Keresés

Részletes keresés

CommandAir Creative Commons License 2000.06.26 0 0 179
Szia,
Valaszkepp ment egy email!
Előzmény: fulopa (177)
kpa Creative Commons License 2000.06.26 0 0 178
Hatarozottan a Garmin GPS II+ -t tudom ajanlani. rel. kis meret, van kerekpartartoja, keveset fogyaszt, erdoben is jol hasznalhato, es nem tulbonyolitott...
Előzmény: fulopa (177)
fulopa Creative Commons License 2000.06.26 0 0 177
Sziasztok!

Kerékpártúrákhoz keresek GPS vevőt, hegyek között, erdőkben használhatót.
Döntési szempontok: alacsony ár, kis méret, jó vevőrész (kell-e külső antenna?), használhatóság.
Milyen bevált típust tudtok ajánlani?


kpa Creative Commons License 2000.06.25 0 0 176
OK, proba szerencse, es koszi!!!
Előzmény: Alfred (175)
Alfred Creative Commons License 2000.06.23 0 0 175
kpa:
Megpróbálhatom átküldeni ímélben. Megpróbáljuk?
Előzmény: kpa (172)
CommandAir Creative Commons License 2000.06.23 0 0 174
Honnan sikerült G IV bétát szerezned?
Előzmény: nekem (173)
nekem Creative Commons License 2000.06.22 0 0 173
Sziasztok

Jó régen voltam itt.
Szia Torban

Kint jártam az usaban megint. Hoztam egy Garmin IV beta verziót. Tud álló helyben égtájat meghatározni (ezt a magellán is tudta már). Olyan mintha a III+ és a Street Pilot között lenne a mérete.
600 dolcsi lesz az ára.
Nagyobb a memóriája. Van benne 16 mega plusz tölthető mem.
Jaaa. és van színes is belőle.

(Torban: megvan az osztrák, és a word CD)

Ha kell valakinek a két CD-t el tudom küldeni.

Ha gondoljátok beszálhattok az árába is v.mennyivel. Mert azért pénzbe is került.

kpa Creative Commons License 2000.06.16 0 0 172
Hmmmm, nem sikerul sehonnen letoltenem, egyik helyen sincs fenn, meg csak az upgradet nem probaltam, de azzal ugysem ernek semmit.... Otlet? esetleg nem tudod feltenni vhova a neten?
Előzmény: Alfred (171)
Alfred Creative Commons License 2000.06.16 0 0 171
kpa:
TrackMaker. Nézd meg ezt is!

http://www.geocities.com/Baja/Canyon/5201/port/download.htm

Előzmény: kpa (167)
Alfred Creative Commons License 2000.06.16 0 0 170
torban:
Bizony, bementem, és mostmár nekem is csak évvége...

"Amúgy meg, írok neked olvasd el !"
Nem értem, valamit nem olvastam el?
Akkor ne haragudj, ha megirod hol, azonnal válaszolok!

Előzmény: torban (160)
kpa Creative Commons License 2000.05.26 0 0 169
kpa Creative Commons License 2000.05.26 0 0 168
Ez a francia megoldas:

http://perso.wanadoo.fr/richard.scauri/

kpa Creative Commons License 2000.05.26 0 0 167
Hmmm, ez profibbnak nez ki, majd letoltom, es jatszadozom vele egy picit....
A GPSTrack (a fr prg neve), nev ennyire moving map orientalt, inkabb pont-utvonal kijeloles, attoltesre jo ....
Előzmény: torban (166)
torban Creative Commons License 2000.05.26 0 0 166
Itt van ni:

http://www.coastnet.com/~jas/gpsthing.html

kpa Creative Commons License 2000.05.26 0 0 165
!(/ = 486 DX4-120....
Előzmény: kpa (164)
kpa Creative Commons License 2000.05.26 0 0 164
Közben eszembe jutott, hogy ez a francia prg beszél angolul is (igy már közérdekübb), ugyhogy ha hazamegyek, elökeresem, hogy honnan lehet letölteni, 100 belépést engedélyez regisztr nélkül, de csak kell irni egy levelet a programozó srácnak, ő megküldi a kódót, és szabad használat....!(/oson egy kicsit tetü volt, de rendes (bocsi) gépen jól mükszik (win32)
Előzmény: torban (163)
torban Creative Commons License 2000.05.26 0 0 163
Én egy GPSThing nevű progival ismerkedem a NOTEBOOKon. BMP-t beolvasval, de nem tudom kalibrálni ill. néha lefagy...
Előzmény: kpa (162)
kpa Creative Commons License 2000.05.25 0 0 162
Sebessegmerok, hja... En is inkabb bizok a GPSben, pedig hat az sem a legpontosabb (de mindig tobbet mutat, hihi)....

A francia prg, amit hasznalok, az a kovetkezokepp muxik:
scannelem a terkepet, jpg vagy bmp, kalibralom a programmal (2-3 pont alapjan), aztan csak klikkelek, es attoltok. Nekem tetszik a prg...

Előzmény: papaja (161)
papaja Creative Commons License 2000.05.25 0 0 161
Én a Route Planner milleneumot és a Street Plannert használom. Sajnos Mo.-ra nem túl pontosak, de külföldön sokkal jobban használhatóak.
A Codrivert kiprobáltam, kicsit macerás az átfordítás, menetközben még nem tudtam tesztelni.
Angolul beszél, magyarul nem tud. Nekem az a gondom, hogy térképeket szeretnék bekonvertálni, csak nem tudom hogyan lehet. Psionhoz a PsiNMEA egy nagyon spéci program, csak ott is a térképek!
Én is a II+-t használom, azóta összes kollégám autójának sebességmérőjét és km. számlálójának pontosságát ellenőrzöm!
Vitorlázásnál is nagyon hasznos, még vízálló is!
Előzmény: torban (154)
torban Creative Commons License 2000.05.22 0 0 160
Kedves Alfred !

Ne kapkodd el azt a bemenetelt...
Nekem azt mondták, hogy majd az év végén lesz Mo térkép.
Amúgy meg, írok neked olvasd el !

torban

Előzmény: Alfred (155)
kpa Creative Commons License 2000.05.22 0 0 159
Zol!
Szerintem tok folosleges 100eFtvel tobbet adni, azert, hogy lassad, hogy a GPSen jelzett ut melett mesz eppen a toban (pl. 7es ut a Balatonpartjan...). A GPS es a kezi terkep (katonai, 1:50000, koordinatakkal) a legidealisabb, esetleg egy PC+movingMap SW. Ha turazol, minek az utak, stb., ugyis viszel magaddal terkepet (mar csak azert is, mert ugye kifogyhatnak az elemek).
A terkepesek hatranya, a nagyfoku pontaTLANSAGON, es elavultsagi lehetosegen kivul, a fogyasztasuk! harmad annyi ideig birjak ki... Amig egy GPS II+ Duracell elemekkel 19 orat ketyegtek nekem, kisreszt kijelzomegvilagitassal (akkuval, 1100mAhssal olyan 8-9 ora)...
Terkepeszeti szempontbol az is erdekes, hogy a II+ ban is vannak telepulesek, neha meglepodom, hogy egy viszonylag nagy varost hiaba keresek, addig pl. Csengersima meretu falvak benne vannak (persze uthalozat nelkul, csak pontszeruen...)
Pontossaguk Mo-n, tapasztalat szerint olyan 10-12 m, max.
Előzmény: ZoL (153)
kpa Creative Commons License 2000.05.22 0 0 158
Sziasztok!

Garmin II+, -om van, sajna az utobbi idoben ritkabban hasznalom, de alapjaban turazasra (eredeti terv megvasarlaskor expediciokhoz). Egyebkent minden beepitett terkepesnel jobban ajanlom!!! (meg nem sikerult vegigragnom magam az osszes hozzaszolason, de igyekszem)

Biztos szoba kerultek a SWek. En egy francia sharewaret hasznalgatok, a celnak tokeletesen megfelel, win32hoz. Ha valakitr erdekel, majd megirom, hogy hol lehet letolteni, stb.

Egy aprosag: NE RAKD FORDITVA BE AZ ELEMEKET !!! 1* tettem ilyet, az osszes pontot elfelejtette... ciki.

Udv,
KPa

Alfred Creative Commons License 2000.05.21 0 0 157
Dictor:
"az ujabb tipusokban is percekbe
telik-e mire a rendszer uzemkesz lesz?"
Nekem olyan 15-30 másodperc.

Előzmény: Dictor (156)
Dictor Creative Commons License 2000.05.21 0 0 156
Szerintem a terkep a legfontosabb a vasarlaskor.
Nekem egy regi darab van (Magellan 2000 XL) es
elsosorban arra hasznalom, hogy nyari-teli
idoszamitas valtaskor beallitsam vele az oraimat.
Erdekelne, hogy az ujabb tipusokban is percekbe
telik-e mire a rendszer uzemkesz lesz?
Előzmény: ZoL (153)
Alfred Creative Commons License 2000.05.21 0 0 155
ZoL:
Garmin III plus-om van Karácsony óta. Még mindíg többet tud, mint amit én el tudok képzelni... :-)
Nincs összehasonlítási alapom, de nekem nagyon tetszik!
A térképe részletes, de tök pontatlan. Most fogok bemenni a forgalmazóhoz, és föltöltetni rá a most kijött pontos Magyarország térképet.
Előzmény: ZoL (153)
torban Creative Commons License 2000.05.19 0 0 154
kedves papaja

Nekem is van egy PSION 5-ösöm. Mit használsz?
ENROUTE /Route PLanner ?
A codriver progit probáltad?

Előzmény: papaja (152)
ZoL Creative Commons License 2000.05.14 0 0 153
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni GPS vásárláshoz. Két tipus van kinézve, ami árba még belefér.
GARMIN GPS 12 MAP 159.900 Ft ÁFÁval
GARMIN III Plus 169.900 Ft ÁFÁval
A fenti kettő közül kellene döntenem, de nem tudok, sajnos nem értek hozzá.
A felhasználás semmi komoly, amolyan hobbi szintű lenne, pl túrázás, vagy utazás autóval elsősorban Magyarországon estleg néha nyugat-európában.
Információim szerint pontosságban nincs különbség köztük, kezelésük felhasználó barát, viszont a beépített térképeikről semmit nem tudok és az előzőek szerint talán ez lehetne a perdöntő.
Pl. hány számjegyű utakat tartalmaz, mekkora városokat, autópálya leágazások, egyáltalán mennyire részletes alapban (külső programot vásárolni hozzá egyenlőre biztos nem tudok).
Mivel pénzügyileg meg egyébként is meg van kötve a kezem csak a fenti két tipusból választhatok.
Válaszaitokat előre is megköszönve:
ZoL
Előzmény: papaja (152)
papaja Creative Commons License 2000.05.12 0 0 152
Ezért használok én Psiont, azaz Ericsson MC218-at.
Utólag át is tehetném a logot Fugawira.
Előzmény: torban (151)
torban Creative Commons License 2000.05.11 0 0 151
papaja !

szóval...
Láttam a FUGAWI-t egy notebookon. Nagyon tetszett.
Egy Győr - Bp trackem volt éppen az eMAP-emen, és
azt szívták át a FUGAWIba, ahol egy Magyarország színes, beszkennelt térkép csücsült.
Rátette az én TRACk-emet és nagyon meggyőző volt.
Teljesen a bejelölt utakon...néha egy-egy térkép rajzolási ponttól eltekintve király volt.
Szóval jó az a FUGAWI csak kár a hw kulcsért.

(no meg ki megy notebookkal nyaralni?)

Előzmény: papaja (150)
papaja Creative Commons License 2000.05.11 0 0 150
A Fugawiról érdekes, amit írsz, nem tudtam :(((((, viszont árulnak most magyr CD-t hozzá, Budapest, Magyar o és vidéki városok részletes térképével, erről még szó lehet. Láttam az Infon-n nagyon szép színesek a térképek.
Előzmény: torban (149)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!