Keresés

Részletes keresés

Chip-TFF Creative Commons License 2008.01.11 0 0 259
Szabadteren napfenyben elegendo, de a melysegelesseg miatt nem lesz az igazi... Felhos idoben is ISO 400/800 korul elegendo zarsebesseget produkalhatsz vele.

Focimeccsen (leginkabb oda jarok, ezert errol tudok meselni) lampafenyben f5-on 1600-as ISO mellett atlagosan 1/200-ad korul. Ezzel viszont kemenyen bemozdulnak a jatekosok.
Előzmény: Rooger Preed (256)
PWhite2003 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 258
ezt azert nem lesz olyan konnyu leutanozni... A 30d tudja az 5kep/sec-et, es ugy emlekszem, a 40d a 6,5 kep/sec-et. A kisebbek nem.
Előzmény: zsuzsa (255)
PWhite2003 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 257
No-no! es ha pl. sakkozok? :-)
A 70-200/2.8 L nem tul nehez lesz egy holgynek? akkor mar allvany is kell...
A mozgas sebessegetol fuggoen azert az F4 sem remenytelen teljesen.
Előzmény: Chip-TFF (250)
Rooger Preed Creative Commons License 2008.01.11 0 0 256

f/5-5.6 mennyire elég szabadtéren?

 

Gondolok itt az olcsóbb Canon EF-S 55-250 objektívre 200-250 mm-en.

Előzmény: Chip-TFF (250)
zsuzsa Creative Commons License 2008.01.11 0 0 255
Kérdésem : milyne zársebességgel csinálják azokat a felvételeket, amin ennyire élesen látszik a baromi gyorsan mozgó versenyző és a freccsenő vizcseppek ilyen érdekesen látszanak ? 4 év alatt egyszer se tudtam elkapni beborulást, de vizbe ugráló gyerekeken gyakoroltam , azt is nehéz fényképezni. Az kéne, hogy iszonyatos gyorsasággal csináljon sorozatfelvételeket... Pl az a Canon EOS 400 D ezt tudni fogja ?
1



Bocs a hülye kérdésekért, müveltségem a "Hogyan fényképezzünk a Praktikával" c.könyvön alapul... Tudtok esetleg ajánlani egy olyan könyvet, amiből felkészülhetnék, vagy elég okosságot tudok összeolvasni a neten magyarul/angolul és a gép használati utasitásából ?


Előzmény: Chip-TFF (246)
Chip-TFF Creative Commons License 2008.01.11 0 0 254
Na akkor ezt bebuktuk. Mik derulnek ki? :) Ha teremben is nyomulni akarsz akkor 70-200 2.8L objektivet ajanlanam.
Előzmény: zsuzsa (252)
Chip-TFF Creative Commons License 2008.01.11 0 0 253
El is mulasztja! :D Mezes barack kepstabilizator. Ez jo. :)
Előzmény: 61antana (251)
zsuzsa Creative Commons License 2008.01.11 0 0 252
De van ! Január 19.-én lesz ergométeres bajnokság :-)
Az rögzitett kajak-gépet jelent sebességmérőkkel, a sebességet nagy kijelzőn látják a versenyzők.
Az északi országok versenyzői jók benne ( ott sokat használják, mert hosszabb a tél ) Azért nem próbáltam fényképezni, mert az én gagyi gépemmel nagyon közelről kéne , annak pedig biztos nem örülnének a versenyzők, ha belevakuznának a képükbe, miközben épp köpi ki a tüdejét.



Előzmény: uborkasuveg (248)
61antana Creative Commons License 2008.01.11 0 0 251
Gatolni nem fogja a kezremegest

Gátolni egy feles szokta, nem? :)
Előzmény: Chip-TFF (246)
Chip-TFF Creative Commons License 2008.01.11 0 0 250
Nyilvan teremben tok mas a szitu. Raadasul az f4-es obival sok maradandot nem fogsz alkotni egy teremben...
Előzmény: vincentvega78 (247)
vincentvega78 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 249
Ezért írtam, hogy ez a szerencsés eset :-)
Előzmény: uborkasuveg (248)
uborkasuveg Creative Commons License 2008.01.11 0 0 248

 

Teremben viszont ritkan kenuznak :)

 

  uborkasuveg.

 

Előzmény: vincentvega78 (247)
vincentvega78 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 247

"ergo 200-as telet is meg kell tudnod fogni napfenyes idoben"

 

És ez még a szerencsés eset, ugyanez teremben már érdekesebb :-)

Előzmény: Chip-TFF (246)
Chip-TFF Creative Commons License 2008.01.11 0 0 246
Gatolni nem fogja a kezremegest, de probal segiteni a dolgon.
Igazan akkor hasznos ha kezbol fotozol es a reciprokszabaly altal ajanlott zarsebessegnel lassabbat akarsz hasznalni. De mivel sportot fotozol ezert ott ugyis rovid zarsebessegre kell majd hajtanod, ergo 200-as telet is meg kell tudnod fogni napfenyes idoben.
Előzmény: zsuzsa (240)
61antana Creative Commons License 2008.01.11 0 0 245
Jó az.
Előzmény: PWhite2003 (244)
PWhite2003 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 244
Szia!
az F4/L without "kezremegesgatlo":-)))
Előzmény: 61antana (239)
uborkasuveg Creative Commons License 2008.01.11 0 0 243

 

A helyedben kiprobalnek mindket nagy markabol egy-egy szettet, hogy milyen a fogasa, hasznalata, melyik szimpatikus, melyik mit tud, aztan annak megfeleloen celiranyosan neznem tovabb a dolgokat. Sokfele jo dontes lehet.

 

  uborkasuveg.

 

Előzmény: zsuzsa (240)
61antana Creative Commons License 2008.01.11 0 0 242
Szerintem meg, ha veszel rendszert és netán Canon-t, akkor Canon 350D után bármelyiket megveheted, inkább a jó objektívre költs. Nikonhoz meg nem értek.
Előzmény: zsuzsa (240)
61antana Creative Commons License 2008.01.11 0 0 241
az
Előzmény: zsuzsa (240)
zsuzsa Creative Commons License 2008.01.11 0 0 240
Ne haragudjatok, de a képstabilizáló ugyanaz,mint a (kéz) remegésgátló ?
Előzmény: V-Man (234)
61antana Creative Commons License 2008.01.11 0 0 239
Melyik 70-200-asod van?
Előzmény: PWhite2003 (233)
Chip-TFF Creative Commons License 2008.01.11 0 0 238
Tudom, de ha penzszukeben van az ember akkor miert fizessen ki +100k-t ha ugyis kikapcsolja? ;)
Előzmény: seeman (237)
seeman Creative Commons License 2008.01.11 0 0 237

... a stabi kikapcsolható....

Előzmény: Chip-TFF (236)
Chip-TFF Creative Commons License 2008.01.11 0 0 236
Abban igazad van, hogy a telehez igenis kell az IS, viszont szerintem a kollega lefelejtette a mondandojabol, hogy sportfotozasrol van szo ahol viszont akkora zarsebesseggel kell dolgozni, hogy inkabb hatraltat mint segit.
Előzmény: PWhite2003 (233)
seeman Creative Commons License 2008.01.11 0 0 235

 A teleobjektívek stabilizátorát a sportfotózásnál lehet kevésbé kihasználni. Vannak kivételek is! (gyors, de viszonylag egyenletes mozgások - motor, autó, repülő stb)

 

 Az gyakran feledésbe merül, hogy a stabilizátor kikapcsolható és hagyományos módon használható az objektív.

 

 A 70-200 f/4L IS például kikapcsolt stabilizátorral gyönyörűen dolgozik (stabival is szuper), nagyon feljavították a képminőségét, pedig az elődjéé is jó.

Előzmény: PWhite2003 (233)
V-Man Creative Commons License 2008.01.11 0 0 234
alapvetően igen, de itt sportfotózásról van most szó és a képstabi előnyeit gyorsan mozgó témáknál nem nagyon lehet kihasználni. míg a 18-55-tel díjátadásokat fotózna pl.
Előzmény: PWhite2003 (233)
PWhite2003 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 233
Elnezest, hogy beledumalok, de ...

>A nagyobb gyújtótávnál nincs jelentősége az IS-nek és egy 100-asod ráámegy.

miert is nincs jelentosege? Inkabb ott van, nem? a 18-55-ot inkabb megfogod kezbol, mint a hosszabbat, nem?

(Ezzel nem azt mondtam, hogy IS - nelkul nem jo a 70-200, nekem is az van, szuper).
Előzmény: 323d (231)
Chip-TFF Creative Commons License 2008.01.11 0 0 232
20D-t azert nem mertem ajanlani mert azokba ma mar eleg sok expo lehet. Ha talal keves exposat akkor 120 korul meguszhatja a vazat. 40-45e a 18-55 IS valtozata es 220e a 70-200 2.8L, de ha sporolni akar egy szazast akkor megfelelo lehet a 70-200 4L is 120-ert.

Amugy a focipalyak szelen a Canon - Nikon arany 90-10 % a tapasztalataim szerint.
Előzmény: 323d (231)
323d Creative Commons License 2008.01.11 0 0 231
Nos mivel ezt a fórumot azért csinálták mert én kérdeztem, hogy van-é ilyen, így azt hiszem illő nekem is hozzászólni. Jók a nikon gépek, de én csak "nagyot" vennék belőle. Volt D50-em abba kb. 16000 expót tettem bele, utána vettem egy D80-at abba csak vagy 5000. Volt nikon 70-300-am volt 80-200-am igaz az egy olcsó műanyag, bár azt nagyon szerettem, és a végén vettem egy 70-200 2,8-as sigmát. Egybe eladtam mindet és vettem egy 20D-t. Sztem ha jó szándékkal ajánl vki gépet akkor minimum ezt, vagy inkább egy 30D-t tudnék ajánlani. Most van markolatom és nagyon szeretem, de anélkül is jól használható, sajnos a canon kisebb vázai anélkül kiesnek az ember kezéből, azokhoz célszerű veni markolatot. Mivel én elég sokat vagyok a pálya szélén a magyar ralle versenyeken elmondhatom, hogy 80%-a legalább a fotósoknak canont használ. Nagyon szerettem a nikonomat, de sajnos ebben a kategóriában nem ellenfele a canonnnak. Egy 70-200/4 -es obit újonnan vehetsz 130-ért, sztem ahol Te fotózni fogsz bőven elég lesz ennyi fény, a 2,8-as már egy 100-assal drábább és képminőségben nem jellemzően jobb. A 18-55-ből én az új IS-es verziót venném, sztem jól fogod majd tudni használni olyan helyeken mint díjátadó belső helyeken. A nagyobb gyújtótávnál nincs jelentősége az IS-nek és egy 100-asod ráámegy. Vakuba nagyon jó az 580 EX nekem is az van meg vagyok vele elégedve.
Előzmény: zsuzsa (230)
zsuzsa Creative Commons License 2008.01.11 0 0 230

Engem egyáltalán nem érdekel a márkanév. Sőt, azt kell mondjam a családi eseményeken ( Karácsony stb ) tökéletesen boldog vagyok az automata géppel.

Én azt sem tudom, a konyhai robotgépemnek mi a márkája.

 

Az bosszant, hogy egy napot tökölök a Duna parton vagy Szolnokon vagy a velencei tavi evezőspályán és a végeredmény sz.....  Idén Szegeden lesz Vilagkupa meg korosztályos EB, Olimpiai reménységek versenye ( ebben a két utóbbiban valószinüleg indulnak a gyerekeim ) és jó képeket akarok csinálni.

Előzmény: seeman (229)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!