Keresés

Részletes keresés

csite Creative Commons License 2003.11.05 0 0 20343
én sajna nem tudok róla semmit! :(
de érdekel ha kiderül bármi is róla
Előzmény: Tiv (20311)
cere Creative Commons License 2003.11.05 0 0 20342
Ami megtévesztö, hogy sem a máslásnál, sem a fordításnál nincs semmiféle arány megszabva, hogy mennyi seprö/aszútörköly -re mennyi mustot/bort kell önteni. Egy aszúseprö cukortartalma is jóval 100 g/l felett lehet, azonban a keverési arányok a borászra vannak bízva. Mindkét bor elméletileg lehet száraz is, de akár 100-120g/l cukrot is tartalmazhatnak (kb. 4 puttony), természetesen más-más ízjegyekkel.

Édes szamorodni cukortartalom: sajnos a bortörvény már 15 g cukortartalomtól édesnek nevezhet egy szamorodnit, míg az ugyanilyen cukortartalmú asztali fehér csak félédes lehetne. Egy korrektül elkészített édes szamorodni (ha annak nevezi a borász), akár 6 puttonyossal felérö, vagy meghaladó édességgel is rendelkezhet, persze kérdés megvenne-e valaki ennyi pénzért egy szamorodnit.

Előzmény: edrose (20339)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.05 0 0 20341
Egészségetekre :-)
(minden gúny nélkül)
Előzmény: Marcellus (20338)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.05 0 0 20340
Téves a következtetésed. Én egy Tóth Istvánról beszéltem, akinek a borai szerintem nem jók, és még mindig nem derült ki, hogy ő-e az, akit ti olyan nagyra értékeltek, vagy csak névegyezés. Mindkettőnek megvan az esélye. Más kérdés, hogy valaki itt a társaságból ismer másik Tóth Istvánt is, aki aztán megint vagy az, akinek a borait ittam, vagy nem.
(Mondjuk Szőke Mátyásnak és Takler Ferencnek is ittam már meglehetősen gyenge borait - vagy hamisítják a címkét a Corában meg a Tescóban -, pedig ezen a néven más bortermelő nem nagyon van, ha jól tudom, meg gondolom, őt is ismeritek. Szóval _azzal_ a Tóth Istvánnal is előfordulhat.)
Ha érdekel, én ismerek legalább 3 olyan Tóth Istvánt, aki egyáltalán nem készít borokat. Van köztük elvált is. Csak egyiknek sincs semmi köze ehhez a topichoz. Hacsak annyi nem, hogy biztosan nem ők voltak azok ott a Várban.

Több olyan embert láttam már, aki az elvált feleségével egyrészt jóban van, másrészt a feleségeként emlegeti.

Inkompetensnek nyugodtan tarthatnak, mert csakugyan nem értek - szakértői szinten - a borokhoz, csak kedvelema bort, és kizárólag az egyéni ízlésemet követve értékelem őket jónak vagy rossznak.
A hőbörgést viszont nem én követem itt el, hanem a Tóth Istvánt Bőszen Védők Társaság.
Igaz, azt valóban nem hagyom, hogy ok nélkül lehülyézzenek, még ha csoportosan teszik is (attól, hogy többen vannak és hangosabbak, még nem biztos, hogy nekik van igazuk).

Előzmény: Törölt nick (20336)
edrose Creative Commons License 2003.11.04 0 0 20339
Ma előkerült a Cora borheteken többek között vett Bodnár-féle '99-es fordítás, minden rendben, megérte azt az ezernégyötszázat, szép illat, de nem túl gyümölcsös, inkább földes-gombás vonal, ízben is folytatódó. Ami meglepő, hogy viszonylag kevéssé édes, aztán a címkén is láthattam, hogy csak félédes. Azért csodálkoztam csupán, mert a (szintén akkor és ott vett) Oremus '99-es máslás jóval édesebb volt, persze más ízjegyekkel is, de nem ez a lényeg, hanem hogy a fordítást alapból jóval magasabb cukortartalmúnak gondolná az ember (főleg '99-ből) a másláshoz képest, elvégre a seprőből már mi jöjjön még ki, erre tessék. Vagy olyan sokáig áztatta volna ez a Bodnár az aszúszemeket az aszúhoz, hogy a fordításnak már nem jutott cukker? Esetleg az Oremus '99-es máslása olyan frenetikus, hogy veri a Bodnár fordítást? Egyszer-kétszer ittam már ezt is, azt is, de nem nagyon emlékszem rájuk, viszont úgy tudom, hogy a fordítás még vígan össze tud hozni egy édes szamorodninak megfelelő cukortartalmat.
Van mértékadó fordítás-máslás tapasztalata valakinek?
Komlói Koportó
Marcellus Creative Commons License 2003.11.04 0 0 20338
szivessen.

Valentyin Tyereskov.
Lényeg,hogy akitől Te kóstóltál az felőlünk lehetett akármilyen,mert a MI Tóth Pityunkról tudjuk,hogy nagyon jó borokat készít és a rendszeres látogatással és kóstolással ezt tudatosítjuk is.

Előzmény: vikilány (20337)
vikilány Creative Commons License 2003.11.04 0 0 20337
koszonom szepen
Előzmény: Marcellus (20334)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.04 0 0 20336
Lehet, hogy nem keveri. Én is csak rossz vagy gyenge közepes borokat ittam tőle eddig, nem is tudom, mire ez a hírverés az ipse körül

Na most, lehet nekem rossz az logikám, de ha elolvasod az én 20198-amat, majd a 199-200-201 hsz-eket, akkor abból _elvileg_ az következik, hogy te _azt_ a Tóth Istvánt kritizáltad akiről _mi_ beszéltünk;)

Aztán kiderült, hogy borászilag nem egészen vagy képben, és akiről te beszélsz az nagy valószínűséggel más, mint akit mi itt már ukcve 3-4 éve nagyon nagyra értékelünk mint borászt.

Azt meg elég egyszerűen eldönthettük, hogy kinek van "igaza", mivel te határozottan egy olyan Tóth Istvánt emlegettél akinek felesége van, az általunk említett pedig elvált.
Innentől a "kinek van igaza" nem igazán releváns kérdés;)

Szvsz ez nem az a topic ahol neked kell megmondani a frankót, írkálj inkább a 20ba, meg a politikába ott fexik ez a leugatós stílus, itt nem sokra mégy vele, max. kifli elküld a °&@đĐ-ba, a többiek meg nem fognak veled kommunikálni, mert inkompetens hőbörgőnek fognak tartani, aki még annyira se képes, hogy elismerje, ha tévedett;)

Előzmény: Törölt nick (20335)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.04 0 0 20335
Nem tudom, hogy attól ittam-e. Ahhoz látnom kellene. Maradjunk ennyiben. Itt X állít valamit, én meg valami mást, de mivel nem voltunk ugyanakkor ugyanott, nem lehet tudni, kinek van igaza.
Szóval nem érzem úgy, hogy bocsánatot kéne kérnem. Majd ha úgy fogom - vagyis ha 100%-ban kiderül, hogy én másról beszélek, mint ő -, akkor bocsánatot kérek. Addig csak két állítás feszül egymásnak.

Soha nem állítottam, hogy nincs több is, csak azt, hogy egy Tóth István nevű borász borát ittam. Ugyanúgy bocsánatot kérhetne a másik fél is, mert honnan tudja, hogy én melyikről beszélek? (Persze ez mondvacsinált indok, mert valóban nem tudtam, hogy több is van, de nem is írtam, hogy de bizony én attól a Tóth Istvántól ittam, amelyik a - mittudomén, csak példa - Egedhegyen termel stb...)
Szóval kicsit sértődősek itt a népek. Nem kéne. Igyatok néha sört is, az nyugtat.

(Másrészt bocsánatot általában attól kér az ember, akit megbánt; ha valakit azzal meg lehet bántani, hogy én netán - tehát még nem biztos, csak lehet - két borászt, legyen bár a kedvenc borásza, összekeverek, azt nagyon sajnálom, de az kicsit el van magától szállva, vissza kéne térnie a földre.)

Előzmény: tomlaker (20330)
Marcellus Creative Commons License 2003.11.04 0 0 20334
Dohány 58.
Blahánál.
Előzmény: vikilány (20323)
alexandrosz Creative Commons License 2003.11.04 0 0 20333
vikilány!

A legtöbb nagy áruházban (Cora, Tesco, stb.) is kapsz, ill. a kisebb borszaküzletekben is.

Előzmény: vikilány (20323)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2003.11.04 0 0 20332
Mesterem, ha dobnál egy friss árlistát a szokásos módon, azt köszönettel venném. :-)
Előzmény: shiraz (20325)
Tiv Creative Commons License 2003.11.04 0 0 20331
nekem senki sem válaszol? hüpp

(20251)

tomlaker Creative Commons License 2003.11.04 0 0 20330
nem az a baj, hogy nem tudtad, hogy több is van belölük, hanem az, hogy amikor ez kiderült, meg az is, hogy te nem attól ittál aki itt emlitve lett, akkor nem mondtál annyit sem:
" ja hogy több is van? bocs nem tudtam"
ennyi.
egyszerű
Előzmény: Törölt nick (20327)
tomlaker Creative Commons License 2003.11.04 0 0 20329
miért sírnak??
Előzmény: Törölt nick (20328)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.04 0 0 20328
Nem igazán értem, miért sírnak a bortermelők, ha a literenként 1000-1500 (vagy 4000-5000) forintos borból akár 12 forint is elmenne adóra... Ez 1% körüli érték (meg úgyis ráverik a fogyasztóra, bár mondjuk ha 5 helyett 12 forintot kell fizetni literenként a bor árára pluszban, az a legtöbb fogyasztót sem vágja földhöz.
Előzmény: tomlaker (20315)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.04 0 0 20327
Bocs, de ti szerintem kicsit agresszívak vagytok itt többen. Ez a borivás mellékhatása, vagy mi?

Nem történt tévedés, Tóth István volt, azt meg honnan kéne tudni, hogy van egy - vagy több - másik is? Illetve ha tudod is, hogy van, honnan kéne tudni, hogy épp melyikről volt szó? Szóval semmi hunyó nincs, csak pár agresszívan reagáló borivó. Falkaszellem? Hurrá!

Kicsit gondolkozzatok már _józanul_, ha lehet ilyet kérni.

Előzmény: BZoltan (20309)
tomlaker Creative Commons License 2003.11.04 0 0 20326
sőt!!!
írj csak.
engem érdekel minden!!:)
Előzmény: shiraz (20325)
shiraz Creative Commons License 2003.11.04 0 0 20325
én is írhatok ajánlatokat? :)))
Előzmény: Hatvani Szabolcs (20314)
shiraz Creative Commons License 2003.11.04 0 0 20324
egy javítás: a Tiffán Pinot Noir 2001-es volt nem 2000-es.
üdv
Előzmény: csite (20312)
vikilány Creative Commons License 2003.11.04 0 0 20323
Sziasztok!

Elnezest a belekotyogasert, de a segitsegeteket szeretnem kerni.
Kulfoldi ismeros szeretne Pesten Gal Tibor pinceszetebol bort vasarolni. Egerbe lemenni nem tud, szoval ha tudtok olyan helyet Pesten, ahol nem Vaci utcai aron lehet ilyen bort venni, azt nagyon megkoszonnem.

Viki

csite Creative Commons License 2003.11.04 0 0 20322
jogos a felvetésed, így módosítanám:
3- elfogadható bor hibákkal

pl. egy olyan bor ami akár lehetne adottságai alapján 6-7 is, de pl. megszaladt benne a kén

Előzmény: macmelon (20320)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.04 0 0 20321
Ha még addig arra jársz 1 fürtikét is kérexépen:)
Előzmény: Hatvani Szabolcs (20314)
macmelon Creative Commons License 2003.11.04 0 0 20320
Ha jól látom a 3p változott, és az eddigi "apróbb hibák" helyett most már "kisebb, nagyobb hibák" szerepel. Miért? Én nem igazán értek egyet. Egy 3p-nak még lehetnek hibái, de nagy hibái ne.

Másrészt nem biztos, hogy érdemes napról-napra változatatni a kategóriákon. Ha mégis megteszük, akkor valamiféle konszenzussal kéne. A jelenlegi is egy ilyen eredménye. Ha már változatatunk, akkor én a 6-os, 7-es kategóriák leírását változtatnám meg - maradva a jelenlegi tartalomnál, a jelnlegi szintekénl, de kifejezőbb formában megfogalmazva.

Előzmény: csite (20316)
alexandrosz Creative Commons License 2003.11.04 0 0 20319
edrose Barátom!

Néha úgy látom, teljesen feleslegesen használom az emoticon-okat.

Előzmény: edrose (20317)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2003.11.04 0 0 20318
Mesterem, igazad van; jobb, mint a kekk oportó... :-)
Előzmény: edrose (20317)
edrose Creative Commons License 2003.11.04 0 0 20317
BZoli: Igen, uff! :)
Szabolcs: jó a koportó, védd le, mint Kopár-beli oportót! :)
Bonbon Hemingway: Korona Birtok Aszú 6p 1994 (!) Szarvas-dűlő 14.600.- Ft! :)))))
Alexandrosz: ha bozsolé a Márton-napi, akkor a BB-tank is sampány? Mer akkor sírhatunk, hogy Tokay d'Alsace meg román Pálinka... :(
csite Creative Commons License 2003.11.04 0 0 20316
én a következő pontokat adtam
1: 3P
2: 5P
3: 8P!!! azaz én is nagyra értékeltem
4: 3P talán a régi emlékek miatt voltam kevésbé szigorú
5: 7P
6: 3P
7: 7P

és a korrigált értékelési listám(ezt kéne egységesítenünk):
1- fröccsnek, forraltbornak megfelelő alapanyag (ez alatt tényleg nincs mivel foglalkozni- még ezzel is inkább csak azt állítjuk, hogy emberi fogyasztásra alkalmas, alkoholtartalmú, bornak nevezett ital)
2- iható, búfelejtő
3- elfogadható bor kisebb, nagyobb hibákkal
4- korrekt bor, se hibái, se erényei
5- tisztességes tétel, felcsillantva igéretes dolgokat
6- nagyon jó tétel
7- kiváló bor
8- minden tekintetben kiemelkedő, igazi "nagybor"
9- szenzációs, minden tekintetben a tökéleteshez közelít
10- tökéletes( ha nem muszáj nem adjuk ki)

Előzmény: kifli (20313)
tomlaker Creative Commons License 2003.11.04 0 0 20315
Ezenkívül jelentősen emelkedik a cigaretta és több szeszes ital jövedéki adója – a borét kivéve, az ugyanis egy módosító indítvány nyomán az eddigi literenkénti 5-ről csak 8 forintra nő a javasolt 12 helyett. A legrosszabbul a vágott dohány járt, amelynek az eddig tervezettnél egyharmaddal magasabb lett a minimumadója.
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2003.11.04 0 0 20314
Bortársak, akit esetleg érdekel: a meg nem nevezett kereskedésben az alábbi 2003-as tételek már kaphatóak:

Dúzsi zweigelt rozé (910 Ft)
Mayer kékkoportó (1145 Ft)
Dúzsi fürtike (ezt nem tudom, de 7-800 között lehet).

A többi folyamatosan érkezik, majd tájékozódom. Ha valaki kér valamit, szóljon.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!