Keresés

Részletes keresés

DimensionSeven Creative Commons License 2012.11.10 0 0 4280

Üdv! Klasszikus, lerágott csont kérdésem lenne:

 

cirkuláris vs. lineáris polárszűrőt vegyek digitális gépre (D7000/600)?

 

105 mm-esről lenne szó, úgyhogy árban nagyon nem mindegy a különbség. Kérdés hogy fénymérés, autofókusz illetve az optikai hatás (hány rekesznyi fényerőt vesznek le) alapján van-e érdemi különbség amiért érdemes lehet a bő 100 USD-vel olcsóbb lineárist vennem? (B+W MRC-t néztem ki)

 

Köszi!

carac Creative Commons License 2012.11.08 0 0 4279

Sziasztok!

 

Eladó egy B+W (Schneider Kreuznach) hibátlan állapotú UV szűrő.

http://digifenykep.hu/b-w-26939-010m-uv-haze-szuro-mrc-slim-vedo-kupak-67-mm

 

Érdeklődni e-mail-en.

 

Köszönöm.

matapeti Creative Commons License 2012.11.07 0 0 4278

Vennék 40 (nem 40,5) mm menettel CPL és átmenetes szürke szűrőt.
István  30/518-9041

ötfelezős Creative Commons License 2012.11.03 0 0 4277

Keress rá a neten így, hogy HoyaCatalog.pdf, abban vannak összehasonlító képek Uv szűrővel és anélkül felvételezve.

Viszont a polárszűrő is nagyjából ugyanott vág (az ND szűrő is), azaz mindkettőt egyszerre alighanem nem érdemes használni.

Előzmény: Christhian (4275)
Rollei Creative Commons License 2012.11.03 0 0 4276

Lehetni lehet, csak semmi értelme, illetve fölösleges üvegfelületekkel rontod a képminőséget. Az UV szűrő a közhiedelemmel ellentétben nem úvészűrésre kell, leginkább a frontlencse védelmére használatos. Ugyanis a modern, többrétegű tükrözésmentesítő bevonatok (fémgőz rétegek) teljesen kiszűrik az UV sugarakat. A polárral együtt használva a polár működését nem befolyásolja, mert az a külkönböző rezgéssíkú fénysugarakra van hatással. Viszont ha felteszed akkor plusz két felülettel többön mandínerezhet a fény, és adott esetben még be is takarhat a sarkokban, ha vastag a szűrőfoglalat.

Előzmény: Christhian (4275)
Christhian Creative Commons License 2012.10.31 0 0 4275

Sziasztok! Kérdeznék még ha nem haragszotok, legalább információm, tudásom gyarapodjon egy kicsit.

Érdeklődnék hogy tájkép fényképezésnél UV szűrőt és cirkuláris polárszűrőt lehet vagy érdemes együtt használni?

Vagy eleve úgy kell, vagy csak külön-külön?

Az infókat köszi előre is.

Christhian Creative Commons License 2012.10.28 0 0 4274

Szia!

Köszönöm a hozzászólást!

Előzmény: stuksza (4263)
kenya15 Creative Commons License 2012.10.25 0 0 4273

Sziasztok!

 

Egy ismerősom néhány minőségi szűrője eladóvá vált. 

 

Karcmentes, kifogástalan állapot, újszerűek (megnéztem őket).

 

B+W F-PRO 67mm 010 UV-Haze 1x MRC             10 eFt

B+W F-PRO 62mm 010 UV-Haze 1x MRC             10 eFt

 

B+W 67mm SLIM C-POL MRC                            25 eFt

 

 

érdeklődni itt lehet:

30 996 9359

 

 

wushu Creative Commons License 2012.10.25 0 0 4272

Helló!

 

Keresek jó áron Hoya PL szűrőt, 77 mm a jobb fajtákból.

Ajánlatokat mail-re kérem.

Üdv.

DimensionSeven Creative Commons License 2012.10.20 0 0 4271

KERESEK jóárasítva:

 

- Hoya R72 infravörös filtert 77mm-es méretben!

 

- Lee filtertartó rendszert, Cokin Z-pro illetve Lee szűrőket használtan!

 

- 105 mm-es polárszűrőt

 

- Lowepro S&F Filter pouch 100-as szütyőt

 

Ajánlatokat a d-7 kukac freemail.hu címre várom!

stuksza Creative Commons License 2012.10.17 0 0 4270

Szia! JPG-ben és kézi fehéregyensúllyal fotózom általában. Lehet, hogy ezért érzem/látom a változást jobban a képeimen, mint aki autófehéregyensúlyt, vagy RAW-ban dolgozik. Köszi a hozzászólást!

Előzmény: Rollei (4269)
Rollei Creative Commons License 2012.10.17 0 0 4269

Amúgy róba, vagy jépégébe fotózol? Illetve automata, vagy kézi fehéregyensúlybeállítással? Mert a jépégét nem próbáltam, a kézi fehéregyensúlyos jpg-nél valószínűleg át tudod cseszni az automatikát, ha mondjuk napocskásra állítod, és megfejeled egy sky szűrővel.

Előzmény: stuksza (4266)
Rollei Creative Commons License 2012.10.17 0 0 4268

A polár és félszűrők vonatkozásában van igazságod, de itten a skylight szűrőről volt szó. Ez általában egy 150 mired értékű vörösesbarna színhőmérséklet módosító szűrő, amivel a borult idő túlzott kékes árnyalatait lehetett szelídíteni. Ennek első sorban a szines diázásnál volt jelentősége, mert ott az expozíció után már nem volt lehetőség a módosításra, míg a szines negatívot bizonyos mértékben lehetett szűrni a nagyításkor. Ha kipróbálod, akkor látni fogot, hogy a skylight szűrővel egyező hatást el lehet érni a színhőmérséklet módosító csúszka használatával is. Node nem akarok én senkit semmiről meggyőzni, mindenki azzal fotózik, amivel szeret.

Előzmény: ezisjo (4267)
ezisjo Creative Commons License 2012.10.17 0 0 4267

 "A digitális világban csak egy mozdulat a fehéregyensúly csúszkájára, és tökéletesen eltünteted, vagy imitálod akármelyik szűrő hatását."

 

Kicsit ez nem így van. Van pár szűrő, amit semmivel sem tudsz pótolni.

Pl. polárszűrő. (épületek, járművek fotózásakor visszaverődő fény)

Vagy az átmenetes ND szűrők. Pl.a kiégett ég már vissza nem hozható semmivel. Semmilyen csúszkával. Olvass csak utána.

 

Előzmény: Rollei (4265)
stuksza Creative Commons License 2012.10.16 0 0 4266

Én senki véleményével nem akarok vitatkozni. Le is írtam, ha olvastad volna: próbáld ki és döntsd el. Abban igazad van, hogy van fehéregyensúly állítás, de az az összes bejövő fény/szín hőmérsékletét megváltoztatja, míg a szűrő csak bizonyos hullámsávokat emel ki vagy nyom el.

Azt azért nem hiszem el, hogy a jelenleg szűrőket gyártó cégek csak a filmes gépeket szolgálják ki termékeikkel.

De miután engem megkérdeztek elmondtam azokat a véleményeimet, melyeket saját tapasztalatból szereztem.

Előzmény: Rollei (4265)
Rollei Creative Commons License 2012.10.16 0 0 4265

"Idézek mások véleményéből:

"Viszont a sky szűrő melegebbé varázsolja a képet, jót tesz a bőr színének, tónusainak. Ellensúlyozza pl. a déli kékes napsütés hideg színét.""

 

Én meg akkor idéznék a saját véleményemből. "amiről te beszélsz, az filmes korszakban volt igaz. A digitális világban csak egy mozdulat a fehéregyensúly csúszkájára, és tökéletesen eltünteted, vagy imitálod akármelyik szűrő hatását. "

 

Előzmény: stuksza (4263)
seeman Creative Commons License 2012.10.16 0 0 4264

  Eladó szűrők:

 1. B+W  F-Pro 77mm  UV (010 - Haze 1X MRC)                                                   10 000 ft

 2. B+W  F-Pro 77mm  Colour Grad Grey - 25% (enyhe szürke átmenetes)        10 000 ft  (tokjában + dobozában)

 3. Noname 77mm star filter (csillagszűrő) - 8X                                                   3000 ft 

 Mindegyik vékony (slim) építésű és kifogástalan állapotú.                    Egyben 20 000 ft-ért elvihetők                                                                                                                                                          A szűrők elkeltek!

 

 4. Eladó Hama 67-77 mm step-up szűrő adapter gyűrű                                     3000 ft    

     E-mail címem nyilvános!

 

 

stuksza Creative Commons License 2012.10.16 0 0 4263

Szia! Én HOYA márkát használok nagy megelégedéssel. Ezen belül HMC vagy Super HMC bevonattal. Azt, hogy a szűrőnek nincs nagy hatása képekre, azt azért cáfolnám. Napos ídőben igenis segíti a színek kiemelését, melegebb tónusúvá teszi a képet. Egyébként a szűrő kombinálva van UV szűréssel is.

Én is fotózom szűrővel és nélküle is, így tapasztalatból tudom. Ha nem szűrne, akkor nem gyártanák és nem használnám. Én nem az obi védelme érdekében csavarom fel, mint sokan az UV szűrőt.

 

Idézek mások véleményéből:

"Viszont a sky szűrő melegebbé varázsolja a képet, jót tesz a bőr színének, tónusainak. Ellensúlyozza pl. a déli kékes napsütés hideg színét."

 

Mindenkinek azt szoktam javasolni: mielőtt vásárol jöjjön össze olyan fotósokkal, akik kölcsönadnak egy-két szűrőt kipróbálásra, és jótanácsokkal segítik kezdőket, így a szűrők hatása saját géppel, obival tapasztalható meg igazán.

 

Sok sikert!



Előzmény: Christhian (4257)
seeman Creative Commons License 2012.10.14 0 0 4262

  Eladó szűrők:

 1. B+W  F-Pro 77mm  UV (010 - Haze 1X MRC)                                                   10 000 ft

 2. B+W  F-Pro 77mm  Colour Grad Grey - 25% (enyhe szürke átmenetes)        10 000 ft  (tokjában + dobozában)

 3. Noname 77mm star filter (csillagszűrő) - 8X                                                   3000 ft 

 Mindegyik vékony (slim) építésű és kifogástalan állapotú.                    Egyben 20 000 ft-ért elvihetők                                                                                                                                                                          

 4. Hama 67-77 mm step-up szűrő adapter gyűrű                                              3000 ft    

 E-mail címem nyilvános!

 

                                        
fabee Creative Commons License 2012.10.12 0 0 4261

Szervusztok!

 

Szép állapotú 82 mm-es Hoya, vagy B+W CPL szűrőt keresek jó áron. Slim volna jó, mert nagylátón is használnám.

 

Köszi!

FAYtds Creative Commons License 2012.10.11 0 0 4260

Sziasztok!

 

Eladóak:

 

Szűrők:

HOYA CIR-PL 77mm ÚJ! 10e

HOYA UV 77mm ÚJ! 6e

Infraszűrő IR 720nm 77mm ÚJ! 5e

Vivitar NDX szűrő 2-1000 között állítható (variable ND filter) 77mm ÚJ! 10e

Green L átmenetes szűrőszett 77mm (szürke, kék, piros) Új! 5e

Hama UV szűrő 52mm 1e

B&W UV 67mm 6e

 

 

Szűkítőgyűrűk (Szűrőméret-obimenet):

77-67mm 0,5e

77-58mm 0,5e

62-55mm 0,5e

 

Képek itt:
https://skydrive.live.com/redir?resid=92F24AB417235D50!1407&authkey=!AEGyinwPrqPn7RU

 

Budapest

06-30-844-1789 vagy bcorsa@vipmail.hu

Christhian Creative Commons License 2012.10.08 0 0 4259

Köszi a tanácsot!

Előzmény: képfaragó (4258)
képfaragó Creative Commons License 2012.10.08 0 0 4258

Nyugodtan fotózzál szűrő nélkül, a skylight szűrőnek legtöbb esetben  alig észrevehető a hatása. Ha pedig majd egyszer úgy érzed, mégis kell, ne az olcsót keresd, hanem a drágábbat.

Előzmény: Christhian (4257)
Christhian Creative Commons License 2012.10.07 0 0 4257

Szia! Nagyon szép képeket töltöttél fel! Gratulálok! Én is nagyon szeretek amatőr szinten vizet (tavat, tengert, folyót stb.) fotózni, de még erre az un. sky szűrőre még nem ruháztam be. Érdeklődnék hogy szerinted milyet érdemes, melyek a megbízható és nem túl drága szűrők? Egy 58 mm-es objektívvel rendelkező Sony gépem van, erre kéne.

Üdv.

Előzmény: stuksza (4247)
matapeti Creative Commons License 2012.10.03 0 0 4256

Szia!

 

Azzal egyetértek, hogy a felcsavarós szűrő jobb kényelmesebb megoldás!

Ami a horizont középen való elhelyezkedését illeti azon bármilyen képkezelő program vágás menüjével lehet segíteni és a képet már eleve ennek megfelelően elkészíteni.

 

 Üdv.:  István

Előzmény: Törölt nick (4248)
krleonard Creative Commons License 2012.10.01 0 0 4255

Keresek 77es Hoya/Kenko ND400-at vagy B+W ND110-et

 

rlkirner 'kukac' gmail

csakisti Creative Commons License 2012.10.01 0 0 4254

82 es Hoya UV szűrő 8ezer HUF

 

Mail publikus

 

fitymátor Creative Commons License 2012.09.29 0 0 4253

Nos, nemtudom megvan-e még az ND filter?

Előzmény: Danyboy88 (4208)
fitymátor Creative Commons License 2012.09.29 0 0 4252

Üdv! Érdekelne a 67mm-res ND filterek.

Előzmény: bipaci (4250)
matapeti Creative Commons License 2012.09.29 0 0 4251

Keresek Fuji x10-hez 40 mm menettel(nem 40,5) Cirk.polár és átmenetes szürke szűrőket.

 

István 30/518-9041

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!