Keresés

Részletes keresés

edagirl Creative Commons License 2011.02.01 0 0 10659

Sziasztok!

 

Mi egy bátor, tettrekész fiút keresünk kitartóan csipogó kislány mókusunkhoz.

Írjatok, hívjatok! Mostanában gyakran csipog és mivel ez nem tervezhető előre, ezért szeretném már most felvenni a kapcsolatot olyanokkal, akiknek most belefér a gyerekvállalás :)

Budapestiek vagyunk.

 

edagirl24@freemail.hu

06-30-9818153

1ibolya Creative Commons License 2011.02.01 0 0 10658

Gratulálok hozzá!!!!Tündéri:-)

Előzmény: mókuszka6 (10652)
1ibolya Creative Commons License 2011.02.01 0 0 10657

Pl.makkot.Miért nem használtok golyós itatót?

Előzmény: anubisz76 (10650)
1ibolya Creative Commons License 2011.02.01 0 0 10656

Azt akkor ki kell hangsúlyoznom,hogy kint vannak a szabadban a mókusok,nagy ketrecben.Le is fűtik a sok kaját+egész du.-ig rosszalkodnak.

Előzmény: *Babi* (10646)
1ibolya Creative Commons License 2011.02.01 0 0 10655

Azt akkor ki kell hangsúlyoznom,hogy kint vannak a szabadban a mókusok,nagy ketrecben.Le is fűtik a sok kaját+egész du.-ig rosszalkodnak.

Előzmény: *Babi* (10646)
1ibolya Creative Commons License 2011.02.01 0 0 10654

Tulajdonképpen nem számolom,hogy mennyit esznek.Tele van a kukacos táljuk,úgy mint a magostál.Amikor elfogy 2 napot várok és utána teletöltöm megint.Szerintem a mókik tudják miből mennyi kell nekik.Persze a diót ,mogyorót nem kapják korlátlanul,mert akkor csak azt ennének:-)Nyáron kijárok a kert végébe szöcskét fogni,abba az időszakba,rá sem néznek a kukacra.Vagy amikor rajzanak a cserebogarak,akkor az a sláger.Pedró,nem eszik semmilyen kukacot,szöcskét,csak a nagy zöld sáska tetszik neki.Ha a sáska szine szürke,már nem kell neki.Málna és Márió csak a fehér szárított halat és a csirke csontot eszi.Szóval szerintem ahány mókus,annyi szokás.De próbálhatsz megfőzni csirke mellet só nélkül.Szoktam időnként próbálkozni,hátha valami ujdonság kell nekik.Pl.Málna tavaly megevett kb.30 szöcskét,egyszerre.Se elötte,se utána 1 db.-ot sem.Legközelebb megpróbálom a fürjtojást,hátha....Olvastam régebben 1 cikket a nagymókusokról.Azt kutatták,hogy mit eszik a természetben.Felboncolták és nem találtak a gyomrában mást,csak hangyatojást.De azt jó sokat.(Remélem nem azért ölték meg,hogy ezt kiderítsék)

Előzmény: MogyiGazdik (10643)
Ditty73 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 10653

10 db lisztkukac naponta? Nem vad nagyon a mókid tőle? Ugyanis azt hallottam tenyésztőtől, hogy ha túl sok állati fehérjét kap, attól is vadabb lehet a móki, illletve ha sok husit kap (csirkehusi, csiga, rovarok) akkor is vadabb lehet az egyed.

 

 

Előzmény: 1ibolya (10642)
mókuszka6 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 10652

Hoppá, ezt még gyakorolni kell! :-) Most mennek a fotók (remélem) :-D



mókuszka6 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 10651

Néhány fotó az én kis tündérkémről! :-)

anubisz76 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 10650

Én is egy kicsit bizonytalan vagyok most. Úgy látom, mintha lazább lenne most a mókusunk széklete mint szokott. Nem megy a hasa, de biztos hogy puhább, mert az odúja tetején lévő farostlemezen vannak széttaposott kakikupacok. Kb. 1 hete figyelem, de a közelben van inox pikliben a vize, és annak tudtam be, hogy a reggeli pancsoláskor ázik el a kaki. De ma a ketrec előtt is volt egy darabka- azt hittem mulcsdarab, arrébb akartam pöccinteni a papucsommal, de kenhető volt...

Nem adtam neki legalább 3 hete mandarint sem, nem kap olyat tudomásom szerint amitől lazább székletének kellene, hogy legyen.

Ráadásul a vizespiklijét félighordta kajával. Délben hazajöttem és centi vastagon ázott benne a köles, kukorica, bontatlan napraforgó stb. Csíkos mókusoknak való magkeverék volt előtte (ő japán mókus), abba szoktam neki tenni plusz napraforgót, diót, mogyorót Versele Laga keveréket stb. Vagy most "kidobta ami nem kell neki?

Fordult már elő nálatok ilyesmi? Mitől lett lazább a széklete? Mit adjak neki?

mókuszka6 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 10649

Sziasztok, mókusgazdák! :-) Régóta olvasgatom írásaitokat, és nézegetem a fotókat. Nekem is van egy tündéri kis fiúmókuskám, ő tibeti csíkos mókuska. Jókat derültem, amikor olvastam Dorcsi írását, na meg nézegettem a fotókat. Aztán nagyon szomorú lettem, amikor tegnap olyan szomorú hírt kellett megosztania velünk...:-( Pumuklit is nagyon sajnálom, remélem, azóta már jobban van... Tényleg nagyon ijesztő az a kép, jobbulást neki!

Móki most lesz 11 hónapos, mindössze héthetes volt, amikor kaptam Őt. Szerencsére már kézhez volt szoktatva, ezzel nem volt sok bajom. Kezdettől fogva szabadon kóricál, persze csak akkor, amikor itt vagyunk, a teljes szoba az Ő birodalma. Ennek következtében aztán mindenhol raktárak vannak...:-) Nagyon szelíd, imádja, ha sokan vannak körülötte, még soha senkit nem harapott meg. Szaladgál rajtunk, a kezünkből eszik, sőt időnként még a számból is kilopja a diót, ha nem vagyok elég gyors: biztosan úgy gondolja, hogy amit a gazdi eszik, az finomabb! :-) Attól meglepődtem, amit néhányan írnak, hogy hajkurászni kell, ha be akarják zárni: Mókit soha nem zavargatjuk. Elég, ha megütögetjük a ketrecet, és máris megy be a helyére. Nagyon illedelmes: annak ellenére, hogy fiú, sehová nem piszkít a szobába, mindig visszamegy a ketrec sarkába elvégezni a dolgát. Most újabb lakhelyet "csinált" magának: a fotel ülőrészének az oldalába rágott egy bejáratot, és többnyire ott tölti az éjszakáit is: este 5-6 óra tájban bevonul, reggel 8-9 között kijön. Úgyhogy a fotelt neki adtuk, az az ő birodalma! :-) Csoda pofa, rettentően kíváncsi, s ha nem foglalkozom vele eleget, megsértődik!!! De egy kis lisztkukaccal vagy mézes joghurttal azért mindig le lehet kenyerezni. Én is undorodtam a lisztkukactól, a mai napig nem fogom meg, de tudom, hogy neki szüksége van az állati fehérjére, ezért eleinte csipesszel kapta, mostanában meg odakínálom neki a kis tálkát, amiben vannak. Max. 10-et eszik meg belőle, van, amikor kevesebbet. Mi is hamar megtanultuk, hogy háromszor is meg kell nézni, mielőtt leülünk, mert lehet, hogy épen ott tanyázik. :-) Néha kiszökik a konyhába, nagyon hamar megtanulta, hol van a kajásdoboz: volt már olyan, hogy a dobozzal együtt kellett behozni a csibészt, mert az Istennek sem akart kijönni! :-)

mókuszka6 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 10648

Nagyon sajnálom a mókidat....:-( Kis tündérke... A lelkem is kisírnám, ha az én mókimmal történne valami... Sajnálom...

Előzmény: t.dorcsi (10638)
Snickers88 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 10647

Nem jó érzés arra feljönni a fórumra, hogy egy ártatlan kis mókus elhunyt, egy másik pedig nagyon beteg! :(

Részvétem dorcsi, pumuklinak pedig kitartás, rendbe kell, hogy jöjjön!!!

A lisztkukacból Snickers is csak olyan 6-8 db-ot kap egy nap, de ha kell, akkor emelem az adagját. Megíjesztenek ezek a dolgok, félek, hogy az én mókimmal is történhet valami!

*Babi* Creative Commons License 2011.02.01 0 0 10646

Sziasztok!

 

Részvétem az elment móki miatt!

 

Jobbulást a kis betegnek!

 

Ibolya

Napi 10 lisztkukacot kapnak a mókik? Nekünk Spuri 5-6 db-tól elkezdett szépen kigömbölyödni...., végére már olyan volt mint egy szabályos labda amikor ült.  Féltem hogy túlságosan elzsírosodik a mája, így visszavettünk egy kicsit de minden nap kap. Viszont a szépiát rendesen darálja naponta többször is, a legnagyobbat veszem és az is elfogy kb 2 hónap alatt.

Előzmény: 1ibolya (10642)
zsirosniki Creative Commons License 2011.02.01 0 0 10645

Sziasztok!

 

Már több mint egy hete nem jártam a fórumon, és sajnálattal látom a fejleményeket.

 

t.dorcsi: Részvétem a mókica miatt, tudom mit éltek át. Nekem 2 éve kellett meghoznom egy ilyen szomorú döntést, ahol nekem kellett eldöntenem imádott mókicám sorsát. Elaltassuk vagy menjen el magától miután 2 helyen eltört a lába, és lerágta az összes lábujját, hiába ápoltam, gondoztam. A szivem szakadt meg. Tudom mit éreztek. A lelkem kisírtam akkor. Sajnálom.

 

pumukli48: remélem minél előbb rendbejön a mókid, nagyon ijesztően nézett ki a képen. Nem is hallottam még ilyenről amiről írtál, de szurkolok, hogy minél előbb történjen pozitív változás.  Kitartás!!!

 

 

Gergo_és_Niki Creative Commons License 2011.02.01 0 0 10644

Részvétünk a kis mókus miatt:((( mi is elszomorodtunk... de gondolj arra,hogy milyen boldog élete volt és sajnos ez az élet rendje:S .Fel a fejjel!

Előzmény: t.dorcsi (10638)
MogyiGazdik Creative Commons License 2011.01.31 0 0 10643

És a vega mókinak mit adjak?? Alma eszi ezerrel a kukacot, napi 6-ot kap kb. De akkor mehet több is?

De Mogyinak sose kell. Egyet-kettőt harap belőle aztán eldobja. Nem eszi meg... Mivel pótolható még?

Előzmény: 1ibolya (10642)
1ibolya Creative Commons License 2011.01.31 0 0 10642

Hetente 2x,3x kalcium.Ahogy a Zsuzsi írta,vagy porban,mindegy,csak kapjon.Az állati fehérje is nagyon fontos,én a csíkosoknak,minimum 10db.-ot adok naponta.Fejenként!!!.Aki undorodik a kukactól,fogja meg csipesszel,vagy ne tartson mókit.

Előzmény: Ditty73 (10635)
1ibolya Creative Commons License 2011.01.31 0 0 10641

Nagyon sajnálom:-(((((

Előzmény: t.dorcsi (10634)
1ibolya Creative Commons License 2011.01.31 0 0 10640

A kukachiánytól is lehetnek betegek!!!+ca-t adjál neki!!!!!Vegyél embereknek való pezsgőtablettát,old fel vízben,fecskendővel próbáld,hátha letudja nyelni!Sürgősen!!!

Előzmény: pumukli48 (10622)
1ibolya Creative Commons License 2011.01.31 0 0 10639

Jobbulást kívánok!!!!

Előzmény: pumukli48 (10614)
t.dorcsi Creative Commons License 2011.01.31 0 0 10638

Ne haragudjatok,de ezt még föl kell töltsem.Egy kis csoda.

Köszönöm mindenkinek :(

 

 

zsuzsu27 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 10637

Én folyékony kalciumot használok,amit a vízükbe teszek bele.

Mikor ilyen állapotban van amúgy is csak így tudod megitatni vele,fecskendőből,amit oldalt bedugsz a szájába és nagyon óvatosan,cseppentgeted bele,ilyenkor kénytelen nyelni.

A Hema.hu oldalom árulnak ilyet,igaz madaraknak,de az is jó nekik.

Gyógyszertárban pedig lehet (receptre) kapni Calci-care-t,amiből pár cseppet kell a vízbe tenni,szintén jó és a mások által is említett kalcium por,amit meg úgy kell kérned,hogy kutyáknak valót,akkor tudják,miről beszélsz.

 

Előzmény: pumukli48 (10631)
mkata29 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 10636

Nagyon sajnálom.......

Előzmény: t.dorcsi (10634)
Ditty73 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 10635

Most már éppen itt az ideje, erősítsetek meg!

 

Mókustenyésztők, legyetek olyan jók és írjátok össze nekünk:

Mikor, milyen helyzetben, milyen jelenségeknél, milyen "tüneteknél" mi a teendő, mit tudunk mi tenni azonnal a mókuskákért, ha baj van,azon túl, hogy orvost keresünk. Milyen bajra mit kell adni a mókusnak, mik azok a gyakrabban előforduló esetek, amire vigyázni kell. Igazából szerintem (akire ez nem vonatkozik, ne vegye magára) nagyon sokan nem tudjuk, hogy "pontosan" miből mennyit kell adni nekik, gondolok itt a vitaminokra, fehérjére, gyümire, bogarakra, mik az arányok, stb...  Az állatorvos sem ül le velünk ezeket megbeszélni, akkor menjünk a konkrét problémával, ha baj van.... ez így nem jó....

 

Nagyon jól működik ez a fórum, és nagyon fáj a szívem, amikor rossz híreket hallok és tehetetlenek vagyunk. Kapunk tanácsokat, hogy aloe vera, vagy cseppents ezt-azt, itass vele ezt-azt, tehát mikor mi a teendő?

 

 

t.dorcsi Creative Commons License 2011.01.31 0 0 10634

Semmi sem történt.pár nappal ezelőtt elkezdett többet aludni,de neki semmi baja nem volt.Majd a lehető legközelebb jött hozzánk az ágyra,és elaludt, békében csendben elment. 

Órénként-kétóránként keltünk megnézni rendben van e minden.

Ma reggel 4:15 kor még szépen lélegzett,majd 6 kor már nem.

Örökre elment,és nagyon fáj.Nekünk ő igazi családtag,társ.

Szívből kívánom a legjobbakat nektek,és mindenkinek.

Előzmény: pumukli48 (10630)
pumukli48 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 10633

Itt írtam le az egészet a 10614 bejegyzésben.

voltam dokinál, és adott infuziót. Lehet, hogy abban volt is kalcium.

de azért köszi és holnap veszek kalcium foszforikum port.

Előzmény: Ditty73 (10632)
Ditty73 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 10632

kalcium-foszforikum por, így kell kérni, ADNIUK KELL, mert én is kaptam gyógyszertárban. Megkérdezték, mire kell, de csak fizetéskor, és csak kíváncsiságból, mondták is. Adniuk kell, mert adható! ÉS NEM ORVOS UTASÍTÁSA SZERINT! kALCIUM INJEKCIÓT A DOKI NEM TUD ADNI? VIDD EL AMBULANCIÁRA!

Előzmény: pumukli48 (10631)
pumukli48 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 10631

Lászy is azt irta, hogy kalcium. Bementem a patikába, mondom, hogy mire kell. Ők nem tudnak adni, amig pontosan nem mondom meg, hogy milyen kalcium kell, ők aszerint keverik, hogy az orvos mit mond.

Én meg ma, amikor voltam az orvosnál, elfelejtettem erre rákérdezni, annyi minden tanácsot adott, arra koncentráltam, hogy ne felejtsem el.

Tehát még mindig nem tudom, hogy milyen kalciumot kell venni, de az igazság az, hogy egyáltalán nem hajlandó most enni, inni, azért is kapta az infuziót. Úgyhogy ha lenne is kalciumom, nem tudnám neki beadni. Becsukja a száját és nem hajlandó kinyitni.

Fecskendővel próbáltam kis mézes joghurtot adni, de nem kellett neki az sem. A víz sem.

Előzmény: zsuzsu27 (10626)
pumukli48 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 10630

Jaj, mi történt? Csak nem ugyanaz, ami most Pumuklival van?

a legalsó képen úgy lapít, mint most az én mókusom. Mik voltak az előzmények????

Nagyon sajnálom !!!

Előzmény: t.dorcsi (10628)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!