Keresés

Részletes keresés

ayeca Creative Commons License 2021.10.10 -2 0 38393

Gratulálok! Szép darab!

Előzmény: Pirat76 (38391)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.10.10 -2 0 38392

Szerintem ne bonyolítsd túl, keress egy korban (80-as évek eleje) hozzá illő Pioneer vasat.

Előzmény: Pirat76 (38391)
Pirat76 Creative Commons License 2021.10.10 -1 0 38391

Sziasztok ,először is köszi a befogadást.Egy kérdéssel fordulnák hozzátok.Sikerült hozzájutnom egy régi álmomhoz,egy Pioneer sc 922a típusú hangfalhoz.A kérdésem az lenne,hogy milyen erősítő lenne hozzá a leg alkalmasabb?Nem vagyok nagy ász a témában,úgy hogy iszom szavaitokat!🙂 Köszönöm előre is!🙏

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.10.07 -1 0 38390

speaker inception :o

 

én sokáig kerestem zárt dobozt stúdiózáshoz, de szobába is, sokáig dolgoztam egy Mackie HR824-en, az a tökéletes basszus, nem a mennyiségben, hanem lecsengésben, szépen elkülönülnek a hangok, bassreflexben sohasem hallottam hasonlót.

Előzmény: Mono SE (38389)
Mono SE Creative Commons License 2021.10.07 -5 1 38389

"Hogy szól? :D"

 

Hosszú történet ez, ami a váltók és magassugárzók felépítéséról, a bass-reflex és a zárt dobozok közötti alapvető különbségről - vagy egyszerűen csak a térről és az időről szól. Ez a két doboz van most felváltva terítéken, az áruk aránya kb. 1:10-15

 

 

"...a szett 420K körül van akcióban..."

 

ide én is szoktam járni, akkor ottali ;)

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (38388)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.10.07 -1 0 38388

Uhhhh :D

 

Nem pont így gondoltam, de ja. Hogy szól? :D

Előzmény: Mono SE (38387)
Mono SE Creative Commons License 2021.10.07 -5 1 38387

"És, hogy szól? :)"

 

Hogyszól? bammeg??? honnan a retkesfaszból tudtad, hogy mi van a monitorom mellett, te spicli?;PPPpppp

 

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (38385)
Charlie Fineman Creative Commons License 2021.10.07 -2 0 38386

pfff, játékhangszórók...

több komolyságot, ha kérhetem! :)

Előzmény: Mono SE (38384)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.10.07 -1 0 38385

:D :D :D 

 

Már elvágódtam, a szett 420K körül van akcióban (majdnem 700K amúgy), de én negyedig sváb vagyok, és bízom a genetikai spúrságban. Meg a TDL is 20 éve van nálam, szóval nem fogok csereberélni (vagy igen :D )

A másfél mila az a B&W lenne, de az nem kell. 

 

Értem, hogy mit mondasz a hangfalakkal, és valamennyire igazad is van, de nem fogok belemenni egy szub-állványos hangolásba, mert a stúdiómonitorokkal is kb egy hónap szopás után lett jó, és kellett a Sonarworks is hozzá. Én kifizetem, a gyártó meg leszállítja nekem állóhangfal formájában ... A surround fülcukorka meg kell, ég és föld, nézd el nekem, és ebben van egy kis szakmázás, lehet, hogy beleásom magam az Atmosba is egy kicsit, hobbiból, tökre izgalmas, hogy nem végső mix/mastert csinálsz, hanem hangforrásokat helyezel el 3D-ben, és a DSP rendereli le a végső mixet a hangszórók függvényében.

 

Ez a ribbon-szerű most "divatos", Martin Logan is ezt használja, meg stúdióban az Adam monitorok. És, hogy szól? :)

 

Előzmény: Mono SE (38384)
Mono SE Creative Commons License 2021.10.07 -6 1 38384

Vigyázz, nagyon vigyázz, mert itt kezd sikamlóssá válni a talaj, könnyen elvágódik a zember, és kirepül a buxája a zsebéből - ha lúd, legyen kövér alapon -, és lesz a másfélszáz-ezerből másfél milla!;ĐĐĐ 

 

A dánok sem nyugszanak a valagukon! Már megvolt a Dali on wall dobozka, mikor megláttam az Audiovector egyik kis dobozát egy forgalmazónál a polcon. Először azt hittem ribbon magasa van, de aztán ráolvastam, és majdnem elcsábultam... > https://streamaudio.hu/audiovector. Csak akkor még meg akartam úszni az egészet százezerből, és elhessegettem a gondolatot is. Ha újra kezdeném, meghallgatnám valamelyik "olcsóbb" audiovectort is...

A szobádat elnézve, kibasznék minden hangfalat onnan, és betennék két komolyabb állványos sztereópárt, meg egy zárt, nagyon alacsony kereszteződésre hangolható diszkrét szubot - slussz. Semmi center, semmi hátszél...

 

 

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (38383)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.10.06 -2 0 38383

Belehallgattam, Polk kibaszott agresszíven színezett, kb mint a többi amcsi, csak itt ilyen v-eq van, B&W még nemkevlárral is idegesítően szól, Dali jónak tűnik. Van időpontom kicsit jobban belehallgatni, szerintem egy Oberon 5.0 szett lesz a befutó, tudtam b.zmeg hogy egy centert akarok venni, és le fogom cserélni az egészet :

Előzmény: Mono SE (38379)
Mono SE Creative Commons License 2021.10.05 -6 0 38382

46x32x32 centis, egy alsógatyát tud csak kimosni, de azt meg is szárítja ;Đ

Előzmény: Charlie Fineman (38380)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.10.05 -2 0 38381

Jaértem, hogy miért nem kell center :)

Nekem nincs külön zeneszoba - illetve van, de az inkább stúdió, nem élvezetből járok oda :) - itt kell megoldanom a nagyszobában:

 

meg itt:

 

 

Szóval ez ilyen konzervatív setup (bár egy pár front height hívogatóan kacsintgat az Atmos-ból, de abból lehet, hogy válás lesz).

 

A Polkokat nagyon szopkodja a kritikai interveb, ráadásul amazonon most kb feleáron lehet beszerezni ... 

 

Előzmény: Mono SE (38379)
Charlie Fineman Creative Commons License 2021.10.05 -2 1 38380

klassz a felültöltős. ;)

Előzmény: Mono SE (38379)
Mono SE Creative Commons License 2021.10.05 -6 1 38379

Csak azért írtam ilyen hosszút, mert konkrétan vettem egy ilyen Dalifalit- nem teljes meggyőződésből, csak azért, mert egyrészt elfelejtették átárazni a websopban, és a hiba ellenére 50 ronggyal olcsóbban odaadták, pedig egy hónapot várni kellett rá -, azzal, hogy ha nem tetszik, visszaküldöm... Másrészt kifejezetten olyan ládákat kerestem a családtag tévéje mellé, amit falra lehet szerelni, és nem kell ugyanarra a szekrényre-polcra tenni, amin a bakeltjáccó is van, amit meg nem szerettünk volna egy brutális falikonzolra rakni... Így nézett ki telepítéskor a játszó- és zenesarok egy nagyon kis szobában, ahol a két Dalin a tévéből hdmi kábelen keresztül leszedve tökéletesen szól a tévé, centersugárzó nélkül is érthető a párbeszéd egészen a suttogásig...

 

(Az egész szobában persze nem a Dali, mégcsak nem is a Naim szól a legszebben, hanem a falon lévő Spector (szebben, mint a lila Dingwall;) 

Ehhez a két Dalihoz jön majd még egy Rel zárt szub is (hogy a trendi lábdobok finoman belezős lüktetése is meglegyen a hasbarúgás közben;), csak meg kell várni, mire kikeményedik a fehér festék rajta ;)):

 

 

(Szóbajött még az elején a nagyon dizájnos fehér B&W M1 szatelit dobozkája 80 ezerért, amit falra is lehet szerelni, és centernek is kiváló, csak az alá erősen javasolt egy gyári szub is, ami viszont kurvára zsebbenyúlós... KEF-et is nézegettem, de a nem belépőszintjük már többszázezres kategória, ami alá megint egy kurvadrága szub passzol.)

 

Mikor megjött a Dali, nem voltam hanyattesve tőle, de már nyersen is meg lehetett vele különböztetni a phono+kábelek hangját, karakterét, és ez jó jel... Csereberéltem a hangfalkábeleket is, aztán mikor egy Naimre dugtam, feléledt a dobozka, illetve nem is akkor, hanem másnap délelőtt bekapcsolva azonnal beszartam, hogy milyen szépen leültette a teljes szimfónikus zenekart a szobában egy szaros, 80 ezer forintos MM hangszedővel letapogatva... Persze, akkorra már színezüst drótok voltak bekötve a kartól az erősítőig, a ládáig meg a QED XT400. Valszeg minden rendben lehet a cuccal, mert a családtag elkezdett bakelitlemezeket vásárolni, amik szerinte "sokkal jobban szólnak, mint a Tidal".

(Létezik ugyanez a belépőszintű hangfal polcos kivitelben is, az az Oberon 1.)

 

A rikácsolást amúgy nem a Q Acousticra írtam, csak általánosságban, QA dobozkát egyszer hallottam valahol: csak annyi maradt meg róla, hogy nagyon szép, de "olcsó hang"

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (38378)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.10.05 -1 0 38378

Úúúú, köszönöm szépen. A rikácsolás a Q alapkaraktere? És jól érzem, hogy legalább a L-C-R vonalon érdemes érzékenységben illeszteni valamennyire?

Hátul egy telibepolcozott fal van, könyvekkel, kb 25 cm van a polcok között, jó lenne beleférni. Fektetni is lehet, meg átstrukturálni a távokat is, de utóbbinak alacsony a WAF-ja :(

 

Dalit nézegettem amúgy is, elmegyek meghallgatni. Mi jöhet szóba még ilyen középkategóriás hangfalakban? KEF?  

 

"De bevallom, én nem költenék center sugárzóra egy fillért se."

 

Hát, vakamennyire kénytelen vagyok, a tévé rá van kötve az erősítőre, mert a saját hangszórója elviselhetetlen, de a sokcsatornás hangból, ami általában jön (netflix/hbo/téka, nem tévéadás), a sztereóra kipakolt virtuális monó nagyon szarul szól, ráadásul ha mozogsz a szobában, ilyen fázisos lesz a hang valahogy. Szóval egy jó center, ahol szépen szólnak a dialógusok, nagyot emel a mindennapi élvezhetőségen.

Előzmény: Mono SE (38377)
Mono SE Creative Commons License 2021.10.04 -5 2 38377

A Q acoustic széria nagyon szép pofára, általában tolják a teszteken is, de a Dali ugyanazon az árszínvonalon talán érettebb hang.

 

Ha a zenés sztereó pár adott a 87 dB érzékenységével, és szolíd zenei hangot produkál, akkor ne keverd rikácsolással, tegyél mellé hasonlóan szolid Dalit. Ha nincs hely, a falra szerelhető Oberon On Wall kb. ugyanezzel az érzékenységgel, de kábeltől függően meglehetőden részletező hanggal szép teret fog rajzolni - 220 ezer körül van párja. (Van egy még jobb faliDali Ikon On Wall MK2 néven fut, hasonló az alapdobozhoz, ám ebben a dóm fölött még egy ribbon is dolgozik, de ezt már kicsit luxus hátsó falra tenni;)

 

Ehhez a fali hátsó dobozokhoz két fajta Dali center passzol, ugyanazzal a membrántechnológiával, egy olcsóbb 87 dB érzékenységű 74 ezerért, vagy egy 90 dB körüli 160 ezerért. De bevallom, én nem költenék center sugárzóra egy fillért se. Ennyit bírtam kipréselni magamból, ha csak a felsorolt 3 típusból lehet ajánlani. A Polkot sajnos nem ismerem.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (38374)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.10.04 -2 0 38376

TDL megszűnt pár éve :-(

Előzmény: manta-z (38375)
manta-z Creative Commons License 2021.10.04 -2 1 38375

TDL-nek van centere is meg hátsónak alkalmas sugárzója is, gondolom hangkarakterre passzolhat a meglévő frontokhoz azokat nézted?

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (38374)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.10.04 -2 0 38374

Segítsetek lécci-lécci, előszűrést szeretnék végezni, Q Acoustics, Dali és Polk-ra szűkítettem ár és fizikai hely okán a keresést: házimozi center-hátsókat szerentém cserélni. Van egy TDL RTL 2 front sztereóm, ezt nem cserélném, hangkaraktere angol, kicsit maszatoló basszusokkal, és nagyon barátságos, kicsit puha hangkarakterrel. Nem feltétlenül a legrészletezőbb, és ki is kell hajtani sokhangszeres zene esetén, 87dB érzékenységgel nem túl modern asszem. Én nagyon szeretem, nem szeretném most cserélni.

 

Jelenleg Mission center és hátsó van, és eléggé döglött hangja van, fedett, meg dobozos, azokat cserélném, ha egy dialógus átmegy a frontról a centerrel, rendesen eltűnik a középmagas definiáltsága, és talán még a teljes magastartomány (>10kHz) is halkabb. Így látatlanban/hallatlanban miket céloznátok meg, akár a fenti listából, akár máshonnan? Arra nincs energiám, se időm, hogy végigteszteljek 10+ 50-100e forint közötti centert, és eleve, hogy tesztelek igazából? Na minedegy, mondjatok valamit, hogy az jó, és megveszem :) :)

didyman Creative Commons License 2021.10.01 -2 1 38372

A javításuk lett meg. :D . 

Előzmény: Mono SE (38371)
Mono SE Creative Commons License 2021.10.01 -6 0 38371

nálad is jó nagy rend lehet, ha ilyen böhöm cuccok csak úgy eltünedeznek ;Đ

Előzmény: didyman (38370)
didyman Creative Commons License 2021.09.30 -2 0 38370

Közben meglettek a piroskák is..

 

Előzmény: Mono SE (38346)
didyman Creative Commons License 2021.09.25 -2 0 38369

Ha már régi hangfalak, talán elfér a kérdésem: Tesla ARV161-ek közül melyik a legjobban sikerült verzió? Egyet sikerült megfosztanom tekercsének épségétől, és vagy szerzek egy pontosan olyan, vagy ha másik verzió, akkor abból egy párat, de abban az esetben jó lenne tudni, melyiket "érdemes".

 

Charlie Fineman Creative Commons License 2021.09.22 -3 0 38368

ha valakinek lenne egy eladó cyrus one-ja, akkor szóljon priviben. állapottól függően 50-60-at simán megér nekem, de akár többet is, ha nagyon patika.

jó helyre kerül és ha nem jön be, először az eladónak szólok, hátha vissza akarja vásárolni! :)

kintről nem akarok vásárolni.

Charlie Fineman Creative Commons License 2021.09.21 -2 0 38367

láttam, hogy vannak paraméterek 4 ohmra, ezért voltam bizonytalan, mert a készülékre minimum 8 ohm van írva.

minimum helyett használhatták volna a recommended kif..

Előzmény: didyman (38364)
AudiJo Creative Commons License 2021.09.21 -2 0 38366

Köszi! Sokat segítettél ezzel a beírással!

AJ

Előzmény: Mono SE (38362)
Driver42 Creative Commons License 2021.09.20 -2 0 38365

Üdv! Mehet 4 Ohmmal, jobban fog torzítani a gyári spec. szerint (0.003 -> 0.004), de úgy vélem, ez nem jelentős; bár én eddig csak 8 Ohmos dobozokat raktam rá, nem is szándékozok kisebbet.

Előzmény: Charlie Fineman (38363)
didyman Creative Commons License 2021.09.20 -1 0 38364

Szerintem a megadott (jó) specifikált adatokat, teljesítmény-sávszélességet, torzítást, egyebet 8 ohm minimummal tudja garantálni, de a végfok nem jön zavarba 4 ohmos terheléstől sem.

Előzmény: Charlie Fineman (38363)
Charlie Fineman Creative Commons License 2021.09.20 -1 0 38363

bocs, hogy itt kérdezem, de az erősítős topik elég kihalt.

valaki, aki ért hozzá, tehát nem xnc és haverja(i) megmagyarázza nekem ezt?

 

Minimum Speaker Impedance Load Specification

8 Ohms

Continuous Average Power (Per Channel)

8 Ohms 25 W

4 Ohms 40 W

 

aztán a használatiban még egyszer írja kiegészítve a táppal:

 

Minimum Speaker Impedance Load Specification
8 Ohms
Continuous Average Power (Per Channel)
8 Ohms 50 W
PSX added
70W
4 Ohms 80 W
PSX added 125W

 

a hangfalcsatlakozónál minimum 8 ohm van írva.

ha azt írja, hogy minimum 8 ohm, akkor most mi van?

az a lényeg, hogy 4 ohmos dobozokat kötnék rá, ha szabad.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!