Keresés

Részletes keresés

nixon70 Creative Commons License 2011.10.10 0 0 55686

Modulál és ott tartja,míg a szobatermosztát le nem kapcsolja.

Előzmény: -=galus=- (55682)
nixon70 Creative Commons License 2011.10.10 0 0 55685

Kb 4-5cm,de míg nem sárgul a teteje(megfelelő minőségű gázt feltételezve),addig emelheted.

Előzmény: Koczkás*** (55676)
nixon70 Creative Commons License 2011.10.10 0 0 55684

Megfelelő dimenzióval,valamint presszes idomokkal ez is tökéletes.

Azért írtam az osztó-gyűjtős változatot,mert azt írtad sk.szeretnéd csinálni és az egyszerűbb.

Előzmény: tanca1 (55675)
icrup Creative Commons License 2011.10.10 0 0 55683

Hi.

 

Honeywell cm67-es termosztát csak ciklikusan tud kapcsolgatni?

Ugy nem,hogy manuális módban beálliom mndjuk 21fokot ö szépen kapcsoja a kazánt és leközlebb csak akkor kapcsol ha elérte a kivánt hőfokot.

Most ha beállitom 21re, kapcsol aztán 5-6 perc mulva ki majd 14(körül) elteltével be.

Ez igy kiadja az oránkénti 3ciklust,de ez nem tul jó és kevesebb ciklus nincs.

 

-=galus=- Creative Commons License 2011.10.09 0 0 55682

és ha eléri a beállított vízhőfokot mielőtt a szobatermosztát kikapcsolná?

Előzmény: nixon70 (55648)
-=galus=- Creative Commons License 2011.10.09 0 0 55681

amikor lejjebb veszem, akkor alacsonyabb hőfoknál kezdi el a játékát, tehát ez működik benne. A szerelőnk véleménye az volt, hogy fel kell tenni maximumra, aztán majd később kezdi és így nem csinálja annyit... ...okos... :-/

Előzmény: Zoolka (55640)
H.Zoltán Creative Commons License 2011.10.09 0 0 55680

De nem azér mondtam hogy ne cseréld le de szerintem próbálj elöbb javittatni mer pénztárcádnak is kímélőbb  mint egy új kazán.

Előzmény: H.Zoltán (55679)
H.Zoltán Creative Commons License 2011.10.09 0 0 55679

Véleményem szerint egy kazán megadni iylen évjárattal nem adta meg magát.nem tom mi a baja de biztos vagyok benen javitható.minden kazán javitható.csak lehet az alkatrész mondjuk 30000Ft ezt nem tagadom de még nem érzem ugy hogy egy 10 éves sd kazán fölött eljárt volna az idő.szerintem fordulj kélszülék szerelő mesterhez mer aki azt mondja végleg be szart az szerintem csak a több pénzt akarja látni benne.

Előzmény: maszibmw (55671)
9kerr Creative Commons License 2011.10.09 0 0 55678

Sziasztok,

 

Tudnázok ajánlani egy gázszerelőt, Budapest 9.kerületbe?

1db gázkonvektor tél előtti átvizsgálásáról lenne szó.

 

Köszönöm

 

Wattocsak Creative Commons License 2011.10.09 0 0 55677

Az osztó, gyűjtős bekötés sokkal több csövet igényel és az osztót sem adják ingyé, tehát sokkal drágább.

Mindkét megoldás teljesértékű.

 

Előzmény: tanca1 (55675)
Koczkás*** Creative Commons License 2011.10.09 0 0 55676

 

Üdv.! Nagy nehezen talán sikerült a próbafűtést megoldani, eszméletlen módon lelevegősödött a rendszer, szívtam vele.

 

Kb. milyen lángmagassággal kell üzemelnie a C-24-es cirkómnak? Ő még a régi változat, szegény 22 éves.

 

Gondolom van valamilyen kb. érték, illetve valahol olvastam valami névleges m3/óra értékről is.

 

 

 

 

tanca1 Creative Commons License 2011.10.09 0 0 55675

Szóval! Én is úgy gondoltam, hogy osztó-gyűjtősre csiálom a redszert, a padlóba elvezetve. Viszont egy rokon gázszerelő azt tanácsolta hogy csináljuk a képen ábrázolt módon. Sokkal egyszerűbb és uo. jó lesz a rendszer.

A nagyobb radiátoroknál átlós bekötést alkalmazva.

Vélemény? Jó lenne így is vagy mindeképpen ragaszkodjak az eredeti elképzeléshez, miszerint minden radiátor külön körön megy.



Nagyon megköszönném a segítséget!

 

Előzmény: nixon70 (55657)
halaloszto Creative Commons License 2011.10.09 0 0 55674

Az a velemenyem, hogy ekkora hazban mar el kellene ferni egy kulso tarolonak. Es akkor kazanmegdogles eseten nem kellene mindent cserelni.

 

vajk

Előzmény: maszibmw (55671)
Jena307 Creative Commons License 2011.10.09 0 0 55673

Sziasztok, megvolt ma a próbafűtés, most került be egy 61fokos kazánvédő a vegyeskazánhoz.

Amit tapasztalok, hogy stabilan beáll a kb61fokra a kazán, és hogy gravitációsan szépen megindul a víz a kazánvédőn keresztül, viszont ami nem tetszik, hogy mintha csökkent volna az emelőmagassága a szivattyúnak, vagyis nem akarnak melegedni a távoli radiátorok alja. Ötletek, vagy ez így rendben van csak mostmár lassabb lesz az átmelegedés?

heszki Creative Commons License 2011.10.09 0 0 55672

Sziasztok!

Bogozom a fűtési rendszerünket így próbafűtés alkalmából.

A torlószelep oldalán a visszatérő ágnál az több szelepen 0.5, egy kinézetre is kicsit más szelepnél 1 szerepel.

Volt CSI azaz Luxor termék.

Mi ez az érték?

Köszönöm előre is!

maszibmw Creative Commons License 2011.10.09 0 0 55671

Sziasztok !

 

Gyors segítség kéne. Van egy barátom, akinél a Saunier Duval TWIN F28E típusú kazán megadta magát. ( 2001-es évjárat )

A szerelője azt mondta, ha megszokták ezt a komfortot, akkor kb 500e ft lesz ha le szeretné cserélni hasonló típusra.

 

A kérdéseim: A ház 130 m2, kb 10 éves építésű, véleményem szerint a 28 kw túlméretezett volt nála.

A másik viszont a HMV komfort. Ez a régi kazán rendelkezett egy 60l es beépített tárolóval, ha minden igaz.

Amit én ajánlanék neki Vaillantból, az a VUI 282-7E típus. Ez is rendelkezik beépített tárolóval, igaz csak 20 literessel.

Mi a véleményetek ? Amúgy szeretne váltani SD-ről Vaillantra.

 

Köszi, Jani

 
gmkiev Creative Commons License 2011.10.09 0 0 55670
Előzmény: méray (55669)
méray Creative Commons License 2011.10.09 0 0 55669

Sziasztok!

 

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy van egy FÉG gázkonvektorunk. A burkolata elég gyatra állapotban van. A kérdésem az lenne, hogy ha van valakinek ehhez való eladó (jó állapotú!) burkolata, akkor legyen szíves privátban az e-mailemre üzenetet küldeni.

 

A gázkovektor burkolatának méretei: szélesség: 84 cm

                                             magasság: 58 cm

                                             mélység: 26 cm

 

Nekünk csak a burkolata kellene, a felnyitható teteje nem, végső esetben együtt is érdekelne.

(Ma hallottam egy gáz szerelőtől, hogy már nem gyártanak hozzá burkolatot, ezért is írok ide, hátha valakinek van.)

 

Üdv méray

gmkiev Creative Commons License 2011.10.09 0 0 55668

Szép kályha, szép gondolat.

Előzmény: Mikikályha (55662)
Vasing-ton Creative Commons License 2011.10.09 0 0 55667

"Megmérted a tartály előferszítését mielőtt beüzemelted a kazánt, vagy csak a leírásban olvastad ?"

 

Nem mértem meg, csak a leírásra hagyatkoztam. Valószínű, hogy megvan benne az 1,2 bar, mert 70 fokos víznél csak 0,1 bar-ral nő a nyomás.

Előzmény: maszibmw (55652)
Koczkás*** Creative Commons License 2011.10.09 0 0 55666

 

Üdv.! Nagy nehezen talán sikerült a próbafűtést megoldani, eszméletlen módon lelevegősödött a rendszer, szívtam vele.

 

Kb. milyen lángmagassággal kell üzemelnie a C-24-es cirkómnak? Ő még a régi változat, szegény 22 éves.

 

Gondolom van valamilyen kb. érték, illetve valahol olvastam valami névleges m3/óra értékről is.

 

 

tomi271 Creative Commons License 2011.10.09 0 0 55665

Nem egyeztem meg vele, csak ezt az ajánlatot adta, ráadásul helybeli. Köszönöm, hogy megmentettek egy lehúzástól.

Ennek kapcsán viszont keresek egy fűtésszerelőt, aki elvégezné nekem a munkát (ha egyáltalán ezt kell csinálni...) Helyszín Budapesttől 20 km nyugatra.

 

Előzmény: nixon70 (55647)
tomi271 Creative Commons License 2011.10.09 0 0 55664

nekem is gyanús volt, bár nem értek hozzá... kcisit sem :)

úgy néz ki kereshetek mást

Előzmény: smith (55638)
Mikikályha Creative Commons License 2011.10.09 0 0 55663

A kép nem került fel a topikba! Megpróbálom mégegyszer!

Mikikályha Creative Commons License 2011.10.09 0 0 55662

Tudne bárki tanácsot adni nekem a következő kérdésre: Van egy kétszintes 180 négyzetméteres lakásom, amelyet padlófűtés (gáz) és a földszinti nappaliban nagy cserépkályha fűt. A cserépkályha elegendő a lakás (az emelet is) fűtésére, amíg nincs minusz 5-10 fok és szél! Viszont ezután be kell indítanom a sokkal drágább gázkazánt is.

Az a gondolatom támadt, ha a cserépkályhát naponta kétszer befűteném, és a fal és a kályha közötti kb. 10 cm-es teret (5-6 négyzetméter) rézcsöves hőátadó labirintussal ellátnám és ezt a padlófűtés rendszeréhez csatlakoztatnám, akkor a keringető szívattyú áramoltatná a vizet a rendszerben és, ha csak a legtávolabbi lakrészeket, ahova a cserépkályha hője áramlással nem és el hatásosan, kapcsolnám be a rendszerbe, akkor ez nem volna-e olcsó és hatásos módja a probléma megoldásának? A cserépkályha hőjének az elvezetésére azokra a helyekre, amiket közvetlenül nem tud hatásosan fűteni.

Egy átlagos télen 15-20 olyan nap szokott lenni, amikor nem elég a cserépkályha és be kell kapcsolni a padlófűtést. Ha ez a módszer hatásosan volna képes elvezetni a hőt, akkor a legolcsóbb megoldás lenne a problémára. De azt nem tudom, hogy hatásos hőelvezetési módszer lenne-e. Ha igen, milyen keresztmetszetű anyagból készítsem a hőátadó csőrendszert? Kb. két és fél méter magasságú és 1.80 m széles függőleges labirintust kellne létrehozni 1-2 cm közel illesztve a cserépkályha hátsó falához. Mekkora ennek a hőátadó képessége. Elég lenne-e arra, hogy három összesen kb. 50 négyzetméternyi helyiség hőmérsékletét 6-8 fokkal emelhessem? Nagy hidegben ezek a távoli szobák 14-16 fokra lehülnek, ha csak a cserépkályha üzemel. Ezt kellene 20 fok körülire emelni ezzel a módszerrel!

Erről a cserépkályháról van szó! A gázkazán és a szerelvények tőle balra kb 5 méterre vannak!

Akinek van elképzelése, kérem, ossza meg velem!

holicse Creative Commons License 2011.10.09 0 0 55661

Amúgy az érdemi részét az eszmecserének, a hőtermelés mekkoraságának kérdését, tényleg a másik topicba folytassuk, az nem ide való. Egyet értek.

Előzmény: holicse (55660)
holicse Creative Commons License 2011.10.09 0 0 55660

Biztos elkerülte a figyelmedet, hogy nem a gőz menne rá, hanem a gőz munkájával egy külön víz a dűznin keresztül. És a végén az iróniát jelző szmájli is.

Most is teszek egyet, mert a témát a poénkodás kategóriájába szánom. :-)

Előzmény: gessztenye1 (55659)
gessztenye1 Creative Commons License 2011.10.09 0 0 55659

Amikor forr a víz, akkor már hiába permetezed a hűtőt. Főleg gőzzel... Vízzel kell permetezni, mert pont a párolgás veszi el a hőt. Ha a forró gőzzel permetezed, akkor az inkább lecsapódik a hűtő felületére, és melegíti azt.

Előzmény: holicse (55658)
holicse Creative Commons License 2011.10.09 0 0 55658

Első bekezdés:

Sajnos ezeket a paramétereket nem lehet megmérni, kiszámolni, én nem tudom. (komoly mérőpadi körülményekkel lehetne, ami eléri a gyár feljlesztői környezetét) Max az tudható a felhasználói véleményekből, hogy pl: dai: nehéz talppal, városban és autópályán használva - 7-7,5 liter ; Honda: fogyasztás:8 liter / 100 km 

 

Második bekezdés:

E teszt könnyen megoldható lenne itt bármelyik szakember számára. (ennyiben tartozik e topic témájához) Magam rákötném a fűtési pufferomra, egy közös keringető szivattyúval amivel elérhetem az azonos tömegáramot (követelmény az azonos csővastagságok, hosszok), Azonos bemenő vízhő mellett, a kimenő víz hőjét mérve megkapom a hűtők hőelvonó képességét. Csakhogy ez kevésbé segít a döntéshozásban, mert vélem sejteni, hogy nagyobb súllyal járul a két motor vízre történő hőledásának viszonya, mint a két hűtőnek a hőledó képessági viszonya. Ergo mégis csak az első bekezdés méréseinek eredményei lennének a fontosabbak.

 

Harmadik bekezdés:

Az nem rossz ötlet a végstádiumra. Amikor is az épp felforró víz nyomástöbblete (ami épp kitör a lefújószelepen)  egy dűznin keresztül vizet permetez a hűtőre egy mini tartályból. Meg is van az évszázad fejlesztése. Francba a forma 1-en hajszárítókkal rohangáló szerelőkkel :-)

 

Előzmény: gessztenye1 (55656)
nixon70 Creative Commons License 2011.10.09 0 0 55657

Csináld osztó-gyűjtősre,padlóban védőcsőben vezetve.

Előzmény: tanca1 (55650)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!