Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.11.21 0 0 20842
Palackonként is megoldható, vagy csak az egész karton egyben eladó?
Előzmény: Törölt nick (20836)
macmelon Creative Commons License 2003.11.21 0 0 20841
Tegnap beaujolais nouveau kóstoló (mi más lett volna :) A Dufouleur nevü borászat bozsoléját kóstoltam, és igazán remek volt. Állítólag Fr.o.ban is sokkal korábban volt a szüret és ez a bor már szeptember óta palackban volt. Ennek is köszönhetően egy nagyon szépen lekerekedett bort ihattunk, aminek egy enyhe tanin adta a gömbölyűségét. A friss gyümölcsök nem voltak jelemzőek, talán egy (túl)érett banán jellegű íz volt. Éredekes és újborhoz képest összetett bor volt. 6-7p Egyébként a Cora-ban már kapható!
Cirfandlia Creative Commons License 2003.11.21 0 0 20840
Tiffán hordómintákról: hát tegnap a Présház kóstolón lemaradtunk erről; mert T. Zsolt ELFELEJTETT eljönni! Így maradt a bolt kínálata, ami szinte megegyezett a tavalyi sorral...

Volt itt vmi közös borozás tervezés nov. 27-re, abból lesz vmi???

Előzmény: borcsősz (20833)
GLEVENTE Creative Commons License 2003.11.21 0 0 20839
Úgy látszik, arra felénk Baranyában keresik az emberek a kihívásokat, hiszen nem csak az alant említett pécsi csapat érintett tokaji ügyben, hanem a villányi Polgár Zoltán úr is, akinek egy időben még Szekszárdon is volt szőleje. Micsoda szervezést igényelhet egy ilyen birtok-portfolió! Minden tiszteletem Polgár úré, ennek ellenére igazat adok a közmondásnak az egy ülep és a sok ló összefüggésében . . . :))
Villanyállat Creative Commons License 2003.11.21 0 0 20838
A Tokaj Classic borásza Galambosi Imre, aki egyben Mád polgármestere is!
csomó Creative Commons License 2003.11.21 0 0 20837
borcsősz, Marcellus!
Köszi a felvilágosítást, valóban erről a tételről lehetett szó.
Időközben megnéztem a bortörvényt, és látom, hogy: "zárt területű borvidékről szőlőt, mustot és bort kiszállítani csak az illetékes hegyközségi tanács engedélyével szabad. Az engedélyezés a származási bizonyítvány része, melyen a házasítás nélküli palackozásra vagy a termék visszaszállítására kell nyilatkozni. Házasítás céljából történő kiszállítás esetén a borvidékre utaló elnevezés a tétel felhasználásával készített termék esetében tilos. A kiszállítási engedély egy példányát az OBI-nak meg kell küldeni."
Ennek fényében számomra igencsak érdekes a pécsi palackozás. Hacsak nem mádon készült el a cuvée, amit hordóban/tartályban átszállítottak Pécsre.
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.21 0 0 20836
Eladó egy karton Gál Tibor féle "Labirintos" EgriBikavér, 1999-es, aranyérmes,bontatlan, igazolt minőség! Ár:1350.-Huf/palack Üzleti ára:2250.-+áfa Érd: mailben: atis76@freemail.hu
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.21 0 0 20835
"Alig" 4,5X-es ár, nem gyenge...
Előzmény: csomó (20831)
Marcellus Creative Commons License 2003.11.21 0 0 20834
Tokaj Klassic Cuvé,
Dohány u.58.
935.-/0.5 L

Nemrég én is kostoltam.Nekem olyannak tünt,hogy az alkotórészek nincsennek benne összeállva.Mintha minden külön külön lenne benne.És szerintem kicsit tolakodóan sok az a késői szüret "íz"

Előzmény: csomó (20831)
borcsősz Creative Commons License 2003.11.21 0 0 20833
Most jut eszembe egy összeröffenési lehetőség:
november 30-án vasárnap este csendes borozás keretében pusztítunk el néhány palack Tiffán bort (köztük újborokat és hordómintákat is)
Egy vacsora is lesz mellé:
Menü:
1. Ízkíséret: falatkák libamáj, lazac és padlizsán krémmel…
2. Angol hátszín friss kecskesajttal töltve…
3. Kacsamell szeletkék Pinot Noir mártással
4. Wellington bélszín mediterrán burgonyával
5. Házi szilvás lepény

Az esti rendezvényt max 20-főre kalibráljuk. Eddig vagyunk 12-en.
Aki csatlakozna hívjon fel:
06 20 317 6165

Előzmény: borcsősz (20832)
borcsősz Creative Commons License 2003.11.21 0 0 20832
Előfordulhat, hogy a Tokaj Classic Kft borát ittad. A cég Pécsi székhelyű, de Mádon van a Tokaji részleg. Az aszújuk szerintem fergetegesen jó!
Van/volt nekik egy szekszárdi boruk is és azon is rajta volt a cég logoja, hogy Tokaj Classic. Az emberek nem igazán értették, hogy Tokaji Vörösbor?

(De lehet, hogy nem erről a cégről van szó, de a paraméterek stimmelnek)

Előzmény: csomó (20831)
csomó Creative Commons License 2003.11.20 0 0 20831
Sziasztok bortársak!
Már régen írtam ide (rendszeres olvsóként persze eddig is "közreműködtem", csak e-mailt nem bírtam küldeni még a közvélemény-kutatási felhívásra), de most ismét kérdésem van:
Az elmúlt napok egyikén az étkezés lezárásaként egy számomra ismeretlen édes tokaji borral kínáltak egy vendéglőben, ahová az IVV szállít (ezt a bort is), és a hónap ajánlata volt egyben (700 Ft/dl). A cimkéről olvasható paraméterek: Tokaji Cuvée 2000; késői szüret; furmint és hárslevelű. Az üveg nem a megszokott tokajisok valamelyike, hanem áttetsző, hosszú, vékony, egyenes, karcsúsított fazon, 0,5 l. És a slusszpoén - legalábbis számomra -, palackozva: PÉCS!
Szerintetek ez hogy jön össze a bortörvénnyel?
A bor egyébként - megítélésem szerint - fogyasztható volt, kissé soványka, illetve inkább diszkréten, nem túl tolakodón volt édes, érezhető volt benne mindkét szőlőfajta íze, de illatában inkább a hárslevelű dominált.
Szóval mit ihattam én? Főleg a Pécs-környéki csapat véleményére/hozzászólásaira lennék kiváncsi, bár ezt nem szánom provokációnak.;)
tomlaker Creative Commons License 2003.11.20 0 0 20830
ma megjött a boltokba a beaujolais nouveau 2003.
rögtön két palackkal:
1. egy nagyon kommersz( mejjik bozsolé nem az???), de állították, hogy a bozsolé jelegzetes, és idén kiemelkedő banán aromája abban érződik legjobban. és igen! van felismerhető banánize!!
könnyű, friss gyümölcsös iszonyú jól iható!!!. 6pont
hozzá hegesztettem:
borsos-kardamonmagos pácolt hátszín gyorsan forgatva hagymás-almás mentaszósszal rokforttal, hozzá provenci füszeres vegyes zöldség-gyümölcssaláta málnaecettel

2. ez állítólag egyégesebb szép bor, meglátjuk.

Törölt nick Creative Commons License 2003.11.20 0 0 20829
Akinek megvan legyen olyan jó és dobjon meg Tóth. I. pincészet címével, és telszámával!
Kösz!!!
aszokfa Creative Commons License 2003.11.20 0 0 20828
"..évjárathatások mérséklésére a fatest tömeggel.." No miről is van szó?
Ez aktív Sz.B.kutatói színvonal? Mindenesetre kiváncsi vagyok a folytatásra, bár tavaszig van időm.
Előzmény: csite (20822)
Cirfandlia Creative Commons License 2003.11.20 0 0 20827
Tiszteletem Szőlőéknek! pár kérdés a szüretetekkel kapcs: ez az erjedési idő gondolom átlagos; mert a 3 hét + 3 nap egy nov 1.-i szedésnél még be sem fejeződhetett, ugye? Hány nappal a szüret előtt nem eshet, h. teljesüljön az Áldozói megnev? (ezt akár 1 mm csepergés is "elveheti"?) Én azért szívesen látnék egy részletesebb adatsort, főleg a savakra vonatkozóan! (Ha Ti kiemelitek, h. 6 alatt nem volt akkor kezdek büszke lenni a saját 6,8as idei értékére!)
Ja, és pár hete már rugóztam a témán adott mustfokból hogy számoljátok ki az alkoholfokot? (Kaptam egy bortárstól táblázatot; de az nem fedi teljesen a Ti értékeiteket: 21,2MM -> 13,5 v/v)

Más: akit érdekel; Sopronban Bormarketing Konf. és Borászati Szakkiállítás dec. 4-6.
Zoliék, Borgyújtő koll. esetleg TF1? a kiállításon jelen lesznek a termelést, értékesítést kiszolgáló szakmák: dugó, palack, kapszola, hordó, tartály,! cimkekészítők-gyártók!, web-értékesítők!

Előzmény: szőlő (20787)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2003.11.20 0 0 20826
A címkén nincs rajta semmi, csak az hogy Tolcsván palackozták. (Én is ezt kérdeztem először az illetőtől.)
Előzmény: csite (20825)
csite Creative Commons License 2003.11.20 0 0 20825
1Ft!
jelképesen
Ki dobta piacra?
Oremus, Kerház, ..?
Előzmény: Hatvani Szabolcs (20824)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2003.11.20 0 0 20824
Bortársak!

Mit érhet egy 1983-as 5 puttonyos aszú. Annyit lehet még tudni róla, hogy Tolcsván palackozták? Tételezzük fel, hogy optimálisan tárolták.

Villanyállat Creative Commons License 2003.11.20 0 0 20823
Szia Szőlő Kollegina!

Szerintem is nyugodtan nyisd meg a szakmai vitát, jobb az ilyen téma, mint a közelmúlt vicsorgásai...
"Maradjunk egyenlőre annál, hogy az aktívan asszimiláló lombfelületet kell összehozni a fürtsúly kg-mal és tekintettel az évjárathatások mérséklésére a fatest tömeggel."
Mi a helyes arány? 90-60-90 ? :)

csite Creative Commons License 2003.11.20 0 0 20822
A következőre kérnék minden topiklátogatót (AZ AKTÍV RÉSZTVEVŐKET IS!!!), hogy egy olvasottsági felmérés miatt küldjön egy! -akár üres - levelet a bortopic@freemail.hu címre.
A levélcímeket bizalmasan kezelem, 3. személy tudomására részemről nem jut!

Köszönettel: csite

Aki már küldött attól elnézést kérek, de a topik "pörgése" miatt kb. 1 hétig naponta egyszer beteszem ezt a szöveget

--------------------------------------------------
Napi statisztika:
aktív résztvevő: 29fő (62%)
passzív résztvevő: 18fő (38%)
összes résztvevő: 47fő (100%)
--------------------------------------------------

tomlaker Creative Commons License 2003.11.19 0 0 20821
válasz egy sorral feljebb:)
Előzmény: szőlő (20810)
csite Creative Commons License 2003.11.19 0 0 20820
:)

a mélem él

Előzmény: szőlő (20819)
szőlő Creative Commons License 2003.11.19 0 0 20819
Érdekes... ezek szerint neked is a nebbiolo jön be jobban (mert az általad említett nevek ennek a fajtának a termőhely szerint meghatározott borai). Az ott lévők közül a többségnek is ez volt a véleménye... (szinte csak én voltam, akinek a vendéglátónkkal - az Istituto Sperimentale Viticoltura igazgatója - egyetemben a Barbera tetszett jobban)

Szerintem egyszer ha azon a vidéken jársz, érdemes meglátogatni. Gyönyörű a környezet (hiszen abból megőriztek lehetőleg mindent az eredeti állaptában) és profi (szó szerinti) kostoltatójuk van.

Beszámolóval kapcs. viszont szükségem lenne csite mester segítségére is majd... :o)

Előzmény: Törölt nick (20815)
BZoltan Creative Commons License 2003.11.19 0 0 20818
Ez bennem is felmerült, de nem mertem beírni :)

Szerintem sem feltétlenül kell borkóstolós topiknak lennünk...ide azokkal a szakmai témákkal :) legalább okosodunk.

z

Előzmény: csite (20817)
csite Creative Commons License 2003.11.19 0 0 20817
Ha van igény e témakörben gondolatcserére, szívesen vállalunk egy vitaindító hozzászólást. Csak attól tartunk, hogy ez a topic többsége számára unalmas téma lenne.

ez sértés?!?!?!

erről szól a topik! tessék mindent leírni, megvitatni, elmondani!

Előzmény: szőlő (20807)
csite Creative Commons License 2003.11.19 0 0 20816
A következőre kérnék minden topiklátogatót (AZ AKTÍV RÉSZTVEVŐKET IS!!!), hogy egy olvasottsági felmérés miatt küldjön egy! -akár üres - levelet a bortopic@freemail.hu címre.
A levélcímeket bizalmasan kezelem, 3. személy tudomására részemről nem jut!

Köszönettel: csite

Aki már küldött attól elnézést kérek, de a topik "pörgése" miatt kb. 1 hétig naponta egyszer beteszem ezt a szöveget

--------------------------------------------------
Napi statisztika:
aktív résztvevő: 29fő (64%)
passzív résztvevő: 16fő (36%)
összes résztvevő: 45fő (100%)
--------------------------------------------------

Törölt nick Creative Commons License 2003.11.19 0 0 20815
Fontanafreddát kóstoltam a várban (több boruk is volt), nekem a Barolo és a Barbaresco jött be nagyon, de állítólag ezek a legjobb és legdrágább boraik (némi szerencsével viszonylag olcsón tudtam kóstolni ennek ellenére, és egy felbontott üveg Barbarescót még meg is kaptam, mivel jól elbeszélgettünk az olasz tulajjal, zárás után még vagy egy órányit).
A Barbera és a Dolcetto se volt rossz (emlékeim szerint, melyek már erősen kopnak).
Előzmény: szőlő (20812)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.19 0 0 20814
Hát ha ez vigasztal, az enyém megrezzen.
Előzmény: BZoltan (20803)
szőlő Creative Commons License 2003.11.19 0 0 20813
A Muscat-nál tett "A Piac" megjegyzésemhez csak még annyit, hogy ezt a helyiek mondták... mármint azt, hogy kiváló minőséget adó fajta, ám a borával sok a macera, a piac mégsem akarja elismerni.
Előzmény: szőlő (20812)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!