Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.23 0 0 44741

Szerintem a feltöltéssel várj f5 körülig, addigra a madarak elmennek szunya és zavarás nélkül töltheted az etetőt. 

Az itatót reggel f8 körül, esetleg kicsivel utána érdemes az első madarak ( nálam legalábbis ) 8 előtt pár perccel érkeznek.

Ezek az időpontok természetesen most érvényesek, érdemes figyelembe venni a korábbi napkeltét és a későbbi napnyugtát.

Ez most egy hét alatt 7.29-ről 7.31-re. a nyugta 15.58-ról 16.01-re, de márc végére ( akkor persze már úgysem etetünk... ) 5.31 és 18.08 lesz.

Előzmény: SzucsCsaba (44733)
boxer-gs Creative Commons License 2016.12.23 0 0 44740

Hoppá, 3db királyka röppent be a tiszafára az udvarba. Most először láttam ilyen csöppségeket élőben.

boxer-gs Creative Commons License 2016.12.23 0 0 44739

Ja, minden reggel cserélem a földre rakott nagy cserépalátétben a vizet. Általában enyhén langyos vizet rakok ki. Bejöttem, pár perc múlva beszállt 3 feketerigó (két hím, egy tojó) a vízre. Olyan wellneszezést rendeztek, hogy percekig mosolyogtam. Pancsoltak, áztatták a sejhajukat.

Előzmény: boxer-gs (44738)
boxer-gs Creative Commons License 2016.12.23 0 0 44738

Nálunk (Dél-Pest) egy órával ezelőtt beérkezett egy 10-15 fős raj. Széncinegék, kék cinegék, pár zöldike és a már szinte családtag vörösbegy. Kb fél órát maradtak, aztán tova rebbentek, gondolom, a következő etető felé. Örülök, hogy épp itthon voltam. Élmény volt figyelni őket.

 

Balkáni gerlék mindennap jönnek. Pár nap alatt rájöttek, hogy a kukorica is ehető. :-)

Szarkák folyamatosan garázdálkodnak. Szemtelenek, ám rendkívül óvatosak, ahogy illik.

 

Tegnap raktam ki maradék sajtot, sonkát. 5 percen belül eltüntette néhány dolmányos varjú. Eddig nem szálltak be az udvarra, csak láttam, hallottam őket a környéken. Jó szemük lehet.

 

Raktam ki sütőtököt nyersen és megsütve is, mellé almát. A madarak hozzá se szagolnak, ma viszont rajtakaptam egy macskát, amint élvezettel majszolgatja a tököt. :-)

SzucsCsaba Creative Commons License 2016.12.23 0 0 44737

Aha, most már értem. Igazad lehet, a bokor alatt tengernyi kibontott maghéj, és gyakran hallom, ahogy kopogtatják... : ) 

Hiába, minden nap tanul az ember...

 

Előzmény: Barret02 (44736)
Barret02 Creative Commons License 2016.12.23 0 1 44736

A cinkék nem is félénkek!Azért viszik el a szotyit egyenként,mert nekik nem egyszerű kibontani!

Egy alkalmas helyet keresnek,ahol lábbal leszorítva ki tudják nyitni.

Előzmény: SzucsCsaba (44733)
flybird Creative Commons License 2016.12.23 0 0 44735

Akkor én is veszek nekik karácsonyra! :)

Előzmény: Ladybee (44732)
mepisz Creative Commons License 2016.12.23 0 0 44734

SzucsCsaba Creative Commons License 2016.12.23 0 0 44733

Mai 'szüret': néhány széncinke és egy vörösbegy(!). Nagyon örülök a vörösbegynek, mert eddig még csak szajkókat és cinkéket láttam az etetőmnél (novemberi kihelyezés óta).

A vörösbegy párszor visszajött és mindig a félbe vágott almából falatozott. A cinkék a cinkegolyóról és főleg a magokból ettek (napraforgó). Azért elég félénkek, felkapnak egy szemet és már repülnek is vissza a közeli bokor levelei rejtekébe. A vörösbegy inkább időzött 1-2 percet, mielőtt továbbrepült.

Nagyon örültem, mert amint feltöltöttem a lemerült készleteket délután 3 körül, perceken belül megjelentek. Pedig féltem, mert alig hallottam a hangjukat előzőleg.

 

Ladybee Creative Commons License 2016.12.22 0 0 44732

Semmi olyan nincs a mazsolában, ami a madaraknak káros.

Előzmény: flybird (44731)
flybird Creative Commons License 2016.12.22 0 0 44731

A mazsola az bolti mazsola? Vagy honnan lehet olyat venni, amelyik  tartósítószeres mentes?

Előzmény: syssy48 (44730)
syssy48 Creative Commons License 2016.12.22 0 0 44730

Itt a hegyoldalban még minden hófehér, vastagon zuzmarás. Sajnos kezdenek lehajlani az ágak, van egy szép babérbokrunk, remélem nem fagy el. 

Ma nem voltam itthon, nem láttam, de a párkányetetőből a mazsola elfogyott. Vagy rigó, vagy vörösbegy, vagy csuszka, ezek szokták enni. Tehát valami volt. A többi etető változatlan.

Nálunk még szmog sincs, mert ahhoz magasan lakunk.

 

syssy48 Creative Commons License 2016.12.22 0 0 44729

Örülök, hogy már "látóközelben" vagy. Ezek szerint jól sikerült a műtét. Pihentesd, hogy jó is maradjon a szemed.:)

Előzmény: s-ombre-ro (44728)
s-ombre-ro Creative Commons License 2016.12.22 0 0 44728

Valahol azt olvastam, hogy "ami megtörténhet, meg is történik".

Én ennek ellenére bizakodó vagyok.

Családom szerint azért lassan megjönnek.

Még kímélnem kell a szememet, de ezt el kellett mondanom!

Egy kis hó sokat lendítene a dolgunkon, de a fehér karácsony elmarad.

Ismételten is szép karácsony estét kívánok Mindenkinek!

Előzmény: corvi01 (44724)
Gegito Creative Commons License 2016.12.22 0 0 44727

Ma nem láttam a karvalyt. Jöttek is a kismadarak szép számmal. Unikumként egy-egy vörösbegy ill. ökörszem. A verebek maradtak el csapatostul.

viragcenter Creative Commons License 2016.12.22 0 0 44726

Én épp ma voltam a gyerekkel orvosnál, a bárányhimlő miatt. Az orvos azt mondta már nem fertőző, mehetnénk közösségbe, játszótérre, de ha ki akarjuk vinni a gyereket levegőre, menjünk el messzebbre, mert a fővárosban olyan szmog van, ami már ártalmas az egészségre. Azt mondta inkább ne is vigyem ki a gyereket most sehová. Lehet hogy a madarak ezt érzik, ezért kerülnek minket? Ma volt a környéken néhány cinke a fákon, de nem jönnek enni még mindig. Sőt már a galambok száma is csökken.

flybird Creative Commons License 2016.12.22 0 0 44725

Itt már nincs zúzmara, de vagy egy hétig volt. Most jelenleg nincs madár az etetőn, még cinke sem.   Őszintén itt sem az igazi. Most már én is belátom, ahogy korábban írtad valami van... :(

Előzmény: corvi01 (44724)
corvi01 Creative Commons License 2016.12.21 0 0 44724

Már akartam említeni, de most ugrott be, hogy egy érdekes és felénk nem szokványos dolgot láttam október vége felé. Egy héten keresztül szinte minden nap szürkület előtt hol egy 20-30 fős zöldike brigád, hol meg egy 40-50 fős tengelic csapat kerengőzött fölöttünk hosszú percekig, szinte mint ahogy a tenyész házi galambok szoktak! :) Nagyon érdekes látvány volt a kb. 40 m sugarú körön hullámzó szakaszossággal köröző pörgős szárnyú apró madarak látványa. Majd szinte egy csapásra eltűntek innen és azóta sem látok egy darabot sem közülük!

Lehet, hogy már ezek is délebbre vonulnak..? :-P

Előzmény: syssy48 (44720)
corvi01 Creative Commons License 2016.12.21 0 0 44723

Na, ma jött egy kékcinege(idáig egysem) és távolabbról fakopáncs hangot is hallottam. 

Egyébként jobban jársz, ha valamilyen nagyobb átmérőjű tálcát, pl. műanyag cserépalátétet erősitesz (drótozol) az etető cucc alá, jobb ugyanis ha magasabban esznek az esetleges macskavizit miatt.. :-P

Előzmény: 1754 (44721)
Barret02 Creative Commons License 2016.12.21 0 0 44722

Te egy mázlista vagy :) Gyakorlatilag az erdőben lakom,1,5 literes petpalack etetőből 1 hét alatt 2 cm mag fogyott el...

Tavaly ennyi idő alatt kiűrítették volna...

Előzmény: 1754 (44721)
1754 Creative Commons License 2016.12.21 0 0 44721

nalam döbbenetes a madartömeg.

a verebek kifürödtek 5 kg magot, fekete a fü az etetö alatt

tegnap lezartam a fürdes helyet, egy ideig a cinkek nem ertettek aztan a földröl csigegettek .

2 galamb is jön -- naponta 2x,-- ök is a földröl ettek

ma delutanra kb elfogyott lennt, igy kivettem a zarat, es a cinkek ujra fenn vannak

Viszont megmagasitottam a belepöt igy kifürdesi lehetöseg majd megszünt-

3 cinkefaj, 1 szürke galamb par, es verebek serege  

lehet mas nem etet igy nalam van a falu összes madara :)))

egyebkent a vercse-karvaly ujra tett latogatast egy atrepüles erejeig 

Előzmény: syssy48 (44720)
syssy48 Creative Commons License 2016.12.21 0 0 44720

Nálunk minden fehér, mindent zuzmara borít, némi kis hóval. És mégsincs egy se. Tavaly miért voltak? Annyian voltak, hogy nem győztem úabb és újabb etetőket kirakni. Zöldikék, meggyvágó néhány, tengelicek, cinkék, többféle, verebek, rigók bár abból már tavaly is kevés volt. De voltak. Sokan. És most? Még csuszkát is fényképeztem többször is az etetőn, rozsdafarkút is, őszapót is, vörösbegyet is. Tényleg nem értem. És amint már írtam, a környéken 150 méteres körben sincs egy madár sem.

viragcenter Creative Commons License 2016.12.21 0 0 44719

Én is kezdem feladni. Az egyetlen fehér macska a környékről, ide szokott, felugrik a tujafára és úgy vadászik. A galambok pedig már a kisebb etetőkbe is felkapaszkodnak, és ki esznek mindent, ráadásul a szomszéd utálja őket, így ő is nekem magyarázz. Mit csináljak tegyek ki táblát hogy galamboknak zárva? Azért nem gondolom hogy a macska vagy  a galamb a gond, mert tényleg nem látni sehol semmilyen madarat az égen sem, és hallani sem lehet őket. Talán tényleg túl enyhe a tél, és nincs hó, így még nem jönnek az etetőkre. Valaki írta hogy náluk van már hó és ott már nagy a forgalom. Tény hogy rossz látni az üres etetőket, csak a galamboknak nem cipelek haza magokat. Jelenleg itthon vagyok három hétig a bárányhimlős gyermekemmel, volna időm nézni őket, de üres a kert.

flybird Creative Commons License 2016.12.21 0 0 44718

Ott is lehetett egész nap, de lehet, hogy a madarak elmentek egy biztonságosabb etetőre.

Előzmény: Gegito (44717)
Gegito Creative Commons License 2016.12.21 0 0 44717

Tegnap nem voltam itthon. A reggel kitett szotyiból nem sok fogyott. Ma reggel arra ébredtem, hogy egy karvaly ül az etető mellett. Elzavartam. Volt is utána forgalom rendesen. 9-kor kinézek, hát megint itt van egy ágon. Megint elzavartam, de egy félórája nincs mozgás. Lehet tegnap égésznap itt volt?

Nobody1 Creative Commons License 2016.12.21 0 0 44716

Aha! Szóval ez is egy "újkori városi huncutság" a nagy hőszennyezés következtében. Itt kinn a prérin tuti nem telelnének át és ha az időjárás szeszélye folytán bejönne egy tartós mínusz 20 fokos hideg nagy hóval, akkor a városiak sem. Innen még a fekete rigók is eltűntek mióta hidegek vannak pedig gyümölcs kajájuk bőven lenne, de egész nap fagyos a föld. Itt nincs konvektorokből utcára kiáramló meleg, távfűtés csövek felett mindig fagymentes talaj, stb mint a városokban. Felénk még "régimódi" madarak laknak és tartják a genetikailag beléjük programozott menetrendet. Ezeknek még nem elég ennyi "globális felmelegedés". Majd talán pár évtized múlva...

Előzmény: flybird (44697)
Ladybee Creative Commons License 2016.12.20 0 0 44715

A hasznosíthatatlan részek a komposztba kerülnek, de a nyesedéket a madarak kapják, a tyúkok is felfőzve, nálam minden hasznosul, rókát nem szoktatok a környékre.

Előzmény: flybird (44709)
cumeszk Creative Commons License 2016.12.20 0 0 44714

Azért ez elég aggasztó. :(

 

A belvárosban lakunk, sok fát kivágtak, de azért maradt még szerencsére a környéken, nem is kevés, valamint nyugalmas kertek is, szerintem ez lehet az oka.

Előzmény: corvi01 (44710)
cumeszk Creative Commons License 2016.12.20 0 0 44713

:)

 

Nagyon sok tengelice van, ugyanannyi, mint tavaly, vagy több. Ők szoktak lenni az elsők. Az ünnepek alatt jobban tudjuk majd figyelni őket.

Előzmény: flybird (44708)
syssy48 Creative Commons License 2016.12.20 0 0 44712

Pécsen hasonló a helyzet, a mai termés egy vörösbegy, 2 széncinke, tényleg széncinke volt, mert szenes volt a mellényük:). Ezen kivül semmi. Tavaly ilyenkor veszekedtek az etetőkön a zöldikék, ilyenolyan cinkék, mezei verebek, szajkók, rigók, nem győztem etetni. Már kezdek belenyugodni, hogy idén egy képem sem lesz az etetőn. Azokon kivül, amit beraktam.

Előzmény: corvi01 (44710)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!