Keresés

Részletes keresés

kirgizke Creative Commons License 2010.07.18 0 0 161
Köszi. Akkor úgy tűnik 30-35 EUR-ral lehet nagy átlagban kalkulálni?!
Előzmény: gmarc (148)
Szaganaki Creative Commons License 2010.07.18 0 0 160

Az agyamra ment a hőság: a Konak árait kérdeztem :)

Tök hülye vagyok, megyek iszom valamit...

Előzmény: Szaganaki (159)
Szaganaki Creative Commons License 2010.07.18 0 0 159
A lényeg lemaradt: valami weblap cím vagy egyébb elérhetőséged van?
Előzmény: pécsi hornet (153)
Szaganaki Creative Commons License 2010.07.18 0 0 158
Köszönöm!
Előzmény: pécsi hornet (153)
gmarc Creative Commons License 2010.07.17 0 0 157

Itt egy sematikus térkép Szarajevó helyi tömegközlekedéséről, gondolom hasznos lehet:

 

http://gmarc.fw.hu/egyeb/MAPA_JAVNOG_SAOBRACAJA.gif

 

sötétkék: villamos

világoskék: trolibusz

piros: busz

zörld: minibusz

 

gmarc Creative Commons License 2010.07.17 0 0 156
JAvítás: Szarajevó-Mostar 20 márka, azaz 10 euró!
Előzmény: gmarc (155)
gmarc Creative Commons License 2010.07.17 0 0 155
Budapest-Sarajevo most oda-vissza 53,6 euró. Mostarba jobban megéri belföldi jegyet venni, az oda-vissza 20 márka, azaz 15 euró. A szarajevói állomásról a belváros kb. 15 perc séta, de az 1-es villamossal 5 perc alatt ott lehet lenni.
Előzmény: Theresienstadter (154)
Theresienstadter Creative Commons License 2010.07.17 0 0 154
Üdv!

Esetleg valaki tudna segíteni, nagyjából milyen árban van Bp-Szarajevo/Mostar vonattal?
És hogy Szarajevón belül a vasútállomás mennyire van közel a "belvároshoz"?

Előre is köszönöm!
pécsi hornet Creative Commons License 2010.07.17 0 0 153

szia

15 Eur/fő, ez egy apartman, konyhával, fürdőszobával, reggeli nélkül. Nagyon jó helyen.

Előzmény: Szaganaki (149)
sört Creative Commons License 2010.07.14 0 0 152
Megkérdeztem emailba is,a követségen.Elég a kártyás személyi.Csak a beutazástól számitva 3hónapig érvényesnek kell lenni.
gmarc Creative Commons License 2010.07.14 0 0 151
Igen, a kártya formátumú. Legutoljára Július 1-jén voltam, Volinja-Dobrljin vasúti határon léptem be/ki, semmi gond nem volt.
Előzmény: solozo (150)
solozo Creative Commons License 2010.07.13 0 0 150
Sziasztok, Boszniába tuti elég a személyi igazolvány?
Szaganaki Creative Commons License 2010.07.12 0 0 149
A Konak árairól tudsz valamit mondani?
Augusztus végén mennénk arra :)
Előzmény: pécsi hornet (134)
gmarc Creative Commons License 2010.07.11 0 0 148
Én bihać-i árat tudok: Pension Villa Una, a belvárosban, 2 ágyas szoba saját fürdő-WC-vel 70 KM, azaz 35 €/éj, tehát 17,5 €/fő/éj, és ebben a reggeli is benne van. Nagyon kellemes hely, az egész panzió zsír új, nagyon szép tiszta.
Előzmény: kirgizke (147)
kirgizke Creative Commons License 2010.07.10 0 0 147
Sziasztok!

Korábban már végigolvastam a topikot, most nincs időm újra áttekinteni, szóval bocsánat, ha ismétlős lenne a kérdés.
Az átlagos szállásárak érdekelnének (2 ágyas szoba, saját fürdő-WC-vel, nem kell puccparádé, csak tiszta legyen), főleg Szarajevó, Mostar tekintetében, de ha vki. tud mondjuk jajcei, travniki stb. árakat/helyeket, ne tartsa magában.
Jó lenne tudni, kb. mivel kalkulálhat az ember...

Köszi szépen.
Szajci Creative Commons License 2010.07.10 0 0 146
Gondolom Drávaszabolcsnál mennétek át a határon! Mert érdekelne a dolog, csak én pécs és harkány között lakom :D
Előzmény: sört (145)
sört Creative Commons License 2010.07.09 0 0 145
Sziasztok!

Kisbuszt szervezünk, Györböl, az aug 11-én sorra kerülö Bosznia-Magyarország U21 labdarugó meccsre! Sarajevói városnézéssel, a meccs elött.Non stop út. Az út ára 12ezer ft fejenként. Ha vkit érdekel,erre az email cimre irjon: jano1975@freemail.hu
HPEx20i16v Creative Commons License 2010.07.09 0 0 144
Bocs, igazad van, csak én mindig Mostar-t vettem alap közelítési célnak mindkét irányban, így maradt ez meg bennem... :)
Előzmény: The_Rible (143)
The_Rible Creative Commons License 2010.07.08 0 0 143
Nem Jablanicánál ér össze? Nekem eddig még így volt, de lehet, hogy van még egy kerülő.
Előzmény: HPEx20i16v (142)
HPEx20i16v Creative Commons License 2010.07.08 0 0 142
Főleg a látvány miatt megyek Banja Luka irányába, de pl magyar (Drávaszabolcs) határ - Makarska ebben az irányban 7 óra, betartva minden szabályt és még csak horvát oldalon sem használva a pályát. Tavaly hazafelé nagyon ráértünk ezért jöttem pálya mentesen itt...
Egyébként a Drávaszabolcs - Mostar vonatkozásban talán ha van 40 km különbség Banja Luka, vagy Sarajevo irányok között. Azért Mostar, mert a két út ott ér össze.
Előzmény: The_Rible (141)
The_Rible Creative Commons License 2010.07.07 0 0 141
Ma akartam indulni, de csak holnap megyek arrafelé. A Verbász/Orbász völgyében csak akkor megyek, ha másoknak mutatom meg az utat. Nagyon lassú, ha ez Bosznián belül egyáltalán még értelmezhető. Már a horvát (szlavón) szakasz is lassú. Ha csak átutazom és nem a kirándulás a cél, akkor inkább már autópálya majdnem le a bosnyák határig (Eszéktől). Után tökölés Dobojig, aztán megint lehet haladni egészen Szarajevóig (még az a kis autópálya szakasz, meg a Zenica-Kakanj közötti gyorsforalmi út is jelent valamit). A Jablanicai tavi részt nem szeretem, mert megint csak sok a fürdőző, figyelni kell rájuk. Jablanica után megint lehet haladni rendesen. Oszt már ott is vagyunk. Én sem értem az autópályán körbeautózókat. Persze ahol a gyerek nem bírja az utat, ott lehet, hogy jobb az autópálya.
Előzmény: HPEx20i16v (139)
gmarc Creative Commons License 2010.07.07 0 0 140
Én ismét vonatoztam egyet Bihać felé:
HPEx20i16v Creative Commons License 2010.07.07 0 0 139
Gondoltam megosztom a saját tapasztalataim egy kicsit. Amikor még egyben volt Jugoszlávia, még gyerekként szüleimmel a tengert mindig a mai Bosznia területén keresztül értük el. Jött a háború, én meg felnőttem (már amennyire) és már nélkülük járok le, és egy jó ideig messze elkerültem Boszniát. Rosszakat írtak róla, meg a pálya is csábító volt. Egy korculai út mindent megváltoztatott. Úgy döntöttem Bosznián keresztül megyünk. Az útvonal Drávaszabolcsnál ki, aztán Donji Miholjac - Nasice - Pozega - Nova Gradiska - Okucanji - Bosanska Gradiska - Banja Luka - Jajce - Bugojno - Mostar - Metkovic - tengerpart. Nézegettem a Sarajevo-n keresztüli lehetőséget. Alig van különbség km-ben a kettő között, viszont a Banja Luka-i irány sokkal tovább visz a hegyek között. És ez az, a látvány. Egyszerűen a legtöbb helyen még csak a megengedett sebességgel sem tudtam menni, annyit nézelődtem. Rendőrből sok volt, ránk sem hederítettek. Visszafelé benéztünk Makarska-ba és onnan megint a boszniai irányt választottuk Makarska - Arzano - Livno - Bugojno - Jajce - Banja Luka és a már említett út csak visszafelé. Ami meglepő, hogy így a magyar határtól 420 km Makarska. Idén ismét lesz Makarska és ismét Bosznia. Már mindenkinek ezt ajánlom, aki Brela-tól délre megy valahova a partra. Feljebb max a látvány miatt éri meg, mert az a rész már pályán jobban megközelíthető.
Szajci Creative Commons License 2010.07.04 0 0 138
kiegészíteni szerettem volna, amit írtál :D Bocsánat a félreértésért
Előzmény: The_Rible (137)
The_Rible Creative Commons License 2010.07.04 0 0 137
Csak azt nem értem, vajon miért nekem címezted.
Előzmény: Szajci (136)
Szajci Creative Commons License 2010.07.04 0 0 136
márkával kapcsolatban lásd a cikkem :D http://hu.wikipedia.org/wiki/Bosny%C3%A1k_konvertibilis_m%C3%A1rka
Előzmény: The_Rible (135)
The_Rible Creative Commons License 2010.07.04 0 0 135

Idén háromszor jártam meg ezt az utat, legutóbb májusban, ezért ha valami speciális érdekel, kérdezz.

 

60-62 km/h átlaggal számolj. Az autópálya Szarajevó és Kakanj között kész, útdíj 1,50 KM (kevesebb mint 1 EUR, Eurót elfogadják, adnak is vissza belőle).

 

Zenica és Kakanj között gyorsforgalmi út, ott lehet haladni. Hétvégén esküvői menetek várhatóak Szarajevóban, Jablanicában (ott szinte mindig belefutunk). Szombaton vásárok is vannak Szarajevo, Mostár környékén, azok be tudnak egy kicsit dugulni. Nem vészes, türelemmel könnyen túl lehet jutni rajtuk.

 

Rendőrök mindenhol vannak, nem szabad gyorsabban menni a megengedettnél. Ha ismered Boszniát nem kell külön mondanom, hogy nem biztos, hogy kiértél a faluból, még ha azt is gondolod. A táblákat figyelni kell erősen. Az utak jók, kisebb útfelújítások vannak néhány helyen és építik az autópályát tovább Zenica és Kakanj között. Különösebb probléma nincs (télen volt néhány földcsuszamlás, de azoknak már nyomuk sincs). Nem kell sietni, élvezni kell az utat! Gyönyörű még sok tucatszorra is.

 

Konak apartman jó, én mindig náluk szoktam megszállni, ha úgy alakul.

Előzmény: yushchenko (133)
pécsi hornet Creative Commons License 2010.07.04 0 0 134

sziasztok

 

Áprilisban voltunk Bosznia-Hercegovinában, Travnik, Mostar,Medugorje, Kravica,Hutovo Blato,Pocitelj, Blagaj, Radimlja,Jajce útvonalon.

 

Képek:

http://picasaweb.google.hu/pecstravel/BosniaHercegovinaApril2010#

 

Mostarban a híd mellett egy nagyon jó szállást tudok ajánlani:

konak-mostar@hotmail.com
www.apartmani-konak.com

Ha kérdés van, szívesen segítek.

 

yushchenko Creative Commons License 2010.07.04 0 0 133
Sziasztok!
Jövő héten mennék Szarajevo-Mostar városlátogatásra, és az E73-as úton szeretnék végigmenni. Valakinek van tapasztalata az útról, mire kell figyelni ill. átl. hány km-t lehet megtenni egy óra alatt?

Előre is köszönöm
Üdv. Yush
Szajci Creative Commons License 2010.06.03 0 0 132
Na az jó. Hallottam egyébként erről, de még tavaly voltak ismerőseim és tőlük kérték az útlevelet. De akkor örülök, mert kb. már sehova sem kell útlevél a környékre, kiv. Ukrajna. A múlt hét óta már Szerbiába is elég a személyi.
Előzmény: gmarc (131)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!