Keresés

Részletes keresés

V.Gy. Creative Commons License 2007.06.11 0 0 20
No, ha a hallásvédelemnél tartunk... Jó darabig én is a semmit használtam, aztán füldugót, egy ideje pedig már egy ilyet: PELTOR OPTIME III.

Valahol hatezer forint körül volt tavaly. Egyáltalán nem bántam meg, nagyon príma benne dolgozni. Repülőgépekhez is ezt ajánlják. ;-)
4125 Creative Commons License 2007.06.11 0 0 19

a halláskárosodás nem rögtön jelentkezik, majd meglátjuk x év múlva...

füldugót egy doboz gyufa áráért már kapsz, fülvédőt kicsit drágábban , de csak egyszer kell megvenni.

 

szemvédelem:én a műanyag védőszeműveget fém vágás/csiszolásakor használom, fűkaszálásra speciális arcvédőt használok ezt már 1000 forint alatt be lehet szerezni!! homlokpánttal , sürű fém szitaszövet. nem párásodik és nem csak a szemedet védi, jól jön ha csalánt vagy más kellemetlenséget vágsz.

 

a munkavédelmen nem éri meg sporolni, persze ha fát vágsz nem kell rögtön 200 ezerért vágásbiztos nadrágért rohanni, de az alap munkavédelmi felszerelést megéri megvenni, ráadásul nem egy horibilis összeg!

 

 

Lököttt Creative Commons License 2007.06.06 0 0 18

Tapasztalatból, bedugsz két vattadarabot a füledbe és nem hiszem hogy bajod lenne... Amúgy 2-3 óra kaszálástól még senki nem süketült meg :-)

A szemedre sokkal inkább figyelj szerintem, párszáz Ft-ért kapható ilyen műanyag védőszemüveg.

Előzmény: Maja22+15 (17)
Maja22+15 Creative Commons License 2007.06.02 0 0 17

Köszönöm szépen mindenkinek a tanácsot, megvan a Stihl FS90. Még egy kérdésem lenne, miszerint működés közben nem hallottuk még a gépet. Kell hozzá valamiféle komolyabb fülvédő vagy elég egy füldugó is. Tudom, nagy probléma, de a hallásunk még jó!:-)

 

Maja

Flanell Creative Commons License 2007.05.31 0 0 16
Elolvastam a Kerti gépeket.
Szerintem is nagyjából úgy járasd be, az első 1-2 órában ne bömböltesd túlságosan, de azért dolgozz vele rendesen, csak gyakran állj meg 10 perces szünetekre.

Szerintem azért írnak 50-es keveréket a gépkönyvben, mert ez az optimális a gépnek. Ha 40-es keverék kellene, akkor azt írnák, mert jobban fogyna az olajuk. :) (Ilyen logikával azt is lehet feltételezni, hogy 60-assal is elmenne.)
Azt hittem, 20-as keverékkel el sem indul, mert az enyém már 40-essel is igen füstöl. :)
De azért kezdetnek mindenképpen lehet töményebb.
Előzmény: smithi79 (15)
smithi79 Creative Commons License 2007.05.30 0 0 15
 

Szia!Igen boltból vettem.Voltam bent amugy az üzletben,és kértem egy új gépet.

Velem nem mertek szarakodni,már előtte beszéltem a fogyasztóvédelemmel mielőtt bementem a boltba,hogy tisztába legyek a jogaimmal.Elszállt a dugyttyúja a fűkaszának.Azt mondja az eladó hogy 5 literhez kell 100ml olaj!!!!!Merthogy a stihl erre vállal garanciát!!Mondta ő.

Akkor most mi van?Mennyi olaj kell,szerinted?Nem is merem elkezdeni a munkát az új géppel!

Igaz hogy az első pár tankig nem szabad teljes gázzal menetni??Az eladó azt mondja ez hülyeség!Rohadt kontár világ!!!Mi az igaszság?Légyszi írd meg hogy kezdjem használni!Igaz már kaptam tanácsot de mindenki véleménye érdekel.Ha gondolod nézd meg az index forum kerti gépek forumát,ott irtak nekem a napokban! kösz a tanácsot!.Üdv

Előzmény: Flanell (14)
Flanell Creative Commons License 2007.05.29 0 0 14
Boltból vetted? Akkor 3 munkanapig minden bizonygatás nélkül kicserélik, ha visszaviszed. Ha azt mondod, hogy csak nem tetszik a színe, akkor is. Ha nem akarják, akkor fenyegetőzz vásárlók könyvével és fogyasztóvédelemmel.
3 nap után nem cserélik, hanem csak javítják.
Ha megbontottál valamit, próbáld úgy visszarakni, ahogy volt, mert ha észreveszik, odalesz a garancia.

Legrosszabb esetben kiröhögnek, hogy ennyire nem értesz hozzá, de hátha komoly a probléma, nehogy már a nyakadon maradjon egy rossz gép.
Előzmény: smithi79 (13)
smithi79 Creative Commons License 2007.05.28 0 0 13

Sziasztok!Egy kis segítség kéne aki tud légyszi írjon.Szombaton vettem egy fs 120-as stihl fűkaszát.Tartozékokkal,meg egykét plussz dologgal több minmt 180 ezerbe került.Mai nap az első használat közben egyszerűen megállt használat közben.

Utána próbáltam megint behúzni de egyszerűen a indító kötelet nem tudom kihuzni mert el van akadva.Levettem a szellőzőházat és a motorindító kerék meg van szorulva.Egyszerűen nem tudom behuzni a motort.Mi lehet a baj?Kezdek ideges lenni.Előre is kösz.Üdv

Kiscsicsa Creative Commons License 2007.05.27 0 0 12
Köszönöm a tippet negpróbálom utána megírom mi történt!
Flanell Creative Commons License 2007.05.27 0 0 11
Esetleg ha leveszed a léxűrőt, és anélkül próbálod?
Előzmény: Kiscsicsa (10)
Kiscsicsa Creative Commons License 2007.05.27 0 0 10

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy van egy Stihl Fs130 - as fűkaszám de menetközben leállt és nem akar beindulni! Üzemanyagot kap és van szikra is!

ha valakinek van ötlete mi lehet a baj kérem segítsen!

Köszönöm: Tibi!

V.Gy. Creative Commons License 2007.05.03 0 0 9
Én is mindenképpen a Stihl-t ajánlanám, ha az anyagi kereted megengedi. Ha komolyabb igénybevételre kell az eszköz, akkor pedig méginkább.
Előzmény: Maja22+15 (8)
Maja22+15 Creative Commons License 2007.05.03 0 0 8
Köszönöm szépen!
Előzmény: imikee1 (7)
imikee1 Creative Commons License 2007.05.02 0 0 7
Azt mondanám menj el a stil hez igaz drágább mint a barkács áruházak de minőség az jó.
Előzmény: Maja22+15 (6)
Maja22+15 Creative Commons License 2007.04.28 0 0 6

Szervusztok!

 

Nem akarok új témát nyitni...

 

Én vennék fűkaszát, de a jelenleg kaphatóak között nem tudok dönteni. Esetleg tudna valaki segíteni? A barkácsáruházak olyan hozzá nem értő személyzettel bírnak, hogy az információkérés ezen módját választom.

 

Köszönettel előre is.

 

Maja

went wrong Creative Commons License 2005.09.17 0 0 5
Viktor!

Itt egy kis leírás a damilfejről. Itt pedig maga a kezutja.

w w
Előzmény: vpankasz (3)
TheLawnmoverMan Creative Commons License 2005.09.17 0 0 4
"[i]tetszik a topic témája! remélem élni fog! mtd 790-em van, lassan kifogy a damil. tudja valaki hogyan kell cserélni?[/i]" Egyszerűen (követve a manual utasításait ;) ) Damilfejet leveszed, az alján lévő, négy bordával rendelkező müa. kupakot lecsavarod (balos) kihúzod a spulnit(a damilmaradékot értelemszerűen kifűzöd a két likból) a spulnira a megfelelő irányban feltekersz ~5m duplán fogott damilt, de úgy, hogy ne csavarodjon meg a két szál egymás körül. (a spulnira akár ragszalaggal is rögzítheted, mint a gyárban teszik, de a spulnin erre a célra kialakított két lyukon átfűzve is rögzítheted a félbehajtott damilt) majd a két véget kidugod a damilfej két átelenes furatán, spulnit visszatolod, csavarral rögzíted. kb 5 perc. Túltölteni nem érdemes a spulnit, mert akkor eleinte nehézkesebben adagolhatja a szálat. (ami már most látható hibája az mtd790-nek, az az, hogy a damil kiveztő furatokat védő persely lágy anyagból készült, valószínűleg alu, így elég hamar berágódik. Nem kardinális probléma, de szvsz. nevetségesen kicsi többletköltséggel jó minőségű acélból vagy akár kerámiából is készülhetett volna)
Előzmény: tribbiani (2)
vpankasz Creative Commons License 2005.09.16 0 0 3

Sziasztok!

Én 2 hete vettem egy használt Stihl FS-36 -ot. Most leírást keresek hozzá.

Jó lenne valami általános leírás is a használathoz és karbantartásához.

Nincs ötletetek? A DC++-szal már körülnéztem, de semmi...

Viktor

tribbiani Creative Commons License 2005.08.31 0 0 2
tetszik a topic témája! remélem élni fog! mtd 790-em van, lassan kifogy a damil. tudja valaki hogyan kell cserélni?
Előzmény: Medvelac (-)
bindera Creative Commons License 2005.08.31 0 0 0
0 0tlet
Medvelac Creative Commons License 2005.08.31 0 0 topiknyitó

Tudna valaki segíteni?

Van egy OleoMac Sparta-26-s fűkaszám. Kellet vennem egy új damilfejet, mert a régi már tönkrement. Csak már az újfajtát kaptam, mely kicsit nehezebb. Múltkor szétment a kuplungja. A szervizben azt mondták azért mert mind a két távtartó tárcsát felraktam a damilfej alá. 2000 Ft.-ért rendbe rakták és egy távtartó tárcsával összeszerelték. Most megint ugyanazon tünetek produkálásával ismét nincs meghajtás a fejnél. Van valakinek ötlete, hogy saját magam miként tudnám rendbe tenni, mert nincs annyi pénzem, hogy minden egyes használat után szakszervibe vigyem, vagy újat vegyek!

 

Köszönettel: Medvelac (aki András)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!