Keresés

Részletes keresés

Léna007 Creative Commons License 2008.11.30 0 0 874

Szia Flaci!

 

Köszönöm szépen, jó, hoyg szóltál, mert nekem fel sem tűnt, hogy másik reptérről van szó.

Az első menetrenden nem igazán látom, hogy melyik sor vonatkozik a reptérről befelé menő buszra.

A második menetrend szimpibb, de egyet nem értek, hogy mehet a vizibusz a reptérig, az is enynire a víz mellett fekszik??

Bocs a buta kérdésekért, még semminek sem néztem utána, tegnap foglaltuk a jegyet, hirtelen ötletből és még csak azután fogunk útikönyvet, térképet venni....

 

Előzmény: FLaci (873)
FLaci Creative Commons License 2008.11.30 0 0 873
Hi,

Amit mostanában olvastál, az valószínûleg a Treviso-i reptérre vonatkozik, ugyanis Budapestrõl oda jár a WizzAir.

A Marco Polo-ról Velencében a Piazzale Roma-ra van közvetlen buszjárat, menetrend itt.

Másik megoldás az Alilaguna vizibusz. (Drágább, de kényelmesebb - viszont nem biztos hogy gyorsabb.) Menetrend és árak itt.
Előzmény: Léna007 (872)
Léna007 Creative Commons License 2008.11.30 0 0 872
Közben már visszaolvastam két oldalt és megtaláltam a válaszokat. Akkor van közvetlen busz is, mert ez a vonatos átszállós túl bonyolultnak és hosszúnak tűnik?? Mi reggel 8:10-kor érkezünk és este a 19:05-ös gépet kell elérnünk. Szeretnénk a közte lévő időt a lehető legjobban kihasználni.
Léna007 Creative Commons License 2008.11.30 0 0 871

Sziasztok!

 

Áprilisban töltünk egy napot Velencében. Kora reggeli repülővel érkezünk (Münchenből) a Marco Polóra, estivel megyünk vissza. Szeretném kérdezni, ha van valakinek itt erről tapasztalata, hogyan (mivel) lehet a reptérről Velencébe bejutni és vissza (legggyorsabban)?

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv:

Léna

kivi000 Creative Commons License 2008.11.25 0 0 870
Én is ettől tartok, úgyhogy módosul a terv! Köszi.
Előzmény: Törölt nick (869)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.23 0 0 869
a félórás csatlakozás necces, nem utaztam még a vonattal, de 1-2 órás késés egy 16 órás úton előfordulHAT, főleg télen.. 
Előzmény: kivi000 (868)
kivi000 Creative Commons License 2008.11.23 0 0 868
Hello!
Van valakinek tapasztalata a téli vonatozásról? A Venezia EN-ről lenne két kérdésem:
Dec. 10. körül milyen szokott lenni a kihasználtsága és a pontossága? Azaz érdemes-e kisebb ágyszámú fekvőhelyes fülkét kérni, ill. Venezia Mestre-n sikerülhet-e a fél órás csatlakozás IC713-ra?
FLaci Creative Commons License 2008.11.20 0 0 867
Velencéhez legközelebbi stand a Lido-n van.

Lido di Venezia
Előzmény: Mókus400 (865)
vargamarcs Creative Commons License 2008.11.20 0 0 866

Ha a szállásotok Velecében lesz (nem ajánlom, elég drága), hajózzatok át Punta Sabbioniba, onnan sok km hosszan végig fürdésre alkalmas part van, tele kempingekkel, motelekkel.

Jobban jártok, ha nem Velencében, hanem a Punta Sabbioni felőli oldalon szálltok meg. A szállás jóval olcsóbb, Velence 1 órán belül elérhető (a tengerparton félóránként járnak az üdülőhelyeket PS-val összekötő buszok) és szerintem Velencére és a környező szigetekre 1-2 nap kirándulás bőven elég - bármennyire is szép környék.

Előzmény: Mókus400 (865)
Mókus400 Creative Commons License 2008.11.20 0 0 865

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Jövő augusztus végére tervezek 3-4 napos nyaralást a családommal. (A repjegy lesz a karácsonyi ajándékom, a többibe remélem a többiek is beszállnak;) Anyukám, apukám, nagymamám, bátyám és én mennénk Velencébe. Van tippetek, hogy hova érdemes mennünk strandolni, melyik az a tengerpart rész, ami vszonlyag tiszta, szép és a legközelebb van Velencéhez?

 

Várom válaszotokat, előre is köszi!

manocka21 Creative Commons License 2008.11.16 0 0 864
okés, akkor a vonat passzolva.... kocsin gondolkodunk még, illetve azon, hogy bérelnénk egy 9semélyes autot és ugy mennénk....ezekre is sima parkoloár vonatkozik v több mint egy 4személyes autora?
FLaci Creative Commons License 2008.11.14 0 0 863
Hi,

Az október 23-i hosszú hétvégén voltunk Velencében. Mostanra sikerült pár képet felrakni ide: http://kep.tar.hu/flaszlo/50613947

Megnéztünk pár dolgot ami a múltkor kimaradt: a San Marco-t, a Santa Maria Gloriosa-t, a San Giorgia Maggiore-t meg a Lido tengerparti oldalát.

Tatarozzák a vasutállomással szemben a San Simeon Piccolot és a Santa Maria della Salute-t, a Campanile közvetlen környéke is körbe van kerítve.

A vaporettókra/buszokra már nem csak régi fajta "pecsételõs" hanem már RFID-es jegyek/bérletek is vannak. (Csak oda kell tartani a készülékhez, és már érvényesítve is van. Mikor lesz ilyen a BKV-nál.....)

L.
FLaci Creative Commons License 2008.11.14 0 0 862
Az ACTV 12/24/36/48/72 órás turista-jegyei érvényesek a vaporettókra (kivéve néhány járatot) és a Mestre-i + Lido-i buszokra is.

http://www.actv.it/english/navigazione.php?pagina=tariffe_vaporetto
"TOURIST TRAVEL CARDS"
Előzmény: namox (861)
namox Creative Commons License 2008.11.14 0 0 861

Sziasztok!

Márciusban megyek Velencébe 3 napra, már megvan a repjegy és a szállás Lidón. Most néztem ki a 72 órás Travel Card-ot, de találtam Vaporetto kártyát is, és elvileg mind a kettő jó földi-, és vizibuszra.

Az egyik kérdésem az lenne, hogy ez a kettő ugyanaz e, vagy totál kétféle.

A másik kérdésem az lenne, Lidón is érvényese a buszra vagy oda külön jegyek kellenek?

Köszi a segítségeteket!

Törölt nick Creative Commons License 2008.11.11 0 0 860

Ha már kérdezel:nem tartom szerencsés ötletnek a vonatot.

Eszméletlen fárasztó 10 óra utazás,és hiába érkezel meg korán Velencébe,mosottrongyként,kialvatlanul,csomagokkal(a szállodába még nem tudsz reggel becsekkolni)...sz'al elég nyűgös nap lenne az.

Hidd el nekem,öreganyádnak,h teljesen rendben van az  a repülő,az olaszok egyébként is este "élnek".(mondjuk ez inkább túrista város,de azok is bóklásznak késő éjszakáig.)

Előzmény: manocka21 (859)
manocka21 Creative Commons License 2008.11.10 0 0 859
igen énis gondoltam a plusz napra, ill arra h mi lenne ha oda vonattal mennénk..az reggel 7re ottvan....csak erre a többieket kéne rávenni h 10 ora vonat:D szted mennyi az esélyem?:D az egyik srác aki jönne még, 200vm magas és hát nem épp vékonka...és elvézve a mávnál a képeket....én elférek:D és kész
Előzmény: Törölt nick (858)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.10 0 0 858

Szia,

szerintem jól gondolod,és csak pár hónapra előre lehet foglalni náluk,és vszleg az akciós árak is csak addig vannak.

Egyébként mi mindenhová gyalog mentünk(igaz,kicsivel hosszabb ideig voltunk),meg fogtok lepődni milyen kicsi Velence.:)

Mondjuk nem szigeteltünk,se Burano,se Murano,de vszleg minden utcácskában jártunk,nagyon izgalmas részei vannak,amit csak gyalogosan tudsz felderíteni.

Nagyon jól kitábláztak mindent,szal eltévedni sem lehet.

Kb a 3. napon már mi igazítottuk útba a sok buta túristát.:)

Azon nem törpöltök,manocka,h az olcsó repcsi mellett bevállaltok még egy napot,és akkor nem érdekes az a fél 5ös indulás miatt elvesztegetett idő.

Sztem még úgy is jobban jöttök ki,mintha malév v ilyesmi,mert azok sokkal drágábbak,csak az illeték huszonezer fejenként.

 

Előzmény: manocka21 (857)
manocka21 Creative Commons License 2008.11.08 0 0 857
szia
köszönöm a választ:) én is ott probáltam és ápr 10ig soha nem volt foglalt, onnantol viszont egy szabad éjszakát sem találtam, és nem tudom h ez azért mert csak áprilisig lehet foglalni elöre, és esetleg decemberben már lehet májusra is, vagy onnantol tele van...te idén novembertöl nézted v jövöre?
értem, akor jobban megéri az a youth card.... a museum passot akkor még majd meggondolom....bár h jol értem 12 € lenne az is 29 alatt, és a dozséba csak vm 11 € ha jol rémlik....
én igazábol ugy gondoltam, h mivel lesz 2 egész napunk, és 2 fél, egyiken museumozás, másikon szigetelés, köztes idölben meg városnézés:)
nem tud vk jo repcsit, ami nem dél 5re v késöbb ér ki? mert a wizzair ige, és azt találtam ocsoért.....
Előzmény: Törölt nick (856)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.08 0 0 856

Szia,

mikor akartok utazni?

Itt beütöd a dátumokat,és kiderül,h van e hely:

 

http://www.mignonvenice.com/hu/bookonline.htm

 

(bocs,ha Te is ezt csináltad,de én pl nov 17-től ellenőriztem 3 napra,és felajánl szobákat.)

 

Asszem az advence az,amikor előre utalsz pénzt,a sell rate meg a normál ár,azaz nem akciós.

 

A fiataloknak szóló utazós bérlet ugyanazokra jó,mint a teljesárú,amik ott kivételek,azokra a felnőtt bérlet sem jó.(más üzemelteti)

 

A múzeumbérlet meg nekünk(kb veled egyidős lányommal voltam) nagyon jó volt,de kérdés,h sok időt szeretnétek-e erre fordítani,mert végigjárni mindet igen időigényes.

 

Előzmény: manocka21 (855)
manocka21 Creative Commons License 2008.11.07 0 0 855
lehet hülye kérdés, de a hotelt amit kinéztem, vagy tele van, vagy elöre jelen pillben csak ápr 10ig lehet foglalni....melyik az igaz?
másik: mi a kül a advance booking és a sell rate között....árban 11-13€
köszönöm
manocka21 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 854
szoval sztetek megéri az a museum pass amit lentebb bemásoltam? 18€ért?
és amit még másoltam 3 napos közlekedésis kártya 30 helyett csak 18€, sztetek elég lenne nekünk? láttam h van amire nem lehet vele felszállni, azok mennyire lennének fontosak?
El Bronco Creative Commons License 2008.11.04 0 0 853

Az egyik kedvenc helyem Velence. Voltam már autóval, vonattal, repülővel. Autó előnye, hogy a magad idejét osztod be, de a parkolóházban horribilis a díj és mind a kétszer meghúzták az autómat, amikor avval érkeztem. Vonat egy jó buli, de többször nem mennék vele. Este indul, reggelre ér le, van büfékocsi és hálófülke is foglalható. Ha mázlid van, nincsenek sokan és csak ti vagytok a fülkében, ha nincs, kifoghatsz olyan utitársakat, akik miatt inkább a büfékocsiban utazol...

Én a repülőt javasolnám, egy óra alatt lent vagy, a reptértől 6 euro a buszjegy oda-vissza velencéig, a vaporetto egy percre van a busztól. Mindenképpen ajánlom a 1-2-3 napos jegyek valamelyikét. Ha szerettek nézelődni, nagyon sokat lehet sétálni és ha elfáradtok, csak felültök egy vizibuszra és mindenhova el lehet vele jutni. A menetrendek egyértelműek, minden állomáson ki vannak írva , hogy mi hol áll meg és a hajón is egyértelmű, hogy mi a következő megálló. A szállodák közül nyugodtan válaszd az egy-két csikkagosakat, akkora különbség nincs közöttük, csak arra figyeljm hogy tiszta legyen és legyen fürdőszobád. Legutóbb  Boscolo hotelban olyan pici szobát kaptam horribilis összegért, hogy a bőröndöt csak az ágyon tudtam kinyitni, mert mellette nem fért el , és az ágyat nem tudtam körbejárni, mert mögötte a szék, mellette egy kis asztal volt és ennyi....  Azóta leveleznek az ügyvédek egymással, mert persze nem ide foglaltam, de az iroda az út kezdete előtt 12-órával közölte, hogy túlfoglalár van az eredeti szállodában ezért átraknak a Boscolóba. A tanulság, hogy intézz mindent magadnak és nyugodtan vágj bele. Remélem neked is felejthetetlen élmény lesz.

Törölt nick Creative Commons License 2008.11.04 0 0 852

még úgyis jobban jársz ha wizzairrel mész és hozzáfoglalsz egy napot szállodában,

még ígyis kb. ugyannyi mint a máv vagy volánbusz, de akkor is kint vagy 1 óra alatt, és még aznap délután is sok mindent tudsz csinálni, mert nem fáradtan érsz oda..

 

a mignon jónak tűnik, de hangsúlyozom csodára ne számíts, ennyi pénzbe ithon is egy átlagos hotel kerül..

Előzmény: manocka21 (845)
manocka21 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 851
igen, azokat néztem is, hogy ugyis 4napra mennénk, 3 éjszakára, és van 3 napos jegy :
3-DAY YOUTH CARD

Allows unlimited travel and can be used on all the services - both waterborne (except those of Alilaguna, Clodia, Fusina) and on land - that provide urban services within the municipality ("Comune" of Venice (land services on the Lido and in Mestre). The ticket is valid for 72 hours from stamping. Can be bought by young people aged between 14 and 29 by showing the Rolling Venice Card, on sale at the Hellovenezia ticket desks for € 4.00.

* 18,00 € - 3-DAY YOUTH CARD
a sima 72 orás az 31€- ez a 18€os korlátozottab ha jol értem.
museum passrol vk vmt tud? sok helyre lehet bemenni vele, és szintén csak 18€
MUSEUM PASS
The Museum Pass is the cumulative ticket for all the Civic Museums currently open and for those connected. This Ticket is valid for 6 months and grant only one admission to each Museum

grant entrance to

THE MUSEUMS OF ST MARK'S SQUARE
Doge's Palace
Museo Correr
Museo Archeologico Nazionale
Monumental Rooms of the Biblioteca Nazionale Marciana

Ca’ Rezzonico - Museum of 18th-Century Art
Museum of Palazzo Mocenigo
Carlo Goldoni's House

Ca’ Pesaro, Internazional Gallery
of Modern Art + Oriental Art Museum

Glass Museum - Murano
Lace Museum – Burano* (Closed until Spring 2009 for requalification and restoration works)


Full price: 18,00 euro

Reduced: 12,00 euro

másik kérdés, ez a reduced. Ez simán mindenkire vonatkozik 29 éves korig, vagy csak diákokra, kell e vm külön hozzá?
érdemes eu diákot váltani?
Előzmény: FLaci (850)
FLaci Creative Commons License 2008.11.03 0 0 850
A "mezei" járatokra 6,50 egy jegy, ami 60 percig érvényes (átszállásra is). Ez nem érvényes a reptéri járatokra, a 3-asra és a Chioggia-ba ill. Fusina-ba menõ járatokra. Ha sokat akartok utazni, akkor érdemes 12/24/36/48/72 órás bérletet venni.
Előzmény: manocka21 (849)
manocka21 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 849
köszönöm:) ez tök jo. MEnetárat hogy számolnak? mert azt sok helyen láttam h a teljes 25€ márk térig 11, csak nekem a Ca’ d’Oro megálloig kell majd mennem. Számoljak olyan 5-6€t?Aztán most csináloma költségvetést:) ezért nézelödök ennyire meg van sok ien hüle kérdésem:)
Előzmény: FLaci (847)
FLaci Creative Commons License 2008.11.03 0 0 848
A leghasznosabb járatok az 1 és a 2, meg a 4x, 5x, 6x körjáratok, illetve ha Buranora is el akarok menni akkor az LN.
Előzmény: FLaci (847)
FLaci Creative Commons License 2008.11.03 0 0 847
Előzmény: manocka21 (846)
manocka21 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 846
meg lehet nézni vhol h a vaporettok hogy közlekednek? hol állnak meg egymás után, mint náluunk a bkv oldalán ha rámegyünk a jármü nevére kiadja az állomásokat. néztem a actv oldalát de ott ien nem volt.
manocka21 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 845
igen, énis godnoltam arra h egy napot a szigeteknek szentelve vaporettozni kéne :) wizzairrel az a baj h dél fél 5re ér oda a gép :( viszon mégiscsak olcso....
utokönyvnek a panorámát akkor tuti megveszem, illetve van vm velence-top 10. sok helyen ajánlották ill mondták h nagyon jo.
Előzmény: Catella (844)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!