Keresés

Részletes keresés

manocka21 Creative Commons License 2008.11.07 0 0 855
lehet hülye kérdés, de a hotelt amit kinéztem, vagy tele van, vagy elöre jelen pillben csak ápr 10ig lehet foglalni....melyik az igaz?
másik: mi a kül a advance booking és a sell rate között....árban 11-13€
köszönöm
manocka21 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 854
szoval sztetek megéri az a museum pass amit lentebb bemásoltam? 18€ért?
és amit még másoltam 3 napos közlekedésis kártya 30 helyett csak 18€, sztetek elég lenne nekünk? láttam h van amire nem lehet vele felszállni, azok mennyire lennének fontosak?
El Bronco Creative Commons License 2008.11.04 0 0 853

Az egyik kedvenc helyem Velence. Voltam már autóval, vonattal, repülővel. Autó előnye, hogy a magad idejét osztod be, de a parkolóházban horribilis a díj és mind a kétszer meghúzták az autómat, amikor avval érkeztem. Vonat egy jó buli, de többször nem mennék vele. Este indul, reggelre ér le, van büfékocsi és hálófülke is foglalható. Ha mázlid van, nincsenek sokan és csak ti vagytok a fülkében, ha nincs, kifoghatsz olyan utitársakat, akik miatt inkább a büfékocsiban utazol...

Én a repülőt javasolnám, egy óra alatt lent vagy, a reptértől 6 euro a buszjegy oda-vissza velencéig, a vaporetto egy percre van a busztól. Mindenképpen ajánlom a 1-2-3 napos jegyek valamelyikét. Ha szerettek nézelődni, nagyon sokat lehet sétálni és ha elfáradtok, csak felültök egy vizibuszra és mindenhova el lehet vele jutni. A menetrendek egyértelműek, minden állomáson ki vannak írva , hogy mi hol áll meg és a hajón is egyértelmű, hogy mi a következő megálló. A szállodák közül nyugodtan válaszd az egy-két csikkagosakat, akkora különbség nincs közöttük, csak arra figyeljm hogy tiszta legyen és legyen fürdőszobád. Legutóbb  Boscolo hotelban olyan pici szobát kaptam horribilis összegért, hogy a bőröndöt csak az ágyon tudtam kinyitni, mert mellette nem fért el , és az ágyat nem tudtam körbejárni, mert mögötte a szék, mellette egy kis asztal volt és ennyi....  Azóta leveleznek az ügyvédek egymással, mert persze nem ide foglaltam, de az iroda az út kezdete előtt 12-órával közölte, hogy túlfoglalár van az eredeti szállodában ezért átraknak a Boscolóba. A tanulság, hogy intézz mindent magadnak és nyugodtan vágj bele. Remélem neked is felejthetetlen élmény lesz.

Törölt nick Creative Commons License 2008.11.04 0 0 852

még úgyis jobban jársz ha wizzairrel mész és hozzáfoglalsz egy napot szállodában,

még ígyis kb. ugyannyi mint a máv vagy volánbusz, de akkor is kint vagy 1 óra alatt, és még aznap délután is sok mindent tudsz csinálni, mert nem fáradtan érsz oda..

 

a mignon jónak tűnik, de hangsúlyozom csodára ne számíts, ennyi pénzbe ithon is egy átlagos hotel kerül..

Előzmény: manocka21 (845)
manocka21 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 851
igen, azokat néztem is, hogy ugyis 4napra mennénk, 3 éjszakára, és van 3 napos jegy :
3-DAY YOUTH CARD

Allows unlimited travel and can be used on all the services - both waterborne (except those of Alilaguna, Clodia, Fusina) and on land - that provide urban services within the municipality ("Comune" of Venice (land services on the Lido and in Mestre). The ticket is valid for 72 hours from stamping. Can be bought by young people aged between 14 and 29 by showing the Rolling Venice Card, on sale at the Hellovenezia ticket desks for € 4.00.

* 18,00 € - 3-DAY YOUTH CARD
a sima 72 orás az 31€- ez a 18€os korlátozottab ha jol értem.
museum passrol vk vmt tud? sok helyre lehet bemenni vele, és szintén csak 18€
MUSEUM PASS
The Museum Pass is the cumulative ticket for all the Civic Museums currently open and for those connected. This Ticket is valid for 6 months and grant only one admission to each Museum

grant entrance to

THE MUSEUMS OF ST MARK'S SQUARE
Doge's Palace
Museo Correr
Museo Archeologico Nazionale
Monumental Rooms of the Biblioteca Nazionale Marciana

Ca’ Rezzonico - Museum of 18th-Century Art
Museum of Palazzo Mocenigo
Carlo Goldoni's House

Ca’ Pesaro, Internazional Gallery
of Modern Art + Oriental Art Museum

Glass Museum - Murano
Lace Museum – Burano* (Closed until Spring 2009 for requalification and restoration works)


Full price: 18,00 euro

Reduced: 12,00 euro

másik kérdés, ez a reduced. Ez simán mindenkire vonatkozik 29 éves korig, vagy csak diákokra, kell e vm külön hozzá?
érdemes eu diákot váltani?
Előzmény: FLaci (850)
FLaci Creative Commons License 2008.11.03 0 0 850
A "mezei" járatokra 6,50 egy jegy, ami 60 percig érvényes (átszállásra is). Ez nem érvényes a reptéri járatokra, a 3-asra és a Chioggia-ba ill. Fusina-ba menõ járatokra. Ha sokat akartok utazni, akkor érdemes 12/24/36/48/72 órás bérletet venni.
Előzmény: manocka21 (849)
manocka21 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 849
köszönöm:) ez tök jo. MEnetárat hogy számolnak? mert azt sok helyen láttam h a teljes 25€ márk térig 11, csak nekem a Ca’ d’Oro megálloig kell majd mennem. Számoljak olyan 5-6€t?Aztán most csináloma költségvetést:) ezért nézelödök ennyire meg van sok ien hüle kérdésem:)
Előzmény: FLaci (847)
FLaci Creative Commons License 2008.11.03 0 0 848
A leghasznosabb járatok az 1 és a 2, meg a 4x, 5x, 6x körjáratok, illetve ha Buranora is el akarok menni akkor az LN.
Előzmény: FLaci (847)
FLaci Creative Commons License 2008.11.03 0 0 847
Előzmény: manocka21 (846)
manocka21 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 846
meg lehet nézni vhol h a vaporettok hogy közlekednek? hol állnak meg egymás után, mint náluunk a bkv oldalán ha rámegyünk a jármü nevére kiadja az állomásokat. néztem a actv oldalát de ott ien nem volt.
manocka21 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 845
igen, énis godnoltam arra h egy napot a szigeteknek szentelve vaporettozni kéne :) wizzairrel az a baj h dél fél 5re ér oda a gép :( viszon mégiscsak olcso....
utokönyvnek a panorámát akkor tuti megveszem, illetve van vm velence-top 10. sok helyen ajánlották ill mondták h nagyon jo.
Előzmény: Catella (844)
Catella Creative Commons License 2008.11.03 0 0 844
A Panorámával egyetértek: az a legtutibb, legrészletesebb, ha műemlékről van szó. Az újabb útikönyvek negyede, harmada csak drága üzletekről, éttermekről szól:(
Előzmény: Latya (K.L.) (842)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2008.11.03 0 0 843
A kirándulást Buránóba javasoltam , csak kicsit szétesett a firefoxban :(
Előzmény: Latya (K.L.) (842)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2008.11.03 0 0 842
Látnivalók: Én egy kirándulást

<a href="http://www.antikvarium.hu/ant/book.php?func=reszletes&tipus=tema&kezdet=1&darab=50&talalat=7&rendezes=Cim_AZ&temakorID=0&sszam=2&ID=36070" target="_blank">Ősrégi Panoráma útikönyv</a> Ősrégi Panoráma útikönyv
nagyon ajánlanék. Meg ess be egy könyvesboltba vegyél egy friss kiadású útikönyvet, meg mellé egy ősrégi Panoráma útikönyvet ( antikváriumban 600-1000 Ft-ért vehető) . Ez utóbbiban részletesen, és sok kis színessel tarkított infók vannak. Kis mértékben , de helyettesítheti egy idegenvezető szavait. Én így csinálnám.
Előzmény: manocka21 (839)
manocka21 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 841
igen néztem énis, csak remélni tudom h a legolcsobb szoba a 3. sor elsö képe(az elég picinek tünik) mert drágábban 50-60€tol találtam velence mellett szállást( egyáltalán nem ien szép olaszos stilusu szobákkal) persze a karnevál idején itt se 43€ hanem 69 és 108, dehát nem akkor akartam menni:) Voltál ott ? a szállodában?
Előzmény: Catella (840)
Catella Creative Commons License 2008.11.02 0 0 840

Van egy csomó kép, szobákról is: http://www.mignonvenice.com/photogallery/index.htm

Amúgy nagyon jó helyen van:)

Előzmény: manocka21 (839)
manocka21 Creative Commons License 2008.11.02 0 0 839
ez a neve ( remélem amugy nem tilos igy "reklámozgatni")
hotel mignon
ha minden igaz, az ottani ajánlatkérös résznél lestem le az árat (persze ez a legolcsobb,de a képek elég jok, szobaméretben láttam cska különbséget) szal hétköznap 43€, péntek már 48€, ill a hétvége is 48. 2 csillagos, de többnek tünik....nagyon sokat átnéztem, és hát ennél olcsobbat nem találtam a környéken se. Azért majd ha foglalok kérek képet tölük a szobákrol. MEg is nézem az oldalt amit adtál.
4-5öt kapott, meg kevés 2est azoktolo akik hiányoltáka liftet és a minibárt, meg kicsi volt nekik a szoba. Hát nemt om, velencében engem nem ez érdekelne:)
akkor kezd körvonalazodni a repcsi téma.
Látnivalok?v vm könyvecske ami segit?
Előzmény: Törölt nick (838)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.02 0 0 838

a wizzair ára korrekt ennyiért se volánbusz, se máv nem visz ki.

 

trevisobol kb 1 óra a bejutás és kb. 10 euro oda-vissza

 

130 euro 3 éjre és 2főre? persze hogy jó ár!! de még egy főre is...

csodát ne várj, egyszerű reggeli, kicsi szoba, de persze csodák is lehetnek: majd írd meg mit tapasztatál..

 

mi a hotel neve? néz utána a tripadvisor.com-on

 

 

Előzmény: manocka21 (837)
manocka21 Creative Commons License 2008.11.02 0 0 837
Köszönöm. Láttam repjegyet wizzairnél 4940 plusz a poggyászdij./fö oda és vissza meg 5370 +poggyász. Ez szerintetek joár? Ti hogy mennétek? kocsival ugye a parkolás miatt gáz, repcsivel meg trevisoig lehet menni. Onnan könnyü bejutni Velencébe?
sztetek a szállás 3 éjszaka reggelivel 130€ért jo? szép szoba fürdövel.
Latya (K.L.) Creative Commons License 2008.11.02 0 0 836

Kocsival csak az útvonaltervezőt ismerem:  www.viamichelin.com   Bp-től egy irányba kb 700 km /8 óra / 80€  -t mondanak. Nagyságrendileg nem tévedhetnek.

Kocsival még bejön a parkolási díj is.

 

Bécsi repülőt esetleg  VOLÁN  busszal is kombinálhatod. Ha nagyon előre foglalsz, akkor  nagyon olcsón is kaphatsz jegyet, és ráadásul a reptéren tesznek ki.  Vonatos csatlakozásnál ugye még a  reptérre jki/be jutás is bejöhet.

 

A 10 óra vonattal végül is nem tragikus, kocsival sem sokkal rövidebb, és nem te vezetsz.

 

 

 

Előzmény: manocka21 (833)
tefi Creative Commons License 2008.11.02 0 0 835

A sorok között kell olvasni !

Ha kész lenne az M4-es autópálya Szolnokig,akkor végig autópályán le lehetne menni Velencébe. :)

Előzmény: Törölt nick (834)
manocka21 Creative Commons License 2008.11.02 0 0 833
Szia!
engem érdekelne, nem tudom jársz e ide még, irni nem tudtam külön.

Mi is mennénk Velencébe, találtam egy hotelt, ahol hétközben 3 éjszaka 130€.
Szerintetek hogy a legjobb odajutni? Néztem repjegyeket de azok horribilisek...odavissza ne találtam olcsobbat 100náll 2 före. Láttam mávnál van volnat 29€tol, hálofülkés is 43€tol...csakhát 10 ora az ut....kocsival mennyi idö, illetve a benzinen kivül mennyi a plusz költség? nyilván drágább mint a vonat, de olcsobb mint a repjegy, nem? láttam oan lehetöséget is h bécsböl 55 velence odavissza 2 före,plusz vonat oda 14 ....:) jah és hogy milyen nevezetességek vannak, amiket érdemes téllleg megnézni, amit ki lehet hagyni, és hogy kb nézelödésre, utazgatásra ott mennyit számoljunk?
Köszönöm!!!!
Előzmény: bikercat (44)
sz.zs Creative Commons License 2008.10.25 0 0 832

Szlovén autópálya matrica eladó! 2008.10.21-én vásárolt, de fel nem használt, eredeti, fél évig érvényes szlovén autópálya matrica 6000 Ft-ért eladó.

 

 

benfia Creative Commons License 2008.10.02 0 0 831
Előzmény: benfia (830)
benfia Creative Commons License 2008.10.01 0 0 830
Kösz' - túléltem... Elegem volt, majd egy új életemben kívánkozok újra a dózsefiak közé.
Előzmény: Törölt nick (827)
restelice Creative Commons License 2008.09.20 0 0 829
Helló!

Van egy eladó Velence útikönyvem, angol nyelvű, Lonely Planet kiadású + több olasz vonatkozású is!
A bolti árnál jóval olcsóbban odaadnám.

Ha érdekel, írj ide: doneknee@gmail.com
Peperoncino28 Creative Commons License 2008.09.17 0 0 828
Szia!

Én október 4-én megyek. Ha még aktuális, írj nyugodtan. peperoncino28kukacgmailpontcom
Előzmény: Csizi PII (826)
Csizi PII Creative Commons License 2008.09.17 0 0 826

Mi 1 hete jöttünk haza és nagyon élveztük a 4 napos ottlétet :)

Ha valaki megy a közeljövőben, az legyen kedves írni nekem egy e-mailt, lenne egy kérésem :)

csepiy Creative Commons License 2008.09.08 0 0 825
Megosztanék veletek néhány talán praktikus infót és tapasztalatot a közlekedésről és az árakról. A trevisoi reptérről mi a következőképpen jutottunk be Velencébe: először a 6-os busszal a trevisoi vasútállomásra, majd onnét vonattal a Santa Lucia pályaudvarra Velencébe. A reptéren a kijáratnál még az épületen belül volt egy buszjegyárusító pult, ahol 1EUR volt a jegy - a terminálon kívül már nem láttunk ilyet, se automatát (buszon megvéve már 2EUR). A 6-os megállója a kijárattól jobbra kb. 100m-re található és kb. 15 perc volt a menetidő Treviso Stazione FS-ig. Van persze másik lehetőség is, vagyis közvetlenül busszal menni Velencébe, ezek a buszok a kijárattal pont szemben álltak és jegyet szintén az előbb említett pultnál lehetett megvenni, egy útra 6EUR-ért, illetve oda-vissza 10EUR-ért. Visszatérve a 6-os buszra... bár volt rajta kijelző, azt nem írta ki, hogy melyik megálló az éppen következő, ezért kicsit figyelni kellett. De a Treviso Stazione megállóban, a buszról jobbra-előre nézve látható volt a vasútállomás épülete. Visszafelé a vasútállomással szembeni jegyirodában vettünk buszjegyet és felszállni ugyanott kellett a 6-osra, ahol idefelé jövet leszálltunk. A vonatjegy 2.35EUR és kb. 35 perc a menetidő Velencébe. Míg a buszjegyet a buszon kellett érvényesíteni, a vonatjegyet nem lehetett a vonaton, hanem csak az állomáson lévő sárga automatákban. A trevisoi állomáson találtunk egy Spar-t is, de Velencében már nem láttunk boltot, bár biztos kell legyen valahol ott is. A Santa Lucia pályaudvarról kilépve egyből szemben voltak a vaporetto megállók, és a jegypénztárak is. Mi 24órás jegyet vettünk, ami 16EUR volt, de az egyszeri jegytől kezdve a 72 órásig van mindenféle verzió. Az első nap nem használtuk ezt a lehetőséget, mert csak sétáltunk és csak akkor vettünk "napijegyet", mikor bejártuk a környék szigeteit. A Santa Lucia pályaudvarhoz közel a Lista de Spagna-n volt egy önkiszolgáló Brek nevű étterem, nekem úgy tűnt, hogy ott jóval olcsóbban ki lehetett jönni, mint máshol. 2főnek 1-1 tészta, 1 nagy tál saláta, 1-1 desszert, egy kancsó bor, kb 20EUR-ból jött ott ki.
leftyruggero Creative Commons License 2008.09.03 0 0 824
én megvenném de hát mi az e-mail címed?
Előzmény: AnnAnn (811)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!