Keresés

Részletes keresés

vzorro Creative Commons License 2005.02.15 0 0 975

3 perc múlva

 

3 perc múlva
Előzmény: vzorro (974)
vzorro Creative Commons License 2005.02.15 0 0 974

De szűkös!

Előzmény

Előzmény: vzorro (972)
vzorro Creative Commons License 2005.02.15 0 0 973
megjöttem
Előzmény: vzorro (972)
vzorro Creative Commons License 2005.02.15 0 0 972
Na még egyszer!
Előzmény: vzorro (971)
vzorro Creative Commons License 2005.02.15 0 0 971
MEGPRÓBÁLOK EGY KÉPET ÉN IS MEGOSZTANI VELETEK EGY ÖT MÁSODPERCES KICSIRŐL.
Előzmény: esterella (956)
vzorro Creative Commons License 2005.02.15 0 0 970
Üdv Zsigmond!

Jelen pillanatban a kecsketartók egy pályázati kiírásban vehetnek részt ami az AVOP –on belül az 1.1 kóddal szerepel, ez a „ Mezőgazdasági beruházások Támogatása” címmel. Ezt igénybe vehetik őstermelők is. Az 5-10 állatot tartó kistermelőknek igazán sok esélye nincs, hacsak nem tud elegendő pénzt áldozni (pályázatírás ,tervek , üzleti terv pénzügyi számítások , megtérülés, stb). A honlap elérhetősége: www.nfh.hu. A pályázni szándékozók forduljanak a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal megyei kirendeltségeihez.

Buja válaszára írnám hogy most egyenlőre semmilyen normatív támogatásról nincsen rendelet hogy kecskénként mennyi pénzt lehetne  kapni, ez még a közeljövőben fog eldőlni ha egyáltalán támogatva lesz a kecske. Például most is kimaradt a kecske az NVT támogatáson belül az állatjóléti támogatásokból, pedig az igen jó lett volna.

Előzmény: dudar (962)
dudar Creative Commons License 2005.02.14 0 0 969
Üdv Esterella 

Van olyan, hogy nem tudják bekapni a cici végét, mert túl nagy. Nekem van egy anyám akit minden elléskor először jól meg kell fejni mert akkora és olyan kemény a didije hogy lehetetlen egy pici szájba bevenni. Pár nap után már minden megy magától. Nálatok is így lesz, ne izgulj.

Előzmény: esterella (967)
esterella Creative Commons License 2005.02.14 0 0 968
Nem értem, hogy lehet ekkora eltérés az országon belül a kecsketej árában. A mi környékünkön simán elkérnek 250-et literéért, és meg is veszik. Illetve csak remélni tudom, hogy majd tölünk is! :-)
Előzmény: Buja (964)
esterella Creative Commons License 2005.02.14 0 0 967
Üdv a csapatban Buja! Köszi, hogy válasdzoltál, igen érdekes a helyzet. Két gidája van és sajnos tényleg gidák, jól becsaptak, mikor megszülettek örültünk, mert azt hittük gödölyék és megtarthatjuk őket. Ugyan megnéztük az "alvázukat" és mivel teljesen tapasztalatlanok vagyunk, azt hittük, hogy az a kettő valami a hátsó lábuk közt a ciciejik, dehát másnapra kiderült, hogy az biza nem az. Na mindegy, szóval gidák és két napig paff voltam miatta. Remélem sikerül majd eladni őket. A harmadik napon muszáj volt megfejni az anyát, mert ugyan ketten szopják, de valamiért mind a kettő ugyanahhoz a cicihez ragazkodik, a másik meg majd szét pukkadt. Azt hiszem az utolsó pillanatban fejtem meg, már kezdett fájni neki. Szóval most az a helyzet, hogy este a nem, vagy alig használt cicijét kifejem. Nem tudom, hogy jó-e ez így, de még ez látszott a legjobb megoldásnak. Egyébként most 5 naposak és olyan nagyon édik!
Előzmény: Buja (965)
dudar Creative Commons License 2005.02.14 0 0 966

Üdv Buja!

 

Kösz a válasz! Küldtem egy privát levelet.

Előzmény: Buja (965)
Buja Creative Commons License 2005.02.14 0 0 965

dudar

1,anyánként 1500Ft ha tartósan mgvanjelölve(tetoválva),tenyészbak használat

(nem kell saját),valamelyikszervezetnél be kell lépni (ők adják az igazolást ?kecskéd van).Heceghalomba a Baranyai Gabit kell keresni.Pályázni nehéz dió,most úgytudom hogy csak mezőgazdaságiközépfokú végzetséggel lehet (EU-st biztos)

 

esterella

attól függ ?gidája van,ha 2 akkor nem kell ,csak ha az1felét szopják.

ha1van akkor amelyiket nem szopja azt kikell fejni.1hét után emberi fogyasztásra használható

Buja Creative Commons License 2005.02.14 0 0 964

Sziasztok

Neharagudjatok hogy csak így beugrom hozzátok,de már régóta olvaslak benneteket,és szeretnék Én is segíteni amivel csak tudok.

Ez a tejügy engemet is nagyon bánt,mi is pest mellet kecskézgetünk,és a tejár az katasztrófális. Tavaj télen 110Ft tavasszal 95 nyáron 65 és idén is csak 65-öt akarnak érte adni,igaz nagytételben (kb120-150l/nap).Ha elléssel v. választással van valakinek kérése nagyon szivesen válaszolok. 

olix Creative Commons License 2005.02.14 0 0 963

szombat délelőtt a Lehel csarnokban voltam, ott 350 Ft/l volt az ára.

ez biztos, rá is kérdeztem az eladó hölgynél.

Előzmény: vzorro (961)
dudar Creative Commons License 2005.02.14 0 0 962

Üdv Zoli!

 

Elég sok mese kering a kecskékről és a kecsketejről, nem kell mindent elhinni!

 

Nekem, pontosabban azoknak akik nekem írnak (www.akecske.gportal.hu -ra) megint van néhány kérdésem. Itt is felteszem, hátha valami illetékes erre jár, és megszán, és válaszol rá!!!!??!!

 

1/. Milyen támogatásokat kaphatnak a kecsketartók? Tenyésztésre, építésre, beruházásra stb...?

2/. Ezeknek mik a feltételei? Kistermelők akik pl.: 5-10 állatot tartanak hozzájuthatnak ezekhez?

3/. Kik az illetékesek akik ezekhez az ügyekben fordulhatunk?

4/. Milyen pályázatokon vehetnek részt mondjuk az őstermelők?

 

Üdv: F.Zs.

vzorro Creative Commons License 2005.02.14 0 0 961
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! Akkor lehet lehet hogy rossz az az információ hogy Bpest mellett akár 300-500 Ft-ot is elérheti a literenkénti ár?
Előzmény: vzorro (951)
olix Creative Commons License 2005.02.11 0 0 960

szia

 

kellene nekem 1-1 bála széna és lucerna. (illetve, ha egyszerre 3-at is el tudsz hozni, akko 2 széna + 1 lucerna.)

 

köszi.

 

Mikor tudnál jönni?

Előzmény: andreja (949)
GYIKE Creative Commons License 2005.02.10 0 0 959

OK KÖSZI!!!!!!!!

 

Előzmény: dudar (958)
dudar Creative Commons License 2005.02.10 0 0 958
A házhoz szállítást ne reklámozd Tilos büntetik a mai törvények szerint!
Előzmény: GYIKE (957)
GYIKE Creative Commons License 2005.02.10 0 0 957

Kaposváron a Vásárcsarnokban árulnak kecsketejet és sajtot,azt hiszem a tej literje

150 vagy 180 Ft,a sajt pedig 2500 Ft/kg.

Én Kaposvár mellett lakom,húsz anyakecském van,csak háztól árulok tejet és sajtot,

a tejet 200 Ft-ért,a sajtot egységesen(natúr,füstölt,vagy különböző izesítésű)

2000 Ft -ért.a túrót 1000 Ft-ért.

Nagyon nehezen indult az értékesítés nálunk,de mostmár egyre többen rájönnek,hogy nem büdös a kecsketej,és nagyon értékes.Persze,ha igény van rá,

házhoz is szállítjuk a kért terméket.

GYIKE

esterella Creative Commons License 2005.02.10 0 0 956
Talán most sikerül felraknom a képet.
Előzmény: esterella (955)
esterella Creative Commons License 2005.02.10 0 0 955
Egy kép az újszülöttekről. A kérdésem, mikor kezdjem fejni az anyát és milyen gyakran?Í
esterella Creative Commons License 2005.02.10 0 0 954
:-)))))) Tegnap megszületett, Milka és Kamilla, vagyis a Milli gödölyéi. Nagyon hamar meglettek, az elsővel nagyon megszenvedett szegény anya, de a második már szinte kipottyant a világra. Nem azért mert a mieink, de gyönyörűek, tiszta fehérek, pedig az apjuk fekete, barna foltos! Nagyon nagy élmény volt, én csak kapkodtam a fejemet, na meg a törülközőket! :-) Most infra lámpa alatt vannak, szépen szopnak és a legnagyobb örömöm az, hogy meg is tarthatom őket, mert kislányok. Egyszóval nagyon boldog vagyok, hogy minden jól sikerült, már csak az a vágyam, hogy majd a másik kettőnél is ilyen perfekt legyen a dolog! Hogy a tej kérdéshez is hozzászóljak Pécs környékén 250.-Ft.-ért árulják háznál a piacon azt hiszem 180.-Ft.
Előzmény: S.Edit (953)
S.Edit Creative Commons License 2005.02.10 0 0 953

Szia!

 

Én a kecskeméti viszonyokat ismerem, de itt sem jobb a helyzet annál, amit leírtál. Mi is csak háztól tudjuk eladni a tejet 150Ft/l áron, de nagyon keveseket érdekel. Sajtot 2600,-Ft/kg-ért el tudtuk adni, bár azt csak megrendelésre készítünk másoknak. Ami általában keresett, az az érett túró. Ez még sosem maradt a nyakunkon. Tavaly 1500,-Ft/kg-ért sok vásárlónk volt. 

 

Sajnos ezen a környéken kevesen keresik a kecsketejet (és egyéb termékeket), ugyanis azt hiszik, hogy a tej is büdös, mint a bakkecske. Nekem még a nővérem is ezt állítja. Érdekes módon, hogy akik kisgyereknek visznek tejet, ott a gyerekek egy idő után követelik, csak kecsketejet akarnak inni.

 

Nekünk csak 3 anyánk van, de még így is gondolkodóba ejt időnként, hogy mit kezdjünk a kimaradt tejjel.

De legalább a gidákat mindig el tudtuk eddig adni...

 

A csarnokokban télen itt is lehetetlenség tejet kapni.

Előzmény: vzorro (951)
dudar Creative Commons License 2005.02.09 0 0 952

Üdv Zoli!

 

Nálunk csak háztól vettek 150 Ft/l és nem is embernek, egy szarvast neveltek vele. Egyik ismerősöm Veszprémben sajtot árul, háztól 2300 Ft/kg.

vzorro Creative Commons License 2005.02.09 0 0 951
Tisztelt Mindenki!

Ha nem volna ellenetekre, és lehet hogy jól jönnek az információk mindenkinek, lehetne egy körkérdést csinálni hogy az ország különböző pontjain mennyiért lehet a kecsketejet értékesíteni kis ill. nagyobb tételben, és hogy mik a kívánalmak a különböző piacokon?

Én rögtön tájékoztatnálak titeket hogy Miskolcon a piacon max 160Ft/ l áron lehet értékesíteni, kimérve nem engedik ill. orvosi papírt kérnek az állományról. Nagyobb tételben 95 ft max. és örüljön az ember ha el tudja adni. Háztól 150Ft-ért kis mennyiséget lehet eladni. Ha nem jelentek konkurenciát ebből az országrészből néhány okos ötletet nem tudtok a tej  értékesítés növeléséhez !? Nálunk a sajtot nem is lehet árulni, de a juhsajtot engedik! Máshol mi a helyzet? Előre is köszi !

dudar Creative Commons License 2005.02.09 0 0 950
Köszönöm, a Lehel-csarnokiakat pedig csokoltatom!
Előzmény: andreja (949)
andreja Creative Commons License 2005.02.08 0 0 949

A Lehel-csarnokban szokott lenni, de télen általában leállnak, pedig tömött sorokban keresik a cuccot.

Tavaly próbálkoztam velük, egész télen vállaltam volna napi 100 literig, de kevésnek találták a 100%-os árrést.

Előzmény: dudar (948)
dudar Creative Commons License 2005.02.08 0 0 948

Ezt a levelet kaptam most, ha valaki tud kérlek segítsen!!

 

Tisztelt Szerkesztő Úr!

Mindent elolvastam, de nem tudom, hol kapok kecsketejet. Bejártam a vásárcsarnokot, nem tudnak róla.
Unokám otthon, Londonban ezt iszik, és csütörtökön jön hozzám.szíveskedjen válaszolni.

Budapest, 1211 Kossuth Lajos u.

dudar Creative Commons License 2005.02.07 0 0 947

Üdv Esterella!

 

A dunántúlon biztos, de máshol is lehet róla szó. Sajnos csak ebben az időszakban van rá kereslet. Az ár mindig az éppen aktuális hétre vonatkozik. Valoszínüleg 600 ft/kg körül lesz.

Előzmény: esterella (946)
esterella Creative Commons License 2005.02.07 0 0 946
Szia Dudar! A GPortálon olvastam a kecskegida felvásárlásról. A kérdéseim a következők: az ország melyik területére szól a lehetőség, a későbbiekben is várható-e felvásárlás és mennyiért?
Előzmény: dudar (944)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!