Keresés

Részletes keresés

gomoly Creative Commons License 2012.05.28 0 0 5485

,,Járj elő jó példával"

 

Ne hozzám mérd Jézus tanítását!

 

,,ha egy erőszakos ember összever(vagy rosszabat csinál veled)"

 

A tanítás neki is szól, nem csak nekem.

 

,,Ha ezt nem tudod megtenni, akkor te is csak azt teszed, amit az egyházak: vizet prédikálsz, de bort iszol."

 

Erről szó nincsen, mert én nem állítom, hogy Jézus tanítása szerint élek....írtam neked, hogy nem élek aszerint.

Előzmény: finom_rakottkrumpli (5484)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2012.05.28 0 0 5484

Járj elő jó példával, akkor komolyan tudom venni ezt a szöveget. Oszd el a vagyonod; bocsáss meg és szeresd, ha egy erőszakos ember összever(vagy rosszabat csinál veled) téged. Ha ezt nem tudod megtenni, akkor te is csak azt teszed, amit az egyházak: vizet prédikálsz, de bort iszol.

Előzmény: gomoly (5483)
gomoly Creative Commons License 2012.05.28 0 0 5483

,,Csakhogy nemcsak vagyonunk, hanem testi épségünk, életünk is van."

És? Szeressük egymást! Bocsássunk meg a másiknak, ha nem elvárásunknak megfelelően cselekszik, vagy gondolkodik.

Előzmény: finom_rakottkrumpli (5482)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2012.05.28 0 0 5482

"Hoztam az idézetet, amely szerint Jézus azt tanította, hogy osszunk szét mindenünket."

 Ja, hoztad.

 

"Ha ezt tesszük, nincsen szükség törvényre, mert nincsen semmink, amit védeni kellene."

Csakhogy nemcsak vagyonunk, hanem testi épségünk, életünk is van.

Előzmény: gomoly (5476)
gomoly Creative Commons License 2012.05.28 0 0 5481

ismerem :)

Előzmény: Törölt nick (5480)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.28 0 0 5480
gomoly Creative Commons License 2012.05.28 0 0 5479

A frígyláda pedig adó-vevő készülék volt.

Előzmény: Törölt nick (5477)
gomoly Creative Commons License 2012.05.28 0 0 5478

jó :)

Előzmény: Törölt nick (5477)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.28 0 0 5477

Naná,de akkor meked is látnod kell ezt: nyamvadt német és amcsi tudósok megcsinálták ezékiel szekerét és a templomot (ezt utóbbit Ezinek le kellett mérnie) egymástól függetlenül külön-külön és a röhej az egészben hogy az UFO bele passzolt a templomba leszálló pálya /hangár-ba ...ha megtalálom a Dániken videot a youtubeon ahol ez van akkor felteszem...

Előzmény: gomoly (5468)
gomoly Creative Commons License 2012.05.28 0 0 5476

Hoztam az idézetet, amely szerint Jézus azt tanította, hogy osszunk szét mindenünket. Ha ezt tesszük, nincsen szükség törvényre, mert nincsen semmink, amit védeni kellene. Minek a törvény, ha megbocsátjuk egymás vétkeit?

Előzmény: finom_rakottkrumpli (5475)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2012.05.28 0 0 5475

Nem, ő a vallási és világi törvények betartását is hirdette, a szertetet és megbocsátás mellett, míg te azt hiszed, nem kell semmiféle törvény.

Előzmény: gomoly (5474)
gomoly Creative Commons License 2012.05.28 0 0 5474

Akkor Jézus is arról beszélt.

Előzmény: finom_rakottkrumpli (5472)
gomoly Creative Commons License 2012.05.28 0 0 5473

:)

Előzmény: Törölt nick (5469)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2012.05.28 0 0 5472

Mondom én, hogy utópiáról beszélsz :)

Előzmény: gomoly (5471)
gomoly Creative Commons License 2012.05.28 0 0 5471

A kommunizmus nem Jézus tanítása szerinti. A kommunizmus is törvényre épült, amit ha nem tartottak be az emberek, megbüntették, megölték őket....nem a szeretetre és megbocsátásra, irgalomra épült.

Előzmény: finom_rakottkrumpli (5470)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2012.05.28 0 0 5470

"de nem oszthatom szét mindenemet, mert akkor elpusztulnék.  Jézus tanítását csak emberi közösség tudja megvalósítani"

Ezt az ideológiát kommunizmusnak hívják, és az emberi közösség sem tudta megvalósítani eddig, pedig próbálkozás az volt.

Előzmény: gomoly (5467)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.28 0 0 5469

Kösz, úgy látom kezdem érteni mit érzett Dániken amikor egyedül az ő logikája volt hülye ideáktól mentes mégis őt nézték hülyének, egyébként a röhej az egészben hogy a Védák tele vannak az idegenekről szóról szövegekről és néhol még azt is taglalják hogy melyik faj(isteni vagy démoni attól függően hogy bántak az emberi fajjal) melyik bolygóról jött stb. de hát aki leragadt a Bibliánál ami a Védákhoz képest egy késői alkotás és még ponyva regénynek sem menne el ahhoz képest annak csak gratulálni tudok. Emlékszem amikor nálam jártak a Jehova tanúi és magasról leszarták azt a tényt hogy a Védák sokkal de sokkal ősibb időket átölelő írás a szemita Bibliánál elszakadt nálam a cérna, semmivel sem különböznek azoktól a tudósoktól akik szándékosan ragaszkodnak hazugságokhoz csak hogy az ő elméletüket erőltessék, amivel a szervezetük(királyság terem, tanszék) átmosta az agyukat!

Előzmény: gomoly (5465)
gomoly Creative Commons License 2012.05.28 0 0 5468
Előzmény: Törölt nick (5464)
gomoly Creative Commons License 2012.05.28 0 0 5467

Kedves krumpli! Szeretnék úgy élni, mint ahogyan azt Jézus tanította, de csak részben tehetem. Megbocsátó vagyok, szeretettel vagyok az emberek iránt, de nem oszthatom szét mindenemet, mert akkor elpusztulnék.  Jézus tanítását csak emberi közösség tudja megvalósítani úgy, hogy ne haljon bele az ember.

Előzmény: finom_rakottkrumpli (5466)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2012.05.28 0 0 5466

"Jézus egy Istent megértő tanító volt."

Ezt honnan veszed?

 

"Tanításait megmásították. Saját érdek szerint elvettek, ill. hozzátettek."

De te tudod a pontos igazságot :D

 

"Megmásított tanítása... nyomorba dönti az embereket még ma is."

Az előbb még azt írtad, hogy te sem élsz úgy, ahogy azt szerinted Jézus tanította. De azt ezek szerint szeretnéd, ha mások úgy élnének, ahogy te szeretnéd xD

Előzmény: gomoly (5461)
gomoly Creative Commons License 2012.05.28 0 0 5465

Én egyetértek veled. Kivéve a lemarházást. :)

Előzmény: Törölt nick (5464)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.28 0 0 5464

Van szemetek de mégsem láttok!

 

Örülnék ha a sok vak marha elolvasná a 2-3 beírásomat ami józan megvilágításba helyezi Mózes Istenét, Jézus apja az egy más tészta...

 

finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2012.05.28 0 0 5463

Nem úgy nézem...

Előzmény: gomoly (5459)
gomoly Creative Commons License 2012.05.28 0 0 5462

jaja :)

Előzmény: Törölt nick (5460)
gomoly Creative Commons License 2012.05.28 0 0 5461

Jézus egy Istent megértő tanító volt. Tanításait megmásították. Saját érdek szerint elvettek, ill. hozzátettek.

 

,,nem mindegy neked, hogy mit mondott?"

Persze hogy nem. Megmásított tanítása (keresztény tanítás) becsapja, lelki és testi nyomorba dönti az embereket még ma is.

Előzmény: finom_rakottkrumpli (5458)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.28 0 0 5460

Exod 19,16-22. „16 A harmadik napon virradatkor pedig mennydörgés, villámlás és sűrű felhő támadt a hegyen, és igen erős kürtzengés. Ekkor megrémült az egész nép a táborban. 17 Mózes pedig kivezette a népet a táborból Isten elé, és ők megálltak a hegy lábánál. 18 A Sinai-hegy egészen füstbe borult, mert leszállt rá tűzben az ÚR.

 

Ugye ezt már nem is kell kommentálni hogy egy baromi nagy füstös zajos stb. repülő szerkezet szállt le és hülyítette az ősembereket a hangszóróin keresztűl, az máskérdés hogy pozitív irányban probálda az ostoba Szemita majom embert a civilizáció útjára terelni.

gomoly Creative Commons License 2012.05.28 0 0 5459

Persze hogy nem. A bibliai tanításról van szó...

Előzmény: finom_rakottkrumpli (5456)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2012.05.28 0 0 5458

Ezek szerint te Jézust nem gondolod isteni lényegűnek semmilyen formában, csak holmi vándorprédikátornak. Ez esetben viszont nem mindegy neked, hogy mit mondott? Különböző prédikátorokkal tele a padlás.

Előzmény: gomoly (5455)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.28 0 0 5457

Na itt van egy agyzsibbasztó szöveg azoknak akik még mindig összekeverik a Bibilia / Korán gonosz emberszabású UFO ISteneit a valódi egyetemes szellem/lélek Istennel/tudattal:



http://kovatt.lillacamp.hu/ezekiel.htm

 

HVH pogány IStenség semmi más: UFOLÓGIA A Köbön

A görög Zeusz a családjával az Olümposzon lakik

A Skandináv Odin a családjával Asgardon lakik(hegyként ábrázolják)

A Zsidó JHVH az angyalaival a Sinai hegyén lakik

Zsoltárok: 5 Felszóval kiálték az Úrhoz, és õ meghallgata engemet, az õ szentsége hegyérõl. Szela.,

Izajás 8,18: Itt vagyok én és fiaim, akiket az Úr adott nekem: mi vagyunk Izraelben a jelképek és a csodák a Seregek Urától, aki a Sion hegyén lakik.

 

Na most ha józanul és szószerint értelmezzük értelme lesz a szövegnek és itt egy olyan nagy valakiről van szó aki konkrétan valahol lakik, keze és lába van mint az Mózesnél már kiderült stb. egyébként ha az UFOlógia szemszögéből nézzük akkor a Bibliai szövegek80%-a értelmet nyer(kivétel a filozofálgatások, találgatások meg egyéb költői marhaságok mint pl.:Jób könyve)

 

Mózes 1. könyve 6,4 "Az óriások valának a földön abban az idõben, sõt még azután is, mikor az Isten fiai bémenének az emberek leányaihoz, és azok [gyermekeket] szûlének nékik. Ezek ama hatalmasok, kik eleitõl fogva híres-neves emberek voltak."


Ez nagyon érdekes mert nem csak az ősi kultúrák beszélnek faji keveredésről ahol az istenek(idegenek) földi asszonyokkal keveredtek és az eredmény óriás méretű erős lények lettek, hanem még az észak amerikai legendák is írnak erről ahol az égből/csillagok közül stb. jött istenek keveredtek az asszonyaikkal és a fiaik olyan hatalmaoks és erősek voltak hogy puszta kézzel vadásztak bölényre stb...



Ezek az óriások a görögöknél Gigászok(kígyó testűek) és Titánok akik fellázadtak a Zeusz atyuska ellen és háborúztak a fő IStennel ugye ismerős ugyanez a Bibliából a sátán a kígyó és serege aki fellázadt a főnök ellen és háborút vívott majd elbukott stb...



UFOlógia a köbön akinek van szeme az lásson!!!

finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2012.05.28 0 0 5456

Az egyház ellen ez a gúny elmegy, de itt most nem az egyházról van szó.

Előzmény: gomoly (5453)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!