog újévet kívánok mindenki mekk.
olix Creative Commons License 2004.12.03 0 0 810

köszi

Igen igen, kell lucerna is, csak elfelejtettem megírni.

kellene vagy 6 kisbála...

kösz

Előzmény: andreja (809)
andreja Creative Commons License 2004.12.02 0 0 809

Tőgyek között nincs átjárás. Ha például az egyik megbetegszik, a másik lehet teljesen egészséges.

 

Páratlan számú gidánál, főleg egynél, háromnál nem mindig, gyakori az asszimetrikus tőgyalakulás.

Két  fő oka lehet (és néhány egyéb):

 

a, a gida főleg (csak) a nagyobbik tőgyből eszik, ezért abban sokkal több tej termelődik, és marad is mindig benne. Megoldás: ki kell fejni a nagyobbik tőgyet minél gyakrabban, hogy éhes legyen a gida és szopja a kisebbiket, amitől beindul az is.

 

b, a gida főleg (csak) a kisebbik tőgyből eszik, arra szokott rá, és elég neki ami benne van, viszont állandóan kiszopja, ezért kicsi marad, a másik viszont feltelik. Megoldás: ki kell fejni a nagyobbik tőgyet minél gyakrabban, hogy ezáltal stimulálva legyen és az a tőgyfél se kezdjen el apasztani.

 

Tehát látszólag nem lesz nehéz dolgod, akármiért is van benne több tej, az nem kell a gidának valamiért, tehát nyugodtan elveheted tőlük.

Hogy mi a tényleges helyzet, azt kb. egy hónapos gidakorban tesztelheted: egy éjszakára válaszd külön őket, lehetőleg úgy, hogy az orrukat össze tudják érinteni, de semmi több. Nem tudod eléggé felülbecsülni a képességeiket, úgyhogy ne csodálkozz, ha mégis túljárnak az eszeden. Reggelre meglátod, hogy is állnak a tőgyfelek tejügyileg.

 

Széna megy, majd szólok indulás előtt, nem kéne lucerna inkább a tejhez meg a gidának?

 

 

Előzmény: olix (808)
olix Creative Commons License 2004.12.01 0 0 808

sziasztok

már két és fél hetes a kicsi, nagyon nő. már eszi a lucernát is.

az anyával kapcsolatban lenne az a kérdésem, hogy egyik tőgye sokkal nagyobb mint a másik. a mirigyek is, meg a tej is több benne (szinte csak abban van...). Mit lehet vele csinálni? Én fejem a kisebbiket is, de nem sok változás van. (a kettő között van átjárás? Ki tudom fejni egyiken keresztül a másikat is?)

 

Andreja! Kellene nekem 2 bála széna valamikor vasáranap vagy jövő héten. Megoldható?

Előre is köszönöm!

 

PS: a tej nagyon finom, semmi mellékíze nincs, szinte minden reggel jut nekünk is egy kicsi belőle!

esterella Creative Commons License 2004.11.29 0 0 807
Szia Barni Boci! Hát tudod megkönyeztem Muki kecskéd! Örülök, hogy Soma viszont jól van! A tavaszt én is nagyon várom, sőt már a februárt is, mert Millikém akkor fog elleni. Ez lesz az első kecske szülés nálunk. Remélem minden rendben fog lezajlani, akkortájt biztos sok kérdésem lesz.  Ugye segítetek?
Előzmény: barni_boci (805)
kippiu Creative Commons License 2004.11.29 0 0 806
Eddig nem volt gondom az adagolással, egész jól lehet negyedelni a tablettát, és az oldatot is lehet adagolni, max. a felesleget kiöntöm. 60 Ft egy tabletta, ugyhogy nem vészes az ára.
Előzmény: andreja (804)
barni_boci Creative Commons License 2004.11.28 0 0 805
Hosszú hallgatás után ismét itt vagyok. (Örülök, hogy így fellendült a topic forgalma!)

Nincs semmi extra, csak Soma kecske elvileg tegnap elvesztette az ártatlanságát. (Sikerült a tavasszal evesztett Muki kecském elajándékozott fiával visszafedeztetni, így vigasz lehet április végén, hogy a gidák 1/4 része Mukitól származik.)

Amúgy remekül van, kiheverte a kutyatámadást is szépen, vastag téli bundát növesztett, továbbra is kedves, szelíd. (Andreja, ha lesz gép itthon, teszek majd fel fényképet.)
andreja Creative Commons License 2004.11.28 0 0 804

Azt a tejoltó tablettát én is használtam egyszer, szerintem kis mennyiségnél az a hátránya, hogy nem lehet olyan pontosan adagolni, mint a folyékony oltót.

 

Előzmény: kippiu (803)
kippiu Creative Commons License 2004.11.28 0 0 803

Szia emilio 25!

A sajtot úgy csinálom, mint ahogy itt a fórumban már olvashattad, csak az alvadék kimelegítése után, mikor már leült a tészta, akor egy gumicsővel szívom le róla a savót, és utána teszem egy tésztaszűrőbe. Néhány pec után a sajttésztát át kell tenni egy tálba, hozzáadni a sót, és a fűszert (fokhagymát, apróra vágott lilahagymát. petrezselyemlevelet, stb.) és jól összegúrni az egészett. Nem baj ha nem áll össze! A fűszeres tésztát vissza egy sajtruhával (én pelenkát használok)

kibélelt szűrőbe, a ruha sarkait összefogva, tekerve, a maradék savó is eltávozik belőle, és szépen összeáll az egész. Ruha nélkül viszza kell tenni a szűrőbe és egy picit péselni. Én egy másik sajtot, vagy egy fazék vizet szoktam rátenni fél napig.  

 

Tejoltó tabletta kapható, Budapesten a Donáti u. 9-11-ben, vagy megrendelhető telefonon tőlük. Tel.sz.:224-0161

Előzmény: emilio 25 (802)
emilio 25 Creative Commons License 2004.11.28 0 0 802
Szia kippiu
Szívesen olvasnám a sajtkészítésről az ötleteidet.
Mindíg jól jöhet egy új fortély.
Üdv.
Előzmény: kippiu (801)
kippiu Creative Commons License 2004.11.26 0 0 801

Sziasztok kecskések!

Kb. fél éve találtam rá erre a topicra. Azóta elolvastam az összes hozzászólást, és nagyon tetszett. Sok új tippet kaptam tőletek, pedig már elég rég óta foglalkozom hobbi szinten kecskével. A sajtkészítéssel és a tejoltóval kapcsolatban lenne egy-két tippem, ha érdekel valakit!

andreja Creative Commons License 2004.11.24 0 0 800
Személyesen nem voltam még ott. De azt se hiszem, hogy rólunk lett volna szó.
Előzmény: esterella (799)
esterella Creative Commons License 2004.11.23 0 0 799
Haláli jó fejek lehetnek! Nem ismered véletlenűl a gyűrűfűi kecskefarmot. Voltunk ott kecskenapokon és valahogy szóbajött egy Monor közeli tenyészet. Lehet, hogy Ti voltatok? :-)
andreja Creative Commons License 2004.11.22 0 0 798
Ja, ahhoz túl nagy és nehéz, hogy hegyezni tudja, de még nem annyira, hogy ne próbálkozzon ezzel állandóan. Az (F1 x bármi más) keresztezésből többnyire ilyenek jönnek ki.
Előzmény: esterella (797)
esterella Creative Commons License 2004.11.22 0 0 797
Andreja, te helikoptereket tartasz? Nagy, viszintes fülek? :-)   
Előzmény: andreja (794)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!