Keresés

Részletes keresés

sweetwater Creative Commons License 2006.06.19 0 0 1572

Sziasztok!

 

Tud valaki arra válaszolni, hogy október végén, november elején milyen idő szokott lenni Portugáliában? Érdemes még ilyenkor útra kelni?

köszi

Törölt nick Creative Commons License 2006.06.18 0 0 1571

Fáradtan ,de megérkeztünk.

Egyvalamit nem értek.

Mi a frászért lehet nyíltan kínálgatni az utcán hasist, meg füvet Lisszabonban?

Öltönyös öregtől fiatal félvérig mindenki leszólított és mutotgatta a portékáját.

Egyébként minden jó volt ,csak fáradt vagyok.:)

Skywalker. Creative Commons License 2006.06.18 0 0 1570

Sziasztok!

 

Nászutat tervezünk.

Portugália az egyik célpont.

Szeptemberben indulnánk, és 8-9 napig szeretnénk maradni.

 

Lisszabon-t mindenképpen szeretnénk látni, ezért valami déli üdülőváros jó lehetnek. Pl. Algarve.

 

Az utazási irodák által kínált lehetőségek elég drágák... Érdemes magamnak foglalni a neten apartman-t, vagy esetleg bízzak egy last minute-ban, vagy milyen olcsóbb megoldások léteznek?

nagype Creative Commons License 2006.06.17 0 0 1569
Attól nem félek hogy nem vesznek fel,valaki mindig fel vesz,csak meg kell várni! :-)
Tavaly Beneluxot jártam meg végig stoppal, és csak pozitív élményem van róla!
Igaz hogy ez messzebb van és melegebb is van,de majd csak odaérek! Időm van!
Természetesen nem egyedül megyek!
linha Creative Commons License 2006.06.17 0 0 1568
Ezt úgy hívják, hogy percebes, és valami kagylóféle, vagy alga.
Előzmény: öreganyu (1564)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.17 0 0 1567
Nézd, én a helyedben nem stoppolnák, mert pl. Spanyolországban lehet,hogy napokig nem vesz fel senki,vagy egyáltalán nem vesznek fel és akkor mi van?Több ezer km-re Magyarországtól csak magadra vagy utalva, nincs aki segítsen és vissza sem tudsz jutni.Egyébként én nem ajánlom a stoppolást ilyen hosszú távra.Próbálj meg valami közlekedési eszközzel, vonattal vagy repülővel eljutni Portugáliába.
Előzmény: nagype (1565)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.17 0 0 1566
Stoppal menni kényelmes és biztonságos.
Előzmény: nagype (1565)
nagype Creative Commons License 2006.06.17 0 0 1565
Helló Mindenkinek!

Elhatároztam tavaly ,hogy idén nyáron el kell hogy jussak Portugáliába!Vagy így, vagy úgy! Az eredeti tervem az hogy stoppal megyek!
Jún. 26.-án szeretnék utazni, és a segítségeteket szeretném kérni!
Tudtok- e olyanról aki ez időpont környékén utazik autóval, és elvinne másodmagammal!Ez nagyban megkönnyítené a dolgomat!
Ha van stoppolással kapcsolatos infótok,akkor kérlek osszátok meg velem!
Előre is köszönöm!
Üdv: Peti
paternoster2@freemail.hu



öreganyu Creative Commons License 2006.06.16 0 0 1564

Sziasztok:)

Most érkeztünk vissza Lisszabonból (és környékéről), nagyon jól éreztük magunkat. Sok szépet láttunk, és megkóstoltunk (majdnem) mindent. Egy valamiről nem tudjuk eldönteni, mi lehetett, leírattuk a nevét, ha jól olvasom : pererbes. Előételnek ették. Megmondaná valaki, hogy ez vajon micsoda? Előre is köszönöm:)

feri60 Creative Commons License 2006.06.15 0 0 1563
Az expo negyedre is igaz a "más világ" kitétel. Ha szereted a modern építészetet, mindenképpen nézd meg! Az oceanarium hatalmas élmény volt, 3-4 óra símán rámegy.
Előzmény: TTR (1554)
feri60 Creative Commons License 2006.06.15 0 0 1562
Ha már elég a lisszaboni nyomor és lepusztultság hangulatáből, akkor a gyorsvasúttal menj ki Cascais-be és Estorilba. Más világba kerülsz! Cascaisban az óceán partján van a Boca do Inferno, kár lenne kihagyni.

Cabo da Roca kötelező mutatvány, ha már ott vagy. Nekem Sintra nem igazán jött be, szerintem önmagában nem ér meg egy napot.
Előzmény: TTR (1554)
feri60 Creative Commons License 2006.06.15 0 0 1561
http://kep.tar.hu/feri60/50282849#2
Előzmény: TTR (1554)
kölni Creative Commons License 2006.06.14 0 0 1560

Én a következö dolgokat ajánlanám:

- evador, az Eifel által épített lift,

- citadella,

- Rossio, a város fötere

- Alfama, az óváros. Oda el mehetsz késö este is. Egy kis szerencsével találsz egy olyan vendéglöt, ahol a szenvedélyes fado muzsikát is meghallhatod

- Belém Lisszabon elövárosa. Oda gyorsvasúttal lehet elmenni. A felfedezök emlékmüve mellett érdemes a palotát is megnézni.

- A volt Expo területén látható az óceánium.

- Szép élményátmenni egy komppal a Tejo folyón. A másik parton a régi híd mellet egy sziklán álló szoborra fel is lehet menni. Onnan gyönyörü a kilátás Lisszabonra.

- Aztán ott van még a kocsi és a portói bor múzeum és a botanikus kert.

Ha autód (és kedved) van, menj el Sintrába, vagy nézd meg "Cabo da Roca"-t, Európa legnyugatibb pontját.

Kellemes utat!      

Előzmény: TTR (1554)
portugalpa Creative Commons License 2006.06.11 0 0 1559
Lisszabon belvarosaban 1 szobas, kozponti futeses, napfenyes, butorozott lakas kiado julius 1-jetol.Kozep-hosszu tavra. 400e + rezsi.
kontakt: panna_pt@yahoo.com.br
olle Creative Commons License 2006.06.10 0 0 1558

Sziasztok!Ujabb kerdesem lenne hozzatok. Portugaliban van panzionak megfelelo szallashely? Ezeket hogy hivjak? Olyan szallast keresunk Lisszabonba es Portoba, ami 4 agyas. A hotelekbe ilyent nem talaltunk, viszont hostelbe nem akarunk menni. Koszi a segitseget!

Törölt nick Creative Commons License 2006.06.08 0 0 1557

Amúgy nem sokára indulok is megnézni azt a fránya benzinárat.:)

Délután már ott is vagyunk.:)

Előzmény: Törölt nick (1556)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.08 0 0 1556

http://www.amzs.si/?podrocje=18

 

Ismét iderakom.

Benzinárak EU szerte.

linha Creative Commons License 2006.06.07 0 0 1555

A 95-ös benzin ára most kb. 1.34€ literenként. Ez 260-nal számolva majdnem 350 ft, otthon meg még nem éri el a 300-t, ugye? Itt ebben is rengeteg az adó, de az új autók ára az igazán elképesztö: átlag 50%-kal drágábbak, mint akár Spanyolországban.

Hogy mit érdemes Lisszabon környékén megnézni, arról sok szó esett már ebben a fórumban, olvasgassatok visszafelé. Hotelt foglalni pedig szerintem nem feltétlen szükséges, van belöle rengeteg, csak érjetek ide idöben, hogy tudjatok keresgélni ízléseteknek és pénztárcátoknak megfelelöt.

Előzmény: tulipán01 (1551)
TTR Creative Commons License 2006.06.07 0 0 1554

Sziasztok,

egy kongresszus kapcsán lenne pár szabadidős napom Lisszabonban, tudnátok ajánlani valami tervet, esetleg linket, ami alapján bejárhatom a város látnivalóit?

Köszi

quilla Creative Commons License 2006.06.05 0 0 1553

Hat bizonyos szinten ez tenyleg igaz a kozlekedesre, de az en gyakorlati helyi tapasztalataim szerint arnyaltabb a dolog, bar osszessegeben tenyleg roszabb itt, mint odahaza.

A portugalok veszettul udvariasak a magyarokhoz kepest, amennyiben pl az ember az autpalya felfutosavjan akar besorolni a forgalomba, avagy dugoban ket savbol egy lesz, vagy mellekutcabol rendorlampa nelkuli helyen ki akar kanyarodni a masik, siman beengedik egymast, lassaitanak, meg is allnak... a gyalogos meg egyenesen a szent tehen kategoria, ha kozelit csak a jardahoz mar esetleg kepesek megallni, de olyat asszem meg nem lattam ami Mo-on pedig mindennapos, hogy a gyalogos man a zebra szelen all es ennek ellenere athajtanak megallas nelkul... szal ebbol a szempontbol nagyon okek.

Nade benne a forgalomban, nem beszelve a fobb utakrol es a palyakrol autos autosnak farkasa. Mennek mint a meszes (kit erdekelnek a sebesseghatarok?!) es ha valamiert megallni, varakozni kenyszerulnek a sorban akkor iszonyuan turelmetlenek es dudalnak mint a hulyegyerekek, meg akkor is ha szemmel lathatoan az elottuk levok sem tehetnek semmit... ja, es roppant szabalytalanul voszonyulnak a kozlekedeshez. Lazan dupla sorban parkolnak szinte mindenhol, szal nem baj nekik, ha nincs parkolohely, akkor megallnak a tobbi mellett, kipattannak a kocsibol, be a veszvillogot es chao, aki utana ki akar jonni mert beszorult az vagy csendben megvarja mig visszaernek vagy esetleg os is nekiall orakat dudalni... ja, es nagyon szeretnek itt felen korforgalomban parkolni (buszok is) es hidakon is rendszeres.

Szal oszessegeben szerintem meredekebb a kozlekedes, de gyalogosnak lenni sokkal jobb itt.

Előzmény: tulipán01 (1551)
LittleSunshine Creative Commons License 2006.06.05 0 0 1552

"Valóban annyira veszélyesen vezetnek a portugálok? "

 

Igen. Tavaly pontosan 903-an haltak meg autobalesetben. Tavalyelott kb. ugyanennyien.

 

Előzmény: tulipán01 (1551)
tulipán01 Creative Commons License 2006.06.02 0 0 1551

Június 17-án utazunk két gyerekkel két hétre Portugáliába, Albufeiraba (ott a szállásunk már adott). AlItaliás repülővel megyünk Lisszabonig. A repülőtéren átvesszük a bérautót és megyünk le délre.

Visszafelé gondoltuk megnézni Lisszabont és környékét. Mindenféle jótanácsot elfogadok (mit érdemes megnézni, kell-e szállást foglalni előre Lisszabon környékén, mennyire drága kinn az élelmiszer, étterem, benzin)Valóban annyira veszélyesen vezetnek a portugálok?

hátmagát Creative Commons License 2006.06.01 0 0 1550

Sziasztok!

Szeretem a jó kávét. Dumálni is szeretek. 15.-étől arra járok. Áll a meghívás? :))

Előzmény: tukis (1494)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.01 0 0 1549

Igaz ami igaz, én magam is Spanyolországon gondolkodom már évek óta, de mivel ez egy portugál fórum, gondoltam, nem hozom szóba, meg érdekelt is, hogy mit mondotok az ottani élettel kapcsolatban.

Visszakanyarodva a topic címéhez: délen tudtok ajánlani természetileg szép helyeket, valami tavacska, hegységszerű képződmény stb, ahol érdemes kirándulni kocsival (nem vagyok nagy túrázó alkat). Pontosan hol találom meg a paratölgy ültetvényeket?

Előzmény: linha (1547)
quilla Creative Commons License 2006.06.01 0 0 1548

Pont az elvarasokra gondoltam, mikor azt mondtam, hogy a musoraik siralmasak. Mert nem varjak el nehogy a kis es kozepsostol de meg a nagycsoportostol sem, hogy onalloan kialljon es verset vagy mas szoveget mondjon. Ha szinhazat adnak elo akkor az ovono olvassa fel a szoveget es ok csak mozognak.. ha enekles van akkor tuti magno megy alatta es maximum a refren az amit ok is megtanultak es enelkik a gepzenevel.

Amugy nincs baj a fejlesztessel az oviban, van uszas meg heti torna is, festenek, rajzolnak, barkacsolnak... a magyarhoz kepest viszont iszonyuan kevesnek talalom a verset es a meset meg az enelkest, es azt emberemtol tudom, hogy a suliban a memoriter (ami szerintem elegge fontos es memoriafejleszto, no meg szeretik is a kicsik) az ismeretlen fogalom.

Az mondjuk fura volt, hogy irni is tanitgatjak a gyereket, marmint persze csak nyomtatottal es foleg a nevet, nade kozepsoben... ok, kart nem tesznek benne. :o)

Előzmény: linha (1546)
linha Creative Commons License 2006.06.01 0 0 1547
Sok buta embert itt is találsz ám! Bár szerintem bárhol, mindenhol. Viszont az idöjárás megfizethetetlen! Ingatlant meg lehet bérelni is, példának a miénk: nappali + 3 hálószoba, nem luxus kivitelü, de egész szép kilátással havi 510€ + rezsi ( 150-200 €). De ha külföldre lenne kedved költözni és vonz a déli klíma, akkor én sokkal inkább ajánlanám a szomszédos nagy országot. Portugáliában nagyon alacsonyak a  bérek, a spanyolok jobban élnek, és nem csak emiatt, de eredendöen vidámabbak is.
Előzmény: Törölt nick (1545)
linha Creative Commons License 2006.06.01 0 0 1546
Hát igen, a magyar. A fiam mellett ( 7 éves) ott kell lennem mint szinkrontolmács, amikor a nagyszülökkel beszél  telefonon... Mi hoztunk még otthonról magyar nyelvü mesekönyveket, nagy örömömre ha nagyon-nagyon ritkán is, de elö szokta venni. Amikor meg képeslapot írunk haza, vele szoktam megíratni, persze diktálom. De legalább ezzel is valamennyire szokja a magyar nyelv másságát. Az biztos, hogy ez a mi dolgunk lesz, magyar ( tanár ) anyukáknak, én semmiképpen nem akarnám, hogy ne tudjanak magyarul. Az itteni oviról annyit, hogy a legjobb, amit valaha láttam, legföképpen azért, mert egy tágas és nagyon jó állapotú épületben, két nagy teremben van az az egy csoport, 21 gyermek, vegyes korúak 3-6-ig, bár most a legtöbben 6 évesek. És van rájuk délelött 5 nevelö-oktató, délután ( espaço lúdico ) meg 2. Nagyon sokat fejlödött már ott, föleg kreativitás terén, és a karácsonyi müsor is elég jó volt. A napot mindig beszélgetéssel kezdik, megbeszélik a világ dolgait, ez szuper. Amit hiányolok, az egy kicsit több "iskolaszagú" munka, Magyaro-n ilyenkor már sokkal keményebben készültek a sulira, mert persze tudták, hogy mit várnak el a gyerekektöl elsö osztályban. Itt minden bizonnyal csak azt várják el, hogy megjelenjen...
Előzmény: quilla (1543)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.01 0 0 1545
Linha,quilla - köszi a válaszokat. Igazság szerint mélyen foglalkoztat, milyen lehet külföldön élni, sajnos a magyar életért a sok buta (senkit nem akarok megbántani ezzel) ember miatt nem rajongok, az időjárás is szörnyű (most éppen 13 fok van), bár egyelőre nincsen pénzem még külföldön ingatlant vásárolni, csak tapogatózom.
Előzmény: quilla (1544)
quilla Creative Commons License 2006.06.01 0 0 1544
Dragabb, dragabb, dragabb. Szerintem... rezsi szempontjabol is (meg ugy is, hogy nincs futes es neha szetfagyok az enyhe telben) meg kaja szempontjabol is... nekunk meg oktatas szempontjabol is egyelore az ovi miatt, de remelem ez valtozhat mer a gatyank ramegy. Ami talan nem dragabb az a ruhazkodas... es a tenger :o))) Talan meg a kozlekedes is dragabb, de erre tag ralatasom nincsen, nalunk a helyit en dragabbnak latom mint odahaza a helyit, de az odahaza az nekunk sem Budapest.
Előzmény: linha (1542)
quilla Creative Commons License 2006.06.01 0 0 1543

Hat nem tudom, az oktatas szinvonaltalansaga (nem csak az allamiban) engem nagyon ijesztget egy ideje, de erre nincs alternativa, mert ahogy latom (meg irod) a magansuli is a penzrol szol eslo sorban es nem a tananyagrol... szal nagyon tartok az itteni suliktol, de majd legyurom magamban ezt mert alternativa nem nagyon van. (jomagam nemettanarkent vegeztem, bar suliban csak gyakorlaton jartam, nem tanitottam)

Majd kesobb aztan mehet a gyerek magyar szemeszterre haza, mint az otthoni jomoduak kuldom amerikaba meg angliaba a gyermekeiket kitekintesre :oD

Amugy a maganovinkkal szemben is vannak fenntartasiam... a gyerek imadja es nincs is baj a nevelokkel sem, sot van koncepcioja is a napjuknak szal nem csak megorzes, de amiket musor cimszo alatt (fiesta das finalistas meg karacsony) eloadtak azon en leginkabb sirni szerettem volna emlekezve a magyar ovikra... de egyedul voltam ezzel mert a tobbi szulo meg nagy ovacioval vette hogy bohocot csinaltak pl a masfel eves gyerekebol a szinpadon :o(

off lesz a kerdes, de mi ujsag a magyar irassal olvasassal? mi erre a megoldas? probaltal ezzel valamit kezdeni vagy majd kesobb? talan nem celszeru elsoben... de nem tudom, ez is egy mumusom.

Előzmény: linha (1541)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!