Keresés

Részletes keresés

Jim1970 Creative Commons License 2007.01.18 0 0 457

Ha jól tudom, külön Porto Santo-i út nincs, azt egyénileg kell ott bonyolítani, bár erre nem vennék mérget. Van a kelet, nyugat, és egy sziget közepe, az egy rövid, félnapos út, talán Curral das Freiras, illetve Eira do Serrano a célállomás, pontosan nem tudom, ezen nem voltunk, ahogy a keleti túrán sem. Az idegenvezező nevére nem emlékszem, de egy negyvenes, szőke, kedves hölgy volt. Talán így mond ez valamit. Egyébként ő az ottani isramos kapcsolat.

 

Előzmény: Hector Servadac (450)
marcipannyuszi Creative Commons License 2007.01.17 0 0 456
octane7 Creative Commons License 2007.01.17 0 0 455
Tud valaki olyan helyet, ahol portugál (madeirai) ételek magyar elnevezései találhatóak?
Hector Servadac Creative Commons License 2007.01.16 0 0 454
Tisztelt Árva Tóth
A Funchali felsővárosi olcsó vendéglő pontosan merre található, miből áll a három fogás és vannak-e hasonlóan olcsó vendéglők még Funchalban és ha vannak kb. merre?A madeirai levesek milyenek és van-e egyáltalán leves..mert ez fontos lenne a magyar embernek.
Előzmény: ÁrvaTóth (437)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.16 0 0 453
Madeira nem az a fürdőző-napozó sziget hanem egy hegyes-völgyes vulkanikus eredetű, túrázóknak való sziget ahol nincs delfinárium, vízi vidámpark (hála istennek).Madeira a túrázók paradicsoma.
Előzmény: olzsu19 (452)
olzsu19 Creative Commons License 2007.01.16 0 0 452

Sziasztok!

Írjátok meg légyszi, hogy ti, akik már jártatot Madeirán elmennétek e 2 kisgyrekkel. Vannak e olyan programok, látnivalók amik őket is érdekelnének. (vízi vidámpark, delfinárium stb...)

Köszönöm!!

marcipannyuszi Creative Commons License 2007.01.15 0 0 451
Gondolom F.Cs.
Előzmény: Hector Servadac (450)
Hector Servadac Creative Commons License 2007.01.15 0 0 450
A 3 szigettúra a keleti út, nyugati út és még melyik?Porto Santo-i út is van?Ki volt az idegenvezető?
Előzmény: Jim1970 (449)
Jim1970 Creative Commons License 2007.01.15 0 0 449
Ha mindenképpen a fakultatív mellett maradsz, akkor szerintem a legjobb választás, ha az ottani idegenvezető által ajánlottakra fizetsz be, az 3 nap, a legdrágább kb. 11 ezer, szerintem a 3 legfontosabb túra bőven megvan 30e./fő árból. Tetszett a hölgy tájékozottsága, egész útun nyomta a dolgokat a szigetről, nem volt unalmas és jó volt hallgatni. Az említett "3 in 1" utakon is van idegenvezetés, ha csak nem beszéltek folyékonyan angolul, akkor nem javaslom, de ezeket amúgy sem ajánlom a rohanás miatt, ahogy már korábban említettem.
Előzmény: Hector Servadac (448)
Hector Servadac Creative Commons License 2007.01.13 0 0 448
Köszönöm, nagyon érdekes volt , azért inkább fakultatív útra megyek ha ott leszek Februárban, persze majd meglátjuk.A Maritimonak lehet,hogy lesz meccse éppen akkor amikor ott vagytok,de a szállodában vagy valahol biztos meg tudják mondani.Azért én is utánanézek.
Előzmény: Jim1970 (446)
Jim1970 Creative Commons License 2007.01.13 0 0 447
Hector, már le van rendezve a 22-e, így ez a meccs kimarad, de azért kösz!
Előzmény: Hector Servadac (444)
Jim1970 Creative Commons License 2007.01.13 0 0 446

Akkor sajna már pont ülünk a repülőn, a visszafelé vezető úton :( Mindegy, akkor majd megnézünk valamilyen junior focit, vagy valamilyen vidékit, ha lesz. Ebben valamilyen ötlet esetleg?

Szerintem nem érdemes fakultatív útra elmenni. Mi voltunk egy nyugati túrán, nem mondom, hogy rossz volt, de elég sokat elkértek, ha jól emlékszem, átszámolva 11000 Ft volt, ebben volt egy ebéd is Porto Monizban. Ennél vannak olcsóbbak is, amolyan "3 in 1" (nyugat-kelet-közép), ottani irodák ajánlják ezeket, de szerintem olcsó hús. Csak a nyugat túra is egy rohanás volt, milyen akkor az egész szigetet lezavarni egy nap alatt? Forma 1, szerintem. Most nem megyünk ilyen túrára, hanem bérelünk egy kocsit 4 napra, azzal bejárunk mindent. Nem kell megijedni a vezetéstől, ha nem kezdő az ember, akkor nem gáz, sőt, számomra valami hatalmas élmény volt vezetni a szakadékok szélén, pedig még tériszonnyal is meg vagyok áldva :) Sokkal jobb, mint buszozni, és ott áll meg az ember, ahol csak akar, és annyi időre, amennyire csak akar. Amit nem szabad kihagyni, az a Santa Maria, szerintem. Persze lehangoló tud lenni, ha szar az idő, vagy nem látsz bálnát, ilyen esetben azt mondaná az ember, semmit sem ért az egész. Nekünk volt szerencsénk jó időhöz és bálnákhoz is, így hatalmas élményt jelentett. Nem kell előre leszervezni, le kell menni a kikötő nyugati végéhez, onnan indul a hajó, mindig van hely, főleg ilyenkor. Ha szép napos a délelőtt, akkor a következő 3 óra is olyan lesz feltehetően, és akkor érdemes felülni a hajóra. Telefericos-t nem szabad kihagyni, nem kerül sokba, de szép és jó. Ja, arra fel kell készülni, hogy az embert szinte mindenhol le akarják húzni fotózással, egy kicsit már gusztustalan volt, hogy fotó, csináltak egy szép kis mappát, benne a képed, aztán fizess. Kellemetlen azt mondani, hogy nem, de erősnek kell lenni, mert szerintem nagyon húzós. Persze, ha van pénz dögivel, akkor nem gond, de nekem nincs :)

Én azt mondom, hogy szigettúrákat egyénileg kell lebonyolítani, bérelt autóval. Példának okáért tudtommal egy túra sem megy Ponta do Pargoba, a nyugati ponton lévő világítótoronyhoz. Csodálatos a táj, haláli nyugalom, egy lélek sem volt ott, csak mi. Lenéz az ember a kb. 300 méteres magasságból a végtelen óceánra, elmondhatatlan látvány és érzés, és mindezt napnyugtakor... Meg aztán millió olyan hely van még, amit meg sem közelítenek a szervezett utak, véleményem szerint nem szabad egy ilyen útra viszonylag sok pénzt költeni.

Ja, és elkanyarodtunk a focitól, ne felejtsd az elején feltett kérdésemet! :) Kösz!

Előzmény: Hector Servadac (445)
Hector Servadac Creative Commons License 2007.01.12 0 0 445
NACIONAL vs Penafiel, 21 de Janeiro
NACIONAL vs Marítimo, 29 de Janeiro, 19h45

Januárban ezek lesznek a Nacional meccsei .

Milyen fakultatív útra érdemes elmenni, mennyibe kerül ?
Előzmény: Jim1970 (443)
Hector Servadac Creative Commons License 2007.01.12 0 0 444
Egy kicsit előbb menjetek Madeirára:

18 de Fevereiro, 20h30 - NACIONAL vs Benfica,

Azaz a Nacional Február 18.-án játszik a Benficával .
Jim1970 Creative Commons License 2007.01.12 0 0 443
Köszi! Azt esetleg meg tudod mondani, 22-28-ig lesz-e valamilyen focimeccs valahol a szigeten? Sajna nem sok időm van böngészni, viszont Te lehet, hogy kapásból tudsz válaszolni, vagy tudod, hol kell megnézni.
Előzmény: marcipannyuszi (442)
marcipannyuszi Creative Commons License 2007.01.12 0 0 442

2 nagyobb klub van.

 

Club Sport Marítimo Funchal

Founded 1910.

Stadium name: Estádio dos Barreiros capacity 8,900.

http://www.csmaritimo.pt/


 

CD Nacional Madeira

Founded 1910.
Stadium name: Estádio Eng. Rui Alves capacity 3,000

http://nacional.novamadeira.com/

 

Ezen a térképen több pálya is van, nem tudom, melyik kié.

http://www.madeiraarchipelago.com/map/madeira-funchal.html

Előzmény: Jim1970 (441)
Jim1970 Creative Commons License 2007.01.12 0 0 441
Elfelejtettem valamit. Tudja valaki, hogy hol van focipálya Funchalban vagy környékén? Esetleg, hogy mikor vannak meccsek? A lányom nagy portugál foci rajongó, gondoltam, elviszem egy helyi meccsre. Várom a javaslatokat.
Jim1970 Creative Commons License 2007.01.12 0 0 440

Üdv,

Szépek a képek! Nagy kérés lenne, hogy mindegyikről írj pár gondolatot, hol is készült? Előre is köszi. Mi 22-én, azaz bő egy hét múlva indulunk, szintén Isram szervezésben, elég kellemesen lecsökkent az ár, a Funchal Duas Torres, ahol tavaly is voltunk (szerintem nagyon jó kis szálloda, jó helyen) most már 84000-ért van. Lehet, hogy ez még csökken pár ezret, de már nem mertem rizikózni egy héttel az út előtt, mert ki tudja, mikor telik meg a charter, a szabadságom meg kötött, nem ugrálhatok. A lényeg, hogy jó ez így. Te mit tartasz a legszükségesebbnek, ha programokról, illetve látványosságról van szó? Ez a kérdés egyébként mindenkihez szól. Tavaly sok helyen voltunk, de minden bizonnyal nagyon sok minden kimaradt, ezért kérném a javaslatokat. Most nem szeretnék semmit sem elszalasztani, mert jó ideig nem fogunk menni ismét a lakásvárárlás miatt :) Köszi a válaszokat! Ja, és kedves "ÁrvaTóth", ne felejtsd a képekhez a hozzáfűzött gondolatokat :)

Előzmény: ÁrvaTóth (439)
ÁrvaTóth Creative Commons License 2007.01.11 0 0 439
Megpróbálok feltölteni ide egy párat:









Előzmény: Törölt nick (438)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.10 0 0 438
Köszönjük a madeirai úti beszámolót, nagyon érdekes volt és külön köszönet a részletes ismertetésért.Képek készültek az útról?Lehetne látni néhányat vagy többet?
Előzmény: ÁrvaTóth (437)
ÁrvaTóth Creative Commons License 2007.01.10 0 0 437

Most jöttünk vissza egy madeirai útról. A szervező az Isram utazási iroda volt.

Fejenként 99.800 forintot fizettünk, ebben benne volt a repülőjegy, a reptéri transzferek Madeirán és 9 éjszakai szállás négycsillagos szállodában, svédasztalos reggelivel. A 99.800 forintban nem volt benne a repülőtéri illeték; ez fejenként összesen 29.000 forintot tett ki. Emellett a szállodától kaptunk egy grátisz üveg pezsgőt, de ez nyilván csak amiatt volt, hogy ott-tartózkodásunkba a szilveszter is beleesett. :)

 

Nem Funchalban szálltunk meg, hanem Santa Cruz-ban, a Santa Catarina nevű szállodában. Nekünk bejött; kellemes, nyugis hely, nem is túl nagy. A leszálló repülőgépeket lehetett ugyan hallani, de nem voltak zavaróak (hozzáteszem ugyanakkor, hogy barátnőm Pesten is egy légifolyosó alatt lakik, tehát hozzá vagyunk szokva az ilyesmihez). A reggelinél rántottából, sült szalonnából, paradicsomos babból, gépsonkából, sajtból, többféle zsömléből, joghurtból és lekvárból, kétféle(?) gabonapehelyből lehetett választani, emellett kitűnő gyümölcssalátát is kínáltak; nagyobbrészt friss gyümölcsökből. A választék tehát nem volt akkora, mint több hasonló osztályú szállodában, de elégséges volt ahhoz, hogy kellően változatos legyen; és azt is meg kell mondanom, hogy amit adtak, az mind finomnak bizonyult (még a rántotta is, pedig az külföldön nem szokott jó lenni). Vacsorát egyszer ettünk itt, az is nagyon jó volt (kitűnő a garnélás pirítósuk és a maracujamártásos lazacuk). Bulizós természetűeknek viszont nem ajánlom ezt a szállodát; ők jobban járnak, ha valami funchali helyen szállnak meg.

 

Maga Santa Cruz kellemes kisváros, látszik, hogy nem pusztán a turizmus hívta életre. Amikor csendességre, nyugalomra vágytunk, itt mindig jól el tudtuk tölteni az időt. Funchal innen expresszbusszal 20, normál busszal 35-40 percnyire volt; egy út fejenként 2 euróba került.

 

Befizettünk két egésznapos buszos kirándulásra is; ezek egyenként és fejenként 44 euróba kerültek, ebben az árban egy háromfogásos ebéd is benn foglaltatott, gyakorlatilag korlátlan borfogyasztással (egy-egy négyfős asztalra két-két üveg bor jutott) és kávéval. Ezek az utak élvezetesek voltak, és a sziget szinte minden látnivalóját érintették, de - mint ahogy az ilyen buszos utazásoknál lenni szokott - egy-egy helyszínre általában túl kevés idő jutott. Azt hallottuk, hogy Machicóból, a régi fővárosból taxival 113 euróért - hogy jött ki az ár, nem tudom - körbe lehet járni az egész szigetet úgy, hogy a taxi ott áll meg veled, és annyi időt vár, amennyi időre szükséged van a fotózáshoz, a nevezetességek megtekintéséhez. Ha ez igaz, két-három főre a taxi már jobb és olcsóbb megoldás lehet, mint az utazási iroda által fakultatív programként kínált buszos túrák. Autót bérelni napi 20-30 euróért lehet, de tényleg csak az vetemedjék ilyesmire, aki NAGYON biztos a tudásában. Barátmőm imád vezetni, és nagyon tapasztalt sofőr, de a helyi viszonyokat megismerve gyorsan úgy döntött, hogy itt nem fog volán mögé ülni. A szerpentinen tolató buszoktól kezdve mindenre föl kell készülnie annak, aki autóval akarja fölkeresni a látnivalókat.  Akinek nem gond a pénz, akár helikopterrel is bejárhatja a szigetet. Ez háromnegyed órás repülést jelent 199 euróért, de mivel mi erre nem fizettünk be, azt nem tudom megmondani, hogy a helikopter hány személyes, azaz az összeg hány főre oszlik el. A helikopter mindenesetre a funchali jachtkikötőből indul. Vannak rövidebb sétarepülések is, amelyek természetesen kevesebbe kerülnek, de kevesebb látnivalót is kínálnak.

 

Funchalban kipróbáltuk mind a két lanovkát (portugál nevén telefericót), megnéztük mind a Monte Palace parkját, mind a városi botanikus kertet, felmentünk a Károly király nyughelyéül szolgáló templomhoz és a fekete erődhöz is, ezenfelül kipróbáltuk a kilátóléggömböt (olyan, mint amilyen nálunk a WestEnd tetőkertjéből szokott volt felszállni), és tettünk egy háromórás utat a Santa Maria do Colombo fedélzetén is. Ez utóbbi a Santa Maria másolata, de motort is szereltek bele. A hajóról delfineket is láttunk; vélhetőleg egész éven át tanyázik a funchali öbölben egy delfinkolónia. Kihagytuk viszont a Monte-i aszfaltszánkázást és az üvegfenekű hajón való utazást. Nem tudtunk bejutni a Blandy's társaság borospincéibe sem, ezek ugyanis leltár miatt zárva tartottak.

 

Az étkezés budapesti szemmel nézve nem kerül sokba. Santa Cruz-ban két főétel körettel, salátával, két főre elegendő fokhagymáspirítós-adaggal, két pohár borral és egy feketével összesen 17 euróba került borravalóval együtt, ami tényleg nem mondható soknak két főre. De még a funchali jachtkikötő puccos vendéglőjében sem fizettünk többet 30 eurónál egy kétfős ebédért. A felső városban olyan helyen is jártunk, ahol háromfogásos ebédmenüt kínáltak fejenként 6,50-ért. A kajáikról: barátnőm nem szereti a halat, de az espadát (scabbardfish avagy kardhüvelyhal) ő is imádta. Általában elég fantáziátlan főtt krumplit adnak melléje; jobban járunk, ha hasábburgonyával kérjük. Van még egy helyi különlegesség, az espetada regional, ennek semmi köze az espadához, még ha hasonlóan hangzik is. Az espetada regional különleges fűszerezésű, nyárson sült marhahús; érdemes kipróbálni. (A névből az "espetada" pusztán annyit jelent, hogy "nyárson sült", így nézzük meg azt is, hogy mi következik utána. Az espetada de gambas péltdául nyárson sült garnélát jelent; ez is finom, de aki marhára vágyik, az espetada regionalt keresse az étlapon.) Levesük nem sok van, mi legalábbis alig két-három fajtával találkoztunk. Ezek közül a rákkrémlevest tudom ajánlani, a többit nem nagyon. Előételnek kitűnő a lapas nevű kagylóétel, édességnek pedig a bolo de mel elnevezésű, nádmézzel készült süti.

 

Ami számunkra nagyon furcsa volt, az a madeiraiak giccsimádata. Mindenfelé műanyag Madonnák, angyal- és állatfigurák vannak, az amúgy ízléses és szép tereken és parkokban is. Elképzelhető ugyanakkor, hogy ez még a karácsony "utórezgése" volt, és tavaszra eltűnnek ezek a borzadályok; legalábbis a közterekről.

 

Egy jó tanács: aki komolyabb gyalogtúrákat tervez tenni a hegyekben, például a levadák (vízgyűjtő és -elvezető csatornák) mentén, az vigyen magával komoly túrafelszerelést (túrabakancsot, túrabotot vagy fokost, tájolót minimum), és ne nagyon induljon el egyedül!

marcipannyuszi Creative Commons License 2007.01.10 0 0 436

felnőtt (18 év felett) 49 900 Ft

felnőtt (18 év felett) 49 900 Ft

Aznapi felár 30 000 Ft

Reptéri illeték 58 000 Ft  

Összesen: 187 800 Ft

(Jan. 15.)

marcipannyuszi Creative Commons License 2007.01.08 0 0 435

Mi az, hogy aznapi felár ??!!!!

 

 

felnőtt (18 év felett) 69 900 Ft

felnőtt (18 év felett) 69 900 Ft

Aznapi felár 30 000 Ft  

Reptéri illeték 58 000 Ft  

Összesen: 227 800 Ft  

marcipannyuszi Creative Commons License 2007.01.05 0 0 434
marcipannyuszi Creative Commons License 2007.01.04 0 0 433

Jó a busz, persze menetrendhez vagy kötve.

 

Mondjuk én közelebbi helyekről mentem túrázva is vissza Funchalba...

 

Vigyázni kell arra, hogy a sziget keleti és a nyugati oldalára máshonnan indulnak a buszok !

Előzmény: idikó (430)
Satinette Creative Commons License 2007.01.03 0 0 432

http://www.bestreisen.hu/informaciok/info.php?id=akcio&page_id=akcio_madeira

 

ja, kicsit több az, mint ami a palkátokon van - szokás szerint......... hm...........

Előzmény: Satinette (431)
Satinette Creative Commons License 2007.01.03 0 0 431
Bocsi, csak fél-infóim vannak, de a best reisen hirdet már 90 vagy 99-től reggelivel, szállással utakat, nézzétek meg...
Előzmény: marcipannyuszi (425)
idikó Creative Commons License 2007.01.03 0 0 430
Köszi szépen,feltétlen megnézem ezeket.
Autót érdemesebb bérelni vagy a buszozás is türhető?
Előzmény: marcipannyuszi (429)
marcipannyuszi Creative Commons License 2007.01.03 0 0 429

Szerintem ez egy elég jó összefoglaló:

 

http://www.utikonyv.com/online_book_19

 

De nehogy haza gyere, ha nem voltál a botanikus kertben, a Monte-n és a Curral das Freiras környéki erdőkben !

 

Egy hét alatt nyugodtan körbe lehet buszozni/autózni a szigetet.

 

http://www.madeira-web.com/PagesUK/tourmap.html

Előzmény: idikó (428)
idikó Creative Commons License 2007.01.03 0 0 428
Sziasztok!Én jövő héten indulok Madeirára,de Londonból.Nem azért mert olcsóbb hanem a bnőm kint él és ő intézte onnan az utat.Még csak most kezdtem el nézegetni,hogy mit érdemes kint megnézni,látni,de ha esetleg ti is segítenétek hogy mit nem szabad kihagyni megköszönném.1 hétbe mi férhet bele.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!