Keresés

Részletes keresés

Catella Creative Commons License 2007.05.09 0 0 670
Előzmény: facsiga2 (668)
Catella Creative Commons License 2007.05.09 0 0 669
Nem tudom, mikor mennétek. http://www.sleepingitaly.com/eng/town/venice/ Ezen a lapon írd be a dátumokat, hány fő és amit kiad, az az összeg a teljes időszakra szóló komplett ár lesz. Városrészenként is tudsz keresni. Én így találtam Rómában jó szállást.
Előzmény: facsiga2 (668)
facsiga2 Creative Commons License 2007.05.09 0 0 668

Sziasztok!

Nagyon SOS!!!

Párommal megyünk VElencébe, már van repjegyünk, viszont a hadiszállással hadilábon állunk! Nyilván minél olcsóbban szeretnénk megúszni, viszont nem szeretnénk egy teremben 200 másik emberrel együtt lenni, saját szobát szeretnénk, már a saját fürdőhöz sem ragaszkodunk, viszont a 70+ eurós árak/éjszaka elég riasztóak (1 *-os szállókat néztünk). NAgyon sok honlapot megnéztünk, és már teljesen összeomlottunk.

Akinek van tippje, kérem segítsen.

e-mail: titko.daniel@gmail.com;  vagy ide is várom a megmentőimet.

NAgyon köszönöm!

pocza_sz Creative Commons License 2007.04.27 0 0 667

Itt tudjátok megnézni, h mikor jönnek hajók Velencébe.

http://www.vtp.it/Default.jsp?language=1

pocza_sz Creative Commons License 2007.04.26 0 0 666

Sziasztok!

Aki Velencében tesz látogatást, választja úti célul (voltam ott, megéri), ha teheti menjen el a cruise liner terminálhoz és készítsen fényképeket az ott lévő hajókról. Különös tekintettél a hajók orráról a névvel együtt, a hajó faráról névvel, zászlóval, és a kéményről ill. várok még panoráma képeket és egyéb szabdon megkomponált képet. A képek bemutatására egy internetoldalt hozok létre, a fotós neve a kép alján lesz látható, ha bele eggyezik.

A képeket a shipsovertheworld@gmail.com címre küldjétek ill. ha bármi kérdésetek van, itt vagy e-mailben válaszolok.

Üdv

Cas/

Bluehotel Creative Commons License 2007.04.21 0 0 665
Ja látom, Latya is belinkelte már....
Bluehotel Creative Commons License 2007.04.21 0 0 664

Kicsit keresgéltem, itt a busz menetrend Treviso Canova Reptér és Velence P.le Roma között, durván 1.10 a menetidő...

http://www.trevisoairport.it/page/tsf/servizi/trasporti/mezzipubblici/bus?m=4140213&language=en

Bluehotel Creative Commons License 2007.04.21 0 0 663
Én is ugyanezt éreztem Torcellon..... vagyis azt, hogy még vissza kell mennem oda. Sajna csak kevés időt tölthettünk ott és csak a toronyba jutottunk fel, de a látvány....  az visszahív:-)
Előzmény: Ffi64 (653)
Bluehotel Creative Commons License 2007.04.21 0 0 662

Ciao Fenice,

Biztos, hogy van busz járat a Trevisoi Reptér és Velence között.

Ahogy megy busz a Marco Polora, ugyanúgy megy a Trevisoi reptérre is (láttam a táblát legutóbb).

Hamarosan többet fogok tudni, én május 02-án utazok.

Előzmény: Fenice (656)
srac1981 Creative Commons License 2007.04.20 0 0 661

Megfogadtam hogy lesz még pár (egy biztos) utunk velencébe. Torcello, múzeumozás és fürdés a tengerben... (igérem akkor nem hozunk 4 kiló kagylót! :-))) )

Sr.

.-..-

Előzmény: Bluehotel (651)
Gy77 Creative Commons License 2007.04.19 0 0 660

Internet.

SkyEurope, Elvira, Eurolines.

Majd Google-ben rakeresni szallasokra, utana meg el egy konyvarushoz, venni egy utikonyvet Velencerol, es azt megnezni amire az ember kivancsi..

Előzmény: spiros (659)
spiros Creative Commons License 2007.04.19 0 0 659

Én már többször jártam Velencében,  a fiam viszont még nem és nagyon szeretné látni, de mivel nincs autónk és egyedül nevelem,sajnos így elég behatárolt a lehetőségünk.Ezért gondoltam volna csak egy kis kirándulásra.

vélemény Creative Commons License 2007.04.17 0 0 658
Venice Card. Én nagy múzeumjáró vagyok, de így sem érte volna meg. Érdemesebb vaporetto bérletet venni, van 12-24-36-48 és 72 órás is. A 26 év alattiak számára a Rolling Venice Card megéri, de a teléjes árú nem.
Latya (K.L.) Creative Commons License 2007.04.17 0 0 657

a 630-ban írt linket gondolom megnézted. Tapasztalatom nincs. Talán másnak?

Előzmény: Fenice (656)
Fenice Creative Commons License 2007.04.17 0 0 656

Ciao Mindenkinek!

Én is új vagyok itt, és érdeklődnék, hogy közületek volt e már valakinek szerncséje a Terviso reptérről Velencébe menni, ha igen hogy működött a dolog? Illetve próbáltatok már neten foglalni Venice Cardot? Működött korrektul? Vagy jobb kint megvenni személyesen?Egyébként én május 11-én megyek saját szervezésben, de már rájöttem, hogy rövid időre, mert annyi ötletet kaptam Tőletek...Köszi Neketek!!  

Latya (K.L.) Creative Commons License 2007.04.17 0 0 655

Ha  az ár miatt gondolkozol az 1 napos útban: érdemes mérlegelni, hogy saját szervezésben, idényen kívül néhány napos tartózkodással többet és nyugisabban látsz, mint ha gyorsan végigvágtázol főidényben a főbb  helyeken  nagy tömegben. A divatos ár/érték arány kifejezéssel i mérve  sztem sokkal  jobban jársz a saját úttal.  Az egész fórum tulképpen egyéni úti tanácsok, tapasztalatok tömkelege, érdemes tájékozódni  köztük, aztán el tudod dönteni, hogy melyik megoldás  tetszik Neked.

Előzmény: spiros (652)
Ffi64 Creative Commons License 2007.04.17 0 0 654
Szerintem ennyi időre kimenni felesleges. Odaérsz és már jöhetsz is vissza anélkül, hogy láttál volna valamit. Azt hogy igazán átérezd a 'Velence érzést', napokat kell eltölteni ott. Hidd el, megéri!
Előzmény: spiros (652)
Ffi64 Creative Commons License 2007.04.17 0 0 653

Igen. Torcellot kihagyni vétek. Az a nyugalom ami ott van! A toronyba pedig mindenképp érdemes felmenni. Csodálatos kilátás nyílik a lagunákra. És az a csend.

Burano számomra felejthető élmény volt. Turista látványosság. Semmi több.

spiros Creative Commons License 2007.04.12 0 0 652

Sziasztok, tud valaki egy olyan irodát mondani aki szervez hétvégi városlátogatást

Velencébe? (péntek esti ind. - szombat est.visszaind)köszönöm.

Bluehotel Creative Commons License 2007.03.29 0 0 651
Ha legközelebb arrajártok nézzétek meg Torcellot is, lehet, hogy kevésbé érdekes mint Buráno, de egyszer oda is érdemes ellátogatni.  
Dharma Creative Commons License 2007.03.29 0 0 650

mi is ugyanígy voltunk Burano-val, menekülés Velencéből

sajnos már késő este volt, alig ugrottunk be

egyszer, ha úgy adódik, visszamegyünk

Előzmény: srac1981 (643)
srac1981 Creative Commons License 2007.03.26 0 0 649

Azt hiszem mi pluszba kaptuk a FELHŐMENTES időszakot a tavalyi esős felhős amsterdami utunkért. :)

Hétfőtől-Péntekig NULLA felhő volt az égen.

Sr

Előzmény: Bluehotel (648)
Bluehotel Creative Commons License 2007.03.25 0 0 648

Én is ugyanabban az időpontban voltam, csak én 17-ig maradtam.

Nagyon jó kis beszámolót csináltál, öröm volt olvasni, azért is mert ugyanezeken a helyeken jártam a múlt héten.

Én is gyűjtöttem néhány szép kagylóházat, ami párban van.

De csak azért volt szerencsénk mert bicajjal voltunk és elmentünk kevésbé látogatott helyekre.

Ahhoz, hogy igazán szépeket találjunk jó korán ki kell menni, mert elviszik előlünk:-).

Nyáron is lehet találni, csak ismétlem jó korán kell kelni.

A halpiacon is csak ámul-bámul az ember, hát nálunk ilyet nem látni. Én speciel imádom a tenger gyümölcseit, de hozzáteszem, azért nem mindenhez van gusztusom:-)).

Szerintem Velence egy varázslatos hely, nekem legalábbis gyönyörű, meraviglioso, még akkor is ha néha picit büdi van, dehát ez egy "vizes" hely.

Nagy szerencsénk volt az időjárással, már hallottuk az előrejelzést, hogy ki kell élvezni ezeket a napokat, mert freddo (hideg) lesz.

Előzmény: srac1981 (645)
tölgy Creative Commons License 2007.03.24 0 0 646
köszi srác a beírásaidat és a képeket!!!
/lelkesedésed is átjött:-)/
Előzmény: srac1981 (645)
srac1981 Creative Commons License 2007.03.24 0 0 645

Blue!

Ok, a lényeg hogy ne a másik lidóval keverjék, aminek a nevét le se írom hogy ne keverjék. :-)))

ja burano... előző leírásom.

mi 12-16 között voltunk velencében, ebből egy fél napot a tengerparton. 14-én.

bevallom mi is szedtünk kb 4 kg kagylot, de nem élőt. Szép nagy csigák is voltak. Alig hittem el hogy ilyet lehet találni a parton. Hazahoztuk mindet. Vagy 2 órán keresztül mostuk, csomagoltuk, szedtük szét csoportonként és szárítottuk, zacskóztuk. A kabátba csomagoltuké hogy ha legyen baja. Nem lett, és most  nagoyn szépek itthon. Meg jó aji, mert nagyon örültek az ismerősök neki.

Most egy 20*25*12es akváriumban van.

Kép:

Összes kagyló

és egy kép hogy milyenek is voltak. Igaz a legnagyobbakat már kiraktam a fürdőbe, de azért ez is hasonlítható:

Méretek

TEHÁT MÁRCIUSBAN IRÁNY A TENGERPART!!! :-)))

Azért írja meg valaki mennyire lehet kagylót szedni pl júni júliban amikor mindig tömeg van ott?!

Persze mondanom se kellhogy mi felordítottunk egy egy szép méretű csiga vagy fésűkagyló láttán, de amikor kimentünk a piacra olyat láttunk... :

Piacon Nos ez egy munkás ffi kéz. Nem kis gyerek vagy női vagy akármi. Egy méretes FFI kéz! Azt hiszem jól látszik ahhoz képest mekkorák a kagylók! Csomó helyen szét voltak vágva ketté, vagy ki volt már a kagyló test "filézve" és kagyló sehol. Jelzem nem mertük elkérni a kukába kidobott kagyló maradékokat, de legközelebb tuti nem szégyellősködök!

Olyan tenyérnyieket dobáltak ki hogy még látni se láttam ekkorákat!

RIALTO PIACON! menjetek ki! Isteni a halpiac!

Tiszteletem.

Előzmény: Bluehotel (644)
Bluehotel Creative Commons License 2007.03.24 0 0 644

Ciao!

Lido di Venezia.... csak egy kis korrekció :-).

A múlt hetet én is Velencében töltöttem, isteni idő volt, mintha június lett volna.

Csaknem minden nap kimentünk a Lidora és dolce far niente .... nem találkoztunk:-) ?

Vagy 5 kg élő kagylót gyűjtöttünk a parton, hazavittük, megettük.... hmmmm:-).

Hogy tetszett Buráno? Nekem a szívem csücske ez a kis sziget.

Előzmény: srac1981 (642)
srac1981 Creative Commons License 2007.03.24 0 0 643

Kedves olvasótömeg! ...

Murano:

Na most én megmondom őszintén kicsit csalódtam. Igaz hogy mindenfele

ÜVEGCSODÁK . Valami gyönyörűek, de bementünk az üvegmúzeumba. Rolling VENICE carddal az is kicsit olcsóbb. (Rolling Card) . Engem nem ejtett hasra. Ha valaki nem exrtán akarja, kihagyható. Régi kibányászott vagy rájuk hagyott sok100 éves üvegedények. Nem nagy és semmi extra. Az üzletekben meg a nyitott üvegfúvókban sokkal többet és szebbeket láthatsz!

Fickó készíti az üvegmacskát

Magyar oldal: http://www.delga.hu/termek.html

Ott sétálgattunk kicsit, de siettünk is hogy elérjük a köv vaporettot így mentünk tovább Buranora.

Na ez már inkább érdekes.

Mondanom se kell hogy mind a tengerpartra, mind a Murano-Burano tura 9-10 között indultunk el, és szinte sehol senki. Nem telt bele 2 óra már tömeg mindenfelé. No de tovább buranora!

BURANO:

Valóban csodálatos és varázslatos helyecske. Hálistennek kicsit kiesik a velencei forgatagból, így kevesebb a turista, de mondjuk a sziget is pici. ugyancsak csatornákkal és hajó közlekedéssel, de pici 1-2 max 3 szintes házakkal. SZÍNES FALAKKAL.

http://www.govenice.com/images_itinerario/3giorno/600/burano1.jpg

ezt meg én készítettem:

Burano1Burano2

Nagyon kis kellemes hely. Sok utcai árussal, 3 eurós kávéval :( .

Mindenképpen meg kell nézni! Van egy járat ami pont oda megy LN jelzésű és a Fundamento Nouve-ról meg. Először Murano, majd Burano - és vissza.

Ugyanazzal a bérlettel használható mint a többi ACTV-s járat.

Szerintem ha csak az LN és 1-es járatot használjátok már az is bőven elég.

LN járat: Velencéből (Fundamento Nuove -> Murano -> Burano =>> és vissza)

1-es vaporetto: A Canale Grande-n végig (Piazzale Roma -> Lidoig.)

Jaj, nagyon jó út volt!

Amúgy akit érdekel a TRAVEL CHANNEL ad egy kellemes kis utifilmet Velencéről. Érdemes előtte/utána megnézni.

Link: http://www.travelchannel.co.uk/

vagy pont lesz: ÁPRILIS 1. 22.00 ( http://www.port.hu/pls/fi/films.film_page?i_where=1&i_perf_id=4991858&i_film_id=82189&i_city_id=3372&i_county_id=-1 )

remélem megtaláljátok! ;o) - vagy port .hu-n a Travel Channel műsorai között!

jaj, de szép volt.

JÓ UTAT!

Előzmény: srac1981 (642)
srac1981 Creative Commons License 2007.03.24 0 0 642

Hali!

Kicsit mégsztorizok:

Márc közepi utunk alkalmából elmentünk Velence di Lido szigetére, Murano, és Burano-ra is.

(linkek is!)

Venice di LIDO:

A helyi vizibusz járattal már 20 perc alatt ki lehet érni Lidora, ha kb a Szt. Márk térről indulsz. Az út oda elég szép. Mindenképpen próbáljatok meg kiülni a vizibusz elejére. Állni nem lehet, de amelyiken lehet elö ülni, nagyon szép a kilátás. Igaz a levegő is jobban vág :)

Leszálltunk a hajómegállónál és elindulsz rögtön majdnem egyenesen előre a sziget másik irányába. Az utca neve: Gran viale santa maria elisabetta. Ott egyenesen kijutsz a tengerpartra. Van egy kilátószerű a bejáratnál. Elég magas, azt kell követni.

Nem tudom mennyire lehet lemenni nyáron, de március közepén, óriási betűkkel volt kiírva a "FREE BEACH". Lementünk. Kellemes felhőmentes égbolt. Tizenpár fok. A napsütötte helyeken a homok már jó meleg. És olyan látvány... Azt hittem elájulok. Tonna számra szerte széjjel a tenger közvetlen közelében KAGYLÓ! De milyenek. Mindenféle. Kisebb nagyobb, minden.

Ilyen sok kagyló szerte széjjel

Vagy 4 órán keresztül mászkáltunk a vízben meg a parton, keresgéltünk minden féle szépeket. Pár rákot is láttunk. Nekem (aki még nem volt volt t.parton : nagy élmény volt)

Rákocska

Aztán egy nagyon kellemes kis étteremben ettünk 6-7 euro körüli árért pizzát. Nagyon finom. Frissen készült/sült. Juj de jól laktunk ;o)

Előzmény: Catella (641)
Catella Creative Commons License 2007.03.22 0 0 641
Bocs, az a fránya "g" lemaradt, de 1963 már helyesbített.
Előzmény: Törölt nick (639)
1963 Creative Commons License 2007.03.22 0 0 640

Szia!

Június 15-ig, így a helyes. Ha oda-vissza veszed a jegyet, akkor június 15-ig vissza is kell jönni. Ha csak oda, akkor június 15-ig kell elrepülni.

Előzmény: Törölt nick (639)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!