Keresés

Részletes keresés

gmarc Creative Commons License 2010.09.14 0 0 251
...hajóvonták találkozása tilos. :)
Előzmény: The_Rible (250)
The_Rible Creative Commons License 2010.09.14 0 0 250

Ezek a friss infók az összes boszniai útról (guglival fordítattam bosnyákból, az eredeti bosnyák mondat mellett van az angol fordítás, de nincs időm kigyomlálni belőle a bosnyákot, talán így is megérted)

 

Situation on the roads Utorak, 14.09.2010. Tuesday, 14.09.2010.

16:30 16:30

Traffic today on most roads in Bosnia and Herzegovina takes place without any special restrictions and longer delays. 

Because work on the reconstruction of the bridge was halted traffic on the road towards Sarajevo-Hadzici (in PLANDIŠTE) and taken to the Western approach to the city. 

Traffic was halted and Topčić field on the road towards Zenica-Zepce. On this site communicates the alternative routes, and bypass the coins is allowed passage for trucks up to 7.5 tonnes.

Among the other roads with the current work we recommend paths: M-5 Travnik-Donji Vakuf, Mostar M-17-Capljina (intersection of Žitomislići), M-4.2-Srbljani Cazin, M-1.6 Mostar-Siroki Brijeg, 01.06 M-Mostar-Nevesinje (section Gnojnice-Bakraćuša), M-17-Tarcin Bradina, M-5-Lapišnica Sarajevo, A-1-Podlugovi Jošanica, M-18 Lead-Kladanj-Stupar, Resanovci-Bosansko Grahovo-Strmica, M-1.14-Bijeljina Šepak and M-4 Kotor Varos-Butterbur. 

At border crossings, no longer holding when crossing the border.

KANTON SARAJEVO: CANTON SARAJEVO:

-Zbog radova na rekonstrukciji kolovoza do 15.11. -The works on reconstruction of August to 15.11. u ulici Stupska (od raskrsnice sa ulicom Kurta Schorka do raskrsnice sa ulicom Dobrinjska) obustavlja se saobraćaj u jednoj saobraćajnoj traci, dok druga traka ostaje slobodna za dvosmjerni saobraćaj. Stupska Street (from junction with Kurt Schork Str street to the junction with the street Dobrinjska) stopped the traffic in one traffic stripe, while the other lane remains free for two-way traffic. Radovi se izvode iu ulicama Dobrinjska (od raskrsnice sa ul. Stupska do raskrsnice sa ulicom Zdenka Mrkulja i od raskrsnice sa ulicom Z.Mrkulja do raskrsnice sa M-17), kao iu ulici Zdenka Mrkulja (od raskrsnice sa ul. Stupska do raskrsnice sa ulicom Dobrinjska), au ove dvije ulice saobraćaj se zabranjuje za sva vozila osim vozila stanara i korisnika poslovnih prostora. The works are carried out in the streets Dobrinjska (from the junction with ul Stupska to the junction with the street Zdenka piscatorius from the junction with the street Z. piscatorius to the junction with M-17), as well as street Zdenka piscatorius (from the junction with ul Stupska to the junction with Dobrinjska street), and these two streets traffic is prohibited for all vehicles except vehicles of tenants and users of commercial space.
-Radovi na postavljanju kablovske komunikacione mreže u ulicama: Braće Mulić, Hasana Sućeske, Adija Mulabegovića, Aleja Bosne Srebrene, Olimpijska, Trg Barcelone, Sulejmana Filipovića, Lukavička cesta i Ramiza Salčina (neradnim danima do 30.09. u vremenu od 08 do 16 sati) -Work on setting up a cable communication network in the streets: Brace Mulić, Hasan Suceska, Adija Mulabegovic, Aleja Bosna Argentina, Olympic Square Barcelona, Suleiman Filipovic Lukavička roads and Ramiz Salčin (non-working days to 30.09. In time 08-16 hours)
- Zbog radova na izgradnji separatne kanalizacione mreže do 30. - Because of construction of separate sewer network to 30 09. 09th saobraćaj je na dijelu saobraćajnice  gdje se izvode radovi  obustavljen u ulici Slatina . Traffic on the road section with activities stopped in the street Slatina.
-Zbog radova na sanaciji kanlizacionih šahtova u ulicama: Bulevar Meše Selimovića, Zmaja od Bosne, Obala Kulina bana, MMBašeskije i Maršala Tita do 25.09. -The rehabilitation works on kanlizacionih manholes in the streets: Bulevar Mese Selimovića, quantitative analysis, Coast Kulin Ban, MMBašeskije and Marshal Tito until 25.09. u vremenu od 22 do 06 sati bit će zauzeta traka u kojoj se izvode radovi. in time 22-06 hours will be busy bar where the work performed.


MAGISTRALNI PUTEVI: Arterial roads:

M-4 M-4
- Vrela-Karuše- sanacija kolovoza u vremenu od 7 do 17 sati, naizmjenično odvijanje saobraćaja, uz moguće kraće obustave. - Vrela-karus-August in the repair time of 7-17 hours, alternating flow of traffic, with a possible shorter suspension.
M-6 i M-20 M-6 and M-20
-Radovi na ukrštanju magistralnih puteva, izgradnja kružnog toka u Trebinju , saobraćaj se odvija usporeno. -Work on cross main roads, construction of the roundabout in Trebinje, transport takes place slowly.
M-6.1 M-1.6
-Nevesinje-Gacko -u mjestu Crni Kuk u toku sanacija mosta, saobraćaj je preusmjeren na obilaznicu u neposrednoj blizini. -Nevesinje-Gacko in Crni Kuk during the rehabilitation of the bridge, traffic is routed to the bypass in the immediate vicinity.
M-15 M-15
- Tranzitni prolaz kroz grad Prijedor -Zbog sanacionih radova saobraćaj se odvija naizmjenično,jednom saobraćajnom trakom. - Transit passage through the town of Prijedor-traffic because of repair work is carried out alternately, one lane highway.
M-16 M-16
- Banja Luka-Bosanska Gradiška , na području Klašnica  zbog radova u funkciji jedna traka. - Banja Luka-Bosanska Gradiska, in Klašnice for work in the function of a tape.
M-16.2 M-16.2
- Bugojno-Gornji Vakuf/Uskoplje -u toku je sanacija kolovoza, jedna traka u funkciji. - Bugojno-Gornji Vakuf / Uskoplje in August during the repair, one lane in operation.
M-16.4 M-16.4
- Novi Travnik-Bugojno (preko Rostova) na snazi je zabrana za teretna vozila iznad 7,5 tona. - Novi Travnik-Bugojno (through Rostov) is in place prohibiting commercial vehicles over 7.5 tonnes.
M-17 M-17
-Bilješevo-Kakanj - počela izgradnja autoceste, u zoni izvođenja radova brzina ograničena na 40-60 km/h. -Bilješevo-Kakanj - began construction of a highway, the construction work zone speed is limited to 40-60 km / h.
M-18 M-18
-Brod na Drini-Šćepan Polje- zabrana za teretna vozila iznad 12 tona. Brod na Drini-Šćepan-field-ban for trucks over 12 tons.
M-19 M-19
- Drinjača-Zvornik - Zbog radova u tunelima „Zvornik“ 1 i 2 saobraćaj se tokom dana odvija usporeno, uz povremene kraće obustave. - Drinjaca-Zvornik - The works in the tunnels "Zvornik" 1:02 to traffic during the day takes place slowly, with occasional short suspension.
M-20 M-20
- Gacko-Foča- U toku je sanacija tunela (Vratar 1 i 2 ), saobraćaj se odvija usporeno, uz kraće zastoje. - Gacko-Foca-During the rehabilitation of the tunnel (Goalkeeper 1:02), transport takes place slowly, with shorter delays. Na prevoju Čemerno  zabrana je kretanja za teretna vozila sa prikolicom i šlepere. The saddle Cemerno ban the movement of trucks with trailers and trucks.


REGIONALNI PUTEVI: REGIONAL ROADS:
R-413 Vitovlje-Skender Vakuf-u toku je sanacija klizišta, jedna traka u funkciji. R-413-Vitovlje Skender Vakuf-during the repair of landslides, one lane in operation.
R-414 Karanovac-Skender Vaku f (u mjestu Karanovac)-zabrana kretanja preko mosta na Vrbasu za vozila čija ukupna masa prelazi 20 tona. R-414-Karanovac Skender Vakula f (in Karanovac)-ban movement across the bridge at river for vehicles whose total weight exceeds 20 tons.
R-445 Ilijaš-Podlugovi (u mjestu Podlugovi)  izvode se radovi u vremenu od 08 do 22  sati. R-445-Ilijaš Podlugovi (in Podlugovi) performed the work in time 08-22 hours. Sva vozila osim autobusa  u smjeru Ilijaš-Podlugovi preusmjeravaju se na alternativni pravac:Ilijaš-Gnionica-Podlugovi (BP Rijad), dok za smjer Podlugovi-Ilijaš sva vozila saobraćaju naizmjenično, jednom trakom. All vehicles except buses in the direction of Ilijas-Podlugovi diverted to alternative routes: Ilijaš-Gnionica-Podlugovi (BP Riyadh), while the direction Podlugovi Ilijaš all vehicle traffic alternating, one tape.
R-461a Donja Orahovica-Srebrenik -Radovi na rekonstrukciji puta, moguće kraće obustave od 07:00 do 18:00 sati. R-461a Lower Orahovica-Srebrenik-Reconstruction times, possibly shorter suspension of 07:00 to 18:00 hours.
R-471 Lukavac-Vijenac-Banovići, deminiranje terena od 7 do 15 sati, 30 minuta obustava i 15 minuta propuštanje saobraćaja. R-471 Lukavac-crown-Lancaster, de-mining field 7-15 hours, 30 minutes and 15 minutes of stoppage of traffic leakage.

 

Zabrane/Ograničenja Prohibitions / Restrictions Utorak, 14.09.2010. Tuesday, 14.09.2010.

Na GP Brčko-Gunja dozvoljen je dvosmjerni promet vozilima mase do 9 tona (na mostu preko rijeke Save), a kontrolirani jednosmijerni promet sredinom mosta vozilima do 40 tona, s tim da razmak izmedju vozila bude minimalno 35 metara. The GP-Br Gunja allowed two-way traffic vehicles weighing not more than 9 tons (on the bridge over the Sava river), and controlled the middle of the bridge traffic jednosmijerni vehicles to 40 tons, with the gap between vehicles is a minimum of 35 meters. Najveća dopuštena brzina kretanja vozila, mostom Brčko-Gunja ograničena je na 40 km/h. Speed limit for vehicles, bridge-Br Gunja is limited to 40 km / h.

ZABRANE: Prohibitions:

M-16.4 Novi Travnik-Bugojno - zabrana za teretna vozila iznad 7,5 tona. M-4.16-Novi Travnik, Bugojno - prohibition for trucks over 7.5 tonnes.
M-18 Brod na Drini-Šćepan Polje - zabrana za teretna vozila iznad 12 tona. M-18 ship of the Drina-Scepan Polje - prohibition for trucks over 12 tons.
M-20 Gacko-Tjentište (preko prijevoja Čemerno), zabranjen je saobraćaj za teretna vozila sa prikolicom i šlepere. M-20-Gacko Tjentište (the pass Cemerno), banned the transport truck with a trailer and truck.

Előzmény: Törölt nick (241)
The_Rible Creative Commons License 2010.09.14 0 0 249

Igen, az E761-nek erre a szakaszára gondoltam én is. Szerintem ez legalább olyan hosszú, mint az általam javasolt kerülő, de még az autópálya sem segít. Szerintem kalandos lesz (különösen Fojnica felé), de hát ezért utazunk . Nem igaz?

 

Szarajevó központja felé ritkán járok, ezért nem tudom megmondani, hogy csak szerencsénk volt-e, de mindenféle dugó nélkül keresztülmentünk a városon. Kb. + 20 perc veszteséget jelentett a teljes kerülő.

 

Az oldlady által említett Szarejevóból Mosztár felé kivezető úton a dugót nem is értem. Ott nem építenek még autópályát (fognak, de még csak a tendereztetésnél tartanak). Ott eddig csak akkor láttam dugót, ha esküvő vagy karambol volt. Lehet, hogy valami helyi utat javítottak. Viszont a Zenica felőli bevezető úton mindig van kisebb nagyobb dugó (ahol az a sok kipufogó szervíz van - Servis Auspuha), hiszen az út végén piac van, ami különösen hétvégén feltorlasztja a forgalmat. Ehhez jön még, hogy ezen szakasz elején építik az autópályát.  Ezért ezt a bevezető szakaszt kell kikerülni elsősorban. De ahogy mondom, garantálni dugómentességet sehol nem tudok.

 

A Banja Luka - Jajca - Jablanica úton valóban vannak munkák, de én nem emlékszem semmi különösre, tengelytörő szakaszra. Inkább csak simán felmart aszfalt volt itt-ott (legutóbb augusztusban jártam arra).

 

Ha már képek:

 

idei júliusi képeim (a vége felé lehet látni a lukas fahidat)

 

2010 július Monte Negro és Bosznia

 

Mostani augusztusi képeim:

 

 

2010 augusztus Bosznia és Korcsula

 

Egyébként teljesen igazad van, ahogy a képeken is látszik én is megyek úttalan-utakon, így lehet felfedezni új és érdekes helyeket. Várjuk majd a beszámolódat.

Előzmény: Törölt nick (241)
kirgizke Creative Commons License 2010.09.14 0 0 248
Nagyon klassz fotók, köszi.
Neumba akkor is érdemes elmenni, ha az ember nem annyira tengerpartozni szeretne,hanem inkább nézegetni, sétálgatni, szívni egy kis tengeri-mediterrán levegőt?
Előzmény: oldlady (247)
oldlady Creative Commons License 2010.09.14 0 0 247

6. nap: Reggel korán kelés, csomagolás, reggeli, majd sétáltunk még egy nagyot a parton. Kijelentkezés után  beültünk egy búcsú kávéra a hotel kávézójába. A pincér, akit elneveztünk Marionak, olyan olaszos képe volt :), már jött is, és felmondta a leckét hibátlanul. Ugyanis 2 nappal azelőtt, mikor megérkeztünk, először ott enyhítettük éhünket-szomjunkat, és ő emlékezett, mit ittunk, még arra is, melyikünk milyen fagyit evett. Na ezt nevezem én vendégbarát kiszolgálásnak!

Végül elköszöntünk a tengertől, és indultunk vissza a hegyekbe. Ezúttal simán ment minden határátkelés.

Először Pociteljnél álltunk meg, ezúttal csak egy rövid pihenőre, de felírtuk a listánkra, ahová még vissza kell menni. Igazi kis gyöngyszem ez a török kori városka.

Majd tettünk egy kis kitérőt, kicsit visszafelé autóztunk megnézni a Konjicban lévő Öreg hidat is, ne csak a mostarit lássuk. Aztán vissza Jablanicába, és onnan irány a következő állomásunk: Jajce.

Az út itt is gyönyörű tájakon vezetett, de sokkal keskenyebb, és sok helyen nagyon rossz minőségű volt. Állítólag építik, de én csak azt láttam, hogy felmarták sok szakaszon hosszan, és ezzel egyelőre kész, nem foglalkoznak vele. Mi mindenesetre örültünk, hogy tengelytörés nélkül megúsztuk. Azért lett egy kis következménye a zötykölődésnek, de erről majd később.

Néhány rövidebb fotó- és egy hosszabb kávészünet után mondhatni szokás szerint 6 körül értünk Jajcéba. Az első utunkba eső szállodában, a Hotel Touristban kivettünk egy kétágyas fürdőszobás szobát, kilátással az erődre. Reggelivel 45 EUR volt egy éjszakára. Felcuccoltunk a szobába, zuhany, átöltözés, és irány az óváros.

Percek múlva már ott barangoltunk. Nem nagy, de annál hangulatosabb, megint egy olyan hely, ahol tudnák élni. Közben megéheztünk, leültünk a mecset melleti étterem teraszára, és 20 EUR-ért megint degeszre ettük-ittuk magunk. Még vacsora előtt hallottuk, ahogy a müezzin imára hívta a hívőket, aztán a vacsora végén láttuk, ahogy ima után kiözönlöttek a mecsetből. Szépek voltak, főleg a nők, gyönyörű török viseletben. A vízesést este nem néztük meg, nem igazán volt kivilágítva arra az út, inkább kihagytuk a sötétben bóklászást. Aránylag korán hazatértünk, aznap még tv-t is néztünk egy kicsit. Meg akartam nézni az időjárás jelentést, utána meg kezdődött a horvát adón a Dr. House, fiam kedvenc sorozata, s mivel a horvátok szerencsére nem szinkronizálják a filmeket, így megnéztük azt is.

 

oldlady Creative Commons License 2010.09.14 0 0 246
Próbáld ki, aztán meséld majd el milyen. Ránézésre nem tűnik nagyon rossznak, de ki tudja? Remélem beválik, és akkor legközelebb mi is kipróbáljuk, az a rész most úgyis kimaradt nekünk.
Előzmény: Törölt nick (244)
oldlady Creative Commons License 2010.09.14 0 0 245

Mostar:

 

 

 Kilátás az apartman ablakából

 

 

 Rálátás az Öreg-hídra a múzeum ablakából

 

 

Öreg-híd

 

 Utca részlet

 

 

 

 Kis híd

 

 

 

 

 Az étterem a Neretva partján, ahol vacsoráztunk

 

 

 Kilátás a hídról
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.14 0 0 244
Köszi, pont ilyesmire gondoltam.

Na pont ezt a dugót remélem elkerülni az általam mutatott verzióval.
Előzmény: oldlady (242)
oldlady Creative Commons License 2010.09.14 0 0 243

Újabb képek:

 

 

 Néhány szép szikla a Szarajevó-Mostar út mentén

 

 

 

 

 Jablanicai-tó

 

 

 

 Neretva

 

 

oldlady Creative Commons License 2010.09.14 0 0 242

Ezen az úton pont nem jártunk, de azt ajánlom, hogy a Banja Luka-Jajce- Jablanica utat ne válaszd. Mi visszafelé arra jöttünk, és Jablanica és Donji Vakuf között több helyen nagyon hosszan, több 10 km-en útépítés címen felmarták az utat, de abban is maradtak, építésnek nyoma nem volt. Nagyon rossz volt.

Szarajevóból kijövet  pont a Mostar felé vezető úton kerültünk nagy dugóba, ott is építették az autópályát, így lehet, hogy a belvároson át vezető út sem túl nyerő.

Előzmény: Törölt nick (241)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.13 0 0 241
Köszi.

http://web.axelero.hu/mcalone/ez.jpg itt nézd az E761-et. (IGO8 szerint az 17-es ... :-O)

S hogy tovább bonyolítsam az IGO8 a legújabb (augusztusi) térképekkel ráadásul Kiseljak előtt elkanyarít Fojnica felé s úgy le Jablanica felé.

Ezt a "Szarajevo központjáig" dolgot szeretném elkerülni. Ha van jobb ...
Előzmény: The_Rible (240)
The_Rible Creative Commons License 2010.09.13 0 0 240

Nézegetem azért a fórumot.

 

Nem igazán értem a kérdésedet. Ha jól sejtem, akkor Magyarország felől mész és Mosztár felé tartasz. Akkor mit keresnél Kiseljak környékén? Remélem nem arra gondoltál, hogy Visoko és Kiseljak közötti ezredrangú úton vágnál át! Nem jártam arra, de van tapasztalatom igazi alsórendű utakkal Boszniában. Volt ahol lukas fahídon kellett átkelnem. Ha meg esetleg arra gondoltál, hogy Zenica után térnél rá erre az útra és teljesen kikerülnéd az autópályát, akkkor már inkább teljesen át Travnik - Donji Vakuf - Jablanica felé.

 

 

A két legegyszerűbb lehetőség még mindig: vagy teljesen elkerülöd ezt az útvonalat és Banja Luka - Jajca felé mész, vagy közvetlenül Szarajevónál teszel egy kis kitérőt. A Szarajevó- autópályagyűrűt építik (az ottani M0), pont Kiseljak felé (majd azon megy keresztül).

 

Biztos van jobb megoldás is, de én Szarejevó központja felé kerültem. Ha Zenica felől jössz, akkor az autópálya vége után Vogosca felé be egészen Szarejevó központjáig, majd ráfordulni a Jablanica/Mosztár felé vezető 4 sávos kivezető útra és onnan egyenes az út csak figyelni kell a Mosztár táblát..

 

A Zenica Zepce közötti terelés kétirányú, ugyanis az eredeti utat (hidakat) a csupasz vázukig visszabontották. Nem tudom meddig tart a terelés, de gugli fordítóval megpróbálkozhatsz értelmezni a bosnyák autóklub honlapját:

 

Bosnyák autóklub

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (223)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.13 0 0 239
A terelés tehet róla. Ha tudnád miről van szó, értenéd is tán.
Remélem The_Rible jár még erre, ő tán tudja a választ.
Előzmény: Amaribp (235)
Amaribp Creative Commons License 2010.09.13 0 0 238
De én nem szeretnék tanulni, meg tanuló pénzt se fizetni, néha utálom a világot.
Előzmény: kirgizke (237)
kirgizke Creative Commons License 2010.09.13 0 0 237
Hát igen, jó kis tanulópénz volt.
Mi mindig elosztjuk a pénzt egymás közt, és magunkon is több helyre rejtjük. Jó találmány a hastatyó is (nadrág alá rakható, ajánlom figyelmedbe).
Előzmény: Amaribp (231)
Amaribp Creative Commons License 2010.09.13 0 0 236
Emberek induljunk ki abból, hogy ott is autóznak, és annyi autó van, meg márkásak is, hogy csoda, nem röcsögék.
Előzmény: Amaribp (235)
Amaribp Creative Commons License 2010.09.13 0 0 235
Az utak, jól járhatók, annyit írtak már erről, na ja, betévedsz az erdőbe?akkor ki tehet róla? Te vagy az a kütyü, ami navigál? :)
Előzmény: Törölt nick (229)
Amaribp Creative Commons License 2010.09.13 0 0 234
Szept 8-án, Mostarból lebuszoztam Neumba, döbbenetesen kevés ember, mondjuk ez nem lett volna baj, de sok apartman zárva, ugyanez boltok, ennivaló helyek. Minden olyan macerás volt, meg messze.
Egy ami pozitívum, ebben a kis öbölben, szép, tiszta , kékes-zöld színű volt a víz.
És sok helyen csak úszóknak:)
Előzmény: Amaribp (233)
Amaribp Creative Commons License 2010.09.13 0 0 233
Boltok a legjobb megoldások, az euro váltásra, postán is számolnak fel, 1-2 eurót, boltban meg visszadnak, de utolsó nap, azt is megoldották a boltban, hogy én most a visszajárót, nem KM-ben szeretném.
Előzmény: Amaribp (232)
Amaribp Creative Commons License 2010.09.13 0 0 232
Magányos, és autóbusszal, vonattal utazóknak, pl Mostar Szarajevó jegyet, se euróval, se bankkártyával nem tudtam meg venni, kénytelen voltam bank kártyával felvenni 30 KM-et, azaz 15 euró, csak pislogtam költség dij, valami 4ezer párszáz ft:(
Előzmény: Amaribp (231)
Amaribp Creative Commons License 2010.09.13 0 0 231
Hmm, leszálltam a vasútról, ott egy nagy tér, ott van végállomása, egy villamosnak, mi visz be a városba, ott vettem egy jegyet, szerintem, akkor már figyeltek, mert utána, csak az a jelenet maradt meg bennem, hogy 2 fiatal srác áll, úgy a villamos lépcsőjén, hogy nem tudok felszállni, közben, meg erősen meglöktek, én meg automatikusan morogtam, hogy nem látod, hogy nem tudok felszállni, aztán felszálltam, és észre is vettem hogy nincs meg, még el sem indul villamos, le is szálltam.
Utána meg csak jajveszékelés, hogy jöjjön policaj, meg vigyenek magyar képviseletre, hogy el tudjam mondani mi történt. Mi a tanulság, csak annyi legyen pénztárcádban, amire szükséged van, minden rakj máshová, bankkártya, meg pénz, személyes iratok.
Mert pl, személyi igazolványom is benne volt, de véletlen folytán útlevelem is velem volt, igy tudtam hazautazni. Meg úgy, hogy wester union keresztül küldtek pénzt . Jah, itthon bemennek, megmondják, hova küldik, meg meg az illetőnek a pin kódot, amit bemondva fel lehet venni a pénzt.
Hát a zsebtolvajlás, nálunk is előfordul, nem tudok mit mondani, csak azt, hogy mért pont én?
Előzmény: kirgizke (230)
kirgizke Creative Commons License 2010.09.13 0 0 230
Sajnálom, hogy pórul jártál. Nagyon pocsék lehet, és még az addigi jó élményekre is rányomja a bélyegét. :-(
Hogy történt az eset?
Előzmény: Amaribp (222)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.13 0 0 229
Köszönöm, de :

- a szar minőségű út szezonon kívül se lesz jobb,
- a terelés szezonfüggetlen.

"arra mész, ahova gondolod."

vagy esetleg oda, amerre gondolom ? :)
Előzmény: Amaribp (226)
oldlady Creative Commons License 2010.09.13 0 0 228

5. nap: Az előző napi meleg, eltévedés, a rossz éjszaka miatt változtattunk egy kissé a programon. Eredetileg terveztünk egy kiruccanást Dubrovnikba, de erről lemondtunk, ránk fért egy lazább nap. Úgyis tervben van egy hosszabb túra Montenegróval és Albániával fűszerezve, Dubrovnikot majd abba illesztjük bele. Aznapra tehát csak pihenés, strandolás maradt végül a programban.

Reggeli után, ami rácáfolt az előző vacsora után vártakra, mert bőséges választék volt, irány tehát a strand. A hotel a domboldalra épült, saját strandja van, amit a szállóvendégek egy alagúton át közelíthetnek meg. Megjegyzem ez volt a legkellemesebb hely, jó hűvös volt. Kerestünk a parkban egy jó kis árnyékos helyet, lecuccoltunk, és mentünk úszni. A part a megszokott köves, kavicsos, aránylag gyorsan mélyül, a víz kellemesen meleg volt. A parton zuhanyzó is volt, így le tudtuk mosni magunkról a sós vizet. Egész nap csak henyéltünk, mint az átlag nyaraló, úszás, heverészés, fagylalt, palacsinta, kávé, üdítő, egész estig semmi strapa.

Este a vacsora ezúttal sokkal ízletesebb volt, sikerült nem elsózniuk, jól is laktunk. Utána sétáltunk a városkában. Szép az öböl, de amúgy semmi különös, átlagos tengerparti nyaralóhely. Ami meglepett, az a lengyel turisták elképesztő száma. Mindenhol ők nyaraltak, csak a mi szállodánkban 7 busznyi lengyel lakott legalább.

Ezúttal sikerült éjjel jót aludni, mivel mi gondosabbak voltunk, mint a hotel személyzete. Vagyis miután éjjel kicsit lehűlt a szoba, reggel gondosan becsuktuk az erkélyajtót, behúztuk a sötétítőket, így sikerült éjjel a jó alvás. 

 

vargamarcs Creative Commons License 2010.09.13 0 0 227

:-((((

Előzmény: Amaribp (222)
Amaribp Creative Commons License 2010.09.13 0 0 226
Szezonnak vége van, arra mész, ahova gondolod.
Előzmény: Törölt nick (223)
oldlady Creative Commons License 2010.09.13 0 0 225
A Hét testvér meg lemaradt :)
oldlady Creative Commons License 2010.09.13 0 0 224

Kösz az infot!

 

Feltöltöttem a képeim, had jöjjön néhány, mielőtt folytatom a beszámolót.

 

 

 Modracko-jezero este...

 és másnap reggel

 

 

 Tuzla

 

 

 Tuzla

 

 

 Tuzla

 

 

 Szarajevo

 

 

 

 Szarajevo

 

 

 Szarajevo

 

 

 Szarajevo
Előzmény: kirgizke (221)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.13 0 0 223
Sziasztok,

olvasom itt, hogy Zenica után Kakanjig autóút, onnantól Szarajevóig sztráda van. DE sokan említik a dugókat Szarajevó környékén.
kérdés : ismeri e valaki az E761-es utat ? (Brestovsko, Kiseljak) Érdemes e arra "kerülni" ? (kicsivel rövidebb is ráadásul)

Ja, a cél Mostar lenne.

Ja, meg Zenica és Zepce közt a hídépítés miatti terelés mind2 irányban van e ?
(azt nagyon megjegyeztem , hogy ne a murvásra, csak a kamionosra :D)

köszönet.
Amaribp Creative Commons License 2010.09.13 0 0 222
Én meg visszajöttem, egy héttel előbb, én nagyon pórul jártam. Ettől nincsenek élményeim, az utolsó ami nagyon szép volt, a vonatozás Mostar Szarajevó között, és leszálltam Szarajevóban, villamos megállóban meg kizsebeltek. Mondjuk szerencsémre útlevél az volt nálam, pénzt meg küldtek western union keresztül.
De az az érzés, meg bonyodalom.........:(
Előzmény: kirgizke (221)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!