Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.08 0 0 4
Sziasztok!

A Forester-Metropolrol hallottatok valamit? Esetleg tapasztalat?

MuTeR

TamasS Creative Commons License 2002.12.29 0 0 3
sziasztok!

Lakasfelujitas/generalkivitelezes ugyben ovakodjatok az Alles 2000 BT-tol (Feszt Istvan) Hajlamos lazan kezelni az elszamolast, aztan pedig a hajlamos a maradek stex-szel lelepni :-)) (szerencsere nem sokkal... ugy lelepett, hogy meg a szerszamait is nalam hagyta :-))

TamasS

szomi_szomi Creative Commons License 2002.12.06 0 0 1
Sajnos nem 0 meglepetést okozott az írásod. :-(

Legjobb, ha mindenkitől csak annyira számítassz, amennyi az érdekében áll.

A Mareco-nak az az érdeke, hogy eladja a lakást. Az már nem, hogy te tuti szerződést köss.

Lassan a magyar építőiparnak sikerül elérnie, hogy a "lakópark" kifejezés minden szempotból negatív dologra utaljon.

Előzmény: STL (-)
STL Creative Commons License 2002.12.06 0 0 0
Erre a Mareco Rt-re gondoltam!

STL

STL Creative Commons License 2002.12.06 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Szeretném tapasztalataimat megosztani lakásvásárlással kapcsolatban és kérném ti is irjátok le a tapasztalataitokat, hogy mások okulhassanak! Én nemrég vásároltam házat és egy kicsit becsapottnak érzem magam.

Mint mindenki, én is tudtam sok a csaló, az "ügyeskedő" ezért próbáltam óvatos lenni a lakásvásárlással.
Gondoltam, ha egy jónevű ingatlanforgalmazóhoz megyek akkor nem lehet baj, hiszen Ő rendesen körüljárja a kivitelezőt, leellenőriz mindent, még minőségbiztosítási rendszere is van.

Hár nem így lett! Sőt!

Az elején minden simán ment, épült a ház.
Az átadás kicsit csúszott - egy hónapot - szerencsémre a régi lakásomból amit már kifizettek, nem tettek ki.
Persze a beköltözésnél már látszott, hogy elmaradt egy-két "apróság".
A kivitelező esküdözött hogy mindent befejez, csak az időjárás most nem teszi lehetővé, stb.., és amit tudott meg is csinált (igaz ilyenkor még volt tartozásom!)
Néhány héttel a beköltözés után jött a kivitelező, hogy számoljunk el, én hülye ki is fizettem mindent az utolsó fillérig, gondoltam eddig korrekt volt, én is az leszek.
Mindez két éve volt, azóta felém se dugta a képét soha, semmi komoly elmaradt munkát nem fejezett be.
Közbe kiderültek nagyobb kivitelezési problémák is aminek javitása több százezerbe fog kerülni.
Mivel a ház egy lakóparkban van-lenne, ott is elmaradt egy-két dolgot például út, világítás, parkosítás stb. Házam előtt két év után is folyamatosan sár van. Az útépítés parkosítás költésgeit hagy ne részletezzem!

Gondoltam felkeresem az ingatlan eladóját szóljon már a kivitelezőnek hogy ez nincs így jól.
Kiderült hogy olyan szerződést kötöttek ahol a forgalmazó nem léphet fel a kivitelezővel szemben semmilyen esetben sem!
Persze a forgalmazó lakásonként nagyságrendileg 1 millió forintot tett zsebre, és Ő már jól érzi magát, nem érdekli, hogy mi van a lakókkal és a lakóparkkal!
A kivitelező pedig jogutódal megszüntette a céget amivel szerződésben áltam, és most végelszámolást kezdeményezett maga ellen az új cég!

Szóval mindenkinek azt javaslom legyen nagyon körültekintő és alapvetően ultra bizalmatlan!
Mindent vegyen bele a szerzősésbe!
Kötbér, pontos kivitelezési terv technikai adatokkal, környezet kialakítása (részletesen!)!
Aki ezt nem teszi meg az sumákol!

És hogy melyik ingatlanforgalmazón keresztül vettem a lakásomat, kivel szemben legyeten ennyire bizalmatlanok lakásvásárláskor, ki az aki úgy érzem bármit elad amiből bevétele van:

Mareco Rt.

És hogy ki volt a kivitelező, kivel szerintem ne kerüljetek semmilyen kapcsolatba (cégnevet nem mondok, mivel állandóan váltogatja!):

Gyülvészi Tibor és bandája

Csak óvatosan!

Üdv:
STL

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!