Keresés

Részletes keresés

olahtamas Creative Commons License 2019.04.01 0 0 69242

Lefelejtettem, hogy ha megnézed a 2017-es Cartographia térképet, azon még rajta van.

Előzmény: jzp2107 (69239)
olahtamas Creative Commons License 2019.04.01 0 0 69241

Írtam az illetékeseknek, kíváncsi vagyok a válaszra én is.

Előzmény: jzp2107 (69239)
rönofan02 Creative Commons License 2019.04.01 -1 0 69240

Sziasztok,

Én tavaly így teljesítettem a Kék nagy részét...

Van dolgozói bérletem, amire (már a második nyáron!) belföldi vonalon kapok 33% kedvezményt, erre jött a további 10% az online jegyvételre, sőt, még 5%-ot kaptam, mert mobilon mutattam be a jegyet. Tök jó volt, szinte semennyit sem kellett autóznom! Marhára élveztem például, hogy Szögligeten a mobilomon meg tudtam venni a Bódvaszilasról a Keletiig szóló jegyet...

:o)

Mivel idén DDK-zni fogok, ami végig baromi messzi van (legalábbis Fótról nézve!), nagyon remélem, hogy ez a nyári 33% megint lesz. Habár idén a MÁV szinte minden kedvezményt eltörölt, de azért reménykedek!

Barátsággal

Tóni

Előzmény: Gizi aljas Feri (69236)
jzp2107 Creative Commons License 2019.04.01 0 0 69239

akkor magánterület lett?

mert ez a pince ott van balra azon a bekerített telken

 

akkor egy "lukkal" később kellett volna jobbra fordulni?

https://www.mapillary.com/map/im/-Nt01C9TON3dAqbQjMaeTg

 

az a vicc, hogy a rom jelzést felújították a "régi helyén" sárga 3szöggel együtt..

https://www.mapillary.com/map/im/cmpECsVCu2DD-JGryEIeRQ

 

 

köszi a segítséget!

Előzmény: olahtamas (69238)
olahtamas Creative Commons License 2019.04.01 0 0 69238

Szerintem ezen a képen a villanyoszlopon látható jelzés balra mutató nyíl lehetett valaha:

https://www.mapillary.com/app/?lat=47.300339169998615&lng=18.57487672998263&z=17&focus=photo&pKey=8pw-zjtnlkdA_knfMlsyHw

 

Előzmény: jzp2107 (69235)
olahtamas Creative Commons License 2019.04.01 0 0 69237

Csak tippelni tudok, hogy esetleg a János-hegyi körpincéhez:

http://www.muemlekem.hu/muemlek/show/-13845

 

Előzmény: jzp2107 (69235)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2019.03.31 -1 1 69236

FYI

mindenkiutazhat.hu3 hrs · 

Azt tudja mindenki, hogy most már mobil appon is lehet belföldi vonatjegyet venni? 🙂

Ráadásul így nincs sorban állás, nem kell nyomtatni és még 10% (❗️) kedvezmény is jár.

Androidra és iOS-re is elérhető a MÁV hivatalos alkalmazása, a Vonatinfó. Ebben például a menetrendre lehet keresni, sőt a vonatok aktuális indulási és érkezési ideje is megtekinthető benne. Sőt, már jegyet is lehet venni.

Az első jegyvásárlást követően tényleg pár kattintás a jegy megvétele, szóval nagyon praktikus ez a funkció. Persze van még hova fejlődni, de én így is lelkes használója vagyok az appnak.

 

forrás mindenkiutazhat FB oldal.

jzp2107 Creative Commons License 2019.03.31 0 0 69235

belenéztem kíváncsiságból a csatornájába hátha van ott még ilyesmi, több túrás videót nemigen találtam, de mintha ütőshangszeren játszana. Ahhoz nemigen passzol a hiperaktivitás :-)

 

Ha már itt vagy: mint világlátott ember, Lovasberény felett a szőlőhegyen a sárga háromszögből kiágazik egy 13 és fél méteres sárga romjelzés

Nem tudod véletlenül mihez vezetett?

Csak egy kupac tégát találtam, meg jó kilátást

 

Két tippem van: vagy egy régi híres pince volt ott régebben, vagy csak "szabadon" értelmezték a jelzés-szimbólumot (a sárga sávról a kastélyhoz vezető kiágazás meg háromszögnek van jelezve)

 

 

 

láttam még kiegyengetett sörösdobozból készített jelzést (piros háromszög van a másik oldalán, csak már elengedtek a szegek)

 

felcserélt jelzést (pedig az előző festés kilátszik alóla, ott még jó volt a sorrend)

 

 

három generációs jelzést (mindegyik évjárat máshová került)

 

 

viszont a kerékpáros táblák kimondottan tetszettek!

 

Előzmény: olahtamas (69234)
olahtamas Creative Commons License 2019.03.31 0 0 69234

Zsolt elég hiperaktívnak tűnt számomra, amikor találkoztam vele, de nincs ezzel baj :)

Folyamatosan ötletelt, véleményt alkotott és nekem is őszintének tűnt!

Ez a videó is látszik, hogy komolyan megtervezett, egyszemélyes amatőr mozi lett, keményen végig tolva, ahogy egy wadkan-hoz illik :)

Az az órára lebontott lista is mutatja, hogy mennyire felkészült és nem bízta a véletlenre a dolgot :)

Előzmény: jzp2107 (69232)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2019.03.31 -1 1 69233

Tegnap bejártam a Güszi által berakott ösvényt - a piros romjelzést Márianosztráról. 

Sajnos későn, délután 3kor értem oda, úgyhogy nem tudtam végig felmenni a Gallára, ,de a piros rom-kék rom- kék sávot a bányáig végigvittem.

 

Az ösvény nagyon jó nyomvonal vezetésű, igazi csemege, mert nem lehet belebambulni, figyelni kell a leágazásokra, a terep jól megmozgat és a végén a gyengébb idegzetűeket igazi próbára teszi, amennyiben a nyugati lejáratot választják a hegyről.

 

A bejárás most tavasszal nagyon jó, mert eszméletlen illatok vannak az erdőben. 

Güszi botot javasolt - én gyakorlás miatt bot nélkül mentem és a hegytetőig nem volt gondom. A lemenetnél viszont gatyafék lett belőle egy kisebb szakaszon. Ezzel együtt esős időben tényleg célszerű bottal menni, mert sok helyen nincs perem az oldalakban, ahol az út megy.

Kérdés, hogy mennyire nővi be nyáron a vegetáció, ha nem jár arra sok ember. 

A kilátás viszont pazar, megéri végigmenni rajta. 

 

A kék terelés jól van lekommunikálva, teljesen jól követhető az új nyomvonal.

 

Köszönöm a javaslatot, jó edzés volt!

jzp2107 Creative Commons License 2019.03.30 -1 1 69232

Mostanában gyakran előfordul velem, hogy estére kiégett zombiként más már nem megy, csak ledobom magam a tévé elé, kezembe kapom a távbizgentyűt, indítom a youtube-ot, belemondom a mikrofonjába hogy 4k természetfilm és pár percig (mikor mennyit) relaxálok lefekvés előtt. Teljesen ki tud símítani..

Valamelyik nap hiényérzetem támadt, miért nincs ilyen a kéktúráról?

Távirányító, mikrofon, és van!

Hátha nektek is tetszik: https://youtu.be/hVEnLoIC8Pg

 

 

Ma pedig ezzel szórakoztattam magam, bár se nem 4K se nem OKT (hanem DDK), picit hosszú is de lekötött, nem tudom a varázs mibenlétét, voltak benne hasznos dolgok is, megmosolygtatók is, szép képek is, kevésbé szépek is, vagy tán elég őrült volt hogy valaki még a Szentestét is egy hálózsákban töltse odakint..

Legvalószínűbb mégis az, hogy mert őszinte

 

https://youtu.be/QVTun9IBUmk

 

Garofano Creative Commons License 2019.03.30 -1 2 69231

Mindenkinek köszönöm a gratulációkat! Most már csak a szőrös szívű ellenőrökön múlik jelvény is lesz-e. :)

 

Na, igen. A DDK-n ért minket egy-két meglepetés. Már azt intő jelnek vehettük volna, hogy rögtön az első túra napon 80 perc késéssel érkeztünk Szombathelyre, és reggeli indulás helyett 1/2 2-kor vágtunk neki Velemből az Írott-kő felé.  Az említett bakancstalp leválás utáni túrán Fecni sántult le, akkor miatta adtuk fel (a 42 fokos hőhullám közepén). Az OKT-n fele annyi nehézség nem akadt, mint ezen. Azért csak a végére értük és én nagyon élveztem ezt a mozgalmat. 

 

Én örülnék neki, ha újra összefutnánk egy kicsit hosszabb túra erejéig is. :) AK-n nem haladtok véletlenül?

Előzmény: Tavaszi Széll (69227)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2019.03.29 0 0 69230

Kombájn időszak van - csak mondom! ;)

 

Nekem a romos képed is tetszik, lehetett egy hangulata...

ezzel együtt nekem tetszik a felújítás. 

Csak hát van egy olyan, hogy nosztalgia, amikor valaki visszavágyik abba, ami egyébként rossz volt, de az idő annyira megszépíti.

 

 

 

 

Előzmény: hadidoki (69229)
hadidoki Creative Commons License 2019.03.29 0 0 69229

...valóban. Szöges ellentéte annak amit én éreztem. Nekem igenis nagyon tetszett a felújított vár! Hatalmas érzés volt ott állni pld. a csodálatos hangulatú kápolnában, ahol néhány éve még átsüvített a szél.

2008

2017

Előzmény: nagypapi (69228)
nagypapi Creative Commons License 2019.03.29 -1 0 69228
Tavaszi Széll Creative Commons License 2019.03.29 0 0 69227

Őszintén gratulálok hozzá!! Annak pedig különösen örülök, hogy amíg mindenkinek a helyén volt a bakancstalpa, néhány km-t veletek gyalogolhattam az RP-DDK útvonalán.

Előzmény: Garofano (69215)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2019.03.29 0 1 69226

Rövidke ismeretségünk alapján - nem volt az egész több 10 percnél - azt kell hogy mondjam, hogy a srácnak mind a túramozgalmakról, mind az érintett tájegységekről, mind az egyes túrákról komoly emlékanyaga volt elraktározva. Nekem ezen a téren nincs semmilyen összehasonlítási alapom, de azt feltételezem, hogy ő a fehér holló, és a Samu-féle (Jézusom, 14  éves?? Nagyon öregszik ez a gyerek!!) természetjárással kapcsolatos szelektív memória lehet a normális/a generációra jellemző.

 

Az "erőfelmérés" helyett inkább a "műveltségi teszt" lett volna a helyes kifejezés. A sommelier felmérte, hogy az átlaghoz képest jobban eligazodok a borok világában, vagy inkább a borvilágban, így egy átlagos kiszolgálással ellentétben (mondok néhány mondatot a borról, és magára/békén hagyom a vendéget) egy kötetlen beszélgetés alakult ki. Egyébként az első pillanattól teljesen barátságosan állt hozzánk a személyzet. Na jó, amikor rendeztem a számlát, akkor egy picit fellélegeztek. :-)))

Előzmény: jzp2107 (69217)
Kékdroid Creative Commons License 2019.03.28 0 5 69225

Megírtam, hosszú lett, aztán elfelejtettem:

 

Cserhát 500-as csúcsai

 

Ráhangolódás – Bézma

 

Laza séta barátokkal. Ecsegi indulás, fel a Zsunyi-patak völgyén, néhol át a csordogáló, sok helyütt jéghártyás vízfolyás gázlóin. Hármas-forrás, vasas ízű a víz és meglepően meleg. Fentebb a szurdokban kőépületke áll a parton, mohatetővel, mintha egy mesekönyvből emelték volna ide. Cserhátszentivánban kitérünk a Betti-kőhöz: faluvégi utcából ösvény nyílik, bejáratánál ragasztószalaggal vízhatlanná tett tábla mutatja az irányt. A sziklába bárkit beleképzelhetünk, fentebb a Béka-kőnél is kell némi fantázia a kétéltűhöz. A dombháton leülünk tízóraizni. A láthatáron a Sas-bérc kilátója magasodik ki a fák közül, alattunk az imént végigjárt szurdok fölé boruló erdőre látni le. Átsétálunk bablevesezni, egyedüli gyalogosként a szép forgalmat bonyolító csárdában. Innen jóllakottan fel a Bézmára. Az út könnyű, a tetőn sűrű bozótos, jól látható kód és düledező csúcskő fogad. Leereszkedünk, az útról néhány helyen szépen rálátni a Mátrára. A Kozárdi-káponánál pihenőt tartunk, majd Kozárdot kihagyva, a szőlők között sétálunk vissza Ecsegre.

 

képek 1: Bézma

 

Közeli hegyeken – Naszály-tömb

 

Kora délután kanyarog fel velem a sejcei helyijárat a növénytanilag talányos "Gombás, fenyves" megállóhelyig. Sárga színű jelzéseken sétálok a Látó-hegy mögötti elágazásig, majd ki a tetőre. Az időjárás nem tudja eldönteni, hogy komor, zord télidézőként, vagy megelőlegezett, napsütötte tavaszként jelenjen meg, úgyhogy mindkettőből kapok. A Duna szalagja elvész a párában, mielőtt a fővárost elérné a láthatáron. El ne felejtsem felírni a kódot. Visszatérek az elágazásba, a térképen jelzett széles szekérúton óvatoskodom be a bánya külső területére. Két kőrakás között csapás nyílik, faház és kőkör vár a csapás végén, a szomszédos nyiladékban pedig a Szarvas-hegy festett kódja. Ha a lamináltat is meg kell keresni, ide szívesen visszajövök. Átszüttyögök a Naszályra, nagy élet zajlik, kirándulók kirándulnak, sütögetők sütögetnek. Felnézek a toronyba, itt csak egy srácot találok, álmélkodva nézi a körkilátást. Csatlakozom. Álmélkodás után elballagok a Kopaszok felé, felhős kilátásban gyönyörködöm. A kódot csak direkt lehet nem észrevenni. Ahelyett, hogy szépen visszamennék egy elágazásnyit, leereszkedem a kéken a kosdi útig. Kosdra most mégsem megyek, busz csak órákkal később lesz és a túra is túl hamar érne véget. Vácra pláne nem szívesen gyalogolnék onnét vissza. Visszakapaszkodom a Pádimentom-kőhöz, tábla ismerteti a „naszályi márvány” egykori felhasználását: útburkolat, járdalap készült belőle, innen a név is. A feljebbi elágazásnál terepjárósokkal, odébb kirándulókkal találkozom. Visszasétálok Gombásra, a buszmegállóhoz ki sem térek, elindulok a sárgán Vácra. Egy tanyánál Bonnie Tyler énekel a hősről, akire szüksége van, sokáig kísér a recsegősre hangosított zene. Holnap folytatás.

 

képek 2: Naszály

 

Rumble in the jungle – Tepke-tömb és a Dobogó-tető

 

Nagybárkányban tesz le az autóbusz, folytatja reggeli embergyűjtő kerülőútját Salgótarján felé. A falut elhagyva a dombháton visszanézek, a Mátra mögött kel a Nap. Majd amikor kérdezik, hogy miért jó hajnali háromkor kelni és összevissza utazni, erre is fogok gondolni. Betérek az erdőbe, folyamatosan emelkedik velem az út. Kinézek a megsemmisült kifolyójú Csepegó-forráshoz, majd némi hezitálás után a régi kék helyett a mostanin maradok a Sátoros-hegy nyergéig. A térképeken jelzett széles szekérútra térek, kényelmesen emelkedik a Nyerges-tető alá. A legmagasabb pontot irányban közelítem meg. Ez jó nagy butaság, mert a hegy mögül sokkal könnyebben vissza lehet sétálni. Különösebb jellegzetesség nincs a tetőn, legfeljebb a kód közelében lévő néhány, szétszórt sziklát lehetne említeni. A laminált és a festett kód is megvan.

 

A Hármashatár-hegyet az Optika-féle régi leírás alapján közelítem meg: a szekérútra visszatérve kitartóan követem az északi-északnyugati irányt, nagyjából mindig a hegytető szélét közel tartva. Egy vadetetőnél elfogy az út, alig kivehető csapás visz tovább. A térképeken még mindig toronyként jelzett, egykori katonai objektumból semmi toronyszerű nem maradt, csak egy csoffadt épületrom, csupasz téglafallal. Megtalálom, hogy hol ért fel a régi kéktúra, innen nyugat felé bő száz méter talán a hegytető. A csúcsot három kőrakás is jelöli, az egyikből kiálló karóra piros vödröt borítottak, ami kifejezetten szerencsés ötlet volt. A leírásban említett régi oszlopcsonk is megvan.

 

Visszaevickélek a vadetetőig: maradhatnék a régi kéken is, amely a gerincet látszik követni, de a jelzések elvesznek, a térkép alapján könnyebbnek látszik a kerülő. A vadetetőtől délre lévő, látványos Y-elágazás másik ágán indulok el, az út bekanyarodik dél felé a gerinc mellé, majd annak ellaposodásánál egy, rá merőleges másik szekérútba torkollik. Ezen tőlem nyugat felé meglátok egy régi kék sávot, amely a gerinc felől érkezik. Elindulok irányban, jelzés híján a magasabb pontokat keresve. Ez rossz ötlet, nyugodtan maradhatnék a gerinc nyugati oldalán, a meredek, de járható hegyoldalban, a bozótost végig jobbról kerülve. Végül egy, a zuzmótól szinte mészfehér fánál, komoly bozótharcot követően látom meg a laminált kódon megcsillanó fényt a Kerek-bükk kódjával. A pont közelében szép állapotú régi kék sáv jelzés is akad. Ezt követem a hegyoldalban, vissza a mostani kéktúráig. A tájékozódós-nehéz szakasz véget ért, a szintezős-nehéz szakasz következik.

 

Először a Köves-bércre mászok vissza: valaki csal, mert a térképen a Köves-bérc 540 m magas, az igazolófüzetben és a kódon pedig 510 m szerepel. A Varjú-bércig, ami valóban 540 méteres, viszont a térképen nincs neve, pont egy tízemeletesnyi a különbség. Amúgy mindegy, mindre vezet egyirányú jelzés. Nem török át az erdő alján, szépen visszasétálok a kékre. A másik Varjú-bérc következik, ez már a térképen is Varjú-bérc, kis kitérő, kód a csúcson álló karón és egy fán. A Nagy-Kő-tető alatt, a távvezeték nyiladékából végre nyílik egy villanásnyi kilátás a Mátrára. Kód fent, az adótorony előtti fán található. Lesétálok a Garábi-nyeregbe, táblaerdő és szépen festett jelzéskavalkád. A Macska-hegy felé menet végre megint akad némi kilátás, ezúttal a Cserhát felé, alattam Garáb, odébb Hollókő és mindenütt dombok, hegyek. A Macska-hegyen a világ egyik legrövidebb kék háromszöggel jelzett ösvénye. Odébb a Purgán lévő kódhoz is vezet egy kapuként festett kék háromszög. Végül, végre, átsétálhatok a Tepkére. A kilátóban harapok valamit, nézelődök hosszasan. Nézem a Mátrát, a Cserhátot, a Karancsot, a Medvest és valahol, rajtuk túl talán az Alacsony-Tátra homályos körvonalát.

 

Séta tovább, régi kapcsolószekrények mellett el, majd meredeken le a hegy lábához, meg még lentebb. Leballagok Cserhátszentivánba, az országútról még a falu előtt átcsalok az egykori kőfejtőhöz és a patakfürdő maradványaihoz. Utóbbiról rövid, kézírásos kis összefoglalót olvashat, aki erre téved. Ami volt: hétvégeken élőzene, tánc, mulatság, a forrás vize köszvényt gyógyított. Ma a kőgát maradványait tekinthetjük meg. Végigsétálok a falun, a sárga kereszt jelzésen indulok a Dobogó-tető felé. A faluból kifelé még van jelzés, S+ is, meg a zöldút zöld kacskaringója is, utána sokáig semmi. A térkép sokat segít. Betájolom a Kecsek-hátat, kikerülök egy dagonyát, majd megcélzom az erdő szélét, ahol, mintha ez a széles mező nem is lett volna, jól jelzett út vezet tovább, fölfelé. A sárgán, műkedvelőknek az OKT egykori kutasói nyomvonalán kanyargok fel a Remete-hegy nyergébe, majd innen a kék háromszögön ki a Remete-hegyre. A kód megvan, kilátás nincs, csak a lombtalan fák mögül sejlenek ide a Hollókő körüli dombok. Visszasétálok a Dobogó-tetőre, van geotorony és vannak kódok és van fentről kilátás a felhők alatt. A tornyos mozgalom miatt már jártunk erre Kerek repkénnyel, akkor felírtam ezt is, de valamiért a Remete-hegyre már nem tértünk ki. A sárgán indulok el Kutasó felé, érintem az erdős Árnyék-tetőt. A hegy alatt a szántót elérve a jelek érdekes kanyargással térítenek le a dózerútról, kikerülendő a lekerített magánterület sarkát. Út, de még ösvény sincs ezen a szakaszon, a jelzettség viszont jó. Szántóföldet kerülve érem el a szőlőket, innen érekezem az országút kutasói elágazásához. Időm akad egy kevés, visszasétálok Cserhátszentivánba, hátha kinyitott korábban a kocsma (nem nyitott), ott várom meg a pásztói buszt.

 

képek 3: Tepke

 

Levezetés – Szandavár

 

A 77-es vasútvonalat* Őrbottyántól helyettesíteni próbáló busz egyetlen utasaként zötyögök el hajnalban Galgamácsára, innen vonat repít Becske alsóra. Utastársaim alaposan megnéznek, amikor leszállok a világ végén, de legalábbis a falu szélén bőven túl található megállóhelyen. Felsétálok Becskére, szerencsére megvan a régi tábla, amely az Írott-kő (már csak 712 km) és Romhány távolságát mutatja. El is hagyom hamarosan az ébredező falut, kényelmesen és hosszan emelkedő kaptatón ballagok fel a várba. Fent gyönyörű, reggeli körpanoráma fogad és egy darab kód, amelyről csak a digitális képfeldolgozás nyújtotta lehetőségek segítenek egyáltalán megtippelni, hogy milyen számok szerepelhettek rajta. Vissza kell jönni Andezitezni, kunyerálok majd bélyegzést. Nézegetem még egy kicsit a kilátást, keleten távolabb a Mátra, közelebb a Sas-bérci kilátó jellegzetes építménye, délnyugat felé a Naszály tömbje látszik, és a láthatáron pára mindenütt. Visszabattyogok Becskére, megnézem a régi kőhidat. Vonat órákig nincs, autóbusz szállít Hatvanba, másfél óra alatt teszi meg a szűk ötven kilométert, aztán vonatra átszállás helyett még többet buszozhatok. Ha ezt jobban átgondolom előtte, inkább az autót választom.

 

képek 4: Szandavár

 

Tetszett ez a túramozgalom, kellett hozzá némi gondolkodás. Kéktúrázás keretében a legtöbb érintőpont kitérő nélkül vagy minimális kitérővel összegyűjthető. Ami trükkös lehet – susnyaidőben, tavasztól őszig – az a Kerek-bükk és a Hármashatár-hegy, de GPS használatával valószínűleg ezeket sem annyira nehéz fellelni.

 

*2019. április 1-től május 12-ig az aszódi átépítés miatt újra beutazható lesz a vonal, a balassagyarmati vonatok Vácrátótról indulnak.

csg65 Creative Commons License 2019.03.28 0 1 69224

Igen, ma a versenyen kívül játszó nagyágyúk is elvéreztek, de most már lehet játszani tét nélkül is: //heyjoe.hu/okt/oldal/nemverseny.php

Előzmény: Bikk Pubi (69223)
Bikk Pubi Creative Commons License 2019.03.28 0 0 69223

Mindenkinek más a könnyű. Ebben csak egy trükkös volt, a kóspallagi.

Előzmény: jzp2107 (69221)
hadidoki Creative Commons License 2019.03.28 0 0 69222

Én is gratulálok a Rockenbauer Pálról nevezett kéktúra befejezéséhez. Szép útvonal ez, én hajdanán az idegenkedő kezdés után nagyon megszerettem.

További sok szép utat kívánok!   

Előzmény: Garofano (69215)
jzp2107 Creative Commons License 2019.03.28 -1 0 69221

úristen, ezt hogy lehetett 5000 pontosra csinálni?

Előzmény: csg65 (69220)
csg65 Creative Commons License 2019.03.28 0 1 69220

Íme a mai kvíz eredménye:

1. Eusebius - 5000 pont,

2. mizso - 3099 pont,

3. maria - 3051 pont.

 

Gratulálok az érmeseknek!

 

annyi baj legyen Creative Commons License 2019.03.28 0 0 69219

Gratula :)

Előzmény: Garofano (69215)
annyi baj legyen Creative Commons License 2019.03.28 0 1 69218

Tavaszi Széll előtt már nem tudok inkógnitóban maradni :)

Előzmény: jzp2107 (69216)
jzp2107 Creative Commons License 2019.03.28 -1 1 69217

Jó kis írás, megérdemelten kaptál érte sunát :-)

Legjobban talán a "falánk idő rejtekében.." tetszik

 

A 10 éves kissrác lexikális tudására rákérdezhetnék?

Milyen jellegű dolgokról van szó? Hogy pl. melyik hosszútávú útvonal mettől-meddig tart, vagy tájegységekről? 

(saját érintettség okán kérdezek, mert annak ellenére hogy azért elég sokat járunk, gyanús nekem hogy valamit nem jól csinálok, hogy nem "kategorizálódik" bennük hogy mikor merre járunk, a kicsi még csak most lesz 8, ő még kicsi ehhez de a nagyobbik 14 évesen azért tudhatná mi a különbség a Mátra meg a Tátra között - ezt már annyiszor összekeverte hogy úgy érzem régóta kezdi sejteni de már rájátszik és direkt csinálja :-)

 

Illetve érdekelne még az az "erőfelmérés" is.

Ezt hogy kell elképzelni, azt hitték csavargók vagytok és kéregetni fogtok?

Vicces így leírni (mert valószerűtlennek tűnik), de mostanában én is csomószor csöppentem be úgy kocsmába igazolást kérni, hogy megállt bent a levegő.

Annyira utálom, benyitok, (még hallom a zsezsgést), belépek, köszönök, és mindenki rámnéz, általában senki vissza nem köszön (esetleg a csapos), a szájak tátva maradnak, a pohár megáll félúton a levegőben, talán a korty bort épp lenyelik, én úgy csinálok mintha nem vennék észre semmit, 3 kínos hosszú lépés a söntésig, minden szem követ

gyűlölöm :-)

tiszta vadnyugat.. megjött a gyanús idegen!

És akkor ezek után kell feltenni a kérdést, hogy esetleg kaphatnék egy céges bélyegzőt a zarándokfüzetembe meg 3 deci fantát?

 

 

 

Előzmény: Tavaszi Széll (69208)
jzp2107 Creative Commons License 2019.03.28 0 0 69216

nekem gyanús, hogy te voltál a szakállas bicajos :-)

Előzmény: annyi baj legyen (69213)
Garofano Creative Commons License 2019.03.28 0 1 69215

Mi pedig 14-én este buszoztunk haza Szekszárdról a DDK befejeztével.  :)

Előzmény: annyi baj legyen (69213)
csg65 Creative Commons License 2019.03.27 0 0 69214

Jól olvastad, itt a március vége, gazdát keres egy kitűző: https://heyjoe.hu/okt/oldal/verseny.php

Előzmény: jzp2107 (69212)
annyi baj legyen Creative Commons License 2019.03.27 0 1 69213

Akkor aznap elkerülgettük egymást: mi Szekszárdról buszoztunk Szálkára, majd kékelődtünk vissza.

Előzmény: Tavaszi Széll (69208)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!