Keresés

Részletes keresés

transziloz Creative Commons License 2001.09.13 0 0 12
Én úgy tudom, hogy ez a tálib, vagy micsoda dolog, szóval ez bizony Pakisztánból indult, méghozzá az ottani menekülttáborokból, ahova a szegény afgánok menekültek a covjet agresszió elől.
De természetesen távol áll tőlem, hogy vitába szálljak a hatalmas Abszolút Nullával.
Előzmény: Abszolút Nulla (10)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.13 0 0 11
Összevissza beszél mindenki.
Tele vagyunk dezinfókkal.
Előzmény: Abszolút Nulla (10)
Abszolút Nulla Creative Commons License 2001.09.13 0 0 10
Biztos volt már ilyen topic, de ez az enyém!:-)

Íme kettő a mai termésből.

Az első Szlankó Bálint cikkének utolsó bekezdése:

Az sem biztos, hogy ez hosszú távon jó ötlet: az afganisztáni tálibokat annak idején épp az Egyesült Államok segítette hatalomra, amikor pénzzel és fegyverekkel támogatta küzdelmüket a szovjet megszállók ellenében.

Nos, a tálibok mozgalma valójában 1994-ben alakult és indult hódító útjára Dél-Afganisztánból, miközben a Szu. már 1988-89-ben kivonta csapatait az országból. Tehát ejnye.

A második egy szimplán értelmetlen, állítmány nélküli mondat (ráadásul szintén zárómondat) egy hírből:

Arafat, aki több száz palesztinnal együtt vett részt a gázai klinika által szervezett véradásban.

Na, hát ehhez szóljatok hozzá!

joy Creative Commons License 2001.05.06 0 0 9
Született a cikk,
mint a Te nick...

(reccs!)

Előzmény: trancsiloz (8)
trancsiloz Creative Commons License 2001.05.06 0 0 8
Egyáltalán nem biztos, hogy nem olvasták át.
A következő forgatókönyvet nagyon is lehetségesnek tartom.
  1. Csávó megírja a cikket, de szenved vele, mert szorít a határidő, angolból fordítja, és képtelen értelmes mondatokat szülni az eredeti alapján, esetleg még fáradt is, ráadásul dühös, mert vasárnap is dolgoznia kell.
  2. Végre megvan, már így is lekéste a határidőt, és van még ezernyi egyéb dolga is, de azért tisztességből csak átolvassa.
  3. Néhány mondatot átír, egyes kifejezéseket átalakít, mert annyira magyartalanok, hogy az még egy nagyon siető és nagyon dühös embernek is feltűnik.
  4. Másodszor már nem olvassa át a kijavított szöveget, hiszen most már nemcsak siet és dühös, hanem úgy is érzi, hogy végzett az adott munkával, így aztán a szarul megírt, majd sietve kijavított mondatok önálló életre kelnek, mindannyiunk nagy örömére.

További rejtélyek megfejtését kedvező áron vállalom. :)

Előzmény: Janibacsi (7)
Janibacsi Creative Commons License 2001.05.06 0 0 7
Hát nem tom, de szerintem a "A NASA általában nem lelkesedik van az űrturizmus jelenlegi formájáért" mondatot nemhogy nem olvasta át senki, de iródása közben
1. Filmet nézett
2. Evett
3. Telefonált
4. egyéb dologra koncentrált
a tisztelt szerző, hacsak nem mindet egyszerre:o)

Jano

Előzmény: trancsiloz (5)
joy Creative Commons License 2001.05.06 0 0 6
:o)
Akkor is javítson! Pl:
"a 2. dölött" (4)
Helyesen:
"a 2. döglött!"

Ez meg dög lött!
:o)))

Előzmény: trancsiloz (5)
trancsiloz Creative Commons License 2001.05.06 0 0 5
Ne báncsátok már a szegény indexeseket. Az internetes újságok lényege, ha jól tudom, hogy nincs korrektor, a szerzők maguk ellenőrzik a cikkeiket, már, ha van rá idejük, és aztán megy is az írás az újságba. És nem mindenkinek van olyan jó szeme, hogy egyből kiszúrja az összes hibát.
joy Creative Commons License 2001.05.06 0 0 4
Az 1. csak-csak, a 2. dölött!
:o)
Előzmény: sz (3)
sz Creative Commons License 2001.05.06 0 0 3
index.hu hírszerkesztő nem tud magyarul

félig-meddig:
Az index híranyaga egyre gyengébb

aztán keress rá az index és/vagy helyesírás szóra...

Előzmény: joy (2)
joy Creative Commons License 2001.05.06 0 0 2
Link azokat ide!
Előzmény: sz (0)
Janibacsi Creative Commons License 2001.05.06 0 0 1
Ugyanezen cikk végén:

"A NASA általában nem lelkesedik van az űrturizmus jelenlegi formájáért."

Ez se rossz! A macska meg fel van mászik a fára
:o)

JAno

Előzmény: joy (-)
sz Creative Commons License 2001.05.06 0 0 0
nem 0 ilyen topik van már!!
Előzmény: joy (-)
joy Creative Commons License 2001.05.06 0 0 topiknyitó
Már többször megakadtam, elvigyortam magam 1-1 elütésen, néha arra gondoltam, jó lenne, ha előbb lagalább a Word helyesírás-ellenőrrel átnézetnék, de 1-2 dolgon az sem segít:

"Tito széles mosollyal az arcán üdvözölte a földetérést követő pillanatokban a fogadásukra kiküldött orvosi alakulatot és az egybegyűlt tömeget. A visszaúton leizzadt és kifakult, de végtelenül jókedvű milliomos miután kimászott az elszenesedett, úgy jellemezte az utat, hogy az maga volt a paradicsom."

>>Hazatért az űrturistaRádi Gábor
2001. május 6. vasárnap 10:28<<

"...miután kimászott az elszenesedett...

("földetérést" = földet érést...)bocsi!

Mi-ki szenesedett el?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!