Botlott a Fulham, legrosszabb esetben is másodikok vagyunk, azaz augusztustól PL! Azért remélem, megmutatjuk holnap a Blues-nak, ki az úr jelenleg West Midlands-ben. A Tesco-val viszont aligha lesz derbi jövőre, mert őket már csak a csoda tarthatja bent a PL-ben.
Szia Pisti! Láttam, hogy egy kicsit felélénkült a topik az utóbbi hetekben, így újraregeltem. Azért olyan aktivitással biztos nem leszek jelen, mint egykor. A mai győzelmünk után már csak 2 pont kell a hátralévő négy meccsből, szerintem ezt már a Blues ellen hozzuk a hét végén. Neves megint penge volt; év elején kicsit felszaladt a szemöldököm a 15 millió fontos árcéduláján, de most úgy látom, minden penny-t megért a srác. Csak egy pszichológus kéne hozzá, mert ha a PL-ben is ilyen szorgalmasan gyűjtögeti a sárgákat, akkor sokszor lesz felfüggesztve, és már itt a Championshipben is okozott problémát a csapatnak, ha neki ki kellett hagynia meccseket.
Nahát! Szia Mun! Látom,csak "egy hetes" vagy! :-) És ki hozta létre ezt a topikot? :-)
Szóval vidéken voltam a meccs idején és nem volt wifim. Majd meg őrültem,hogy nem látom. De belátom,hogy ott fordultam volna le a fotelból!!!!
Holnap skysportsos meccs a Wolves - Derby County is,sőt vasárnap a Birmingham elleni meccs is,de azt megint nem látom,mert ugyanott leszek,ahol pénteken voltam.
Nagyon nagy formában a Fulham is,de ennek már meg kell lennie!
Afobe két gólja ellenére most Helder Costa játszott nagyon nagyot! Élvezte nagyon a focit,pedig nagyon sz.r idő volt!!! Ennek a feljutásnak már meg kell lennie! :-)
Ez így nagyon jó volt! Simán vertük a Readinget, a QPR meg elkapta a Villát idegenben. Újra 10 pont az előny a harmadik helyezett előtt,és ma jön a Burton Albion,ami ugye elvben,szintén kötelező! Ez után a meccs után már csak 8 lesz hátra. Azt 10 pont előnnyel megkezdeni még a Krúdy álmoskönyv szerint is nagyon jó lenne! :-)
amúgy rosszul írtam még Liga-kupa volt ősszel, nem Fa-kupa
stimmel a stat, csak az az 1 meccs volt mikor az Etihadban vki elérte a clean sheet-et, így is nagyot megy a csapat idén otthon, csak 1 döntetlen csúszott be a PL-ben még augusztusban és most 1 vereség a Basel ellen de ez már aligha számított
úgy látom van 10 pont előnye a Wolverhamptonnal 9 körrel a vége előtt, ez már meg lesz alighanem...
Nem mondom hogy nincsenek kissé zavaros összefűződések Mendes ügynöksége és a csapatot tulajdonló cég között, a riválisok is panaszkodtak már, hogy könnyű a Wolvesnak úgy hogy Mendes hozza a jó játékosokat "áron alul", de hát a modern fociban így működnek a dolgok, azért azok a klubok is rábólintanak erre ahonnan érkeznek a játékosok. Ráadásul Mendesnek is jó, hisz ha itt kiemelkedő egy játékos pláne ha majd a PL-ben futnak 1 jó szezont, akkor 2-3-szoros profittal lehet eladni őket.
Én csak azt remélem hogy sikerül megtartani azokat akik hozzátesznek a csapathoz. Meg hogy egyáltalán sikerül a feljutás.:)
Emlékszem arra a kupameccsre, csak 11-eseken múlott a Manchester City továbbjutása, és sztem a Wolves az egyetlen csapat idén amelyik lebírt hozni kapott gól nélkül meccset Guardiola ellen azon a pályán.:)
Ráadásul Santo pihentetett pár kulcsembert is emlékeim szerint.
Sajnos a Villa ellen belenéztünk a pofonba, nagyon jól játszott Bruce csapata a 2. félidőben. Nembaj, amíg első helyen a csapat, belefér 1" botlás persze utáni mindig javítani kell mint pl. ma este. A rossz idő miatt elmaradó meccset ma este pótolja a csapat, Wolves-Reading meccs, otthon ha ezt hozzuk akkor még nincs gond de ha nem sikerül akkor baj van, mert a Villa és a Cardiff sztem ma este hozni fogják a saját meccseiket.
láttam én ezt az infót már Mendessel kapcsolatban amikor a City-Wolves meccs volt Fakupában idén, de azt nem tudtam hogy elég nagyban űzi a bizniszelést a Wolvesnak
de ez már kicsit olyan mintha a klub alkalmazottja lenne, kvázi lehetne sportigazgató is Mendes:)
hasonló modell lehetett a Valenciánál korábban, ahol Mendes cimborája lett a tulajdonos, erre elkezdte vinni a játékosait oda Mendes
Örülök,hogy valaki benézett ide! Van,hogy már hetekig sem nézem meg a topikot. Valamikor nagyobb élet volt itt,de kikoptak mellőlem a "Farkasok",pedig szerintem én voltam a legöregebb! :-) Ha szóba kerül a Wolves,inkább az "angol alsóbb ligás csapatok szurkolói" topikban írogatok,bár az utóbbi években ott szinte teljesen a góltotónk került előtérbe,amit már tizenvalahány éve csinálunk.
Épp szünet van,fölényben játszottunk eddig a Leeds ellen,bár 1:0 után több ziccerünk volt,amiket kihagytunk,és azt gondoltam,ez majd megbosszulja magát. De 2:0 most,szombaton pedig jön egy kőkemény meccs a Villa ellen idegenben,az is TV-s!!!
Az újak közül nekem Diego Jota a kedvencem. Ha őt,Nevest,Bonatinit és Cavailerot meg tudjuk tartani, a PL-ben is érhetünk el szép eredményeket! de félek,hogy nem így lesz...
Éppen kijött a gazdasági jelentés a 2016-2017-es évre, nem meglepő hogy mínuszt ért el a klub.
Wolves made a pre-tax loss of £23.184m in the year ending May 31, 2017 - their first year under Chinese owners Fosun International.
The current Sky Bet Championship leaders made a significant investment in the playing squad in summer 2016, signing the likes of Helder Costa (£13m), Ivan Cavaleiro (£7m) and Romain Saiss (£3m).
The financial loss, which compares to a profit of £5.831m the previous year, has been attributed to increased expenditure on players, player wages and continued investment in the training facilities at Compton.
Főleg a transzferárak és a fizetések megdobták a veszteséget.Nem is sikerült a tavalyi szezon annyira, alsóházi helyezés, edzőváltások, de nyár óta hihetetlen profizmust jött el Santo mesterrel.
Úgy tudom hogy van Championshipben is FFP, de nem tudom a pontos számokat, 1 mínuszos év belefér de több egymás után nem. Na most az idei szezon is biztos mínusz lesz. Lehet ezért is nyomtunk inkább erős kölcsönvételeket.
De ha sikerül a feljutás a PL-be ott már nincsen gond, hisz durván 100 m fontos tv pénzeket adnak legrosszabb csapatoknak is évente. Nagyon komoly pénz van abban a ligában.
Mióta az új tulajdonos átvette a klubot, nagyon szép erősítéseket tudott a klub megengedni magának. A Fosun nevű kínai cég egyértelműen a PL-ben akarja látni a klubot és ehhez meg is adja az anyagi segítséget.
A portugál szál egyértelmű nemcsak Nuno Espirito Santo mester miatt, hanem mert a Fosun jó kapcsolatban van a szuperügynök Mendessel. Mendes bárhonnan tud remek játékosokat hozni, akár olcsóbban is.
Így jöhetett a csapathoz nyáron pl. "csak" 8 portugál játékos köztük a legnagyobb név Ruben Neves akit sztárklubok is figyeltek, 15 m fontért jött.
De érkezett a rutinos kapus Ruddy is, vagy Barry Douglas akit Törökországból hozott vissza a csapat akik fontos láncszemekké váltak, vagy akár Bennett és Miranda is.
Muszáj megemlíteni a kölcsönbe vett játékosokat is, köztük is vannak egészen jók, pl. nyár óta van velünk Bonatini az al-Hilalból, Diego Jota az Atlecio Madridból, N'Diaye a Villarrealtól, vagy a védőként idén meghatározó Willy Boly a Monacótól.
Tehát látszik azért hogy nagyok az ambíciók a klubnál, és Championship szinten komoly nevek jöttek.
A csapat sztárjai idén egyértelműen a brazil csatár Bonatini aki Jota mellett 12 gólos a bajnokságban. őket követi a tavaly vásárolt fiatal portugál Ivan Cavaleiro.
Barry Douglas és Cavaleiro 10-10 gólpasszt osztottak ki a bajnokságban már.
Bonatini és Jotát jó lenne megvásárolni klubjaiktól, amint sikerülne a feljutás. Különben legjobb góllövőink nélkül megyünk a PL-be.
Így volt Helder Costával tavaly, hogy kölcsönbe jött nyáron, jól szerepelt majd januárban kifizettük érte a 13 m fontot a Benficának.
Nem jó eredmények jöttek tegnap, a legközelebbi trió pontvesztései helyett mindegyik nyerni tudott. Cardiff, Villa, Fulham így egy kicsit most közelebb jöttek, Cardiff a fő veszély mert csak 3 pontra vannak most. Természetesen az első 2 hely garantált feljutás, így 2. hely is jó, de óriási hiba lenne lecsúszni szinte egész évnyi bajnokság vezetés után a playoffban kockáztatni a feljutást.
Ma este Leeds United-Wolves meccs jön, hátha sikerül a 3 pont.
Szép győzelmek után megint zakó egy közvetlen riválistól,amikor már végre odaérhettünk volna a play-off közelébe egy győzelemmel. Jön a Watford,akik szárnyalnak mostanság.
Egész jól alakultak mostanában a dolgok. Gondoltam,Sir Jack emlékére majd visszajutunk a PL-be. Ha viszont 2 perc alatt 2 gólt kapunk, hendikeppel megyünk neki ennek. :-(
5 vereség után 3 győzelem és egy döntetlen! Megállt a zuhanórepülés,már kezdtem betojni. Néztem a Watford meccs összefoglalóját. A gólunk után kaptunk 2 kapufás lövést,a második után talán még most is rezeg a léc,tehát megérdemelten nyertünk! :-) Viszont 0:0-nál nekünk voltak ziccereink. Érdekes ,a kapufát a Brentfordtól is megkaptuk. :-)
Na eddig voltam hajlandó nézni a csapatomat. Az első félidő még csak-csak. Egyedül ez a Sako nevű ember tud valamennyire focizni. A többi szürke iparos. Durva technikai hibák mindkét oldalon. Egy kapufa a Forestnél ,egy lesgól nálunk,aztán a másodikban lefocizott minket a Forest. Egy hónapja még reménykedtem minimum a play-offban,de lassan majd be lehet rendezkedni a kiesés elleni harcra,úgy látom :-(
Az utóbbi években híresek voltunk arról,hogy minden gödörben lévő csapat rossz szériája ellenünk szakadt meg,és a halottakat is képesek voltunk feltámasztani.
Hamar elszálltunk a Liga kupában. Tavaly a Morecambe,most a Northampton. Mondanám,hogy majd az FA CUP,de ott is 2010-ben éltük túl utoljára az első kört.Istenem,ott is kik ellen véreztünk el. Oldham,meg otthon a Luton ellen.