Keresés

Részletes keresés

Roenick Creative Commons License 2001.03.10 0 0 181
hello!

mennyi pókember képregény jelent meg magyarul?és x-men?köszi

harzatomi Creative Commons License 2001.03.10 0 0 180
Helló!
Abban az esetben, ha valaki nem hallott volna róla: a pénteki Blikk hátoldalának a felét Pókember töltötte be. Sajnos egy sajnálatos dolog kapcsán. Idézem az egész cikket.
"A nagy érdeklődéssel várt Pókember című film soron következő jeleneteit Los Angeles egyik elővárosában, Downeyban veszik fel. A rendező, Sam Raimi a munkásokkal épp egy olyan falat építtetett fel, amely new York egyik üzletutcáját jelenítené meg. Az épület homlokzaton két hegesztő munkás dolgozott, akiket egy daru kosarában emeltek fel a levegőbe. Ám közben feltámadt a viharos szél és egy másik, rosszul rögzített daru rájuk zuhant. A baleset következtében az egyik 45 éves munkás olyan fejsérülést szenvedett, hogy azonnal meghalt. Munkatársa viszont karcolás nélkül úszta meg a szerencsétlenséget.
-A baleset okait egyelőre vizsgáljuk. Nem tudjuk miként lehetséges, hogy egy ekkora daru egyszerűen az oldalára dőlt.-mondta a helyi tűzoltóság ügyeletese.
Egyelőre nem tudni, hogy a baleset befolyásolja-e a forgatást. A film főszereplője, Tobey Maguire, aki a Peter Parkerből Pókemberré váló hőst alakítja, valamint a mellékszereplők, Williem Dafoe és Kirsten Dunst nem voltak jelen a balesetnél.
Nem a Pókember az egyetlen film, ahol az utóbbi időben súlyos baleset történt. Az X-akták forgatása közben, tavaly augusztusban halálos áramütés ért egy építőmunkást. A múlt hónapban pedig heten sérültek meg Londonban a Kate Hudson főszereplésével készült The Four Feathers című film felvétele során. "

Hát ennyi lenne. Mellesleg Kate Hudson volt a legesélyesebb Mary Jane jelölt, emlékeztek?
Volt egy jó nagy Steven Butleres kép is Pókemberről.
Mi a véleményetek minderről?

DaDrill Creative Commons License 2001.03.09 0 0 179
A Techno papok írója Alejandro Jodorowsky argentin filmrendező (abszolút kultuszfilmje az EL TOPO, egyfajta nagyon véres, szürreális western).

Előzmény: fanatikus (178)
fanatikus Creative Commons License 2001.03.08 0 0 178
Sziasztok .

Ronfy : köszi a tippet a Zsoldos ügyében azonnal vettem hármat .

Egyéb: www.extra.hu/spiderweb - en a Venomos részek a 20. résztől nem lehet le hívni és a Tales of Spider-Man #12 35. oldalát sem .
Légy szíves javítsd ki a hibákat , de nagyon jó az oldalad .
A http://nostromo.jpte.hu/~dent/ asterix/index.html. címen a Ragadozók és a Techno papok iszonyú jó . Mindenkinek ajánlom , aki feltette az büszke lehet magára .1 kérdésem van hozzá : milyen nemzetiségű a két képregény és meg lehet valahol venni .

Viszlát .

Előzmény: harzatomi (177)
harzatomi Creative Commons License 2001.03.07 0 0 177
Helló, mindenki!

Rég voltál itt, Mr.Alapító Batman11! Üdv vissza!
Végre sikerült feltennem az új anyagot, most már biztosan, rájöttem mi volt a hiba. Egyedül a nyitó oldal várat még magára. Regisztráltattam oda egy postaládát, amibe lehet közvetlen észrevételeket tenni a honlappal kapcsolatban.
De az még nincs fenn. Na megyek és írok még dolgokat a lapra.
Bye.

DaDrill Creative Commons License 2001.03.03 0 0 176
Ja, igen, hogy el ne felejtsem:

http://w3.swi.hu/comix

Igaz, hogy nyár óta nem frissítettem (sokminden, pl. a másik website-om (lásd "adatok"-nál) lefoglal), de ha van rá igény, bővítem.

Előzmény: DaDrill (173)
batman11 Creative Commons License 2001.03.03 0 0 175
Hello!

Nekem az első Pókom a magyar 2. szám előtt egy német volt, amit nem igazán értettem, de nagyon tetszett! A 2. számot egyszer egy balatoni nyaraláson vették nekem az ősök, a vízparton, hogy ne unatkozzon az a "hülye kölyök" amíg olvassa addig legalább "csendben marad" gondolatmenettel... Mondanom sem kell ez totálisan megfertőzött, bár a pókembert csak a 9. számtól vettem folyamatosan (akkor még csak a zsebpénzemből). A legelső képregényem ha jól emléxem talán pif volt...

Tomi: Mint már említettem a Kraven nekem is a kedvenc póktörténetem! Bár valószínűleg engem a komolysága fogott meg...

ronfy Creative Commons License 2001.03.03 0 0 174
Sziasztok!

Nekem van egy pár "fölös" pókom(4,5,9,13,15,16,27,35,86,88-96, illetve egy komplett Kraven történet). Nézzétek meg hátha ezek is hiányoznak.

A Zsoldos című képregényről annyit, hogy elvileg még beszerezhető (én egy olyan két hete láttam még pár példányt). Méghozzá az Astoria és a Kálvin-tér közötti Könyvudvarban. Az ára sem túl veszélyes, 80 Ft-ot követeltek érte. Ha valakinek hiányzik a gyüjteményéből javaslom megvenni mert tényleg nagyon jó.

harzatomi: a képtárba fel tudok rakni képregényeket, ha van valami anyagod feltöltöm (egyébként ezekkel mit kellene még csinálni: szkennelni, illetve ha le is van fordítva gondolom megszerkeszteni (na ahoz nem értek)) Egyébként szerkesztgetem már a weboldalam is (ugyanúgy a táron), ott kicsit áttekinthetőbben lehetne elrendezni az újságokat, de ha a mostani munkatempómat veszem alapul nyárnál hamarabb nem leszek kész vele :)) (na jó, ahoz sem értek igazán)

Üdv.

DaDrill Creative Commons License 2001.03.03 0 0 173
Alább lásd a teljes-képregény-scan-gyűjteményemet (pontosabban annak kb. 1/4-ét, mivel pillanatnyilag csak egy CD volt kéznél, így a többiről nem tudtam listát csinálni). Amennyiben érdekel a csere, és neked is vannak hasonló scanjeid, írj a driller@maffia.hu -ra.

[Action Comics 108]
[Adventure Comics 251]
[Adventure Comics 351]
[Amazing Spider-Man 15]
[amazing spider-man v1 #31 - dec 1965 - JM]
[Archie Giant Series 10]
[Asterix az Olimpián]
[Astonishing Tales 1]
[Astonishing Tales 2]
[Astonishing Tales 3]
[Astonishing Tales 4]
[Astonishing Tales 5]
[Avengers 4]
[Batman 102]
[Batman 111]
[Batman 123]
[Batman 153]
[Batman 154]
[Batman 219 - Silent Night of the Bat]
[Batman 76]
[Battle Chasers 1]
[Berni Wrightson - Master of the Macabre 4]
[Berni Wrightson - Master of the Macabre 5]
[Brave and the Bold 36]
[Captain America 1]
[Captain America 113]
[Captain America 192]
[Captain America 4]
[Captain America 5]
[Chamber of Chills 16]
[Chamber of Darkness 5]
[Daredevil 10 - pages are missing]
[Daredevil 11 - pages are missing]
[Daredevil 128]
[Daredevil 238]
[Daredevil v2 #7 - May 1999]
[Daredevil v2 #8 - Jun 1999]
[DC Comics Presents 14]
[Detective Comics 172]
[Detective Comics 221]
[Detective Comics 229]
[Detective Comics 246]
[Detective Comics 249]
[Detective Comics 259]
[Detective Comics 275]
[Detective Comics 278]
[Detective Comics 293]
[Detective Comics 296]
[Detective Comics 314]
[Detective Comics 318]
[Detective Comics 322]
[Detective Comics 400]
[Detective Comics 443]
[Detective Comics 82]
[Detective Comics 83]
[Detective Comics 84]
[Detective Comics 86]
[Fantastic Four 10]
[Fantastic Four 25]
[Fantastic Four 6]
[Fantastic Four 65]
[Flash 111]
[Flash 113]
[Flash 116]
[Forbidden Worlds 73 - Herbie sztori]
[Green Lantern 3]
[Hellblazer 27]
[Herbie - The Fat Fury 9]
[Howard the Duck 1]
[Incredible Hulk 194]
[Iron Man 5]
[Life with Archie 22]
[Mister Mystery 7]
[Sergio Aragonés Blair Which]
[Sergio Aragonés Day of the Dead]
[Showcase 55]
[Strange Mysteries 10]
[Suspence 11]
[Talpraesett Tom - Az Oklahomába vezető út]
[The Life And Times Of Scrooge McDuck 01]
[The Life And Times Of Scrooge McDuck 02]
[The Life And Times Of Scrooge McDuck 03]
[The Life And Times Of Scrooge McDuck 04]
[The Uncanny X-Men 212]
[The Uncanny X-Men 24]
[The Uncanny X-Men 46]
[Thing 2]
[Thor 180]
[Thor 181]
[To Kill a God]
[Treehouse of Horror]
[Uncanny X-Men 8]
[Uncle Scrooge 286]
[Urutsokidoji - Legend of the Overfiend 1]
[Urutsokidoji - Legend of the Overfiend 3]
[Urutsukidoji - Legend of the Overfiend 2]
[Villám Will - Szonáta dirr-durrban]
[Villám Will és a nyugati vendégszeretet]
[Watchmen #03]
[Watchmen1]
[Watchmen2]
[World's Finest 130]
[World's Finest 58]
Inner Circle Creative Commons License 2001.03.01 0 0 172
Na erre varrjatok gombot! Olvasói levél egy jó Wolverine-oldalról, itt aztán megmondják a frankót!

"Here's the real scope from the source! Wolverine, Angel, Sunfire, Beast, Forge, Storm, Dazzler, and Jubilee are all brothers and sisters. Mariko is not the cousin of Sunfire, but is Wolverine's wife! She is not Asian, but Arab. However, she may be of mixed heritage which could make her half-an-half. Mariko is similar in appearance to Wolverine's mother who is multi-racial. They say that history always repeats itself and Wolverine's story about the love of his life is similar to that of his parents. Both are in love but the pressures of being "not normal" drove them apart when they tried to start a family and society fell overly curious about these strange individuals. Wolverine, the oldest of the eight children, had a hard time adjusting to the absence of his father and helping his mother raise the other seven children had a major impact on his behavior and thus you have the madman half-beast Wolverine."
- angeleyes4ever@blackplanet.com;

Nahát ez azért nem akármi, kitalálni is nehéz lehetett! :))))

zolkiena mester Creative Commons License 2001.02.28 0 0 171
buldozsernek: mennyire kell modositani a linket mert én mindig nem talalom a filet
fanatikus Creative Commons License 2001.02.28 0 0 170
Sziasztok .

Ddani : képregényeket a Troll barlangban / Andrássy és a Nagyszombat utca sarkán / és a Petőfi csarnokban /az emelvény előtt 3-4 sorral / tudsz venni .

Mindenkinek : http://aron.oszk.hu/comics/ honlapon olyan eszméletlenül jó képregének vannak , hogy csak na !!!!!!!!!

Harzatomi : remélem megkaptad az "email" - en a Pókember video file-t .

Maradok Pók hívő míg Venomot meg nem választják Jóléti miniszternek .

Előzmény: Inner Circle (169)
Inner Circle Creative Commons License 2001.02.27 0 0 169
hardstuff/Buldózer: Köszi!!! Linket ugyan nem találtam, de megtette a kissé módosított #252 linkje.
NAGGGYON király a banner Rozsomákkal, úgy látom, neked bejönnek Skorce rajzai!
Előzmény: hardstuff (168)
hardstuff Creative Commons License 2001.02.27 0 0 168
Feltoltottem az uncanny x-men 253. reszet az adattarra.
Buldozer
DDani Creative Commons License 2001.02.26 0 0 167
Gyurma aki Ethan:

Ha betelefonálsz a szerkesztőségbe, kérlek írd ide mire jutottál, mert engem is érdekel
pár pókember (19, 65, 83-).
Ha valaki tudja hol lehetne még találni régi pókembereket, az szóljon :)
(ide v. e-mailban).

Köszi

DDani

harzatomi Creative Commons License 2001.02.25 0 0 166
Sziasztok!
Előszöris bocs, de nem tudom feltenni az új anyagot a honlapomra valamiért. Eddig floppyról töltöttem fel, de az most betelt. Átraktam az asztalra, akkor nem fogadta el, mert túl hosszú volt a file név. Ekkor áttettem a "C"-re, itt elfogadta, de mégsincs fenn rajta. Minden értékes gondolatot szívesen látok...
Pedig van egy csomó új dolog már, amit feltöltöttem volna, szinte minden címen. Például van egy képem a Pók-filmből is...meg egy igazán tuti X-Men girls kép Viharról, Főnixről, meg Rebecca Romijn-Stamosról, kék festék nélkül.
Szóval, SOS!
Előszöris válaszolok a saját kérdéseimre, majd felteszek következőket, oké?
nekem 10 éves koromtól vannak svéd, dán Pókembereim és semmit nem értettem meg belőlük. Azt hittem, hogy ő is olyan komoly, komor hős, mint Batman. Nagyon meglepett, amikor magyarul megjelent az első néhány szám. Volt közben néhány olaszul is, de nem sikerült lefordíttatni őket.
Aztán hollandul is, de amikor McFarlane rajzolt benne, akkor abbahagytam a vételét és csak akkortól gyűjtöttem újra, amikor már magyarul is volt.
A legmeghatározóbb sztori nekem a Kraven Utolsó Vadászata volt. Hollandul volt meg csak az első 4 része, amit lefordított nekem Lauró Zsolt barátom és elképesztően tetszett. Ehhez hozzáfűznék annyit, hogy egészen más úgy olvasni egy történetet, hogy magyarul ott van és csak elolvasod és egészen más úgy, hogy melletted van egy papír, amin a fordítás van és úgy olvasod össze. Sokkal jobban oda lehet figyelni úgy a sztorira. Ahhoz hasonlít, mint amikor te fordítod le egy idegen nyelvről. Szóval csúcs volt.
A legelső Pókemberem a svéd 1978/7. volt, az Amazing Spider-Man 151-154. volt benne, két Shocker /Rengető/ sztori, egy egyéni és egy Sandman. Azóta is féltett kincsem ez az újság.
Különben a 153. az egyik legjobb klasszikus Pókember sztori, amit valaha is olvastam. Amíg csak svédül volt meg, fel se fogtam miről szól, még a képek sem függtek össze látszólag, de amikor lefordították nekem németből, el voltam ájulva. Ha valaha is felteszek én is magyarul Pókembert netre, ez benne lesz.
A kérdések: nevezzetek meg 5 olyan rajzolót és írót, aki a kedvencetek. Szintén 5 olyan rajzolót, akit ki nem állhattok.
fanatikus: én szeretném azt az izét, de nem tudom mi kéne hozzá, hogy itt legyen... különben nekem is van egy cd-m, ami kifejezetten Pókember cd, műsoros és sok szöveg mellett egy Vészmanós rajzfilm részlet van rajta.
z.mester: szerb?? Na olyat még sosem láttam. hogy néz ki? Nekem vannak több, mint 10 országból Pókembereim (magyar, német, amerikai,angol, svéd, dán, finn, izlandi, görög, olasz, cseh, csehszlovák, francia, lengyel, norvég, holland, spanyol), de szerbről még csak nem is hallottam.
ROCKDJ: Kevin? Ki az? A rajzfilmről van szó? Mert én még nem hallottam róla. A nővéred Rozsi rajongó volt? Mik vannak!
Én a Marvel Extrát az 1. számtól gyűjtöttem, de a 2-4-et kihagytam. Az elsőt Pókember miatt megvettem, a többi nem érdekelt, de az 5.-et valamiért megvettem. Aztán, mivel az az Avengers sztori jó volt, megvettem a hiányzó részeket is. Jól indult az az újság, kár, hogy ilyen rossz sztorik kerültek bele utána.
Én az X-rajzolókat nem igazán ismerem, de Steve Skroce NAGYON rossz volt a Pókemberben. Egyszerűen ocsmány. És pont a fő címre rakták...
Liefildet mindenki anyázza az amerikai fórumokon, senki sem érti, hogy engedhették őt rajzasztal közelébe. Nekem nincs véleményem róla-rég láttam a rajzait, nem emlékszem rá.
bulldózer: mehet Pókos kívánság is?
Van ott valaki, aki tenne fel Pókembereket, ha adok hozzá anyagot? Vagy ezt már kérdeztem?
Megvan például a Webspinners 9. része, amit már nem adtunk ki magyarul, tehát a megoldása az utolsó két számban elkezdődött történetnek. Le is van fordítva...
Inner Circle Creative Commons License 2001.02.24 0 0 165
#142 egy túrósbuktát, #140, előbányásztam!

Szóval ez nekem nagyon bejön:


(Zavar valakit, ha képeket linkelek be?)

Előzmény: Inner Circle (164)
Inner Circle Creative Commons License 2001.02.23 0 0 164
RockDJ: nagyon nem fújunk egy követ. :)

Szerintem amit Liefeld csinál, az egyszerűen botrány, azoknál a fejeknél még a Kisgazdapártban is emberszerűbbek vannak! :) Nekem a Wolverine 132-től van meg, úgyhogy láttam Liefeldet. A sztori is rémes, a rajz is. Néhány dolgot rendszeresen elfelejt, mint pl. hogy Rozsomák karmai legalább hozzávetőlegesen a kezéből jöjjenek ki, meg a pisztoly is nagy gáz ravasz nélkül. De hát kinek a pap... :)
Tegyek be néhány szerintem nagyon király Yu-rajzot? Láttad a Wolverine #142-t vagy #145-öt?

Előzmény: ROCKDJ (162)
Inner Circle Creative Commons License 2001.02.23 0 0 163
EZAZEZAZEZAZ!!! Hallgass RockDJ-re, Buldózer, és hadd lássuk az X-Men folytatását, mert én már függő vagyok!!! :)))
Előzmény: Buldozer (161)
ROCKDJ Creative Commons License 2001.02.23 0 0 162
Szia Buldózer
Fejemet döngetem a falba, mert tavaly 1 vagyont kiadtam az X men 251 és 252. számáért, te meg tök ingyen feltetted a netre...kérlek, most már ne hagyd abba.Kérlek tedd fel a 253at, 254et, 255öt satöbbi.

Szia Circle
Yu grafikája szerintem a leg visszataszitóbb.
Amig volt rá lehetőség, addig hollandul vettem a Marvel képregényeket...fillérekért...1998 és 1999 között.A Cabel ez idő alatt borzalmas volt, az X men pedig...a Madureirás korszakról lényegében lemaradtam, Chris Bacchalo/a neveket valószinüleg módszeresen hibásan irom, mert fejből irom/ azért keseritett el, mert pici gyerekeket rajzolt...ha ismeritek a Mortal Kombat 3at, akkor mond nektek valamit a Babality szó...szóval nem tetszett.
Hoppá, előtte volt Carlos Pacheco és German Garcia, akik tiszteségesen rajzoltak, csak keveset...Skroce nem rossz de nálam Pókembernél nagyon nem jött be, Brandon Peterson baromi jó rajzoló volt mindig is, egyedül az új Astonishing X men nem volt olyan jó, mint amit megszoktam tőle.
Alan Davis igazán tisztán rajzol, de...passz...
valamiért még mindig nem az igazi.
Adam Kubert ről nyomon követhető, ahogyan leépült.
A Spirit of Venegance még nem volt jó, mert túlzottan összefirkálta, a nyomorult lapokat, most az X mennél meg már nem tetszett, mert spórolt a grafittal.
Tom Ganey stilusa nem, Bret Boothé viszont tetszett.Most vettem pár amerikai lapot, a leg szebb a Wolverine 154...Rob Liefeld rajzolta...egyszerüen gyönyörü...igaz, hogy nem szól semmiről.

Buldozer Creative Commons License 2001.02.23 0 0 161
Mindenki hatalmas örömére nyitottá válik az adattár: várom a kéréseket, hogy kiknek töltsem fel a BIOS-át... Vagy melyik képregényt...
Buldozer
Inner Circle Creative Commons License 2001.02.22 0 0 160
ROCKDJ: Így van, Árnyék sokkal manószerűbb! Sőt, Árnyék haja göndör, ilyen frizurája Küklopsznak szokott lenni. A megfejtés egyszerű: nem volt nálam radír, csak egy szál Rotring. :)

Akkor most Yu tetszik vagy nem? Én el voltam ájulva egy-két rajzától, meg úgy általában jól nyomta régen a Wolverine-ben, aztán mikor bejött Erik Larsen, akkor hozták Jeff Matusidát vagy ki a jóistent, akinél még a macskám is jobban rajzolt, az egyszerűen BOTRÁNY volt!!! Utána visszajött Yu, de már nem volt olyan mint régen, csak a #142 (Árnyékkal... ISTENKIRÁLY!!!) és a #145 emlékeztetett a régi fényére.
Az X-Menben pedig nem jó (illetve sokkal jobb mint néhány gyomorforgató kétbalkezes amatőr, akiket néha odaengednek), valahogy nekem nem áll össze az egész. Kolosszus egy bőrnyakú kidobóember, Rozsomákot sosem sikerül eltalálnia, Árnyék mondjuk általában jó. De nincs meg az összhang, legalábbis én nem látom...

Előzmény: ROCKDJ (159)
ROCKDJ Creative Commons License 2001.02.22 0 0 159
Üdv

A rajzok egészen jók, bár Árnyék feje szerintem hoszúkás és keskeny, de a Rozsomák, akarom mondani Pézsma úr eléri a mostani Marvel szinvonalat...sőt...bárcsak lennének olyan rajzolók is a M nél, akik jól bánnak a cerkájukkal...
Az egyik leg újabb X men/Rozsomák rajzolótól kiráz a hideg...mármint attól, amit elkövet...csak annyit mondok, hogy Yu...
Van 1 kérdésem.
Szerintetek mi történt Kevinnel?
Kevin az egyetlen eredeti ötlet a mostani, pók sztoriban...Kevin 1 igazi egyéniség...Kevin a leg ennivalóbb mellékszereplő...
Nekem a Pókember 50. száma volt az első...én a hologramm miatt akartam megvenni, de nem volt rá pénzem, a nővérem meg azt mondta, hogy csak akkor veszi meg, ha van benne Rozsomák...és volt...
Az X menn nel kezdődött az igazi gyüjtő szenvedéjem, azt a 8. számtól gyüjtöttem, a Marvel Extrát a 3.számtól...

Inner Circle Creative Commons License 2001.02.22 0 0 158
Ha megengeditek, részben megosztom veletek a mai dögunalmas előadásaim eredményét:


Míg Árnyék mereng...


...Rozsomák támad! :)

zolkiena mester Creative Commons License 2001.02.22 0 0 157
Pokembert szerb, német és dán képregényeim voltak a magyar elott. A szerb kiadasokat megertettem perfektul mig a nemetet szotar segitsegevel. A dan kiadasnal maradt a kép.
fanatikus Creative Commons License 2001.02.22 0 0 156

Sziasztok .

Harzatomi : nem emlékszem , hogy mlyik volt az első Pókemberem , de teli vagyok holland , német , finn Pókemberrel és más képregényekkel . Egyébként az első képregényem avalamilyen magyar képregény volt / ha BoBo vagy a Goliát már volt 1983 körül akkor az volt /.

Van két Pókemberes vidó "file" - om , nem tudom hogy mi van rajtuk , de szeretném tölteni nektek . Hova lehet elküldeni ? A méret 101Kb és a kiterjesztése .QT .

Na viszlát .

Előzmény: harzatomi (155)
harzatomi Creative Commons License 2001.02.22 0 0 155
Tényleg, van köztetek olyan, akinek már a magyar kiadás előtt is voltak külföldi Pókemberei? Azazhogy gyűjtötte őket előtte is?
Ha igen, milyen nyelven és mennyit értettél meg belőle?
Na és melyik volt a legelső Pókembered?
Melyik volt az, amitől eldőlt, hogy gyűjteni fogod?
Csak kíváncsi vagyok...
batman11 Creative Commons License 2001.02.21 0 0 154
Hello!

A ZSOLDOSról már azt hiszem írtam itt...
Egy Segrelles nevű azt hiszem Olasz képregénymester műve:)))) Egy fantasy story lenyűgöző olajfestményekkel készült tálalása...
ha lesz időm felrakom valahová... ezt mindenkinek érdemes +ismernie!

A pókemberből nekem is az elején megjelent részek tetszettek igazán, elsőnek 2. számot olvastam... előtte EDDERKOPENként nézegettem falmászó barátunkat, ugyanis nálunk ezekhez lehetett hozzájutni az antikváriumokban, de mai napig megvannak még, ebben láttam meg elsőnek Köpeny és Kardot is...:))) :(Jó lenne ha ennek is lenne folytatása itthon!):

Inner Circle Creative Commons License 2001.02.21 0 0 153
Pedig ott van, egyből a főoldalon, a Pókember és a Marvel Extra képregényes szöveg között a két link (a 251-re és 252-re).

Most azon töröm a fejem, hogy hálából, meg hogy lássa Buldozer hogy nem hiába töri magát, én is felteszek valamit a Nyetre, de nekem ilyen klasszikusaim nem nagyon vannak, legalábbis nem szkennelhető formában (egy rohadt vastag gyűjtemény-füzetet képtelenség károsodás nélkül beolvasni). Hacsak nem... mit szólnátok az Incredible Hulk #181-hez vagy #340-hez? (Gyk.: Rozsomák Hulk ellen, első és második menet!)

A magyar X-Menek a következők voltak (nagyjából, de ha valakinek kell, pontosan is megnézhetem):
- a Pókemberben megjelent rész az Uncanny #156 környékéről
- az X-Menből megszakításokkal az Uncanny #181-től #250-ig, no meg persze a "crossover"-ek miatt beeső egyéb címek (Secret Wars, X-Factor stb.)
- a Pókemberben megjelent Kitty Pryde és Rozsomák-történet pedig a Kitty Pryde and Wolverine Limited Series.

Előzmény: zolkiena mester (150)
harzatomi Creative Commons License 2001.02.21 0 0 152
Hali!

Én is emlékszem az influenzás-sztorira, tényleg jó volt. Mostanában egyre gyakrabban eszembe jut, hogy elő kéne venni ezeket a régi francia képregényeket és újra olvasni őket.
A Foxos dologhoz nem sokat tudok hozzáfűzni, mert elképesztően kezdő vagyok a netes és számítógépes ügyekben. Ugyanezért nem értem teljesen hogy gondolod a Pókember neten való kiadását.
Úgy, ahogy a Spiderweb honlapon is van?
Ha igen, van vele pár gond. 1. viszonylag kevesen férnének hozzá. 2. túl nagy tárhely kellene hozzá. 3. rettenetesen időigényes.
Különben külföldről kapjuk a film lemezeket, amikről a nyomdában nyomják a lapot. Netre meg tudnám oldani úgy, hogy a saját képregényeimet scannelném fel, ha nem tartanék attól, hogy túlságosan "széthajtogatom" őket. de ha ez nem is gond, akkor is, egy képregény szövegének lefordítása is kb. 3-5 óra (nehézségtől függően), ami még nem is sok, de a szöveg kiradírozása és újra beírása az nagyon sok idő. Ami képregényeket a spiderweben láthatsz, azokat is én fordítottam, sőt a Venomos az enyém is volt, de gondolom azért is maradt abba a dolog, mert nagyon időigényes volt. Legalábbis nekem nem lenne annyi időm, hogy ezt el tudnám vállalni. Dolgozó ember vagyok...
De ha közületek bárki úgy érzi, hogy na majd ő, akkor nosza írjon és kitalálunk valamit.
A kiadóba meg bátran telefonálj be, legalább látják, hogy nem hunyt ki az érdeklődés kedvenc Falmászó barátunk iránt. Egészen biztos, hogy vannak benn régi számok még.
fanatikus: számomra azért voltak nagyon kedvesek az első magyar Pókember-sztorik, mert nekem legelőször svéd nyelvű Spindelmannenjeim voltak és azok nagyon a szívemhez nőttek. Olyannyira, hogy a mai napig nem váltam meg tőlük, hiába adták ki egyik-másikat magyarul. Még emlékszem a legelső Pókember képregényemre...
Na szóval az első magyarok olyanok voltak, amik még a svéd sorozatomban is megvoltak.
Azonkívűl Sz. Lőrinc fordításai is rendkívűl jók voltak akkor, az elején.
A Rémes Négyes volt az egyik kedvencem svédül is és a magyarban is akkoriban.
A Zsoldosnak megvolt egy száma nekem, tényleg nagyon szép, festett rajzok voltak benne. Egy fantasy történetről szólt, valami felhők feletti királyság, már nem emlékszem rá igazán, de jó volt.
A Pókember 2-49-ig=Amazing Spider-Man 210-281 (kihagyásokkal), tehát 1980. novembertől 1986. októberig. Az X-Ment sajnos nem tudom.
ROCKDJ: bocsáss meg az e-mailek miatt, de többször is volt, hogy hónapokra nem voltam képes a nethez jutni- többnyire géphiba miatt-és ezért nem válaszolhattam. Az igaz, hogy ritkán vagyok itthon, mert elég sokat dolgozom.
A Fáklyás sztori nekem sem volt a kedvencem, de a 20. az nagyon bejött nálam. Persze visszatekintés volt, de akkor is nagyon jó volt.
Hát ennyi mára...halihó.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!