Keresés

Részletes keresés

s.zsuzsa Creative Commons License 2005.01.24 0 0 887

Andreja azt szeretném megtudni hogy a tavalyi hosszú fülü bakokból van-e eladó, az egyik szomszédomnak mutattam a nyáron a fotókat és most jutott arra a döntésre hogy ha már lecseréli akkor egy ilyen szépséget szeretne, ha tudnál árat is mondani.

S.Edit Creative Commons License 2005.01.21 0 0 886

Sziasztok!

 

Örömmel látom, hogy máshol is okoz némi aggódást az új gidák érkezése.

A mi lányaink (három) március elején fognak elleni, pár nap különbséggel egymás után. Az egyik előhasi, de reméljük vele sem lesz semmi baj. Az anyja már 7 éves, rutinos, és jó anya. A 3 éves nővére viszont tavaly a gyöngébbik gidáját eltaszította magától, nem volt hajlandó foglalkozni vele, ezért nekünk kellett gondoskodni róla. Először cumiztattuk, aztán az anyjánál evett, de ehhez az anyát meg kellett fogni. Nagyon bízunk benne, hogy idén maga neveli fel a gidáit.

 

Nekem egy aggodalmam van, hogy a bakkecske hogyan fog az ifjúságra reagálni, és mikor lehet majd velük összeengedni.

 

Valamenyikőtök írja, hogy az idősebb anya piszkálja a többieket. Ez nálunk is így volt egészen addig, míg a bak nem került be a "csapatba". Azóta senki nem kerget senkit, mindenki kiegyensúlyozott, csak az abrakosvályúnál van nagy tolongás.

dudar Creative Commons License 2005.01.20 0 0 885
Az elején én is szentírásnak gondoltam amit a könyvekben olvastam, de a „piszkok” azzal szórakoztak, hogy megcáfoltak minden amit olvastam. Még ma is képesek meglepni, hihetetlenül találékonyak! Volt olyan aki majd két hónappal előbb kitőgyelt, és volt olyan aki csak a szülés után kezdte. A napokban vettem észre, az egyik először ellő kismamának 4 tőgye van.
Előzmény: esterella (884)
esterella Creative Commons License 2005.01.20 0 0 884
:-)   A káosz nem a mennyiség miatt van, hanem a fejemben, mert összevissza jeleket kapok tőlük. :-)
Előzmény: dudar (883)
dudar Creative Commons License 2005.01.20 0 0 883
Hello! Azt íród „káosz” van a három kecsinél. Most képzeld el nálunk mi van! Eddig 11 ellés volt. Az első kettő mindjárt hármas ikrekkel indítót. Némelyiken semmit sem láttunk, nem is vártuk hogy a közeljövőben megellik. Aztán csak azért, hogy le ne maradjon (pl.: Nórika akiért ti is aggódtatok már) gyorsan szült egy óriás bébit. Már nincs elég boxom és minden felé kis fehér gombócok rohangálnak. Van egy birkám, annak a háta a legjobb alvó hely.

Előzmény: esterella (881)
esterella Creative Commons License 2005.01.20 0 0 882
Merre jár a mi topic gazdánk? :-)
esterella Creative Commons License 2005.01.20 0 0 881

Szia Mooni!

 

És mondd csak mit látsz? Én teljesen meg vagyok zavarodva, mert a Milli, aki elsőként fog elleni /legalábbis a feljegyzések szerint/, vagyis február közepén még nem kezdett kitőgyelni és a popója is teljesen normális állapotot mutat, viszont az egyik gödölyémnek, aki későbbre van kiírva, már kezd igen "domború" lenni a tőgye és a pérája is mintha kissé duzzadt lenne.  Nem tudom például, hogy a gödölyék ellés előtt mennyivel tőgyelnek ki és hirtelen, vagy akár több hét alatt? Szóval kész káosz és akkor még a harmadikról nem is szóltam, akin viszont semmi nem látszik, még a pocakja sem nő.

Sajnos mivel ez lesz nálunk az első ellés még tapasztalatom sincs e téren, de remélem minden rendben lesz,  mert nagyon megszerettem őket!  Remélem az itt kapott tanácsok segíteni fognak!  :-) 

Előzmény: Mooni (880)
Mooni Creative Commons License 2005.01.20 0 0 880

Szia Esterella!

Az első nászt szept. 12-én láttuk, persze előfordulhat, hogy suttyomban...

A könyv szerint ehhez vagy hozzá kell adni pár napot, vagy le kell vonni, és akkor jön ki a pontos dátum. Majd holnapra megnézem. Lehet, hogy egy napon ellenek? Majd tudósíts! Nem tudom Te hogy vagy vele, de az ellés előtti hetekben már naponta nézegetem, a pocakokat, popsikat, tőgyeket lesz-e már valami. Persze általában kivárják a "kiírt napot". Tavaly szerencsém volt, megvártak míg hazaértem a munkából.

Előzmény: esterella (878)
barni_boci Creative Commons License 2005.01.20 0 0 879
Április végén. Ő lesz az utolsó itt a csapatban.
Előzmény: esterella (870)
esterella Creative Commons License 2005.01.19 0 0 878
Szia Mooni! A te anyád mikor fog elleni. Az enyéim közül az első február 12-re van kiírva.   :-)
Előzmény: Mooni (873)
esterella Creative Commons License 2005.01.19 0 0 877
Hát igen! Nekem is hasonló gondjaim vannak. Az az anyám, aki most fog másodszor elleni elég agresszív a két gödölyével. /nem az övéi/. Most hogy mind a három vemhes, mindig attól félek, hogy úgy oldalba böki valamelyiket, hogy vetélés lesz belőle, és mi lesz majd, ha meg lesznek a picik.....!!!! 
Előzmény: olix (876)
olix Creative Commons License 2005.01.19 0 0 876

Sziasztok!

Két anyám van, az egyiknek (Rebeka) van egy 3 hónapos leánya. És most kiderült, hogy a második (Ribizli) is hasas. Mivel a Rebeka ellett először, ezért elég agresszív a Ribizlivel kaja témában.

Ha a Ribizli meg fog elleni, akkor lehet, hogy gonodom lesz ebből? Vagy egyszerűen csak ő az anyakirájnő és a más anyának a kicsije egy lesz a nyájból?

 

Mellesleg az anyán alig lehet észrevenni, hogy hasas, csak most, hogy kitőgyelt...

üdv OLIX

dudar Creative Commons License 2005.01.19 0 0 875
Kedves Edit!

Már nekem is írtak ehhez hasonló kérdéseket ( www.akecske.gportal.hu ), és én ezt továbbítottam az ország egyik „fő kecskésének”. Pont a mai napon válaszolta a következőket: A fajtákat illetően hamarosan elérhető lesz a honlapon a tenyésztési programok legújabb változata, és ez segíteni fog a kérdésben. Amint ezek felkerülnek (remélhetőleg most már csak néhány nap), értesíteni fogom. A fajták besorolása szín, típus, küllemi tulajdonságok szerint történik, ez is megtalálható lesz a fent említett „csomag”-ban. ( www.kecskeszovetseg.hu ).

Üdv: dudar

S.Edit Creative Commons License 2005.01.19 0 0 874

  

 A képen a mi Gazsi nevű bakkecskénk van. Valakinek van-e esetleg róla elképzelése, hogy milyen fajta lehet. Gödöllőről származik, de nem mi vagyunk az első gazdái, így nem tudtuk leinformálni.

Mint a képen is látszik valamennyire, hosszú puha szőre van az egész testén, de elől a fekete kifejezetten hosszú. Szarva nem nőtt (szerencsére). Nekem nem sikerült sehova besorolni, de nem hiszen, hogy egyszerű parlagi volna.

Mooni Creative Commons License 2005.01.17 0 0 873

Gratulálok az idei első újszülöttekhez!

Mi is nagyon várjuk már a kicsiket, de 1 hónap még hátravan.

dudar Creative Commons License 2005.01.17 0 0 872

Kedves Esterella!

Nagyon kedves töled a feltételezés, de sajnos nem az én kecskéimről készült ez a kép. Nem akartam vele becsapni senkit, ez a cél, de még nem a valóság!

Előzmény: esterella (871)
esterella Creative Commons License 2005.01.16 0 0 871

Dudar nem csoda, hogy ilyen szaporák, biztos jól tartod őket, legalábbis ezt látszik alátamasztani a fejőállásos képed a gportálon. :- )

Előzmény: dudar (869)
esterella Creative Commons License 2005.01.16 0 0 870
Barna boci ugye tied a Soma? Mikor fog elleni?
Előzmény: barni_boci (866)
dudar Creative Commons License 2005.01.14 0 0 869
Persze TŐGYELVE! Közben születet egy hármas iker.
Előzmény: dudar (867)
andreja Creative Commons License 2005.01.14 0 0 868
Maga a magzat ritkán tapintható, de a _mozgó_ magzat már harmadik hónaptól igen. Szerintem valahol korábban ideírtam, hogy lehet azt könnyen kitapogatni.
Előzmény: barni_boci (866)
dudar Creative Commons License 2005.01.14 0 0 867

Üdv!

Félidőben talán, de nekem pont pár perce ellet meg egy akiről nem is gondoltuk. A hasán nem látszott semmiés még ki sem volt tölgyelv, a fiuka pedig már szopik 1 órás sincs.

Előzmény: barni_boci (866)
barni_boci Creative Commons License 2005.01.14 0 0 866
Szerintetek hány hónapos vemhesség esetén tapintható már a magzat kézzel a hasfalon keresztül? Ugye valahol a horpasz tájékán, a bordák végeinél kell keresgélni? Már nagyon kiváncsi vagyok.

andreja Creative Commons License 2005.01.13 0 0 865

Koraszülés nem nagyon van, max. egy hét, ha annál korábbi, akkor az inkább vetélés. Van úgy, hogy a már vemhes kecske ivarzási tüneteket mutat, de nem túl gyakran. Ha minden fedeztetés dátumát felírtad, figyeljél, nagyon váratlanul ne érjen, ha mégis a korábbi volt a sikeres akció. A Vermitan nem kever be.

 

Előzmény: esterella (864)
esterella Creative Commons License 2005.01.13 0 0 864

Most aztán tényleg nem tudom mi van! :-)   :-(   Az egyik gösölyém, akit  márciusra írtam ki elleni, kezd kitőgyelni, nehezen mozog, a péraajkai kicsit duzzadtak és pirosak. Fogalmam sincs, hogy ez normális-e, de valami azt súgja, hogy nem. Szerintetek mi lehet. Mégiscsak az első eksön sikerült? de akkor, hogyhogy ivarzott a következő hónapban? Vagy koraszülés lesz belőle? A tőgye ugyan domború, de még nem mondhatnám hogy olyan, mint a tejelőnek. Kérlek Titeket írjátok meg szerintetek mi lehet az oka. Ja és tegnap kaptak Vermitant. Lehet, hogy az kevert be?

GYIKE Creative Commons License 2005.01.13 0 0 863
Sziasztok!Azt szeretném megkérdezni,hogy kötelezö-e a kecskéket krotáliázni?Azt hallottam,hogy 2004 novembertől minden kecskét meg kell jelölni és nyilván kell tartani.Ha nem teszem ezt nem tarthatok kecskét?Vagy tarthatok,csak a tejet és a sajtot nem adhatom el?Mit tudtok erről?
dudar Creative Commons License 2005.01.13 0 0 862

Üdv Mindenkinek!

 

Én is remélem nem hal meg itt semmi! Ha valakit érdekel, nálunk elindult a "baby boom"! Mici, a főnéni egyből hármasikrekkel indított. Két lány egy fiú. A következő napokban éjjel-nappal jönnek majd a többiek is.

www.akecske.gportal.hu

andreja Creative Commons License 2005.01.13 0 0 861
A megfejtés pont az, hogy szerintem ez nem fajta-függő. Jó genetikai vonal bármelyik fajtában található.
Előzmény: esterella (860)
esterella Creative Commons License 2005.01.12 0 0 860

Na jó, jó Andreja, teljesen világos ..... lenne, ha értenék a kecskefajtákhoz, de ez nem így van. Talán utána néznék, de a tapasztalatokban jobban bízok! Segítenél megfejteni a rejtvényedet? :-) Szóval melyik az a szuper tejelő fajta?

 

Ugye nem hal meg ez a jó kis topic?  Vagy mindenkinél minden rendben és egyébként is hosszú volt a pihenő?

Előzmény: andreja (858)
Rekati Creative Commons License 2005.01.05 0 0 859

Üdvözlet Mindenkinek!

 

Abban kérnék segítséget, hogy keresek tejszeparátort kisteljesítményüt kézi hajtásut. Ha valaki tudna nekem ebben segíteni, akkor a továbbiakat emailon megbeszélhetnénk (írhatnánk). Előre is köszönöm.

 

andreja Creative Commons License 2005.01.04 0 0 858

Bármilyen, az anyánál is jobban tejelő genetikai vonallal rendelkezőt.

 

De a tejtermelés nem csak a genetikától függ, én a szánentálit megkeverném valami más fajtával (a fenti kritérium mellett). Ha csak a tejtermelés számít.

 

 

Előzmény: esterella (857)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!