Keresés

Részletes keresés

Chip-TFF Creative Commons License 2008.01.04 0 0 199
Na meg1x! :)
Előzmény: ben_ben (197)
ben_ben Creative Commons License 2008.01.04 0 0 198
 le
ben_ben Creative Commons License 2008.01.04 0 0 197
lemaradt
ben_ben Creative Commons License 2008.01.04 0 0 196
Üdvözlöm a társaságot :)
323d Creative Commons License 2008.01.04 0 0 195
Nos én a 70-200/4-et javasolom ez van nekem is. Ha kimész akkor mindenképpen jobb egy zárt obi, azt hiszem a másik az nem ilyen. Az egy rekesz is sokat jelenethet, hiszen nem mindegy, hogy 1/1000, vagy 1/500. Én leginkább rallyt fotózok és bizony nagy különgség van közte. A mostani hoki kupán is szépen teljesített pedig itt nem volt vmi sok fény. Van ez a madeinhungary nevű figura tőle 130-ért vettem újonnan. Dobozába, zacskó minden. És mivel ez egy "L"-es obi építési minőségbe is jobb mint a másik. A markolat nekem is ezen a gépen van először és nagyon tetszik. Igaz estre már fájt a hátam, (akkor még nem volt monopodom), de megéri.
Előzmény: Rooger Preed (187)
Chip-TFF Creative Commons License 2008.01.04 0 0 194
seeman Creative Commons License 2008.01.04 0 0 193
 Nagy nehezen találtam egy focis képet... :) csak azért linkelem be, hogy az igazi sportfotósok is kedvet kapjanak
exc525 Creative Commons License 2008.01.03 0 0 192
Hááát ezek benne vannak a Nikon D200 és D300 vázakban is... ;-)
Előzmény: uborkasuveg (191)
uborkasuveg Creative Commons License 2008.01.03 0 0 191

 

1Dmk3-on van egy rakat AF beallitasi lehetoseg. Pl olyan custom functionok vannak, hogy:

 

- Az ai servo es sorozatlovesnel mi legyen a "fontos", az hogy elobb probaljon meg fokuszt talalni, es aztan nyomja a sorozatot

- vagy elobb kezdje el loni a kepeket, hogy legyen meg a pillanat, ha csak "felig" eles akkoris, es kozben keresse a fokuszt bizva abban, hogy jo lesz majd az x-edik keptol

- meg mi legyen, ha a kovetett tema ele kerul valami (oszlop, vagy masik jatekos, stb), atvaltson-e ra, vagy nem, milyen gyorsan mozog a tema, melyik pontokat hasznalja, stb.

 

Szal nem egyszeru a dolog.

 

  uborkasuveg.

 

Előzmény: zorko (185)
seeman Creative Commons License 2008.01.03 0 0 190
Árban az a nyerőbb és jó a képe is! Kérdés, hogy a tele-végén adódó 5,6-os fényerő elég-e neked? Ha igen, akkor jó választás lehet. Mindenképpen javaslom, hogy markolatot használj a gépen, nemcsak a fogás lesz jobb, de kiegyensúlyozottab lesz a váz+obi kombó - ergo: több éles képet csinálsz!
Előzmény: Rooger Preed (189)
Rooger Preed Creative Commons License 2008.01.03 0 0 189
Én amit nézegettem az az új EF-S 55-250 IS

Mire lesz rá pénzem addigra biztos több helyen tesztelik, így meglátom hogy érdemes-e egyre beruházni.
Előzmény: seeman (188)
seeman Creative Commons License 2008.01.03 0 0 188
A Canon EF 70-200 mm f/4L USM nagyon jó kis objektív, szerencsés esetben 120 e-ért már kiváló állapotú használtat vehetsz! A gépeden 112-320-asként fog viselkedni, az már sok mindenhez elég!
Előzmény: Rooger Preed (187)
Rooger Preed Creative Commons License 2008.01.03 0 0 187
Én egyelőre most ismerekem a 400D képességeivel. Amit próbáltam az az AI Servo a szobában, ráfókuszáltam a falra, majd elkezdtem lassan forogni a székkel. Érdekes volt hallani az AF motor szakaszos utánállítását.

Tavasszal-nyáron szeretnék kísérletezni bringaversenyen (mountain bike) sportfotózással, csak addig vmi telét össze kéne kaparnom...
Előzmény: seeman (186)
seeman Creative Commons License 2008.01.03 0 0 186
Én sem tudom... Megpróbáltam már távolabbról lekövetni a motívumot (AI Servo + félig lenyomott expogomb) és az expót csak akkor megkezdeni, amikortól már valóban érdemes. Ilyenkor előfordult, hogy az első, vagy a második is éles volt már! De sokat nem foglalkoztam a témával, eléggé kívül esik már az érdeklődésemen ez a témakör. Inkább csak arra voltam kíváncsi, hogy használható-e az AI Servo üzemmód.
Előzmény: zorko (185)
zorko Creative Commons License 2008.01.03 0 0 185

Tulképp érdekes, hogy miért a 2.-3. képtől éles...?

 

Kérdésem: Ilyenkor az első expó előtt már beindul a követő fókusz? (Konkrétan: Fókuszálsz-e legalább egy keveset, mielőtt exponálsz, vagy csak durr bele, rögtön tövig nyomod neki?)

Előzmény: seeman (172)
zorko Creative Commons License 2008.01.03 0 0 184

Ja, bocs, félreértettelek...!

(Egyes szám második személyt használtál, ez tévesztett meg. :-)

 

Gondolom Canonnál akkor az a táblázat úgy néz ki, hogy három oszlopa van, a három AF módnak megfelelően.

Előzmény: Ahmet (182)
Chip-TFF Creative Commons License 2008.01.03 0 0 183
Akkor bekoszonok en is ha mar igy beindult ez a topic. ;)

Ahmet Creative Commons License 2008.01.02 0 0 182
De nem arról volt szó, hogy esetleg a Canonnál is működne?
Előzmény: zorko (173)
323d Creative Commons License 2008.01.02 0 0 181
A nikon eladásban a múlt nyárom megelőzte a canont a D40-el. Igaz ettől nem vettek a profik 1D helyett ilyet ))). De profiba sokak szerint jobb a canon. Az usm-es obikkal nagyot dobtak annak idején, sajnos a nikon későn reaált rá. Most már ők is ilyeneket gyártanak, de én a versenyken legalább 70%-ban canont látok. Ha azt vesszük, hogy egy 30D annyiba kerül helyre közel mint eg D80-an akkor érthető az előrretörése. Sztem sportfotóra jobb a canon.
Előzmény: zorko (178)
krezidiesel Creative Commons License 2008.01.02 0 0 180
Előzmény: zorko (178)
seeman Creative Commons License 2008.01.02 0 0 179
Ja... az 1D APS-H lapkás (19,1X 28,7 mm), viszont rettentő gyors (hasonlóan a D3-hoz). Az 1D MkII 8, a MkIII 10 hasznos mpixellel dolgozik. A Canon csak az EF-bajonett és az autofókusz bevezetése után jött fel a Nikonra, sőt meg is előzte, ha igaz... A teléi nagyon jók és a filmes/digi profi vázak is.
Előzmény: zorko (178)
zorko Creative Commons License 2008.01.02 0 0 178

Canon 1D az uralkodó géptípus

igen.

Az 1D az nem full-frame-es? Meg 16 Mpix...?

Végül is én nem tudom megítélni, hogy melyiknek milyen az AF rendszere, de az a tény, hogy a többség Canont használ, még más dolgoktól is függhet. (pl. obikészlet, de akár a jó marketingtől is... :)

Én úgy látom, hogy nagy valószínűséggel mindenhol a Canon került többségbe az utóbbi időben, nem csak sportfotózásban. Tehát inkább az lehet, hogy a Nikon piacrészt vesztett úgy általában.

Előzmény: seeman (177)
seeman Creative Commons License 2008.01.02 0 0 177
Én csak abból indulok ki, hogy egy-egy nagyobb sportrendezvényen (olimpiai stadionok, foci vb-k, tenisz ATP-döntők) a Canon 1D az uralkodó géptípus, tehát az AF-rendszerének jónak kell lennie sporthoz. Mint ahogy a Nikoné is jó, csak kicsit eltérnek egymástól.
Előzmény: zorko (175)
zorko Creative Commons License 2008.01.02 0 0 176
:-)))))))
Előzmény: seeman (174)
zorko Creative Commons License 2008.01.02 0 0 175

Én azért felhívnám a Nikont...

ööö... izé, nekem nincs kérdésem... :-)

Nekem világos, hogy a saját gépem, hogy működik.

Közben az is kiderült, hogy a Canon meg máshogy, úgyhogy a segítő szándékú tanácsom itt keveseknek válhat hasznára. (Esetleg váltani kell Nikonra... :-)))

Majd lövök én is tesztsorozatokat, aztán beszámolok.

Előzmény: 323d (162)
seeman Creative Commons License 2008.01.02 0 0 174
You can Nikon! :)
Előzmény: zorko (173)
zorko Creative Commons License 2008.01.02 0 0 173

utálom, hogy mindent többször kell elmondani... :-)))

 

Ha nem engeded fel teljesen a gombot, akkor nem fókuszál újra, valamint a gomb lenyomás és a valódi expó közti elmozdulást nem kalkulálja.

Nikonnál, sorozatfelvételre állítva: De.

Előzmény: Ahmet (166)
seeman Creative Commons License 2008.01.02 0 0 172
...nyáron fotóztam Besenyei Pétert alacsony siklórepülés közben majdnem szemből. Ugyanígy megvolt az élesség a 2.-3. képtől (a sebessége 200 km/óra felett járt bőven)
Ugyanez a váz volt, de 4/70-200L IS-sel.
Előzmény: seeman (171)
seeman Creative Commons License 2008.01.02 0 0 171
Nem sebességfüggő a dolog. Különben az autó-motorversenyt fotózók mit tennének?
Előzmény: 323d (165)
323d Creative Commons License 2008.01.02 0 0 170
Az karcsú!
Messze is van, meg nincs meg a tempó. Itt közvetlen melletem megy el az autó, de azért köszi a tippet.
Előzmény: Rooger Preed (169)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!