Keresés

Részletes keresés

rfamp Creative Commons License 2013.03.10 0 0 1718

Üdv az Uraknak!

 

Először is hálás köszönetem a múltkori segítségekért, a gép azóta is hibátlanul ketyeg. A vízlágyító is magához tért teljesen mert csili vili minden a mosogatás után..:-)

 

Más kérdés az ariston LF6070 el kapcsolatban. Nem tudom hogy mi vagyunk e ilyen "barbárok" vagy ez a gép ennyire nyenge, de szinte minden törött rajta ami műanyag. Ott ahol az emberfia nyitja a mosótér ajtaját az ajtó és a felette lévő  műanyag rész is végigrepedve, a nyomógombok beesve...stb. Pedig direkte nem vettünk "óccsó" gépet, ez anno 5-6 éve 140 e körül volt. Ennyire mellé nyúltunk volna..?

 

   

 

 

Ami így hirtelen kellene hozzá:

 

Mosótér ajtó fogantyú ami repedt

Mosótér ajtó feletti műanyag design ami repedt

Nyomógombok, mivel eltörtek azok a fröccsöntött "műanyagrugók" amik a nyomógombokat helyzetben tartják, ezért be vannak esve, főleg a ki/be gomb lötyög.

Az öblítőszer tartály bajonettzáras kupakja (külön, a komplett tartály nélkül már ha van ilyen kupak külön..)  mert az meg állandóan kipotyog mivel letörtek róla a "pöckök..

 

Kérdezném nem létezik olyan hogy mosogatógép bontó..? :-)

 

Köszi

 

W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2013.03.09 0 0 1717

Végig lehet ellenőrizgetni mindent, de szerintem nem lesz jó. Elvileg még menthető a vezérlés, de ha sokat nyegteted, lehet, hogy csere lesz a vége...

Keress egy jó szakit, aki nem cseréli, hanem javítja az elektronikát.

Előzmény: vargar1 (1716)
vargar1 Creative Commons License 2013.03.09 0 0 1716

Nem hangzik túl jól... Ezek javíthatók,vagy cserélni lehet csak? Hogy tudok erről megbizonyosodni? Más hiba nem valószinű?

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (1715)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2013.03.09 0 0 1715

Szerintem a vezérlőelektronika szemétkedik nálad;  ha nagyobb terhelést kap (mágnesszelep, relé, triac, illetve a végén szelep, sószelep, relé) akkor összeesik a panel tápja, és kezdi elölről, ha észretér.

Előzmény: vargar1 (1713)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2013.03.09 0 0 1714

Szerintem az a vízszintérzékelő vacakol, aminek a vékony műanyag csövében víz volt a múltkor...lehet, most is van, és azért nem engedi tovább a vizet. Ha tudod, cseréld le egy hosszabbra, és a gép oldalánál emeld olyan magasra, hogy a normál vízszint fölött legyen - ne tudjon víz belemenni.

Előzmény: szaszta (1712)
vargar1 Creative Commons License 2013.03.09 0 0 1713

kÖSZÖNÖM, HOGY PRÓBÁLTOK SEGÍTENI..

 A gép amikor normál használat szerűen elindítod először 1-2 mp re mintha bekapcsolna a szivattyú de nem nyom ki vizet mintha csak megforgatná magában. majd elkezdi beereszteni a vizet kb 15-20 mp után kigyullad a lámpa de a gép folytatja a víz beengedését, folytatja a programot, azt h akkor mit kellene tennie azt nem tudom sosem kisérte ilyen figyelem a működését. Ha a lámpa kigyulladását követően nem nyúlok a géphez de egy pillanatra elzárom a víz csapot a kis lámpa elalszik gyors kinyitom és mintha ezzel töröltem volna a hibát folytat mindent, de a végén1 percnél megáll nem tudja befejezni. Teljes mosó programot nem vártam végig, nem tudom azt rendesen csinálja e közben (hogy fűt e szárít e) de a gyors öblítési művelet ami 18 percig tart azt úgy csinálja, hogy kinyitja a vizet kb 5 mp re közbe mintha menne a mosó kar, majd 5 mp szivattyúzás, 5mp víz be, 5 m kiszivattyúzás stb... 18 perctől 1 percig majd ott nem áll meg ha bármelyik gombhoz hozzányúlok visszaugrik 18 percre, olyan mintha ott leakadna a művelet és csak az óra számolna vissza... egyébként resetelésnél szépen kiszivattyúz, a vizet is rendesen zárja nyitja, nem szivárog, telik fel..

Előzmény: Teaway (1711)
szaszta Creative Commons License 2013.03.09 0 0 1712

Belül a gép aljában van egy mélyedés, amiben van egy kivehető szűrő, a tetején egy háromszög alakú apró lyukacsos fémlemez, ezen keresztül engedi le a vizet, azt nem tudom mi a hivatalos neve. Amikor itt leszivattyúzza a vizet gyantás vackon keresztül újra meg is tölti ezt a mélyedést, de csak ezt. Ezután megy a programóra de nem történik semmi, csak búg, illetve fűt,  ha nem öblítő programot indítok el. A fűtéssel kapcsolatban, ilyen probléma már volt vele, (ha visszaolvasol a levelezésünkben látod) de figyeltük, és ha elindult akkor már végig is ment a program hiba nélkül.  

 

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (1706)
Teaway Creative Commons License 2013.03.09 0 0 1711

"kigyullad rajta egy kis ikon ami egy csapot mutat"

 

Ha itt megállunk egy pillanatra, akkor a gép mit csinál? Totál kussban van és várakozik?

Előzmény: vargar1 (1710)
vargar1 Creative Commons License 2013.03.09 0 0 1710

A gépben és a csőben lévő szűrőket is kiszedtem elmostam de nem javult tőle

Teaway Creative Commons License 2013.03.09 0 0 1709

Lehetséges, hogy túl lassú a vízbefolyás. Nézd meg a bejövő szűrőt a hollandinál.

Előzmény: vargar1 (1708)
vargar1 Creative Commons License 2013.03.09 0 0 1708

Üdvözlet Urak!
 Segítséget kérnék egy Bosch mosogatógéppel kapcsolatban. Aquastop van rajta. A jelenség, hogy amikor a gépet elíndítom és elkezdi feltölteni vizzel a gépet néhány másodperc után (15) kigyullad rajta egy kis ikon ami egy csapot mutat, ha akkor elzárom  a vizet elaszik a lámpa, ujra kinyitva a gép tovább folytatja a dolgát hibaüzenet nélkül viszont a program végénel a visszaszámláló 1 percet elérve megáll és a gép nem áll le soha. Ha program törlés re tekerem a vezérlőt a vizet kiszivattyúzza magából. Szűrők tiszták szivattyú szerintem jól működik, vizet nyitja zárja. Próbáltam félig, negyedig nyitott víz szeleppel hátha a mennyiséggel van baja de nem változik semmit. Kérném ha valaki tudna segíteni merre induljak, az nagy segítség lenne. a gép 2 éves nem garis de kidobni drága lenne. tip:SGS46E02EU

Köszönettel!!

bob68 Creative Commons License 2013.03.09 0 0 1707

Szia!

A követekező a problémám: kaptunk egy használt Indesitn IDL 42 gépet beszereltük és szűrő hibát villog holott a szűrő ok,a másik helyen működött .Akkor írja a hibát amikor elindulna a pumpa.Vizet szív,kinyomja,de nem lép tovább.A pumpánál lévő nyomáskapcsoló működik,a pumpa is ha adok neki külön 220v -ot.

Valakinek valami ötlete? vagy vigyem ki  a kertebe és szeleteljem fel:))??

Előre is köszönöm a segítséget!!

W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2013.03.09 0 0 1706

Nem igazán tudom, hogy mit értesz szűrőház alatt... Ha azt a műanyag cuccost, ami a gép oldalán van, akkor annal a szelepjét kell megnézni, hogy miért nem nyit ki: miért nem engedi a vizet a mosogatótérbe. Az már egy másik mise, hogy hogyan fűthet víz nélkül...(tűzveszély)

Előzmény: szaszta (1705)
szaszta Creative Commons License 2013.03.08 0 0 1705

Üdv!

Újra a segítségedet szeretném kérni. Mostanáig tökéletesen működött a gép, azonban most újra elromlott. A hibajelenség a következő: Elindítok egy mosogatást, leszivattyúzza a vizet, majd a gyantás tartályon keresztül újra feltölti a szűrőházat, ezután nem történik semmi. Illetve a programóra megy tovább, a fűtőszál elkezd melegedni, de vizet nem nyom a szórófejekbe. Pl. az öblítőpprogram végig megy anélkül, hogy valamit is csinálna, a fent leírtakon felül annyi történik, hogy a végén újra leszívattyúzza a vizet a szűrőházból. Hol kezdjem?

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (1400)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2013.03.03 0 0 1704

Igazad van. Kivéve azt az esetet, amikor első körben lúggal, majd semlegessel, második körben savval és semlegessel "regenerálok". Tömítésre - mivel a gyantaház nincs hálózati nyomás alatt, így bármi uretán alapú tömítő megfelel. Nekem közönséges nevén a szélvédőragasztó vált be legjobban.

Előzmény: vonschwarcz (1703)
vonschwarcz Creative Commons License 2013.03.03 0 0 1703

Nem, a kevertágyas műgyanta egyik fele savra a másik lúgra regenerálódik. De egyben ugye kioltja egymás hatását.

 

Ha megfúrod akkor tömíteni kell, de gondolom megoldottad. Hogyan sikerült és mennyire lett tartós?

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (1702)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2013.03.03 0 0 1702

Miért válogatnám szét? És mi alapján? Átmérő? Szín?

 

Elegendő, ha tiszta a szemcsék (golyók) felülete.

Volt már olyan is a történelemben, hogy felfúrtam, és gyantacsere...

Előzmény: vonschwarcz (1701)
vonschwarcz Creative Commons License 2013.03.03 0 0 1701

Mesélj. Akvarisztikában tudom, de hogy válogatod szét a gyantát?

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (1699)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2013.03.03 0 0 1700

Kössz. Középállásba tettem a só adagolót.Ha nem jó így akkor még a plussz felé----------> +

Előzmény: vonschwarcz (1698)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2013.03.02 0 0 1699

Visszafordítható az, némi agresszivitással. :-))

Előzmény: vonschwarcz (1698)
vonschwarcz Creative Commons License 2013.03.02 0 0 1698

Szerencséd van én jellemzőn olyan eseteket láttam, ahol opálosodás után feladta már a gyanta.

Előzmény: hegizoli 307 SW (1695)
vonschwarcz Creative Commons License 2013.03.02 0 0 1697

Ha egy üzlet beindul... Örülök, hogy sikerült.

Előzmény: Törölt nick (1693)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.01 0 0 1696

Ááá, arra még gyúrnom kéne :)

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (1694)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2013.03.01 0 0 1695

Köszönöm.Ez lenne a orvoslat?

 

Hogyan működik a mosogatógépek vízlágyítása?

 

A háztartási mosogatógépekben ioncserélő berendezés végzi a víz lágyítását, ez nagyon fontos feladat, lágyítás nélkül az edények felületén fehér, (opálos), érdes vízkőképződés jön létre. A készülékben a bejövő víz az ioncserélő tartályon keresztül folyik a mosogatótérbe.

A vízlágyítás folyamata

A vízlágyítás egy egyszerű kémiai folyamaton alapszik, az ioncserén. A vízlágyító tartályában található gyantatöltet felületére tapadt nátrium ionok az átáramló vízben lévő, keménységet okozó kalcium és magnézium ionokkal helyet cserélnek, vagyis a gyanta „megköti” a kalcium és magnézium ionokat, és a vízkeménység szempontjából közömbös nátrium ionokkal halad tovább a mosogatótérbe.   Ioncserélő gyanta

Ez a folyamat minden vízfelvételnél ismétlődik, de egy idő után, a gyanta felülete teljesen telített lesz Kalcium és Magnézium sókkal. Ekkor a gyantát regenerálni kell!

Regenerálás

Regeneráláskor a készülék, a tartályban lévő sóoldattal átmossa a gyantát, ezáltal a „megkötött” kalcium és magnézium ionokat lemossa a felület, pedig újra nátrium ionokkal lesz telítve.   Regerenáló só

A regenerálást a készülék automatikusan elvégzi minden mosogatásnál egyszer. A só tartály egyszeri feltöltése kb. 1,5 kg regeneráló sóval átlagosan napi egy mosogatás mellett kb. két hónapra elegendő

Előzmény: vonschwarcz (1647)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2013.03.01 0 0 1694

Szivesen, örülök, hogy összejött. :-))

 

Hogy szokjad, küldenék neked pár gépet, amolyan elektronikus magaslabdát... :-D

Előzmény: Törölt nick (1693)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.01 0 0 1693

Megvolt a mosogatás, a gép tökéletesen működik.

W124E300TDT4MATIC és vonschwarcz uraknak köszönöm az iránymutatást, segítséget.

 

Ugyanitt mosogatógépjavítást vállalok :-D

W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2013.03.01 0 0 1692

Tartály, cső, egyremegy...tudjuk, hogy miről írtál... :-))

 

Előzmény: rfamp (1691)
rfamp Creative Commons License 2013.03.01 0 0 1691

Az egyik fő csövön (vastag) láttam egy, a csőnél jóval vastagabb fém hengert belemenő vezetékekkel.  Ezt néztem én fűtőtartálynak, illetve jobbhíján elneveztem annak...:-) Szóval én arra gondoltam.

Előzmény: vonschwarcz (1676)
rfamp Creative Commons License 2013.03.01 0 0 1690

Ojjé...! Bejött a + sóadag állítása. Kristály tiszták az edények még a 30 perces programnál is. Nem is kellett neki sok idő, a 3. mosogatásra magához tért. Már nem áll   a víz a gépben  + nem áll a zsír az edényeken, kövér pipák a hibalistán! :-)) Minden működik rendesen. (csak nehogy meghallja az ariston LF6070, mert lelke van...)

 

Köszönet a segítségekért mindenkinek.

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.01 0 0 1689

Sikerült! A trükk az volt, hogy el kellett fordítani, de nem ütközésig. 2-3mm vissza és kijött. Iszonyat ragacs volt a rács és a membrán közt. Nyilván emiatt folyamatosan nyomta a mikrokapcsolót.

Még összerakon a belsejét és utána indítok egy próba mosogatást. Utána még egyszer bejelentkezem :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!