Keresés

Részletes keresés

Ladus Creative Commons License 1999.11.23 0 0 40
Ezt valószínuleg mindenki ismeri, de azért talán elég ritkán használjuk ahhoz, hogy a mai nap CSIMBORASSZÓJA legyen.
ugrifules Creative Commons License 1999.11.23 0 0 39
Imadom a lapcsankat!

Garaboly? Tudi valaki, mit jelent?

Előzmény: BÉLA1 (38)
BÉLA1 Creative Commons License 1999.11.23 0 0 38
lapcsánka
Socrates Creative Commons License 1999.11.23 0 0 37
Javaslok én is egy MNSz-t: piperkőc
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 1999.11.23 0 0 36
MNSz 11.23-ára: morfondírozik
Maaarjanka Creative Commons License 1999.11.22 0 0 35
Hát igen nehézzé tettétek a döntést, azonban összedugván buksi fejünket, a következőre jutottunk:
99.11.22. MNSz: findzsa

Különdíjat osztunk a legjobb hétvégi mondatra. A gyöztes a 24-es sorszámú hozzászólás.
Egyetértünk a Vének Tanácsával, ezentúl a 34-es hozzászólásban javasolt szigorításokat is bevezetjük.
Köszönjük a részvételt, és továbbra is hajrá!

Törölt nick Creative Commons License 1999.11.22 0 0 34
mai jelöltem: slank
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 1999.11.22 0 0 33
MNSz mára: tikmony

A mondatalkotásnál lehetne nehezíteni a dolgot annyival, hogy minden szót fel kell használni a lehető legkevesebb egyéb szó hozzáadásával. Pl.:

Ne kokettálj papundekli kamáslival bíbelődve, mert dolgavégezetlenül távozol!

Vének Tanácsa TM Creative Commons License 1999.11.20 0 0 32
Roppantul megörvendeztettetek (hűű), hogy két javaslatom is bekerült a heti szavak közé és hogy többek számára is ismeretlen szavakat tudtam előásni. A tutyi pontos meghatározását Apukám tudná szolgáltatni, ui. anyai nagyanyja (vagyis dédnagyanyám) tutyikészítő volt. Egyébként valóban posztópapucsot jelent. Nem vagyok nyelvész, de lehet, hogy a tutyi-mutyi = a papucs alatt tartott személlyel?

(A mondaton még gondolkodom.)

ugrifules Creative Commons License 1999.11.20 0 0 31
Arról nem is beszélve, hogy milyen jókat lehet most sétálni a hón! :)))
Előzmény: Törölt nick (30)
Törölt nick Creative Commons License 1999.11.20 0 0 30
Érdekes szó lenne a 'hón'. A mindennapi szóhasználat nélkülözi ezt a rendkívűl értékes szót, ami minden bizonnyal az egyik testrészünk :o).Mindennapokban csak az alját szoktuk emlegetni sajnos. Indítványozom tehát, hogy a hón szavunk újraéledjen.

Tisztelette: Kis

:o))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Törölt nick Creative Commons License 1999.11.19 0 0 29
A mai legaktuálisabb ritka szó a hókotró.
Som-Som Creative Commons License 1999.11.19 0 0 28
Ti is findzsából isszátok a teát?
Törölt nick Creative Commons License 1999.11.19 0 0 27
Segítenék!

Mulanhoz csatlakozva: a kamásli valóban egy olyan valami, amit a cipőre húztak (általában fekete lakk-cipőre) alul pánttal a sarok előtt. Ja és többnyire fehér színű. Kb. egy időben veszett ki a használata a bajuszkötővel :o)

A tutyi pedig mifelénk = mamusz, tehát valami textil otthoni lábbeli :o)

Tisztelettel: Kis

Törölt nick Creative Commons License 1999.11.19 0 0 26
még egy adalék (ez utóbbi förmedvény akár mnsz jelölt is lehetne) a kokettáláshoz: a kokettáló nő az a kokott, ami franciául majdnem kurvát jelent vagy könnyűvérű nőt, viszont jól hangzik

egyéb jelöltek:
strapa
jurátus

Poedle B. Creative Commons License 1999.11.19 0 0 25
Hali!

Mit szolnatok meg a szaletlihez? Esetleg guzsaly? Vagy szuszek?

Bye

P.B.

Mulan Creative Commons License 1999.11.19 0 0 24
Hát, ha te elférsz a stelázsin, úgy, hogy a tutyid sem lóg ki...

A stelázsi nem a helyiség, hanem egy polcos állvány a helyiségben (leginkább a spejzban). A tutyi meg olyan mamuszféle posztópapucs.

Ps: valaki itt összekeverte a kapcát a kamásnival: a kapcát meg a fuszeklit a cipőn belül, a kamásnit meg kívül viselik (viselték).

Viszont a játék nekem is tetszik:))))

Előzmény: Socrates (22)
Som-Som Creative Commons License 1999.11.19 0 0 23
Irma, ne bíbelődj a papundekli dobozon ülve a kamáslival, gyere inkább dolgavégezetlenül, és kokettálj velem!
Előzmény: Maaarjanka (21)
Socrates Creative Commons License 1999.11.19 0 0 22
Ha az ember sokat bibelodik a kamaslival, mindazonaltal nem er ra kokettalni, ugy kisvartatva dolgavegezetlenul mehet papundeklit hajtogatni a stelazsiba... Ambator hasznalhatna fuszeklit, ha nem annyira tutyi, nem?
Előzmény: Maaarjanka (21)
Maaarjanka Creative Commons License 1999.11.19 0 0 21
Itt vagyok, itt vagyok!
Elnézést a késésért, de végre megvagunk az eredménnyel enyhe "snowstorming" után:
(Tekintettel a nagy érdeklodésre, a hét topictalan napjaira is választottunk MNSz-t.)
Hétfo: bíbelödik
Kedd: kamásli
Szerda: kokettál
Csütörtök: dolgavégezetlenül
Péntek: papundekli.

Mindezek után már csak az van hátra, hogy ezekkel a szavakkal egy mondatot alkossatok, lehetoleg minden szó felhasználásával. Heveny érdeklödéssel várom az eredményt!

Socrates Creative Commons License 1999.11.19 0 0 20
Szerintem a kokettal tiszta, ahogy irjatok a franci jelenteset, ugy van - szerintem - magyarul is, nemek kozotti jelentese az eros. A kacerkodik viszont elbirja a valamivel valo kacerkodast - es ez nem megy a kokettalassal - miszerint foglalkozik a gondolattal, hogy valamit megtesz. Pl. "egy uj ruha vasarlasanak gondolataval kacerkodik..." Ilyen ertelme nincs a kokettalnak es ez mar jelentesmodosulas, bovules. Ha csak a nemek kozotti viszonyban nezzuk, ugy gondolom mindketto ugyanazt jelenti. Totfalusi Istvan szinonima szotara szerint ez igy nez ki: kacer: tetszelgo, meresz, csabito, pajzan [koz], frivol [val], kokettal [reg]. Tehat regies kifejezes.
Előzmény: Törölt nick (19)
Törölt nick Creative Commons License 1999.11.19 0 0 19
a kamásli tutibiztos, valaki megnézhetné valamilyen értelmező szótárban (mifelénk ilyesmi nincs)

a kacér/kokett ellentétet továbbra sem értem, vagy ha igen, akkor mi magyarok hozzáraktunk egy kis jelentéstöbbletet. Mondom ezt azért mert franciául a coqueterie pont a nemek közti játékos csábítást jelenti.

v.é.t.ech

Törölt nick Creative Commons License 1999.11.19 0 0 18
Nem esküszöm meg, de ami lábvédőről Te beszélsz az a kapca. A kamáslit nem t'om mi.
A kacérkodás és kokettálás között én ott _érzem_ a különbséget, hogy kokettálni tud pl. egy szervezet is, vagy bármely érdekcsoport egy tagja a másik érdekcsoporttal, vagy annak egy tagjával, a kacérkodásnak van egy elsődleges jelentése a nemek közti viszonyban, és használjuk ma más mindenfélére, de főleg személyekre.
További kiigazításokat magam is várok, mert ez inkább megérzésen mint a lexikonokon alapszik.
Előzmény: Törölt nick (15)
Ladus Creative Commons License 1999.11.19 0 0 17
A kokettál szerintem több mint kacérkodik... (testor) Inkább olyasmi, hogy szövetkezik, szervezkedik, akár pejoratív (:-0) értelemben is.
Előzmény: Törölt nick (15)
Ladus Creative Commons License 1999.11.19 0 0 16
Nem tom lehet-e mégegyet guritanom, de az
ámbátor-t igen jónak találom.
Ui.: Lassan lehetne szavazni. Köszönöm, köszönöm...igazán nem kellet volna. :-)
Előzmény: Zaza (14)
Törölt nick Creative Commons License 1999.11.19 0 0 15
szent meggyőződésem, hogy a kokettálás és a kacérkodás egy és ugyanaz. Lécciplíz cáfoljátok meg.

A kamásli az olyan zokniféle lábfej rész nélkül, vagyis akkor bokazokni.

Előzmény: Ladus (8)
Zaza Creative Commons License 1999.11.19 0 0 14
Kis ttárs hozzászólását figyelembevéve:

javasolnám SZöszMöSZnek a "hovatovább" szavunkat

Zaza

Törölt nick Creative Commons License 1999.11.19 0 0 13
Nem akarom a teljes fegyvertáramat ellőni ezért csak egyet-egyet pottyantok el, túl azon, hogy a korábban is nagy tetszést arattak nálam, felvetem a "bíbelődik" (egyébiránt általam igen gyakran használt) szavunkat. Az ötlet kitűnő, installáltam a kedvenceimbe ezt a topicot, irigylem Tiszteletreméltó Társaságtokat az emelkedett magyar nyelvtani hangulat miatt :))

Azért a kamáslin és a tutyin én is megrökönyödtem. Főleg ez utóbbin. Így mutyi nélkül pőrén mit jelent? Félig-meddig tutyi-mutyi?

Socrates Creative Commons License 1999.11.19 0 0 12
Segitseg! Magyarazzatok meg! A papundekli, stelazsi es fuszekli ertheto, mi a kamasli es a tutyi?
Előzmény: Vének Tanácsa TM (11)
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 1999.11.19 0 0 11
MNSz javaslatok mára: papundekli, stelázsi, kamásli, fuszekli, tutyi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!