Keresés

Részletes keresés

Unicalfan Creative Commons License 2023.03.16 0 0 46939

Miért pont ez? Ez hogy jött ki?

Előzmény: kormos* (46938)
kormos* Creative Commons License 2023.03.16 0 0 46938

Baxi Luna Duo-Tec E 1.12 ERP Fali Kondenzációs Fűtő Gázkazán 12kW 

Előzmény: MAMI P20 (46930)
Törölt nick Creative Commons License 2023.03.16 0 1 46937

A tizedeken nem én lovagolok... 

Sőt azt sem számolgatom mennyit kapcsol a kazán.

A komfort annál inkább számít nekem. Az meg nagyon objektív.

 

na akkor mit fog csinálni a sensys?

Remélem semmit. A kazán meg kapcsol-keringet.

Nálam 10 fok felett  lesz kapcsolgatás.

Erről nem a sensys tehet, nyilván ha a hőigény kisebb 2,5nél kénytelen a kazán kapcsolgatni.

 

Ettől függetlenül nem értem mi a bajotok a sensyssel és társaival.

Neked nincs, de!-nek nincs, tehát problémátok sem lehet vele.

 

Szerintem neverendsztori a kapcsolgatás vs.  folyamatos üzem.

 

 

 

Előzmény: kormi07 (46932)
blackbile Creative Commons License 2023.03.16 0 0 46936

én egy kicsit elvesztem a tengerben: te most hogy és mivel fűtesz és vezérelsz, amivel meg vagy elégedve?

Előzmény: kormi07 (46932)
Unicalfan Creative Commons License 2023.03.16 0 0 46935

....csak a lényeg maradt le :Remeha Tzerra Ace

 

https://kazan.hu/tzerra-ace/

Előzmény: MAMI P20 (46930)
Unicalfan Creative Commons License 2023.03.16 0 0 46934

Sajnos elég magas 6.1 kw (50/30) .Nincs arányban a méretével.Legkisebbnek legkisebb,de nagyon sz@r a min. teljesítménye.

Előzmény: MAMI P20 (46930)
t.zsolti Creative Commons License 2023.03.15 0 0 46933
Előzmény: MAMI P20 (46930)
kormi07 Creative Commons License 2023.03.15 -1 0 46932

Egy lomha rendszerre nyilván felesleges. Erre rájöttél te is

 

haladunk, haladunk.

számolni megint nekem kell.

4,5m3 gáz az legyen 45kWh.

osztva 22 órával, lesz 2kW igény óránként.

ezt kéne biztosítani 2,5kW teljesítménnyel.

ha csak napi 1 kapcsolást akar a sensys, akkor 18 órát járatja, 6-ot áll.

nem hinném, hogy ezt csinálja, lévén ez még egy lusta rendszeren is 2 tizedet okoz, bár nekem teljesen jó lenne, az már nem, hogy duplája az üzemidő mint kéne.

na akkor mit fog csinálni a sensys?

neked van.

áruld el nálad mit csinál hasonló körülmények között, hogy ingadozás se legyen, meg kapcsolgatás se.

hőleadó jelen esetben mindegy mi, nem attól függ a hőigény.

az se számít, hogy 1 napot vagy 1 hetet veszek alapul, ha mindennap ennyi a hőigény 1 hétig, az mit befolyásol?

jó lesz holnap is.

'éjt.

:-)))

Előzmény: Törölt nick (46931)
Törölt nick Creative Commons License 2023.03.15 0 2 46931

Jaaa ti azt méregetitek mekkora?  

a fogyasztás...   :-D

számoljuk már ki, hogy ezzel mit tud kezdeni egy sensys

Hát azt meg hogy kell?

Ja! Felszerelsz egy sensyst, figyeled egy évig.

Ja nem, hiszen két egyforma nap nincs nem hogy egyforma fűtési szezon...

Vagy az én lemezradiátoromat hasonlítod a padlófűtésedhez? vagy de! tagos radiátoraihoz?

A büdös éltben nem fogod összehasonlítani melyik jobb, főleg úgy hogy csak az egyik van.

Nem értem min akartok vitatkozni.

 

Írtam mit illene tudni ahhoz hogy egyátalán érdemes-e szabályozni vagy sem.

Egy lomha rendszerre nyilván felesleges. Erre rájöttél te is.

 

Kpróbáltam egy q7-essel egy pár napot, nem tetszett. (Nem a fogyaztás, mert azt lesz.rom.) 

Erről nem a q7 tehet... nem a kazán.

Igen, ilyen elsatnyultak lettünk, mert megtehetjük... :-D

Éltem cserépkályha, olajkályha szenes kályha és konvektor mellett.

Most meg élvezem a jót erre a pár évre. Már ha lölőék úgy akarják.

 

(csak zárójelben jegyzem meg, pár éve még istenkáromlás volt itt említeni, hogy a gpe 2,5kW-ig megy le, mer minekaz meg úgyse stb.

...  sok szaki....  :-D  ) 

 

Előzmény: kormi07 (46929)
MAMI P20 Creative Commons License 2023.03.15 0 0 46930

Mekkora teljesítményű a piacon kapható legkisebb kondenzációs kazán?

kormi07 Creative Commons License 2023.03.15 -1 0 46929

elmúlt 24 órában elfogyott 4,8 m3 gáz.

ebből sacc 0,3 a hmv.

maradékra jut 22 óra fűtés.

számoljuk már ki, hogy ezzel mit tud kezdeni egy sensys, meg egy 2,5-2,6kW minimum teljesítményű genus one.

hányszor fog leállni egy nap.

aztán én is ideírom, hogy hányszor állt le ma a kazán.

:-))

majd ha kiszámoltuk, akkor azt is ki lehetne, hogy egy bosch 2300i  3kW-tal, meg egy említett baxi akármi 3,5kW minimummal mit kezdene.

és ezek a kazánok min teljesítményben nagyon jónak számítanak.

 

de mint említettem, ki hogy akarja.

Előzmény: Törölt nick (46928)
Törölt nick Creative Commons License 2023.03.15 0 1 46928

Folyamatosan csak feltételezgetsz.

Nem etikus szamárhátról fenyegetni a repülőt, hogy ilyen nincs....  :-D

Előzmény: de! (46927)
de! Creative Commons License 2023.03.15 -2 0 46927

Nagyon hasonlóan látom ezeket a dolgokat én is. Nekem mondjuk szezontól függően inkább 10-20 napi fűtési ciklusom van, de ezzel már eléggé egyenletesen langyosak a radiátorok.

 

Komfortom rendben, üzemi viszonyok rendben, ehhez szükséges manuális állítgatás rendben, nincs kedvem próbából egy buszos vezérlővel szarakodni úgy, hogy nem látom garantáltnak a jobb eredményeket Ariston vezérlővel sem.

Előzmény: kormi07 (46913)
kormi07 Creative Commons License 2023.03.13 0 0 46926

mindegy hogy én mit szeretnék olvasni szerintem.

jól ki lett vesézve a kézi vs busz vezérlés, akinek busz van az is jó, akinek kézi van az is jó.

most szembejött egy példa, hogy modulációs határ alatt hiába van buszod, kapcsolgat meg tekeri a vizet 0/24-ben, feleslegesen.

szerintem modulációs határ felett sincs sok értelme, nem okoz elviselhetetlen hőingást a hiánya, főleg ha jól belőtt külső érzékelő is van az on-off mellett, de nagy tehetetlenségű rendszerekre az se kell, spórolni meg kábé annyit se spórol, amit a plusz villany elvisz.

 

de ez az én véleményem, ki hogy akarja, én nem járatnám szeptembertől áprilisig a szivattyút cserébe azért, hogy a két tized hőingásból 1 tized legyen.

 

mellékelt topikot meghagynám annak, akinek nincs kézzelfogható kerekded forma a közelében, részemről tárgytalan:-)

 

béke

Előzmény: Törölt nick (46925)
Törölt nick Creative Commons License 2023.03.12 0 0 46925

Úgy' igazából mit szeretnél itt olvasni? 

 

 

buszos szabályzás netovábbja, amiről a topic 4 hete szól:

épp az ellenkezője volt a vitaindító.

 

azé van más szakmai topik, pálinkázós estékre...   :-p))

Előzmény: kormi07 (46920)
Losicica Creative Commons License 2023.03.12 0 0 46924

Nah, mégiscsak a termosztát a legokosabb  :D 

 

Már az is nagy segítség, hogy felvetettétek, hogy ki lehet kapcsolni talán, átállítani másra, így már van miért nekiindulni, és megkeresni. Nagyon köszi! 

 

Sajna kicsi faluban lakok, ez az agyament szerelő van csak, de lehet ha nagyon nem jutok semmire, ősszel kihívok valaki szakszerelőt. (Ez a zakkant kötötte be, majd utána közölte, hogy jah gari így nincs rajta, de ezzel sosincs baj. Azt hittem felrobbanok, direkt ő kérte ezt a modellt.... értem én, hogy falun spórolni szokás, de én "bevándorló" vagyok, szóval maradtam volna a jól bevált garis és kifizetem a drágább árát módszernél, ha tudom, hogy úgy a hivatalos, de amíg nem végzett egy szót nem szólt... hihetetlen mik nincsenek)

Előzmény: kormi07 (46923)
kormi07 Creative Commons License 2023.03.12 0 0 46923

Elolvastam, sokkal okosabb nem lettem:-), van beltéri hőmérséklet moduláció be-ki, talán azt kell kikapcsolni, de inkább várj meg valakit, akinek ilyenje van, többet tud majd mint én.

Előzmény: Losicica (46922)
Losicica Creative Commons License 2023.03.12 0 0 46922

 

:D :D Igen, vállalható :) A régi termosztátom fél fokonként tudott mutatni azt is túléltem valahogy :)

Amúgy érdekes, de azt hittem, ezzel a termosztáttal nem fog inogni, de ugyanúgy fölé fűt icipicit meg alá engedi, szóval a 2-3 tized most is simán benne van. 

 

Itt van a termosztát leírása, abban is kronotermosztátot ír (4. pont alatt) ami szerintem igazából a tanulást jelentheti, szóval amit írtál is, hogy okos. Mondjuk ez a végtelen okosság nem tűnt eddig fel :) 

 

Köszönöm a tippet, majd egyszer próbálok rájönni hogy is lehet átállítani, és megnézem. 

 

Nekem amúgy a régi kazán sokkal jobban bejött, annyira nem hatott meg az a pici hőingás, viszont amikor fűtött, akkor lehetett érezni, és nekidőlni a forró radiátornak. Ez az élmény most teljesen eltűnt, ezzel a 30 fok körüli vízzel sosincs igazán meleg radiátor, ami olyan jólesne néha 1-1 hidegebb téli napon csak mint feeling is. 

Előzmény: kormi07 (46920)
kormi07 Creative Commons License 2023.03.12 0 0 46921

nem írtad, de gondolom padlófűtésed van.

Előzmény: kormi07 (46920)
kormi07 Creative Commons License 2023.03.12 0 0 46920

ha tartja a termosztáton beállított hőfokot, akkor ez a rendszer maga a megvalósult tökély, a buszos szabályzás netovábbja, amiről a topic 4 hete szól:-))

 

fordítsuk komolyra.

a kronotermosztátot a google sem ismeri, de gondolom a saját opentherm okostermosztátjáról beszélünk.

a rendszer valószínűleg így működik, amíg van fűtésigény, a víz kering, a kazán minimum teljesítménnyel ráfűtöget, a hőfok odabent stabil(a ház hőigénye alatta marad a kazán minimum 3,5kW teljesítményének)

ha lebutítod on-off üzeműre, akkor hőfok elérése után le fogja állítani a szivattyút szerintem, mivel fűtésigény megszűnik.

 

de ezzel be fogsz vinni 2 tized celsius hőingadozást, kérdés hogy nektek ez vállalható-e:-)

Előzmény: Losicica (46916)
Fricu1 Creative Commons License 2023.03.12 0 0 46919

A szerelő azt mondta, hogy ez ilyen.

Előzmény: Fricu1 (46918)
Fricu1 Creative Commons License 2023.03.12 0 0 46918

Nekem is Baxi (sima zárt, nem kondenz) van, és abban is mindig megy a szivattyú.

Előzmény: Losicica (46916)
kormos* Creative Commons License 2023.03.12 0 0 46917

 Beállítás kérdése, hogy állandóan megy-e a szivattyú, gyári alap beállításnál általában nem megy.

Valószínűleg a Baxi kazánnál is lehet állítani. 

A használati útmutatóban általában benne van. 

Előzmény: Losicica (46916)
Losicica Creative Commons License 2023.03.12 0 0 46916

Nem feltétlen árban sok, hanem csodálkoztam hogy ennyit a nagy hűtőm + a nagy fagyasztószekrényem együtt nem fogyaszt. 

 

Inkább az ami fura, hogy normális-e, hogy 24 órából 20-ban megy a szivattyúja, még amikor relatív meleg volt és alig kellett ráfűtenie is a napokban (szigetelt ház, jó ablakokkal, az éves gázszámlám a használati melegvízzel együtt van kb 100.000 huf körül összesen). Szóval a gázt alig használja, de mégis naphosszat forgatja a 27-32 fokos vizet, nekem ez a furcsa ebben, erre mondta egy ismerős hogy szerinte ez nem normális. 

 

Tehát inkább a használati oldala az érdekes (elhasználódása, túlzott igénybevétele a szivattyúnak), hogy ez az alap, vagy nem, nem kifejezetten a pénzbeli érték. Csak ott bukott ki, hogy hirtelen nem fértem bele a 200kW-ba havi szinten ami eddig télen 170 körül volt a régi kazánnal, és akkor kezdtük el keresni, mi a jó ég fogyaszt télen ennyit. 

Előzmény: kormos* (46915)
kormos* Creative Commons License 2023.03.12 0 0 46915

A gépkönyv szerint 85 watt a névleges teljesítménye.

 

Naponta elmegy 1,1 kwh az nem sok. Havi szinten 1350 ft. (napi 45 forint)

Előzmény: Losicica (46914)
Losicica Creative Commons License 2023.03.12 0 0 46914

Sziasztok, 

 

BAXI Luna Duo-Tec E 1.24 ERP fali kondenzációs fűtőkazán 24 kW -om van. A problémám az, hogy mióta beszerelték, arányaiban nagyon sokat fogyaszt. Van rajta most egy okos konnektor, aszerint 48-58W a pillanatnyi fogyasztása amikor megy a szivattyú, ami még nem is lenne sok, viszont naponta 1.1 kW fölött megeszik, szóval olyan, mintha napi 20 órát menne. Ez egy ismerősöm szerint nem normális. Valóban nem? 

 

Annyival nem fogyaszt kevesebbet, mint a régi hagyományosom fogyasztott gázból, viszont cserébe áramot sokkal többet zabál. 

 

Van rajta saját BAXI vezeték nélküli kronotermosztát, valaint külső hőérzékelő is rá van kötve. 

 

Nagyjából 32 fokig melegíti a vizet ahogy néztem (40-re van maximalizálva, azt mondta anno a szerelő az elég, de addig sose tolja fel), és kb 27 fok környékén fűt rá megint. 

De szinte akármikor járok arra, egyfolytában hallom, hogy megy a szivattyú és forgatja a vizet. 

 

Jelenleg 20 fokra van állítva a termosztát, szóval nincs túlfűtve a ház. Azt hittem, ha melegedik az idő, meglátom majd a fogyasztáson, de nem nagyon csökkent az elmúlt napokban sem a napi fogyasztás, szóval továbbra is 20 órákat forgatja a 28-30 fokos vizet. 

 

Ez valóban normális, vagy lehet rajta programozni? A szerelő direkt kérte Baxit vegyek, gondoltam ért hozzá de mikor meglátta a kronotermosztátot dobott egy hátast, azt is én párosítottam már stb. 

 

Köszi szépen! 

kormi07 Creative Commons License 2023.03.11 -1 1 46913

Mi számít alacsony hőingásnak?

A 22,4-22,6 az szerintem az.

nem igazán tudom elképzelni, hogy ehhez képest egy fix 22,5-ön álló rendszer olyan nagyon sokat tudna megspórolni.

2 tized fokról beszélünk, ráadásul ez a beltéri levegő hőmérséklete, ez az épület határoló szerkezeteinek külső hőmérsékletén(ami az épület hőveszteségét meghatározza) szerintem nem mérhető változást okoz.

de ha van valakinek hőkamerás felvétele, ami időben átfogja azt, amíg a lakás naponta 3-szor 2 tizedet melegszik/hűl, és ennek látható nyoma van kívülről, akkor hajrá elő vele:-))

 

az hogy fixen megy 24 órát a kazán, vagy naponta ötször kapcsol ki-be, az megint mérhetetlen különbség, kapcsolásonként elfogy 1 liter pluszba? napi 5, évi 1m3 gáz? azmárigen:-D

 

be van húzva a vezeték a külső érzékelőnek, csak rá kéne tennem egyet, de minek?

33 fokos víznél 2,5kW-on megy a kazán, 37 fokon már 6-7kW, 4 fok eltérésnél több mint 2,5X teljesítmény változás van, azért hogy folyamatosan menjen a kazán kétszer ennyi üzemórával ugyanilyen komfort mellett, én nem látom értelmét(2,5kW 22 órán át az 55kWh, ~5,5m3 gáz, ha ettől kisebb a hőigény kapcsolgatni fog, márpedig soxor kisebb).

 

de ez padlófűtés. radiátornál, mivel gyorsabban reagál, fontosabb lehet a hőigényhez passzoló előremenő beállítása, könnyebben túlszalad(hat).

mondjuk én ott is belőném a kazán minimum teljesítmény fölé az előremenőt, ne kapcsolgasson, aztán ugyanígy +-0,1 fokkal próbálnám, mit tud, mennyire hullámzik, milyen külső hőmérsékletig tudja tartani a beállítottat, mikor kell növelni az előremenőn, és mennyit.

aztán eldönteni, hogy kell-e ezt automatizálni, ha kell mennyire.

 

az is lehet, hogy -5ig elegendő előremenővel(ami értelemszerűen nagyobb, mint a minimum teljesítmény) szépen elketyeg átmeneti időben is, nem lesz túllendülés, arra az évi 10 napra meg kézzel feljebbveszed 3-5 fokot, aztán kész.

 

ebben  a szezonban nekem nem kellett felvenni, annyira nem volt hideg, hogy elég volt a 35 is.

 

családon belül van, akinek a telepítés óta 45 fokon megy a radiátora, most szigetelés után 20 percet megy a kazán, 3 órát áll, hőmérséklet 22-re állítva, 21,9-22,3 a valós. "hát furcsa, amikor nem megy olyan mintha hidegebb volna, pedig tudjuk hogy nincs" hát vedd lejjebb az előremenőt, amíg nem kezd el kapcsolgatni a kazán. 3 hét múlva találkozok vele, kérdem mi változott, "ja el is felejtettem", gratulálok bazze:-)), akkor nagyon zavarhat a hőingás.

Előzmény: de! (46911)
molnaarkaroly Creative Commons License 2023.03.11 0 0 46912

Totál nem vágom mire jók ezek  az eszmefuttatások. Hol méred  a hőingást , mivel, és miért ott?   Pölö legtöbb digitális hőmérőben a kijelzett érték léptéke 0.5C. Tehát  méréstechnikai alapok szerint két ugyanolyan tipusú digitális hőmérő egymés mellet 1 C különbséget is mutathat...

 

Tipikus  amerikaikonyhás házban a referenciapontot a konyha , bevilágítás  és  a lúzerek  1 C-t simán rángatják rövidtávon is. (TV már nemigen :))

Tipikus kádárkockában a sarki  kisszoba hidegebb  1 C vel. 

Ha egy rendszert magas előremenővel megküldöd-na az okoz hőingást. Ezért jó  az alacsony előremenő :)

 

 

Előzmény: de! (46911)
de! Creative Commons License 2023.03.11 -2 0 46911

Azért az alacsony hőingás nem csak a komfortról, hanem az erőforrások takarékos felhasználásáról is szól.

 

Egy alkalmankénti fél fokos ingás viszont teljesen vállalható. Nincs az a vezérlés szerintem, főleg egy tehetetlen rendszernél, ami ennek elébe tudna menni.

 

Nincsen tapasztalatom padlófűtéssel; érdekes hallani, hogy kábé a létező legegyszerűbb vezérlés is ilyen jól működik.

Előzmény: kormi07 (46907)
oroszlánszívű_Zrínyi Creative Commons License 2023.03.10 0 0 46910

Köszönöm!

Előzmény: Unicalfan (46909)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!