Keresés

Részletes keresés

Cavalcanti Creative Commons License 2004.10.15 0 0 280
Köszönöm a bizalmat és a megtiszteltetést...;-) Igyekszem kiváló és hűséges testőr lenni!Nincs más hátra mint előre...Let's go to Tahiti,Bora-Bora,Vanuatu,Fiji,Tonga,Samoa,Pitcairn,Nouvelle Caledonie,Solomon Islands,Easter Island,Kiribati,Tuvalu,Cook-Islands.
Előzmény: világutazó (279)
világutazó Creative Commons License 2004.10.15 0 0 279

OK! Lehetsz a personal bodyguard-om... ;o) Irány a Csendes-óceáni szigetvilág!!!

Előzmény: Cavalcanti (278)
Cavalcanti Creative Commons License 2004.10.15 0 0 278
Én majd elkisérlek,mint személyi testőr;-)nekem is a Csendes-óceáni szigetvilág az álmom.
Előzmény: világutazó (277)
világutazó Creative Commons License 2004.10.15 0 0 277

minimal,

 

nálam dettó ugyanez a helyzet: a barátok egy része nem teheti meg, a többség meg nem eléggé motivált!!! néha néznek, hogy én mit pörgök állandóan, hogy ide meg oda el akarok utazni és minden megspórolt pénzemet egy következő útra teszem félre... de hát egyszer élünk!!!!!!!!!!!!!!!! mikor máskor tegyem meg??? ami engem még visszatartott egy hosszabb úttól (pl: ázsia, francia polinézia), az, hogy a gyengébbik nemhez tartozom és kicsit félek egyedül belevágni... :o)

Előzmény: minimal (276)
minimal Creative Commons License 2004.10.15 0 0 276

Ok, kiváncsian várom (várjuk)!

 

Sajnos nekem is egyedül "kell" abszolválnom az ilyen utakat. A barátok egy része nem teheti meg, a másik része nem eléggé motivált... De ennek megvan az előnye, az ember a saját maga ura! :o)

 

Hát igen. Mivel még otthon lakom, így minden megtakarított pénzemet az autóra és utazásra költhetem. 11 hónap munka, 1 hónap felejthetetlen élmény. Ez még egy pár évig így lesz...

 

Én is felküldök majd még egy pár képet, csak kevés időm van ezzel maszatolni... :o/

 

Ja, pár napja jött meg az Aitutakiról aug 24-én feladott képeslapom! :oD 

 

Előzmény: BOLOND (275)
BOLOND Creative Commons License 2004.10.15 0 0 275

Nem konnyu ujra kezdeni egy eletet, de a vegeredmeny megeri. Te szerencses vagy hogy ilyen fiatalon ilyen gyonyoru helyekre eljutottal.  En is a melyvizbe ugrottam az elejen (India) de penz nelkul, angol tudas nelkul, baratok nelkul.

Aki most Magyarorszagrol a Csendes Ocean korul maszkal annak aldott sora van.

 

Majd osszeszedek kepeket amik nincsenek fennt a honlapomon es beteszem ide oket.

 

Előzmény: minimal (274)
minimal Creative Commons License 2004.10.14 0 0 274

:oO

 

Hogy sikerült?

Előzmény: BOLOND (272)
BOLOND Creative Commons License 2004.10.14 0 0 273
Par kep:
Rarotonga
Mitiaro
Naplemente
Baratkozo halacska
Előzmény: minimal (270)
BOLOND Creative Commons License 2004.10.14 0 0 272
Keszulok "haza" de talan 2006-ban sikerul. 87-ben voltam ott egy hetet, eleg is volt. Csak a lanyom kivancsi ra, es gondoltam megmutatom neki egyszer az orszagot. Egyebkent en is 24 voltam mikor beadtam az unalmast es vilagga mentem. Most a vilag legszebb helyen lakom (British Columbia) es maszkalok mint a veszett eger, amerre eszembe jut:).
Előzmény: minimal (268)
Lillia Creative Commons License 2004.10.13 0 0 271
Gyönyörű! Mééég, légyszi!
Előzmény: minimal (270)
minimal Creative Commons License 2004.10.08 0 0 270

 

 

 

Bora Bora

minimal Creative Commons License 2004.10.08 0 0 269

 

Rarotonga

minimal Creative Commons License 2004.10.08 0 0 268

Bolond,

 

egyébiránt mikorra tervezed a visszatérést? Hazajössz egyáltalán? :o)

 

Amúgy a következő évek nagy terve, hogy kimegyek egy pár évre külföldre dolgozni, hogy mogyoró helyet pénzt kereshessek. Utána felmondok, és veszek egy világkörüli jegyet! :o)

Előzmény: BOLOND (263)
Mamakedvence Creative Commons License 2004.10.08 0 0 267
Ha egyszer meglatsz engem egy "all inclusive" helyen kis szalaggal a kezemen az etteremben "turnusvaltaskor, felhatalmazlak hogy fejbelojel hogy ne szenvedjek tovabb. ROFL :)
Előzmény: BOLOND (260)
minimal Creative Commons License 2004.10.07 0 0 266

Világutazó,

 

szerintem kissé félrefogalmaztam. Azoknak az utaknak a nagy része (bár pl. Marokkó kivétel, oda "tanulni" mentem egy partnersuliba! :o) családi jellegű volt, úgyhogy azokat nem igazán lehet ebben az értelemben vett élménytúrának hívni.

 

Hogy kérdésedre válaszoljak 24 éves vagyok.

Előzmény: világutazó (265)
világutazó Creative Commons License 2004.10.07 0 0 265

Nálam is Erdély szerepel mostmár a lista élén. Ráadásul szegedi vagyok, szóval egész közel van! Jövő tavaszra tervezek egy túrát! Mostmár látnom kell Erdélyt! Mindenki azt mondja, hogy gyönyörű!

 

 

Minimal!

Említetted, hogy fiatalon utazgattál Európában. Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy? Kíváncsi vagyok mennyi idősen vágtál bele ebbe az utadba.

Előzmény: minimal (264)
minimal Creative Commons License 2004.10.07 0 0 264

Én teljesen kezdő vagyok, tavaly csináltam egy szűk két hetes utat Fülöp szgk.-re, majd ezt az utolsót és ezzel vége is a tengerentúli útjaim "listájának".

 

Európában és környékén sokféle helyen voltam, de túl fiatal fejjel (Marokkó nagyon tetszett). Mindazonáltal a tengerentúl nem hasonlítható Európához, azaz sokkal élménydúsabb! :o)

 

Az egyedüli dolog, amit nem láttam még környéken, de kifejezetten szeretném: Erdély.

Előzmény: BOLOND (263)
BOLOND Creative Commons License 2004.10.06 0 0 263

Biztos vagyok benne hogy gyonyoru Vanuatu is.  A baj az hogy minnel tobbet utazik az ember, annal jobban rajon hogy mennyi hely van a vilagon amit jo lenne latni es milyen keveset lattunk meg!

Hogy dontod el hogy merre indulj, foleg ha nem feneketlen a penztarcad?

Nehez dolog. Costa Ricaban voltam negyszer is, volt aki azt mondta hogy miert nem inkabb tobb helyre mentem, de nekem minden latogatas mas volt, es nagyon megszerettem azt a helyet.

Ami szep azt gyorsan ellepik azok akik latni szeretnek es azok akik azokbol elnek.

Nem sok hely van mar ahol nem erzed magad turistanak, csak egy kobor madarnak aki eppen arra jar.  Bennem a Cook Szigetek ilyen erzeseket hoznak elo.

 

Terveim vannak boven csak legyen ra penz es ido:)

 

Merre jartal meg?

Előzmény: minimal (261)
minimal Creative Commons License 2004.10.05 0 0 262

Ezzel együtt egyetértek veled Cooks-ot illetően, az északi csoportot feltétlen meg kell nézni!

 

Manihiki-ről azt mondják, hogy szebb, mint Aitutaki... pedig azt igen nehéz elképzelni! :o)

Előzmény: BOLOND (260)
minimal Creative Commons License 2004.10.05 0 0 261

Én sem szeretem a tömegturizmust, sőt!

 

Amennyit tudok róla, Vanuatu ilyen:

 

 

 

 

Ezeket a képeket a Lonely Planet honlapjáról szedtem (érdemes elolvasni az infókat róla!).

Ez a bevezető:

"You think Vanuatu's beaches are unbeatable on one island until you reach the next. Divers are delighted at the clear waters, coral reefs and shipwrecks; vulcanologists go wild for its many smoking peaks; and naturalists lust after its untouched forests, reefs and extravagant bird life."

 

Cooks-al ellentétben itt nem megy át olyan tranzit "tömgjárat", mint az Air NZ. Oda közvetlen külön járatok indulnak Ausztráliából, Új Zélandról, meg még talán egy-két helyről. Ottlétem alatt rengeteg olyan embertől hallottam csupa jót Vanuatu-ról, akik elég sok ilyen helyen voltak...

 

Ha sikerül kihevernem az ez évi utat, és vissza tudok térni a térségbe, hát én ide megyek.

 

És Te? :o)

Előzmény: BOLOND (260)
BOLOND Creative Commons License 2004.10.05 0 0 260

:) :) :)

Nincs mar sok felfedezetlen orszag, sot sziget sem!  American Samoa-n jartam mar, kedves emlek de csak nosztalgiabol mennek vissza.

Nekem emelygesem van a tomegturizmustol.  Ha egyszer meglatsz engem egy "all inclusive" helyen kis szalaggal a kezemen az etteremben "turnusvaltaskor, felhatalmazlak hogy fejbelojel hogy ne szenvedjek tovabb.

Nem sok olyan hely van a vilagon mint a Cooks.  Persze csak ha a nyugalmat es a szepet keresed.

Az alabbi ket kep Mauke-n keszult, a lanyom es a felesegemen kivul nem talalkoztam mas turistaval:).

Sot, napokig elottunk es utanunk sem volt senki.  A strandon egyedul voltunk helyi gyerekekkel (3), a motort a kulcsal egyutt az uton hagytuk, a kamerakat a torulkozon a parton, es ott volt amikor visszamentunk.  A bungallownkon nem volt zar.

A hazineni a reggelihez szedett a fakrol gyumolcsot, avokadot, es szines viragokat diszitesnek. Minden reggel.  Mitiaro-n ugyanaz. Ott meg nagyobb elmenyunk is volt.

Ha tudsz meg ilyen helyeket szivesen talalkozok veled ott jovore!

 

 

 
Előzmény: minimal (258)
Mamakedvence Creative Commons License 2004.10.04 0 0 259
köszi szépen :) akkor nekilátok...
Előzmény: minimal (257)
minimal Creative Commons License 2004.10.04 0 0 258

Nem, az eléggé macerás, és szabadidőmben nem szívesen ülök a gép előtt. Azonban rendszeresen feltöltök id képeket, így a lényegről nem maradtok le!

 

Viszont miért Cooks-ra mentek vissza? Nem mintha nem lenne álomszép, de hát ott van egy csomó más, egyelőre felfedezetlen ország! Ezért vágyom Fiji-re, Vanuatura, Szamoába...

Előzmény: BOLOND (256)
minimal Creative Commons License 2004.10.04 0 0 257

Szerintem vedd meg a Lonely Planet South Pacific c. könyvét, benne van az összes térségbeli ország elég részletesen, így tudsz a legjobban választani. Amúgy már a lonelyplanet.com-on is rengeteg infó van! 

 

A látottak alapján abszolút nem véletlen, hogy ezeket az országokat ilyen legenda övezi... szóval inkább ide mint a Maldív "all inclusive" szigetekre... :o)

Előzmény: Mamakedvence (253)
BOLOND Creative Commons License 2004.10.04 0 0 256

Minimal, nem tetted fel a kepeidet valahova? Nagyon be vagyok gerjedve, ma neztuk meg a tavalyi videot a Cook Sz.-rol, csak a penz meg az ido hianya tartott vissza hogy ne szaladjak ki a repterre:))

Ha az Isten is ugy akarja talan jovo kora tavasszal megnezzuk Manihiki-t, Rakahangat, vagy talan Penrhyn-t az Eszaki Csoportbol. 

Addig meg huzzuk az igat.

Előzmény: minimal (252)
Mamakedvence Creative Commons License 2004.10.03 0 0 255
gondolom drágább....akkor nem kell vízum kösz
Előzmény: Briko (254)
Briko Creative Commons License 2004.10.03 0 0 254

Nem, mehetsz pl. Frankfurt-Szingapúr-Auckland-végcél útvonalon is.

 

Brikó

Előzmény: Mamakedvence (253)
Mamakedvence Creative Commons License 2004.10.02 0 0 253
Sziasztok, örülök hogy ráakadtam erre a topikra. Sógornömék most jöttek vissza a Maldív-szigetekről és hát umm....igen :) nagyon szép volt a képek és video alapján. én is el szteretném vinni a feleségem egy útra. eddig a karib térségben gondolkodtam de hogy csúnya szóval éljek egyfajta "tömegtúristaparadicsom"-nak tűnt, mondjuk Martinique nem tudomhova tartozna ami tetszik. :) szal rábukkantam Franc. Polinéziára és a Cook-szigetekre és hát...whoa kész vagyok teljesen :) szal lehet volt róla szó meg kissé beleolvastam a topikba és nem bukkantam eddig rá.... 1, kell vízum? pl USA-n keresztül megy csak oda gép? 2, a másik FP v C-sz? csak egy választ kérnék :) köszi M.
minimal Creative Commons License 2004.10.01 0 0 252

Raiatea/Tahaa lagúna - Francia Polinézia

 

 

minimal Creative Commons License 2004.10.01 0 0 251

Huahine - Francia Polinézia

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!