Keresés

Részletes keresés

vlucas Creative Commons License 2003.09.03 0 0 96
Hali!

Ügyintéző néni mondta. Egyébként ez valami lakógyűlésen vagy hol a fenében fog eldőlni.
Legalábbis azt hiszem. Aki többet tud szóljon!

Lucas

Előzmény: munti (95)
munti Creative Commons License 2003.09.02 0 0 95
Vlucas:
Közös költség 100-150 / m2 között? Én még a 100/m2röl tudok!
Ez az info honnan jött?

Apropó költségek: Szerintetek egy 43m2-es lakásnál mennyi rezsivel számoljak? Mindennel együtt. Nem vagyok fázós,és nem is leszek sokat otthon...:)))

Munti

Előzmény: vlucas (93)
hype78 Creative Commons License 2003.09.02 0 0 94
Hali,

Azért erre kérdezz rá, nekem az Akvarell nívósabbnak tűnik és nem is lesz annyi lakás. A csak fehér falat itt a sok lakással indokolták. Az a kis pénz azért a konyha árának 30% -a, annyiért lehet fóliás frontot kérni. Monddjuk mi is kértünk, mert a sima tényleg nem volt valami nagy szám.

Előzmény: lacpajti (92)
vlucas Creative Commons License 2003.09.02 0 0 93
Hali!

"- tényleg csak fehér színű festést lehet választani?"
Igen.

"- a konyhabútor választható előlapjai tényleg csak piros és citromsárga lehet vagy van más is és ezt csak egy kis túlzásnak írtátok a fórumban? "
Amire nem kell ráfizetni az valóban csak egyszínű, műanyaghatású vacak (véleményem szerint)
Egy kis pénzért máris választhatsz normálisan kinéző anyagok és színek közül.

"- közös költség?"
Állítólag négyzetméterenként 100-150 forint lesz.

A többi két kérdésre már ott lakó fórumos tudna válaszolni de remélem nem lesz ilyen gondunk.

Lucas

Előzmény: lacpajti (92)
lacpajti Creative Commons License 2003.09.02 0 0 92
Sziasztok,

az Akvarell házban vásárolnánk lakást, az Angyalfölditől ami azt jelenti, hogy ua. a feltételek....

- tényleg csak fehér színű festést lehet választani?
- a konyhabútor választható előlapjai tényleg csak piros és citromsárga lehet vagy van más is és ezt csak egy kis túlzásnak írtátok a fórumban?
- mi a tapasztalat a hibajavitás hozzáállásával a lakás átvételekor (pl: ha vmit nem jól csináltak meg?) ?
- közös költség?
- tényleg azokat az agyagokat építik be?(lsd:"azonos minőségű anyagokra való cserélés jogát")

Hirtelen ennyi jut az eszembe...

Köszi a válaszokat.

Üdv.

kirumiru Creative Commons License 2003.09.01 0 0 91
Hali,

koszi. Az tulajdoni lappal jol megjartam. 4-szor kellett kikernem.
1. Hitelbiralathoz aszem kellett
2. Hitelszerzodes kotes utan hogy a jelzalogjog bejegyzesre keruljon (OTP + Allam)
3. Persze csak az OTP-t jegyeztek be elsore (az Allamot lehaygtak)
4. Hogy az Allam is rajta legyen megegyszer

Es akkor meg egy otodik menet is lesz. :-))

Mar jaratos vagyok a IV ker OTP-ben. Csajszi amikor meglatta a dossziem ketsegbeesett mert mar annyi papir van benne hogy alig lehet becsukni. (az a sok tul. lap + ez,az)

Ne felj tudom melyik az en lakasom csak ezeket a kodokat nem tudom megjegyezni. Nem tudom ki latta a Aszterix 12 probajat de abban volt egy ilyen jelenet a "dilihazban", hogy 3-ik emelet M lepcsohaz H folyoso VIII-ik ablak. :-))) Na meg A39-s igazolvany.

Kozbe eszembejutott hogy az M lepcsohaz az enyem.

Előzmény: hype78 (90)
hype78 Creative Commons License 2003.09.01 0 0 90
Szia,

Úgy tudom már az összes lakás kész, csak a hozzájuk tartozó közös helyiségek nem készültek még el mindenhol. A 4+2 es kamatozásra akkor megy át, amikor kiadják a használatbavételi engedélyt és a lakás albetétesítve lesz a Te neveden. Gondolom ilyenkor kell újra kikérni a tulajdoni lapot és bevinni az OTP be, de az is lehet, hogy az Angyalföldi és az OTP ezt elintézi. Átadás gondolom szintenként lesz.

ui.:azért nézd meg, hogy melyik a Te lakásod :)

Előzmény: kirumiru (89)
kirumiru Creative Commons License 2003.09.01 0 0 89
hellosztok!

Most talaltam ra erre a topicra... :-))
Valaki irt az OTP-s RTJ-vel kapcsolatban:
Ez ugye a meg nem folyositott hitelosszeg utani dij, ami 2%. En kifejezetten orulok, hogy kesobb folyositottak a hitelt vagy 2 honappal mert igy a 13+2 helyett csak 2%-t kellett fizetnem erre az idore. Es ez azert nem mindegy.
Mar nem emlekszem hogy mi kell a 4+2-re valo attereshez, de kell lakhatasi engedely + tul. lap. Ezek mennyi idot fognak igenybe venni a muszaki atadastol?

A hazat mult heten neztem meg es tok jol all, igy hogy kulseje kesz van tok jol nez ki szerintem. :-)))
Telerfonaltak mar az Angyalfoldi, hogy oktober elso feleben varhato muszaki atadas.

Nem tudja valaki, hogy az atadastol a koltozesig mennyi ido kell?

Atadas hogy fog tortenni? Szintenkent? Lepcsohazankent? En a fogalmam sincs melyik lhazban vagyok. A kulso iv belso udvarra nezo oldalan kozvetlenul a 3-ik utem mellett az 5-ik emeleten.

Nem tudja valaki, hogy azokon a szinteken ahol megpucoltak mar az ablakot ott mekkora keszultseg van? Konyhabutor bent van ezekben?
Egyebkent amikor tehetem (neha arrafele megyek haza) akkor szoktam vetni ra egy pillantast.

sutre Creative Commons License 2003.08.29 0 0 88
Én úgy tudom, hogy a műszaki átadás az, hogy odamegyünk, megnézzünk, kipróbáljuk, és ha valami nem műdödik, akkor kicserélik elvileg 30 napon belül, de az ügyintéző azt mondta, ha valami bibi van, azt egy hét alatt lerendezik. Aztán mikor meg volt a műszaki átadás, akkor jön a vízmű, a elmű, meg minden ilyen szerv, és az órákat hitelesíti. Mikor mindez megvan, akkor az önkormányzat kiadja a birtokbavételi engedélyt. És elvileg lehet cuccolni.
Az üi-t megkérdeztük, hogy a műszaki átadás és a költözés között mennyi idő telt el az előző ütemek átadásánál, de nem tudta megmondani.
Remélem a november 1-én vlucassal már ott fogunk ébredni, de jobb lenne előbb.
Előzmény: munti (87)
munti Creative Commons License 2003.08.29 0 0 87
Az jó lenne! És tényleg, ez a műszaki átadás dolog hogy lesz?Gondolom egyenként,más időpontban minden lakás. Akkor átnézzük hogy minden ok-e. És ha esetleg igen,akkor minek kell 1 hónapot várni az átadással? És az is egyénileg lesz, vagy ha kész lesz mindegyik akkor egységesen?

Munti

Előzmény: sutre (86)
sutre Creative Commons License 2003.08.28 0 0 86
Tegnap voltunk az Angyalföldinél, és az ügyintézőnk azt mondta, hogy lehet, hogy szept 20-tól megkezdik a műszaki átadást.
Az alsó pár szinten már az ablakok is le vannak pucolva, meg a belső ajtók is látszanak néhány helyen. Sőt valahol még a konyhabútort is lehet látni. (azt hiszem a P lépcsőház, belső udvarra néző lakásában) A szép citromsárga konyhabútor már ott figyel ki az ablakon.
c3 Creative Commons License 2003.08.26 0 0 85
Üdv!

Úgy emlékszem, hogy átadás után egy hónappal már a lehetőség adott volt (vagy még előbb is). Telefonunk nincs (csak mobil). Nálunk UPC és Chello van. Ezeket majd neked kell intézni. A UPC helyi képviselője majd kiragaszt a lépcsőházban elérhetőséget. A UPC irodája egyébként két perc gyalog a lakástól.

Előzmény: hype78 (84)
hype78 Creative Commons License 2003.08.26 0 0 84
Sziaszok,

c3: Te tudnál valamit mondani net hozzáférésről, Ti használtok valamit ? Az átadás után mennyi idővel lett telefon, kábel tv ? Nekem sajna meló miatt gyorsan kellene.

Kösz,

Előzmény: c3 (82)
munti Creative Commons License 2003.08.26 0 0 83
Nalunk meg lesz valaki,aki csinalja a tovabbi belso atalakitasokat (kovekkel kirakott konyabejaro,stb) majd ot megkerdem mennyiert csinalja. Ha jol latom itt a macrostarnal hozzak a redonyt is,igaz? Es kulon hol lehet kapni,nem tudjatok? Baumax,meg OBI meg ilyenek?

Munti

Előzmény: teveh (81)
c3 Creative Commons License 2003.08.25 0 0 82
www.macrostar.hu
ha jól emlékszem. Nekünk ők csinálták a redőnyt (H lph.). Már sokat csináltak itt a Teve-házban.
Előzmény: teveh (81)
teveh Creative Commons License 2003.08.25 0 0 81
Hi!

Tudtok megbízható szakembert aki felszerelne redőnyöket a kéglire?

T

vlucas Creative Commons License 2003.08.17 0 0 80
A wifi-vel kapcsolatban: http://www.wla.hu/szolg.htm
sutre Creative Commons License 2003.08.14 0 0 79
Akkor haladnak a fiúk.
Mert ami megy az megy (nem úgy mint pl a Central Parknál)
A Madarász házakat is egy hónappal előbb adják át a vártnál.
Gondolom a beruházók is meg a építők is fosnak a ködbértől, így nem húzzák az utolsó pillanatig a befejezést.
Előzmény: hype78 (78)
hype78 Creative Commons License 2003.08.13 0 0 78
Sziasztok,

Nem valami pörgős a topic, de ez is azt mutatja, hogy nincs különösebb gond az építkezéssel. Tegnap voltam arra és mindegyik házról lekerült a külső állvány.

Előzmény: Nőgyógyász (77)
Nőgyógyász Creative Commons License 2003.08.08 0 0 77
Anno optikai kábelre cserélte le az egész kerületet a Matáv, mert az korszerű ... az ADSL-nek viszont fizikai érpár kell, optikán nem megy.
Előzmény: cognorob (76)
cognorob Creative Commons License 2003.08.08 0 0 76
Hali

ADSL- re mert mondod, hogy nem lehetseges a XIII. ker-ben? Mi az akadalya?

Cognorob.

Előzmény: hype78 (66)
kroll Creative Commons License 2003.08.07 0 0 75
Nekenm is azt mondták, hogy a tervezetthez képest (október 31-i műszaki átadás)egy hónapos előnyben vannak.
Előzmény: cognorob (74)
cognorob Creative Commons License 2003.08.07 0 0 74
Hali,

felhivtam az angyalfoldieket es megkerdeztem oket, az atadas temarol.
Azt mondtak, hogy ha semmi nem jon kozbe akkor szeptemberben meglesz a muszaki atadas (amikor elfogadod hogy azt kaptad, amit kertel), es oktoberben jon a birtokbaadas (amikor a kulcsot megkapod, es a meroorakat a nevedre irjak).

Szoval szepen haladnak, de ne nagyon szamits arra hogy hip-hop bekoltozhetsz.

Cognorob

Előzmény: munti (73)
munti Creative Commons License 2003.08.07 0 0 73
Sutre,én felhívnám az angyalföldieket...
Előzmény: sutre (72)
sutre Creative Commons License 2003.08.07 0 0 72
Tegnap megnéztük az építkezést. A mi oldalunkon már kívülről befejezték, leszedték az állványzatot.
Arról valakinek nincs infója, hogy esetleg előbb be lehetne költözni? Ugyanis így három hónappal átadás előtt közölte velünk a tulaj ahol albérletbe lakunk, hogy "pá kis aranyom pá" mert eladja a lakást, és menjünk isten hírével.
munti Creative Commons License 2003.08.05 0 0 71
Valamelyk nap jártam a ház fele...Hát tényleg, a külső fele már teljesen kész van. Szerintetek mikor fogják elkezdeni átadni a lakásokat?
hype78 Creative Commons License 2003.08.04 0 0 70
Megnéztem a lanporotot, nem valami bizalomgerjesztő. Az ott lakók közül van valakinek szélessávu internete ?(chello vagy ilyesmi)
Előzmény: vlucas (69)
vlucas Creative Commons License 2003.08.04 0 0 69
Itt van pár cím:
http://www.lanport.hu/
http://www.systel.hu/gyik.php
Van egy harmadik is, per pillanat nem találom, de
ezeken is olvashatsz a technikárol, elérhetőség
végett fel kéne őket hívni, én még nem vettem rá
magam.
Előzmény: hype78 (68)
hype78 Creative Commons License 2003.08.04 0 0 68
vlucas: tudnál bővebben írni a cégekről, vagy technikáról ?

kösz,
hype

Előzmény: vlucas (67)
vlucas Creative Commons License 2003.08.04 0 0 67
Sajnos tényleg csak a gyökér UPC van, viszont lehet, hogy WIFI-vel megoldható a dolog, már három szolgáltatót is kinéztem, attól függ az egész, hogy van e a közelben adójuk vagy antennájuk vagy mi a fenéjük.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!