Keresés

Részletes keresés

elmax Creative Commons License 2008.08.11 0 0 110

Sziasztok!

 

Itt egy kis történet egy szerelőhöz akihez ne menjetek (Nógrád megye és Szécsény város):

 

Oleo Mac Sparta 25  gépre sikerült szereznem szöghajtást és csapágyakat. Össze lett szerelve fizettem is 18 ezer forintot. (Eredetileg kevesebről indultunk, de aztán ahogy teltek a hetek fogyott a türemlem, és nála meg nőtt az ár.) Miután átvettem a gépet azért rákérdeztem, hogy jól működik-e...és most figyeljetek: Ja azt nem beszéltük meg, hogy beindítsam és kipróbáljam!.-mondja a "szerelő". Erre én, hát akkor próbáljuk ki most. Beindult, a damil pörgött, aztán leállt. Kevés volt a benzin, más gond nincs.

 

És itt a lényeg:

 

Itthon keverék (cca. 1:49 makita 2 ütemű motorolaj és 95 ÖMW benzin) beönt,  pöccre indul aztán meg mikor gázt adok lefullad. Ha csak hagyom, hogy menjen a motor és nem vágom a füvet (ilyet csak most csináltam, hogy lássam mi  baj) elmegy percekig. Aztán gázt adok, még felbőg a motor és leáll. MIÉRT? (A törénethez hozzá tartozik a gép állt vagy 2 évet, elötte az apósomé volt aki nem sokat használta, de valószínúleg nem kimélte. A légszűrőnél letört egy kis múanyagvacak ahol bemehetett esetleg poos levegő is?)  Szédszedtem a szárat és a motort külön járattam a szöghajtásnál, akkor jónak tünt. Vissza raktam és most ugyanaz. Ötlet, tanács? Azon kivül, hogy vigyem másik szerelőhöz.

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.10 0 0 109
Sziasztok!



Van egy dilemmám. Fűkasza vásárláson töröm a fejem. Namost. Sejtem, hogy a benzines jobb, mint az elektromos. Sajnos az anyagiak gátolnak... De talán egy jobb minőségű elektromos sem olyan rossz. Vagy igen? Hobbikertész lennék, nem hektárokat kaszálnék. (600nm a telek) Hány watt teljesítményben érdemes gondolkoznom? Köszi előre is!!!
profi-kertgep Creative Commons License 2008.07.20 0 0 108
Valószínűleg az alapjárat változott meg egy picit. Sokszor füllel nem is lehet észre venni a változást, csak akkor, ha fordulatszámmérővel bemérik. Nem feltétlenül a bejáratás miatt van. A légnyomás változás is érezhető lehet. Nagyon lassan, az La jelű csavarral lehet szabályozni az alapjáratot. Már egyszer tettem fel egy linket a beállításról, de itt van még egyszer: http://www.profi-kertgep.hu/index.php?o=cikkek&p=32
Előzmény: szalaylp (107)
szalaylp Creative Commons License 2008.07.20 0 0 107
 

Sziasztok!

 

Kérdésem lenne, ha valaki tudja a választ akkor köszönöm szépen.

 

Első indításkor, a fűkasza rezgése teljesen elhanyagolható volt. A gép még meg sem remegett, alapjáraton. Néhány órai használat után viszont látható rezgés tapasztalható. Kicsit táncol a gép ha magárahagyom alapjáraton. Ez normális? A bejáratás után kialakul egy kicsit nagyobb fokú rezgés?

misikt Creative Commons License 2008.07.17 0 0 106

Kívánunk hát akkor egy kalappal...

Az 1 hónapos benzin még biztos jó, ha jól záródó edényben volt. A MOL azt hiszem 3 hónap szavatossági időt vállal. A minőség romlása inkább akkor következik be, ha nem jól záródó helyen van tárolva (mondjuk a gép tankjában), de így is bírja pár hónapig.

Úgy monták, hogy olyasmi a probléma lényege, hogy a benzinben van egy illékony komponens, ami segíti a motor indulását.

Előzmény: szalaylp (105)
szalaylp Creative Commons License 2008.07.17 0 0 105
 

Tegnap megérkezett a Zenoa. Bár nem tudtam tisztességesen várni, mert a gönci barackosban idény van, de azért megvárt itthon a gép. Az első ránézésre is faltörő kos benyomását kelti, vagy legalábbis, mint a Star Wars, Jedi visszatér részben a légpárnás motorok az erdőben. Szóval én csak úgy hívom atomerőmű.

 

Szépen összeszereltem, elolvastam a kezelési útmutatót. Sok érdekes infóvval lettem gazdagabb. Pl: ne hagyjuk megöregedni a benzint. :-)Így nem mertem beleönteni az egy hónapnál régebbi keverékemet. Ma hozok friss "anyatejet" a gépnek. S remélem a zsir, amit kihagytak a csomagból ma megérkezik. Nem szeretném első körben gallyra vágni a "kicsikét".

 

Heveder kérdés: Fekete, széles vállpántal, Komatsu Zenoa izléses felirattal, minden oldalról körülfogó szijjakkal. Egyébként ez volt az első, amit kivettem a dobozből, mert már néhányan paráztattak a megjegyzéseikkel. Tökéletesen illeszkedik rám, és annyi állítási lehetőség van rajta, így nem tudom elképzelni, hogy valakire ne lenne jó. (Persze minden lehetséges.) A heveder miatt a 180 cm, 90 kg vágósúlyban lévő kartársak ne aggódjanak. A 9 kg tényleg annyi, meg kell szokni, még ilyen profi hevederrel is. (Ja és még fel sem volt tankolva.) A gép beakasztása a tartókapocsba valóban nehéz, még nem találtam rá ideális módszert.

 

Hangjáról nyilatkozni még nem tudok, sem az erejéről. Remélem ma már beljebb leszek a témában. Kisütött a nap, így néhány fotót is aplikálok az új jövevényről.

A damilfej, nekem elégségesnek tűnik, 6 m anyag fél rá. Ennél többet nem is akarok első nekifutásra elnyomni. A damil méret, amit a könyv meghatároz: 2,4-es.

Érdekesség!!! Hasznáalthoz ez a tanács olvasható. 40 perc munka 20 perc pihenő. A gépet napi két óránál többet ne használja. - Ez komolyan beszél???-

Plussz infó: Garancia 1 év, ipari felhasználás esetén 1/2 év. Bebiztosítják magukat. (Ja és kölcsönzéses használat esetén 1 hónap.)  

Kivánjatok hozzá sok szerencsét vagy legalább egy kalappal. :-)

Üdv: szalay.

___roli Creative Commons License 2008.07.16 0 0 104
nem egeszen, attol sokkal egyszerubb az eset.

a tengely kozepen szetszedheto. amikor osszeillesztettem nem ugrott a helyere... tenyleg csak egy mozdulaton mulott.
megijedtem , remeket lattam s mar kerestem a szervizt.

meg jo hogy ennyiivel megusztam. ha szervizben jonnek ra lehet dragabb mutatvany lett volna
Előzmény: misikt (103)
misikt Creative Commons License 2008.07.16 0 0 103
Elnyíródott?
Előzmény: ___roli (102)
___roli Creative Commons License 2008.07.16 0 0 102

Hajtoszarban volt a hiba.

MOst muxik.

KOszi

Előzmény: misikt (101)
misikt Creative Commons License 2008.07.16 0 0 101
Nos?
Előzmény: ___roli (100)
___roli Creative Commons License 2008.07.14 0 0 100
Koszi, megnezem
Roli
Előzmény: misikt (99)
misikt Creative Commons License 2008.07.14 0 0 99

Üdv!

A leírásodból feltételezhető, hogy a szöghajtásban, vagy a hajtószárban (bovden vagy rúd) van a hiba. Persze hogy mi, azt ennyiből nem lehet tudni. Le kellene venni a szöghajtást, és megvizsgálni. Elképzelhető, hogy elnyíródott a hajtószár, melyet alulról ki tudsz húzni.

Előzmény: ___roli (97)
Picpic Creative Commons License 2008.07.08 0 0 98
Pécsi vagyok... te a közelben laksz?
Előzmény: csozo67 (95)
___roli Creative Commons License 2008.07.08 0 0 97

Hello, uj vagyok a forumon es egyben uj tuljadonosa egy megbecsult hasznalt fukaszanak. Sikerult megkinoznom az elnyuhetetlennek hitt csodamasinat. persze nem ez volt a cel. 

de sajna par ora hasznalat utan a kesek nem forognak, a motor szepen jar, gazfroccsre reagal, de hat sajna a  vagoresz... az bizony megadta magat. a vilagert sem akar forogni.

van valakinek otlete mi a bubanat talalhatta..  es hogy mikent mennyiert lehetne a mutetet vallalni

 

elore is koszi

br

Picpic Creative Commons License 2008.07.08 0 0 96

Szia!

Azóta egy esztergályossal is értekeztek a "szerelők" és újra lehet csinálni a foglalatot, ami a bovden és a csavar között van...

Kiszedni azóta sem tudták, szét kell vágni az alumínium szárat és újra kell azt is alkotni :-(... 9 éves a gép... a szervízben is azt mondták, hogy egyben lehet csak cserélni a dolgot... külön nem. Tavalyelőtt lehetett hozzá szárat venni most már nem. :-(

Előzmény: csozo67 (95)
csozo67 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 95
 szia a csavarok fellazitása után le lehet szedni kőnnyen, én 2 év alatt közel 100000-et csináltam, a tavalyi gépeknél a szár festése kicsit vastag volt, igy kissé nehezen lehetett felhuzni a fejet. de hozzáértönek 10 másodperc hidd el.
Előzmény: Picpic (92)
csozo67 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 94

szia . szerintem jó vállasztás, én minden gép gyártásánál ott vagyok. ismerem minden alkatrészét ,  nálunk két éve nyuzzuk őket állandoan, és mindenféle jötment, de csak olyan probléma volt vele amit a hozzánemértés okozott

 

Előzmény: petya1981 (29)
profikert Creative Commons License 2008.07.03 0 0 93

Szia!

Próbálj egy képet küldeni. Az egész gépről, a szárról, és a beszorult csavarról is.

Előzmény: Picpic (92)
Picpic Creative Commons License 2008.07.03 0 0 92

Szió!

Az a gond, hogy a csapágyház sem jön ki a szárból! Max ha felhevítik az alumíniumot, vagy levágjuk róla....

Előzmény: profikert (91)
profikert Creative Commons License 2008.07.02 0 0 91

Szia!

Próbáld meg az egész csapágyházat levenni. Ha lehúztad a hajlított szárról, akkor a négyszögbe, ahova a hajtóspirál illeszkedett, egy imbusz kulccsal be tudsz nyúlni. A másik oldalon egy másik kulccsal a csavart tudod tekerni. Kis szerencsével ki fog jönni a beszorult csavar. Lehet, hogy kicsit túl hajtottad a gépet.

Ajánlom az alábbi cikket: http://www.profi-kertgep.hu/index.php?o=cikkek&p=12

Előzmény: Picpic (90)
Picpic Creative Commons License 2008.07.02 0 0 90

Sziasztok!

Elromlott a fűkaszám, egy ALKO LT250-es. A szár végében a damiltartónál beleragadt a csavar, így az egész szárat ki kellene cserélnem.... de már nem gyártanak ilyet... kb. 8 éves a gép.

Van valami ötletetek? Más típusnak a szárát rárakni, vagy valami barkácsolás?

Esetleg valaki nem tud ilyen típusú gépről, mondjuk rosszmotorral? :-))))

 

Krisztian17 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 89

Sziasztok!!

 

Elnézést a jelenlegi bolti ára:163.013ft!!

Krisztian17 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 88
 

Sziasztok!!

 

Stihl Fs350 eladó!!

 

Hengerűrtartalom: 36,3 cm³

   

                 

                   Ára: 178 200,-Ft

 Akciós ára:  163.013 Ft*

A teljesítményéhez képest meglepően könnyű.

Profi aljnövényzet-tisztító erdőgazdaságokban és gyümölcsösökben való alkalmazáshoz.

Nagyon jól használható nagy kiterjedésű, elfilcesedett fű, sás és csalán kaszálásához és sűrűn benőtt bozót ill. csomós bokrok kivágásához.

Jól használható fűszegélynyíráshoz és profi tisztítási munkákhoz is.

 

 

Teljesen uj garanciális gép,még be sem volt inditva.

 

Jelenlegi bolti ára:154.800ft!!

 

Ár:115.000ft(alku nincs).Postán is tudom küldeni,ami az árban bent van.

 

Tel:70/217-96-22.

Somogy megye.

misikt Creative Commons License 2008.05.30 0 0 87
Pár hónapja már elemeztük. Legtöbben azt hiszem arra szavaztak, hogy használja az, aki kitalálta.
Előzmény: nagylaci32 (86)
nagylaci32 Creative Commons License 2008.05.30 0 0 86
Ezekről a vágószerszámokról mi a véleményetek? Használt már valaki ilyet?
http://fukasza.freeweb.hu/index.html
Sky222 Creative Commons License 2008.05.25 0 0 85

Jó az 5 cmel csak arra céloztam hogy használhatatlan volt a gép, mert olyan volt mintha légkalapáccsal dolgoznék (gondolom).

 

4125 Creative Commons License 2008.05.25 0 0 84

volt már nekem is, hogy a prméium kategoriás VIKING fűnyíró szétrázta a kezem, de úgy , hogy nem éreztem velel semmit, de nem a gép tehetett róla, a barom karbantartó nem egyensúlyozta ki a kést élezés után.

4125 Creative Commons License 2008.05.25 0 0 83

nagylacival egyetértek, ez az 5cm-es dolog elégé sántít.

 

de gondolom szegény sparta25 sem arra használtad amire való, na mind1.

Sky222 Creative Commons License 2008.05.25 0 0 82
Csak az a baj h én a legkisebb oleoról beszélek és nem a profi gépről te meg a kis stihlről beszélsz és nem a félprofiról ami nekem van:D
nagylaci32 Creative Commons License 2008.05.25 0 0 81
Ne ítéld el az Oleo-kat csak, mert ráznak egyesek! Nekem pl a legnagyobb van 755 M és rugós csillapítása van NEM RÁZ ANNYIRA MINT A STIHL FS 55, igaz van egy fordulatszámtartomány, amikor a rugó még fel is erősíti a rezgést, de ez kb a teljes gáz 1/4 énél van, amin úgysem sűrűn használom! Akkor biztos hogy nem volt 5 cm holtjátéka, vagy nem 8000-res volt a fordulat, mert: 8ezres fordulatnál a dugattyú 16000 szer változtat irányt percenként, elosztjuk 60 nal megkapjuk a másodpercenkénti irányváltoztatást, (rezonanciát) ez 266, és szerinted 266 szor (1 mp alatt) 5 cm ki tud térni? Nekem amikor a Stihl fs 55 nek az alapjáratát állítottuk, amikor túl alacsony volt akkor rázott enyire, nemhogy 8000-res fordulatnál!
Előzmény: Sky222 (79)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!