Keresés

Részletes keresés

knorti Creative Commons License 2016.12.09 0 0 7192

Ezt az elem dolgot jó, hogy mondtad, épp most hétvégén akartam venni tölthető elemeket, de akkor ez elmarad. Gyárilag Duracell van benne, szerintem maradok ennél 1 egység ment le a kb 5-6 óra használat alatt.

Előzmény: SKYLINEWORLD (7191)
SKYLINEWORLD Creative Commons License 2016.12.07 0 0 7191

Nagyon örülök hogy nincs semmi baj csak így tovább! Mivel ez egy új gép neked kell megtapasztalnod előnyét hátrányát! Minden nap tud valamit tanítani a gazdájának szóval gyakorolj csak!Majd ha van rá lehetőséged akkor próbáld ki azt hogy egy profi gépel keresőzzél ne hogy félre értsél jó a géped csak más egy feslőkategóriás gép és egy hobbi gép közt a különbség ! Persze ez nem aszt jelenti hogy az 30- 50 100 forintos gépek nem jók én nem ezt mondom csak mégis más és most a magyar gyártású DELTÁT kiemelném meg a Cobrát is nem ezekre gondolok :) ! Minden gép jó csak meg kell tanulni kezelni ! Igazából a szelektálás és a mélység két alapvető tényező egy detektorosnak a többi csak plusz funkció! Keresőztem már én is nagyfeszültség alatt és ki tudtam szűrni mi a találat persze közben kicsit gerjedt a gép de így is ment ehhez ismerni kell a géped ! Ja igen újratölthető elemet ne használj csak eldobhatóst az az alkálit mivel az eldobható elemek sokkal nagyobb amperrel rendelkeznek és így erősebbek az újratölthetőknél ami persze nem biztosítja a gép megfelelő működését magyarán nem látja azt a mélységet amit alapból kéne volt itt vita erről a fórumon de tény sokkal gyengébbek azok az elemek!

http://www.elemnagyker.hu/spd/ENERGIZER-LR6-BOX10U/Energizer-Ultra-Plus-Max-AA-ceruza-elem-LR6-dobozo 

 

Én mindig ilyeneket rendeltem mert olcsóbb volt és több! Már hála istennek nem kell ilyeneket vennem mert aksis a gépem ami gyári de ennek van egy hátránya ha tönkremegy sok a macera vele de eddig ilyen nem történt de nem is várom ezt a hibajelenséget :)

Előzmény: knorti (7190)
knorti Creative Commons License 2016.12.07 0 0 7190

Vasárnap egy aljnövényzet nélküli erdőbe mentem el, ott nem csipogott össze-vissza. Persze párszor ástam itt is feleslegesen, de majd javul ez. Tapasztalat: nedves és nagy fűben soha többet, felesleges. 

Előzmény: SKYLINEWORLD (7185)
SKYLINEWORLD Creative Commons License 2016.12.04 0 0 7189

Helló! Én köszönöm jól és te rég nem hallattad a hangod :)! Külföldön dolgozok és élek már 2 éve sajna ez van! Keresőzés nagyon hátérbe szorult de mikor van egy kis időm akkor gyakorolok ne hogy elfelejtsem :)

Előzmény: Brayer (7188)
Brayer Creative Commons License 2016.12.04 0 0 7188

Üdvözöllek SKY kolléga!

Hogy vagy?

Már rég beszélgettünk. Csak üdvözölni akartalak, egyébként egyik fórumhoz sem szólok hozzá.

A többit privátban.

SKYLINEWORLD Creative Commons License 2016.12.04 0 0 7187

De biztos van :) Mindegyiken van elvileg :)

Előzmény: SKYLINEWORLD (7186)
SKYLINEWORLD Creative Commons License 2016.12.03 0 0 7186

Ja akartam mondani nem tudom hogy a tiéden van e Grund Balance !

SKYLINEWORLD Creative Commons License 2016.12.03 0 0 7185

Mellesleg nem kizárt az sem ha sok a hulladék azon a területen akkor szinte minden húzásra szólni fog de ezt kiküszöbölheted a diszkrimináció fejeb állításával de ugye nem a végtelenségig! Amikor szűrést használsz néha jó tárgyak is kiszűrésre kerülnek így nem biztos hogy jó tárgynak fogja látni! Amíg Garrettem volt AT GOLD addig nálam a Disck mindig 35-38 között mozgott persze ez adott gép adót fejnagyság függvénye!Megkel tanulni együtt lélegezni a gépel mert  a hangok fogják igazán megmondani mit találtál nem a monitor híd el így van ez a monitor csak részlet infókat ad de a hangok azok amik igazán megmondják a tutit persze az sem vétethetetlen de 10-ből 4- szer ha tévedsz  nem az amit halassz de ez ilyen egy alumínium sörös doboz adja a legszebb csengést néha ezeket a legnehezebb kiszűrni mert nem disckelhető ilyen gépekkel meg nem is kell! :) Az enyémmel lehetne precízen szakaszokat Disckelni de minek ez így van rendjén!Aki már öreg motoros az már felismeri a fals jeleket is de én mindig biztosra megyek és megásom nem kerül semmibe se egy kis mozgás! Persze a tipikus vasakat én se ásom meg csak ha nagy terjedelmű!

Előzmény: knorti (7183)
SKYLINEWORLD Creative Commons License 2016.12.03 0 0 7184

A grundot mindig állítsad de ez legyen az első dolog mielőtt elindulsz így beállítod a talajhatást ami minimalizálja a talaj által keltette zajokat ezt megteheted manuálisan vagy automata módban jelen esetbe nálad pumpálni kel a talaj elemelésével így beállítja a talajhatást!

Itt egy instrukciós videó ha nem is tudsz angolul akkor is megtanulod!

Előzmény: knorti (7183)
knorti Creative Commons License 2016.12.03 0 0 7183

Köszi! Igen ez a gép az idén jelent meg. 

Több részre felosztott legelőn voltunk és azon a részen ahol régen legeltettek nagyobb volt a fű. A többi részen kicsit jobb volt a helyzet. 

Rátapintottál az acélbetétes bakancsra, múlt héten abba mentem (azt hittem kevlár, de rá kellett jönnöm, hogy nem) és a végén már akkoráka léptem mint egy gésa, hogy ne lépjek be a fej hatósugarába.

Én a kertben sem tudtam bekapcsolni, foldkábelen jön a net meg az áram, meg a wifi ez azt eredményezte, hogy folyamatosan jelzett, ki is kapcsoltam gyorsan.

Nagy fűbe nem megyek többet, mert tényleg nem látom értelmét. A kábelfeltekerést holnap reggel megnézem. Keresek valami erdős helyet ahol nincs aljnövényzet probálgatni.

Előzmény: SKYLINEWORLD (7182)
SKYLINEWORLD Creative Commons License 2016.12.03 0 0 7182

Aszem ez egy új fejlesztésű gép ! Hát nem hiszem hogy sok embernek van ilyen  gratulálok hozzá  de első kérdésem az lenne hogy miért lengetsz 10-15 cm eres fűbe? Ha fűkupacoknak nekicsapkodtad a fejet az biztos hogy jelez bár ez nem mindegyik gépre jellemző! Akkor a másik kérdés volt e a közelben magasfeszültség rádiótorony villanypásztor vagy egyéb nagyobb elektromosságot produkáló dolog PL a mobilod is képes zavarni vagy a cipőd ha acélbetétes vagy ha sok a fém kütyü rajtad vagy a cipődön deréktól lefelé gondolkodj! Ezek mind olyan zavaró tényezők amik jelentősen befolyásolták egy detektor használatát! Jó tanács magas fűbe nem érdemes detektorozni ha csak nem egy olyan detektorod van amelyik meglát egy egyforintost 50 cm-ről de ezt még nem találták fel egyenlőre mivel a fű magassága mélységvesztéshez vezet és így tuti elhagysz egy pár jobb találatot! Próbáld ki a detektorod úgy hogy egy inger szegény környezetben ahol nincs sok fémhulladék vagy ott ahol abszolút nincs erdőn vagy szántón és vizsgáld meg mitől jelez persze az érzékenység visszavétele is segít de ez is csőkeneti a mélységet ! Ugyanakkor nem árt belőni a talajhatást Grundot Mineralizáció stb. Ha ezek után se szűnik és nem jössz rá mi a gond  akkor szerviz vissza az egész mert gép probléma van!De ellenőrizheted hogy jól fűzted e be a kábelt az alsó száron nem e lötyög de ezzel általában nem szokott probléma lenni de ki tudja új gép új hibalehetőség! Nálam otthon a szobába a Deusom be se tudom kapcsolni mert cicereg mint a fene gerjed rendesen az internet Wifi jelétől! 

Előzmény: knorti (7181)
knorti Creative Commons License 2016.12.03 0 0 7181

Sziasztok,

 

Nagyon kezdő detektoros vagyok és van egy kérdésem.

Születésnapomra kaptam 2 hete egy Garrett 400i-t, eddig háromszor voltam vele keresni. 
Ma jó 10-15 centis fű volt a réten ahol keresőztem. Az alja elég vizes lehetett, de eső nem volt napközben. 
Max érzékenységen minden második lengetésre jelzett, úgyhogy azt visszavettem, úgy jobb lett. Viszont a pointer mindenhol jelzett. Akárhol letettem a fűbe jelzett, gyakorlatilag lehetetlen volt használni. Ez ellen lehet tenni valamit? 

üdv

knorti

443 Creative Commons License 2016.11.26 0 0 7180

Etrac gyári fejet keresek, cserébe értékegyeztetéssel. Adok kisebb, vagy nagyobb mars--sef fejet

SKYLINEWORLD Creative Commons License 2016.11.09 0 0 7179

oké

 

Előzmény: Jelta1985 (7177)
Jelta1985 Creative Commons License 2016.11.06 0 0 7178

HKSZ 1 fok bocs valami félre olvastam :-) de egyébként volt már pár gépem és nem nagyon lehetett beállítani ilyen mélységekbe. Nekem volt egy hely ahová jó lett volna ez a mélység, legalábbis én feltételeztem ezt, de nem ez volt a baj. Amit úgy gondoltam, hogy mélyen vannak a cuccok nem jött be, mert nem voltak mélyen! 

Előzmény: Jelta1985 (7177)
Jelta1985 Creative Commons License 2016.11.06 0 0 7177

A képet ide feltöltöm! 

 

HKSZ 1 fok rendben maradj a 20-30 ezres gépnél...

Előzmény: Törölt nick (7176)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.06 0 0 7176

Egy olyan gép ami nem 20-30 ezer forintba került és már ismertebb márka mindegyik tudja ezt ha tényleg jól be van állítva.

Előzmény: Jelta1985 (7174)
SKYLINEWORLD Creative Commons License 2016.11.05 0 0 7175

Azért érdekelne hogy néz ki egy pár képet küldhetnél róla ! Nekem Deusom van úgy hogy csak kíváncsiság hajt!

Előzmény: Jelta1985 (7174)
Jelta1985 Creative Commons License 2016.11.04 0 0 7174

Nagyon nagy tudást igényel a beállítása, én alap szinten tudom kezelni a gépet. Így is meglepő mélységekre képes. Amik a videókban szereplenek az tényleg úgy van, 30-40 cm hozza a 18-20 mm ezüstöt. Nagyobb tárgyaknál meg még durvább... nem adnám el, de több gépem is van és amihez hozzá szoktam már nem szívesen cserélem le.  Szóval csak a sarokban áll!Az új fejlesztésű 6 kHz fej van hozzá (ez a legdrágább és legjobb) 

Előzmény: SKYLINEWORLD (7173)
SKYLINEWORLD Creative Commons License 2016.11.04 0 0 7173

Szerintem az ár nem érdekes csak a tudása! Menyire vált be ? Milyen a szelektálása illetve menyire vált be és milyen fej a legjobb hozzá az érmézéshez?

Előzmény: Jelta1985 (7172)
Jelta1985 Creative Commons License 2016.11.04 0 0 7172

Igen elég mélyre lát, sőt eddig amit láttam gépeket azok közül ez látott a legmélyebbre! Érméket beszámítok a nem hétköznapi ár miatt :-) 

Előzmény: SKYLINEWORLD (7171)
SKYLINEWORLD Creative Commons License 2016.11.04 0 0 7171

Ez jól hangzik állítólag ez a legmélyebben látó detektor a piacon! Állítólag!!! :)

Előzmény: Jelta1985 (7170)
Jelta1985 Creative Commons License 2016.11.03 0 0 7170

Eladó Nexus Standard MKII szinte új fémkereső, magyar garancia! 

Érdeklődőknek képet árat küldök! jelta1985@indamail.hu címre írhattok 

vakond63 Creative Commons License 2016.11.03 0 0 7169

Sziasztok! nem tud senki Romániával kapcsolatban?valaki csak van aki ki jár keresőzni,vagy nem oszt infót

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.11.02 -3 5 7168

Grat jó kis érméző cucc...

Előzmény: fehér ló fia (7167)
fehér ló fia Creative Commons License 2016.11.02 0 0 7167

A detektor elkelt.

Előzmény: fehér ló fia (7162)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.02 -3 5 7166

Ez hazánkban is pont így van... mármint hogy a törvények fölött állónak képzeli magát sok közülük...

Előzmény: Törölt nick (7165)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.01 0 0 7165

Rengeteg rendőr detektorozik és egymásnak adják a helyekről az infot. Jó de ők megtehetik, hogy sz..nak a törvényre.

Előzmény: Törölt nick (7164)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.01 -3 5 7164

Előbb vágnak pofán gumibottal aztán kérdeznek... 8-D

De amúgy csak tényleg azokkal ilyen vadállatok, akik biztos hogy disznóságot csinálnak!

Tisztes, állampolgárt, járókélőt, nyugodt beilleszkedő, nem deviáns embert egyáltalán nem, nemhogy nem bántanak, de nem is vegzálnak, úgy mint a magyarok.

Ha nem csibész vagy, hanem normális átlagember, sokkal kevesebb kellemetlenséget okoznak jellemzően, mint a magyar zsaruk, akik fűbe-fába belekötnek, akit csak tudnak

vegzálnak, ész nélkül büntetnek és láthatóan a feladat, minél több pénz begyűjtése a büntetésekből...

Előzmény: Törölt nick (7163)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.01 0 0 7163

Sok bátorság kell hozzá, mert az ottani rendőrök nem úgy működnek mint az itteniek. Főleg a Magyar szabálytalankodókkal. Az hogy a gépet elkobozzák és összevernek az csak alap.

Előzmény: vakond63 (7161)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!