Keresés

Részletes keresés

Peperoncino28 Creative Commons License 2008.09.17 0 0 828
Szia!

Én október 4-én megyek. Ha még aktuális, írj nyugodtan. peperoncino28kukacgmailpontcom
Előzmény: Csizi PII (826)
Csizi PII Creative Commons License 2008.09.17 0 0 826

Mi 1 hete jöttünk haza és nagyon élveztük a 4 napos ottlétet :)

Ha valaki megy a közeljövőben, az legyen kedves írni nekem egy e-mailt, lenne egy kérésem :)

csepiy Creative Commons License 2008.09.08 0 0 825
Megosztanék veletek néhány talán praktikus infót és tapasztalatot a közlekedésről és az árakról. A trevisoi reptérről mi a következőképpen jutottunk be Velencébe: először a 6-os busszal a trevisoi vasútállomásra, majd onnét vonattal a Santa Lucia pályaudvarra Velencébe. A reptéren a kijáratnál még az épületen belül volt egy buszjegyárusító pult, ahol 1EUR volt a jegy - a terminálon kívül már nem láttunk ilyet, se automatát (buszon megvéve már 2EUR). A 6-os megállója a kijárattól jobbra kb. 100m-re található és kb. 15 perc volt a menetidő Treviso Stazione FS-ig. Van persze másik lehetőség is, vagyis közvetlenül busszal menni Velencébe, ezek a buszok a kijárattal pont szemben álltak és jegyet szintén az előbb említett pultnál lehetett megvenni, egy útra 6EUR-ért, illetve oda-vissza 10EUR-ért. Visszatérve a 6-os buszra... bár volt rajta kijelző, azt nem írta ki, hogy melyik megálló az éppen következő, ezért kicsit figyelni kellett. De a Treviso Stazione megállóban, a buszról jobbra-előre nézve látható volt a vasútállomás épülete. Visszafelé a vasútállomással szembeni jegyirodában vettünk buszjegyet és felszállni ugyanott kellett a 6-osra, ahol idefelé jövet leszálltunk. A vonatjegy 2.35EUR és kb. 35 perc a menetidő Velencébe. Míg a buszjegyet a buszon kellett érvényesíteni, a vonatjegyet nem lehetett a vonaton, hanem csak az állomáson lévő sárga automatákban. A trevisoi állomáson találtunk egy Spar-t is, de Velencében már nem láttunk boltot, bár biztos kell legyen valahol ott is. A Santa Lucia pályaudvarról kilépve egyből szemben voltak a vaporetto megállók, és a jegypénztárak is. Mi 24órás jegyet vettünk, ami 16EUR volt, de az egyszeri jegytől kezdve a 72 órásig van mindenféle verzió. Az első nap nem használtuk ezt a lehetőséget, mert csak sétáltunk és csak akkor vettünk "napijegyet", mikor bejártuk a környék szigeteit. A Santa Lucia pályaudvarhoz közel a Lista de Spagna-n volt egy önkiszolgáló Brek nevű étterem, nekem úgy tűnt, hogy ott jóval olcsóbban ki lehetett jönni, mint máshol. 2főnek 1-1 tészta, 1 nagy tál saláta, 1-1 desszert, egy kancsó bor, kb 20EUR-ból jött ott ki.
leftyruggero Creative Commons License 2008.09.03 0 0 824
én megvenném de hát mi az e-mail címed?
Előzmény: AnnAnn (811)
nomi77 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 823
igen, a repteret. És a Stazione di S. Lucia-ra gondolok, ami a Canale Grande "másik"végén van, Cannaregio-ban...:-)) De akkor majd megnézem az előzőleg említett hozzászólásodat. Köszi szépen!
Előzmény: FLaci (822)
FLaci Creative Commons License 2008.09.02 0 0 822
Treviso-n gondolom a repteret érted, nem a várost. És melyik vasútállomásra gondolsz? Az elõzõ hozzászólásoban a menetendek között van Reptér -> Mestre -> Velence (Piazzale Roma) útvonal is...
Előzmény: nomi77 (821)
nomi77 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 821

Sziasztok!

Szerintetek hogy a legcélszerűbb a Treviso-ról a vasútállomásig eljutni? a célszerűség alatt pénz, idő-spórolást értek...:-)))

Köszi előre is

nozsanna Creative Commons License 2008.09.02 0 0 820

Köszi!

 

Előzmény: FLaci (819)
FLaci Creative Commons License 2008.09.01 0 0 819
Biztos vannak buszok, ha más nem, akkor a tengerparti üdülõhelyek és Velence közötti járatok megállnak valahol a környéken. Itt vannak menetrendek. 1-2 euró lehet egy menet. (A Marco Polo reptér és Jesolo között 3 euro volt.)
Előzmény: nozsanna (818)
nozsanna Creative Commons License 2008.09.01 0 0 818

köszi!

 

Csak amitatt érdekelt, hogy ha nappal már megnéztem a látnivalókat és este még vissza tudok menni, akkor annak van-e értelme.

 

Arról nincs véletlen infód, hogy Ca Nogherából busszal be lehet-e menni, és kb. milyen buszjegyárak vannak?

Előzmény: FLaci (817)
FLaci Creative Commons License 2008.09.01 0 0 817
Ez kb 2 - 2 1/2 km, útvonaltól függõen. Talán 1 óra alaphangon, de ugye attól is függ, hogy menet közben mit akarsz látni (és hogy hányszor tévedsz el)...
Előzmény: nozsanna (816)
nozsanna Creative Commons License 2008.09.01 0 0 816

Sziasztok!

 

Kb. mennyi idő alatt lehet kényelmesen legyalogolni a vasútállomástól a Szt Márk térre?

benfia Creative Commons License 2008.08.09 0 0 815
JÓ vót! Mármint a szálloda, ... ahhoz képest?! Lévén kánikula volt, és a szokvány talián légkondival rendelkezett. /Csak, fekete-behajtható faspaletta, ventillátor és a szokvány félfalatnyi kontinentális reggeli. A' la: dubble room=100EU./  Én mán konzervatíve, inkább a MI balkáni módján zabálnám tele magam, az egész napos túrné/túra előtt. Lévén a "túriszt-menű"-től menekülj! Ez is része a NAGY Veneziai Túrista ÁTVERÉS SHOW-nak. Nem, nem többet SOHA.  Elegem volt, már nem a pénzből, mert azt a dózse~útódoki pénzcsaloda tökre kirabolja. Ebből az egész koszos csatornai, magyar csóringerkedő - műmájerkedésből. Meg a tolongő, lökdösődő tömeg izzadtságkevert-dezodorbűzétől. JA. A VENETIA EURÓ NIGHT-ről, hálókocsijáért fizetett vagyonkám értékesüléséről, majd holnap. MA késtünk, így késő van, fáradt vagyok.
Előzmény: benfia (810)
T- Creative Commons License 2008.07.30 0 0 814
mult héten voltunk 520 Kuna volt fejenként
Előzmény: dys-cus (812)
Kereva-5 Creative Commons License 2008.07.29 0 0 813
Hajóval gondolod? Kb. 80-90 Euró. Meg lehet csípni kedvezményeket.
Előzmény: dys-cus (812)
dys-cus Creative Commons License 2008.07.29 0 0 812
Ki tudja, hogy Pulából mennyiért lehet Velencébe átmenni? Mi augusztusban mennénk. Köszi az infót előre is.
AnnAnn Creative Commons License 2008.07.29 0 0 811
Jól jönne egy szlovén autópálya-matrica {/b] olcsóbban?

07.11-én 35 €-ért vásárolt, de fel nem használt (fel nem ragasztott) fél évig érvényes szlovén autópálya-matrica eladó. Nem rendszámfüggő.
Ár: 5000 Ft
Keress e-mailben :)
benfia Creative Commons License 2008.07.25 0 0 810
Köszönöm, megnyugodtam! Nagy kátrányrög gördült le/át a szívemről ~ hörgőimre... A költségekről; bő 45 éve bagózom, nejestől-képzeld el mennyi jövedékkel szaporítottam ezt az antinikós társadalmunkat... Ha ez mind az egészségvédelemre fordítódott volna!? Attól félek (leszokni) most már késő! Gazdag ember én már nem leszek, minden nyáron túrázni megyek. 1968 nyarán voltam először pótnászútilag Velencében, - még/már akkor a cólamámorban "fetrengve". Akkoron még valóban füstös világ járta afelé. /Hát még minállunk.../ Tényleg mindehol bagóztak, de időközben a taliánok deklarálták a teljes dohányzási abolicionizmust. /Amit némelyék nálunk is szorgalmaznak./ MÁS: lakott-e valaki a Hotel Dolomitiban - (Canaregió, Vasútáll.i szomszéd) - ? Jó lenne, ha JÓ lenne. Viszhallás'
Előzmény: Kereva-5 (809)
Kereva-5 Creative Commons License 2008.07.25 0 0 809
Salve! :) Velencében mindenütt gátlástalanul bagóznak, nem emlékszem olyan helyre, ahol tiltották volna. A szállodában egyszerűbb, ha közlöd a szenvedélyedet, nehogy "nemdohányzó" szobát kapj. A vonatokon mindenütt van kijelölt hely, szerintem ha magatokban vagytok a hálókocsiban, ott is füstölhettek. Az étkezőkocsiban - általában nem engedik - bár lehet, hogy ott is vannak erre kijelölt asztalok.
Szép utat és csodás élményeket nektek!
Evvel együtt bölcsebbek lennétek, ha megszabadulnátok ettől a költséges "hobbitól" :))
Előzmény: benfia (808)
benfia Creative Commons License 2008.07.24 0 0 808
Salve! Bagós vagyok - utitársastól! Mennyire tolerálják az azzúrók Velencében szenvedélyemet? Egy trattória teraszon, vacsi-pofa vörösborom után rágyújthatok-e? Szállodában van é valahol legalább kijelölt bagozó hely? Kanálisparton? Hálókocsival mennénk Pestről, tudok e valahol a vonaton /peron, étkezőkocsi, budi/ legalább egy-egy staubot elszívni? KÖSZ', izgatottan várom mielébb VALAKI válaszát, mert ha tré a helyzet ebből a szempontból, maradok hon.
Hollocskacska Creative Commons License 2008.07.14 0 0 807
Szia! A 24 órát valós 24 órának számolják, vagy naptári napra? Tehát ha szombat délután beállok és vasárnap reggel kijövök, az még nem egész 24 óra, naptárilag viszont már két nap...
Előzmény: 28k (783)
Hollocskacska Creative Commons License 2008.07.14 0 0 806

Na látom, hogy nem a legelejétől kellett volna a topikot olvasni, hanem a végétől, pont most írták meg frissen.... sorry, hogy feleslegesen töltöttem ki a helyet :(

 

Azért ha van valakinek jó ötlete, jöhet :)

 

 

Előzmény: Hollocskacska (805)
Hollocskacska Creative Commons License 2008.07.14 0 0 805

Sziasztok!

 

Tudom, hogy már számtalanszor elhangzott a kérdés és lelkesen el is kezdtem olvasni a hozzászólásokat, de kb. az ötszázadiknál belefáradtam.

Szóval én is megkérdezném, hogy parkolni Velencében, hol, hogy, mennyiért?

Tulajdonképpen őrzött parkoló kellene és a Piazzale Roman, mert oda jönnek ki értünk, és mivel az éjszakát bent töltjük, nem mindegy, hogy hol hagyjuk a kocsit.

 

Olvastam valahol, hogy itt a megkezdett napok után számolnak, van valakinek pontos infója arról, ha este otthagyom a kocsit és reggel megyek érte, akkor két napot ki kell fizetnem?

 

Előre is köszönöm, ha valaki tudna segíteni.

sziaa Creative Commons License 2008.07.12 0 0 804
biagio90 Creative Commons License 2008.07.08 0 0 803
Szia

Mi 2éve voltunk Jesoloba, és hajóval mentünk Velencébe.
A hajóállomás a világítótorony mellett van valahol, és menetrendszerinti hajók visznek Velencébe.
1 órás az út, és nem kell a kocsival sem szórakozni.
És az sem utolsó h a Szent Márk Tér mellett rak le a hajó...

Sztem ezzel mennyetek
Előzmény: t.fel (797)
t.fel Creative Commons License 2008.07.07 0 0 802

(Enyém volt 800. hsz?! Szép, kerek szám!)

 

Na, jó azért annyira nem vagyok besz...va! :-)

De az az igazság, hogy már kezdek letenni az autós látogatásról.

Jesoloból, úgy tűnik, egész jó "tömegközlekedés" van Velencébe.

lehet, hogy inkább azt választom.

Előzmény: berka75 (801)
berka75 Creative Commons License 2008.07.07 0 0 801
Erre nehéz válaszolni. Ez egy ugyanolyan parkolóház, mint amilyenből sok van itthon is. Különbség csak, hogy sokkal nagyobb. De szerintem, ha nem rakod a kalaptartóra az értékeidet, óriási "ezt lopjátok el" táblával megjelölve :-), akkor semmivel sincs nagyobb veszélynek kitéve az autó, mint itthon.:-) Mert ugye, itthon mennyivel jobban vagy inkább mivel garantálják a parkolóházak a biztonságot???? Szerintem, ne ilyenekre gondolj, a "veszély" nem ország, nem nyaralás stb. függő. Ráadásul ott áll többezer autó, legtöbbjük ugye nem olasz, miért pont a tiédet törnék fel??? És miért pont Velence egyik parkolóházában törnék fel az olaszok az autót??? (Hiszen a többi túrista biztosan nem tenné, ugyanúgy "idegennek" érzi magát ott, mint te. Ezért tuti nem autólopással vagy töréssel töltené az idejét.) Egyébként szerintem sokkal jobb a közbiztonság Velencében, mint Pesten. Én a kézitáskámmal sokkal nyugodtabban sétálgattam, mint Pesten a nagykörúton.
Persze tudom, hogy indulás előtt a legképtelenebb ötletek jutnak az ember eszébe, de én például azzal nyugtattam magam, hogy kötöttem a kocsira egy új casco-t, ami lopás vagy kár esetén a kár megtérítése mellett még csereautót is biztosít, ergo haza tudtunk volna jönni. De mondom, ne ilyeneken törd a fejed, mert az egész nyaralásodat végig fogod izgulni - kár lenne érte. Remélem segítettem!:-)
Előzmény: t.fel (800)
t.fel Creative Commons License 2008.07.06 0 0 800

Ez tetszik. Bár a jesolo topicban beszéltünk a buszos útról is.

 

Fontos kérdés!!!!:

 

Mit sütöttetetk ki a biztonsággal kapcsolatban?? Az autó vajon mennyire van biztonságban a parkolóházban??? Vagy őrzött?

Mert ettől parázok egy kicsit, hogy feltörik, meg ellopják, vagy ilyesmi. Bár értéket tuti nem hagyok benne!

Előzmény: berka75 (799)
berka75 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 799
Sziasztok!

Mi ma érkeztünk haza Lignano-ból. Hárman voltunk (ez később a költségeknél fontos!). Természetesen nem hagytuk ki a velencei programot sem. Kocsival mentünk, Lignano-tól ca. 60 km, kb. 1 óra. Egészen a városig beautóztunk, aki volt már ott tudja, hogy egy hosszú híd vezet be Velencébe (azon megy a vonat is). Közvetlenül a híd végénél van két parkolóház. Az egyikben 20,- a másikban 24,- EUR a napijegy. Ez a két parkolóház szemben van a Piazza le Rome nevű vaporettó végállomással, vagyis semmi hosszú séta meg egyebek, kiszáll az ember a kocsiból, és átsétál a hajóhoz. A vaporettó fejenként 6,- EUR-ért vitt minket a Rialto-hoz (3 megálló). Onnan pedig egy élmény átsétálni a Szent Márk térhez (kb. 20 perc), hiszen a kis sikátoros, kanyargós utcák felfedezése tényleg nagy élmény. Szerintem a vaporettóval felesleges végig menni a Szent Márk térig (sok megálló, ezért nyilván drága is). Visszaút ugyanígy Rialto-tól a P.le Rome megállóig. Mi úgy számoltunk (még itthon), hogy a velencei kiruccanásra 100,-EUR-t szánunk, ami így soknak hangzik, de ha az ember indulás előtt a költőpénzzel így számol, akkor nem éri semmi váratlan dolog. Ráadásul, ebbe a keretbe simán belefért egy kis evés-ivás. (Pedig az éppen Velencében nem olcsó).
Ha bárkinek bármilyen kérdése van, szívesen válaszolok.
tefi Creative Commons License 2008.07.06 0 0 798

Tanácsot adni nem tudok,mert utoljára 1993-ba ! mentünk be kocsival Velencébe.

Valahol olyat olvastam,hogy olcsóbb ha kint parkol az ember Mestre-ben a -vasútállomás környékén van parkoló - és onnan hajóval bemenni.

Előzmény: t.fel (797)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!