Keresés

Részletes keresés

csiba00 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 124761

De az már csak így működik. Ha neki szabad, akkor nekem is alapon. Ő szalagozik, én festek, a harmadig meg szögeket ver a fába, és ki tudja, a negyedik mit csinál.

 

Sajnos ezzel a gondolkozással nem nagyon tudsz mit kezdeni. Max magadat felidegesíteni : )

Előzmény: mgruber (124760)
mgruber Creative Commons License 2013.02.10 0 0 124760

Úgy látom ismét fel lett téve ez a régi lemez...

 

Egyébként meg egy egy éves szalag miatt szerintem nem kéne, hogy bárki feljogosítva érezze magát bármilyen vandalizmusra.

Előzmény: csanya. (124759)
csanya. Creative Commons License 2013.02.10 0 0 124759

Benned nem merül fel, másban meg igen. Hát ez van, az emberek különbőzőek. De, ha már átmegyünk demagógba, láttam én már szalagot 1 évvel a rendezvény után. Pont ma. Páty, Főkút-forrás. Nagyon szépen néz ki tőle az erdő...

Előzmény: csiba00 (124758)
csiba00 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 124758

Olyan helyn, ahol jól használható jelzések vannak, bennem nem nagyon merül fel.

 

És amúgy egy ilyen engedély mennyi időre szól? Lehetsz festő-mázoló addig, amíg szeretnéd? Láttam én már több hónappal a rendezvény után is virító festéseket és egyéb jelzéseket. Nagyon szépen néz ki tőle az erdő...

Előzmény: csanya. (124757)
csanya. Creative Commons License 2013.02.10 0 0 124757

Az persze fel sem merül, hogy volt engedélyük a festésre? Egy "graffitis rendező".

Előzmény: CSPX (124753)
Vagdalthús Creative Commons License 2013.02.10 0 0 124756

Kitörtünk, áttörtünk, a Budai vártól Szomorig, mi és még 1500-an, létszámcsúcs. Remek hangulat, jó társaság, szép táj. Hatalmas rendezői munka, gratulálok hozzá! Nálam már most ott van a spiccen a Haleg 2013 voksoláson. Tény, hogy nagy sorállás volt a pontokon, de az is, hogy ez volt messze a legnagyobb tömeg (tudtommal).

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2013.02.10 0 0 124755

Kevered! Azok nem a fakardhoz, hanem a fuckardhoz tartoznak!

 

(Én kérek elnézést, úgy a magam, mint a saját nevemben.)

Előzmény: SzLA1 (124744)
[Martye] Creative Commons License 2013.02.10 0 0 124754

Még szűk 12 órán keresztül (ma éjfélig) lehet előnevezni a Galyavár túrákra. Helyszíni díjazás, blablabla, stb.

 

Mindeközben továbbra is keresünk vállalkozó szellemű embereket pontőrnek, az alábbiak szerint.

CSPX Creative Commons License 2013.02.10 0 0 124753

És talán így egyes grafitis rendezők is észbekapnának...

Előzmény: CSPX (124751)
DJ_RushBoy Creative Commons License 2013.02.10 0 0 124752

+1

Előzmény: csiba00 (124742)
CSPX Creative Commons License 2013.02.10 0 0 124751

Lehet, hogy megérné, ha újabban minden túra előtt (a kiírásban is, a rajtnál, és az itinerben) a rendezők küön felhívnák a figyelmet arra, hogy tilos ilyen módon jelölgetni.

Az elkapott vagy lebuktatott szabályszegők pedig számíthatnának időleges kitiltásra a túrákról, oklevél helyett pedig egy vödörre és dörzsölőrongyra, meg némi plusz sétára. 

Előzmény: lükepék (124749)
csiba00 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 124750

Persze, van ilyen is, csak sajnos szerintem ilyenkor is pl a hatósági oldalról a túrát, a rendezőket fogják elővenni, csesztetni, számonkérni...

 

Bár ebben az emlíett esetben és annyira nem egy "ügybuzgóra" gyanakpdnék, mert nem hiszem, hogy ő nagy betűkkel fútja volna fel a Margita csúcsán lévő pontra a fára, hogy futók merre tovább.

 

Előzmény: lükepék (124749)
lükepék Creative Commons License 2013.02.10 0 0 124749
Van úgy,h nem a rendezők fújnak, hanem egy ügybuzgó résztvevő, aki így biztosítja magának a biztos útvonal-követést..
Előzmény: csiba00 (124742)
tsabii Creative Commons License 2013.02.10 0 0 124748

Nálam volt fakard, és elhatárolódom!

 

És még jól is jött, mert a lapját használtuk alátétnek a nevezési lap kitöltéséhez.

 

Előzmény: mgruber (124743)
CSPX Creative Commons License 2013.02.09 0 0 124747

(jav: erdő)

Előzmény: CSPX (124746)
CSPX Creative Commons License 2013.02.09 0 0 124746

Sajnos az ersőjáráshoz nem kell "jogosítvány". :(

Előzmény: csiba00 (124742)
Baksa Józsi Creative Commons License 2013.02.09 0 0 124745

Na de Faterkám!

( :D :D :D )

Előzmény: SzLA1 (124744)
SzLA1 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 124744

Misikém, én a meglévő kettőt is ellőném...:)

Előzmény: mgruber (124743)
mgruber Creative Commons License 2013.02.09 0 0 124743

"adhatok egy fakardot és hozzá 5 golyót"

 

Ez mekkorra szöveg már!  :)

Előzmény: _vaddino_ (124738)
csiba00 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 124742

Ma voltam a Téli Margita túrán, és az útvonal, táj nagyon szép volt.... eltekintve egy dologtól. Mégpedig a rengeteg helyre felfújt narancssárga jelőlőfestéktől. Az erdőben még hagyján, vagyis dehogy hagyján, de pl Gödöllőn is össze lett vele fújva minden... Hogy néz már ki? Mikor fog ez lekopni? Hallottam már én uv fény hatására eltűnő jelőlőfestékről, ami még a rendezvény után is jó fél évvel szinte mindenhol ott virított. Kell ez ide? Ha a jelzést akarja valaki megerősíteni, akkor miért nem a meglévő túrista jelzést erősíti, frissíti? Nem csodálkoznék, ha ezek után az erdészettől, vagy máshonnan beintenének. Összefújva fák, oszlopok, padok, városi műtárgyak.....

 

Vagy ott a szalagozás. Igaz azzal 2x annyi munka van, mert le is kell szedni. De miért nem úgy csinálják a rendezvényt, hogy a végeztével semmilyen nyom nem marad utánuk az erdőben?

 

 

És külön gratuláció annak az .... túrázónak, bár szívem szerint nem hívnám annak, aki a Kőkeresztnél kapott teás poharát a pont után 1-2 száz méterrel felhúzva otthagyta egy faágon.

_vaddino_ Creative Commons License 2013.02.09 0 0 124741
annyi baj legyen Creative Commons License 2013.02.09 0 0 124740

Szerinted a turistaút hogyan keletkezik?
a, a vakvéletlenek szerencsés összjátéka következtébe helyre kis ösvények jönnek létre, és a fákon csinos kis festékfoltok jelennek meg
b, túraegyesületek, baráti közösségek, teljesítménytúraszervezők, és ezek tetszőleges halmaza dolgozik vele, vagdossa a belógó ágakat, veszi a festéket.

És hogy honnan van erre pénzük, netán jótékony gazdag emberek? Nem: fizetnek tagdíjat, és abból, esetleg szerveznek teljesítménytúrákat, és annak a bevételéből, de lehet, hogy a túramozgalmak igazolófüzeteinek az árából.
És ezeknek az embereknek a befektetett munkája, ideje, és pénze, amit a közösségnek adtak, az biztosítja, hogy ország minden szegletében legyen rengeteg lehetőség a túrázásra.

Ha lesz lehetőséged, akkor beszélgess el egy szervezővel, hogy mennyi idegeskedés kell egy rendezvény lebonyolításához, a különböző hivatalokhoz engedélykérések írásához, majd nézni a túra napján, hogyan fúj a viharos szél, és szakad az eső, és számolgatni, hogy még mennyien kellenek, hogy nullszaldóra kijöjjön az egész.

Előzmény: Jamie Lannister (124732)
Csóványos Creative Commons License 2013.02.09 0 0 124739

Úgy legyen, sőt, Neked még ekkora problémád se legyen, illetve legyen sokkal nagyobb, de sikerrel küzdjél meg velük mindenkor!

Valóban a probléma elhanyagolható a sífutó nyomok esetleges széttúrásához képest. MIndenesetre lehet, hogy ez az egyik hibám, hogy érzékeny vagyok erre. A túrán, ha ott leszünk és ilyen összetúrást tapasztalunk, lehet, hogy kicsit arrébb taposunk magunknak újat.

egyszer jó nagy hóban mentünk népes csapattal az Alacsony Tátra főgerincen és úgy alakult, hogy az Ördöglakodalom hágó után kicsit korábban  indultam meg a Gyömbér csúcs felé. Hótalppal tapostam egy aránylag esztétikus nyomot. Egyszer csak egy szintén népes szlovák csapat jött szemben miután láttam, hogy lefelé összetúrják  a nyomaimat, megkíséreltem megértetni velük, hogy lefelé nem okoz nagy gondot, ha új nyomot törnek.  Akkor sem nyertem, pedig háromszor is megkíséreltem megértetni magam.  Persze akkor nem beszéltünk közös nyelven, most viszint igen.

Előzmény: _vaddino_ (124719)
_vaddino_ Creative Commons License 2013.02.09 0 0 124738

No tudod mit? menjél szépen aztán törjél ki!

 

plusz még néhány megjegyzés:

 

''A közösségtől pedig valóban sokat kaptam, de egy túráért nem nekik fizetek vissza valamit, hanem a túra szolgáltatásait, a versenyért járó pontokat, illetve túraszervezőket fizetem ki.''


sose tudhatod,ki túraszervező ebben a közösségben,és kivel fogsz még összefutni mint rendező a későbbiekben. A teljesítménytúra pedig nem verseny,ezt tartsd még szem előtt. A túraszervezőket pedig nem minden esetben fizeted ki,ugyanis nem mindenki kalkulálja bele a Vésztőről felutazó pontőrjének a vonatjegyét a nevezési díjba; értem ezalatt,hogy én is ismerek néhány rendezőt,(magam most nem számolom ide) aki elég szép deficittel zártegy-egy rendezvényt. De ez sem érdekli azt a rendezőt,aki örömből csinálja,és belefér neki egyszer egyszer a deficit.


Ui.:  A késed meg kérlek hagyd otthon! Ha mindenképp szeretnél fegyvert,adhatok egy fakardot és hozzá 5 golyót.

Jó túrát,és szép időt!

Előzmény: Jamie Lannister (124732)
Beugró lány Creative Commons License 2013.02.09 0 0 124737

:)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (124736)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2013.02.09 0 0 124736

Tulajdonképpen moinek kérdezel, ha az összes válaszoló mind ugyanazt mondja, és te ennek ellenére még mindig az ellenkezőjét magyarázod? Volt egyáltzalán bárkinek esélye, hogy befolyásolja a véleményedet, vagy csak szereted, ha kopttják érted a billentyűzetet?

Előzmény: Jamie Lannister (124732)
_vaddino_ Creative Commons License 2013.02.09 0 0 124735

breaking news: 'Sztálin ma délutáni rádióközleményében szereplő adatok szerint ma estére a Szovjet Vörös Hadsereg szünetelteti,illetve ideiglenesen visszahívja a Budapestet hónapok óta körülzáró szóvjet ostromgyűrűt. A meglepő döntést még nem magyarázta meg, de kiszivárogtatott hírek szerint egy mindenre elszánt fiatal magyar honvéd túlélőkése ejthetne túl nagy csorbát a korábban dicsőséges Vörös Hadsereg hírnevén. Az ostromzár visszahívásával azonban a szovjet vezető tőle felettébb szokatlan módon akár több száz katonájának életét mentheti meg a biztos pusztulástól.'

 

 

(forrás: hírcsárda)

 

Előzmény: Jamie Lannister (124704)
Beugró lány Creative Commons License 2013.02.09 0 0 124734

Ja, és várjuk a szép, hosszú tapasztaltokat megosztó, túrabeszámolókat, mert azt nagyon szeretjük.

Előzmény: Jamie Lannister (124732)
Beugró lány Creative Commons License 2013.02.09 0 0 124733

Öleljen át téged az, aki kedvel, én egyenlőre nem tartozom közéjük. De ha még sok hasonló kérdésed, kérésed lesz, lassan nem találsz olyat.

 

A többiek sokkal türelmesebben válaszolgatnak neked, tanácsokat adnak adtak, bizalmat szavasztak ismerve, ismeretlenül. Sokan tapasztalt túrázók és túraszervezők is egyben, dolgoznak azért nem keveset, hogy ne csak magukban barangoljanak a természetben, hanem szervezetett, rendezett keretet biztosítsanak másoknak ezen tevékenységükhöz. Én nagyon tisztelem őket, az aktuális nevezési díjakat szinte mindig bőségesen visszakapom szolgáltatásban, az előkészületekről ne is beszéljek. Aki nem csinálta még végig, valószínűleg töredék fogalma lehet róla.

 

Lehet itt poénkodni, értik itt a viccet, gyártják is gyakran legnagyobb örömömre, de amivel Te próbálkoztál az nagyon nem volt az. Lazítsál egy kicsit szerintem.

Előzmény: Jamie Lannister (124728)
Jamie Lannister Creative Commons License 2013.02.09 0 0 124732

Nos, a turistaút nincs kibérelve, hogy ne lehetne azon a napon is túrázni, amikor szervezett túra zajlik rajta. A közösségtől pedig valóban sokat kaptam, de egy túráért nem nekik fizetek vissza valamit, hanem a túra szolgáltatásait, a versenyért járó pontokat, illetve túraszervezőket fizetem ki. Tiszta sor, hogy megérdemlik, de ha nem veszem igénybe a szolgáltatásokat, akkor beláthatod, hogy nem követek el bűnt.

 

Miközben morális válságba sodródtam, elkészült a gulyásleves. Most bezabálok, aztán szendvicseket készítek, aztán lassan indulok. Szerencsére szakad a hó is.

Előzmény: annyi baj legyen (124729)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!