Keresés

Részletes keresés

wonder22 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 940

Én szeptemberben mentem evvel a vonattal oda és vissza,mert akkor éppen nem volt autónk és csak így tudtuk megoldani a nyaralást!

Szerintem nagyon függ attól hogy milyen lesz az út hogy melyik napon mentek,sokan kimennek a csütörtök esti vonattal és szombat este jönnek vissza,na az elég tömegnyomoros de a munkanapokon talán van esély h feltudjátok tenni a lábatokat a szemben lévő székre!Igazából az a gond h nem kabinos hanem egy légterű a vonat,2-2 szék egymással szemben,közel egymáshoz!Ha 4en mentek ekkor még nem gond,de ha idegenek ülnek veletek szemben akkor eléggé kell figyelni h ne zavarjátok egymást!Igazából 2 nagyon zavaró dolog volt:1.Egészvégig ég a lámpa az arcodba.2.Horvátországnál a határon lebontják az összes álmennyezetet a vonaton,ez fülkénként 4et jelent kb,és mindenhova bevilágítanak embereket keresve.Meg ha olyan kedvük van akkor a horvátok kibontatnak böröndöket is,amit aztán bugyiig széttúrnak,na azért szerencsére ez mostanában egyre kevesebbszer fordul elő,de mire ezt az egészet végig játszák az éjszaka közepén azért az nem kellemes.Persze 29 euroért ezt be kell vállalni,meg én úgy voltam vele h Velence megér ennyit nekem.Szerintem amit méggpróbálhattok az az h fizettek a kallereknek valamennyi pénzt a vonaton,és akkor lehet ad nektek egy fekvőhelyes kabint!

Na nem akarlak azért elrémiszteni titeket,végülis amikor visszafelé jöttök akkor teli lesztek élményekkel és nem fog titeket érdekelni a kényelmetlenség.

Előzmény: Törölt nick (938)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.01.11 0 0 939
és a szállás hol lesz?
Előzmény: Törölt nick (938)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 938
Nyakpárnám az van, azt viszek, köszönöm, hogy szóltál, mert elfelejtettem volna. :o)
Pokróc az biztosan nem lesz, mert csak egy kisebb hátizsákot viszünk...
Nem volt más lehetőségünk, csak a vonat.
Ami a jó hír, hogy aludnom is kell mindenképpen, mert autóval Pestről még én vezetek hazáig...
Egyébként 2 éve voltunk Görögországban busszal, elég jól bírtam azt is.
Talán ezzel sem lesz gond, főként azért mondom ezt, mert nagyon remélem, hogy le tudunk feküdni azért az ülésekre kényelmesen...
Én kissé a csomagjainkat féltem, hallottam, hogy vannak olyan jóképességű egyének, akik egyik állomáson fel hajnalban, éjjel, végigszaladnak a vonaton, amit tudnak összeszednek az alvóktól, aztán másik állomáson le...
Azért remélem itt nem lesz ilyen gond és nyugodtan lehet majd aludni...
Előzmény: wonder22 (937)
wonder22 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 937

Szia!

 

Vonatozásra jól készülj fel...pokrócot,szemfedőt,nyakpárnát vigyél.

Én ha többet nem lesz rá szükség be nem vállalnám a vonatozást...

Előzmény: Törölt nick (931)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 936
Habár azt nézem, hogy valószínűleg rászánok 2000 Ftot és veszek egyet.
Előzmény: Törölt nick (935)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 935
Köszönöm.
Olyat keresek, amit ki tudok nyomtatni és el tudok vinni magammal.
Körbenézek köztük...
Előzmény: tefi (934)
tefi Creative Commons License 2009.01.11 0 0 934

Itt találsz több térképet:    http://olaszterkep.lap.hu/

 

Ez 1 online és rajta van minden:

http://maps.venicexplorer.net/venice-mapquest/index.php?hlangs=en

Előzmény: Törölt nick (933)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.10 0 0 933
Köszönöm a tippet, remélem az idő is enyhe lesz.
Olyan letölthető várostérképet nem tud valaki javasolni, amin rajta vannak a nevezetességek?
Köszi.
Előzmény: tomeckk (932)
tomeckk Creative Commons License 2009.01.10 0 0 932

sztem boklassz a csatornak kozott, csak ugy. ez sztem a legszebb velenceben

a miracoli templom kornyeket javaslom, a rialto kornyeke velence legregibb resze

Előzmény: Törölt nick (931)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.09 0 0 931
Szió, simán, naná.
Ha a reptéren nem sztrájkolnak.
De nem fognak!
Hurrrááá, kirándulunk!
Egyébként sztem a vonatozás is jó lesz haza.
Nekem az is nagy élmény lesz, bár kuuuva hosszú nagy élmény. :D
Azon gondolkozom, szerintetek van-e olyan dolog, amit nem szabad kihagyni és esetlen nem egyértelmű...
Mert pl a Sóhajok hídját persze megnézzük, meg ilyenek...
De van olyan, amit érdemes és mezei halandó nem is gondol rá esetleg?
Előzmény: Latya (K.L.) (930)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.01.08 0 0 930
na mizujs? lesz kirándulás?
Előzmény: Törölt nick (929)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.07 0 0 929
Köszönöm szépen...
Most meg lehet aggódni a sztrájkok miatt!
:(
Előzmény: Latya (K.L.) (928)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.01.06 0 0 928
ment mail
Előzmény: Törölt nick (924)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.06 0 0 927
pontosítok.
Persze nem oda-vissza.
Csak egy útra.
Így 4000 Ft.
Viszont februárban tényleg nevetséges az ár.
Előzmény: Törölt nick (926)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.06 0 0 926
Ez tényleg igaz.
Egyszerűen hihetetlen.
Én már csak 4000 Ftért tudtam foglalni 24-ére. Persze oda-vissza/fő.
Azt hiszem ez sem rossz...
Előzmény: bigboy30 (925)
bigboy30 Creative Commons License 2009.01.06 0 0 925

Sziasztok!

 

Ha valaki esetleg Frebruárban szeretne Velencébe repűlni a Wizzair Bp-Velence(Treviso) oda-vissza illetékekkel, 2.580 Ft.  Nevetséges összeg!

 

Sziasztok

Bigboy

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.05 0 0 924
Írd már le, hogy láttad-e mindhárom 2ágyas szobát... Sztem holnap lefoglaljuk...
A Canalra nem szánunk sztem annyit...
Illetve engem elsősorban 2x1 ágyas, tehát nem egy francia ágyas szoba érdekelne...
Széthúzhatóak ezek az ágyak?
Köszi..
Előzmény: Latya (K.L.) (918)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.05 0 0 923
Sajnos AC Residence-nél a booking ezt írja...

"Sajnos a szállás nem rendelkezik szabad szobával az Ön által kért időpontokra. "
:(
Előzmény: bigboy30 (909)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.05 0 0 922
Hű.
Most ezen kicsit bezavarodtam.
Mit értesz az alatt, hogy 1 éj, 2 éj?
A 65 euro a kertre néző,
69 euro pedig a csatornára.
Ugye?
Így van a honlapon is. Vagyis 60 és 69 (január).
Pontosítsd lécci.

A booking.comon jelenleg erre a 2 szobára az árak a következőek:
60 (kert) és 65 (csatorna) euro.

E-mail:
Sajna nem nagyon megy az angol, világ életemben németes voltam (érteni még értem, de fogalmazni, pff.).
Nem tudsz nekem egy sablont, esetleg amit Te elküldtél beilleszteni? (Vagy bárki...)
Egy ajánlat kérést.

Ha mód van rá, helyben fizetnék inkább kpben, euroban...

A takarékos tetőre kilátásos szobának van még hátránya a másik kettővel szemben?
Tudsz erről valamit?

Köszi az infot...

Előzmény: Latya (K.L.) (921)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.01.05 0 0 921
1 éj  kertre néző 65€/szoba 2 éj csatornára 69€/szoba. Januárban még olcsóbb egy picit. Érdemes szétnézni az ajánlatokban. Illetve +támadni emaillel.
Előzmény: Törölt nick (919)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.05 0 0 920
Szintén tetszett a Te útleírásod is...
Előzmény: bigboy30 (913)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.05 0 0 919
Mennyiért?
És melyik szoba?
Előzmény: Latya (K.L.) (918)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.01.05 0 0 918
Mo most ismét ide megyünk.
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.05 0 0 917
Szia Léna!

Az irományba háromszor belekezdtem.
Ezek az árak és a lehetőségek nagyon belázítottak...
Szóval mikor rájöttem, hogy írtam egy fél oldalt, de kit érdekel ez, akkor töröltem.
Így egy rövidített verzió került fel.

Egyszerűen hihetetlen nagy csoda ez számomra.

Örömmel közlöm, hogy nem kis törpölés és áldozatok árán sikerült most lefoglalnom (jobban mondva egyenlőre tartatnom) a repjegyet.

Az út:
jan 24: 15:10 Bp FH1, 16:30 Velence Treviso, Wizz 2 főre össz 8040 Ft.
jan 24én szállás Velencében, egyenlőre ez még ismeretlen.
Jan 25: 21:20 Santa Lucia St, Venezia EN
Jan 26: 10:59 érkezés Bp Keleti

Tehát van egy teljes esténk, éjszakánk és egy teljes napunk Velencében.
Aztán pedig 14 óra zötykölődés vonaton.
De tudom, megéri.
Ebben a hidegben elég is lesz ennyi.

Emellett sajnos más lehetőség nem volt, így is nagy csoda, hogy a kollegával együtt ketten el tudtunk jönni hétfőn szabira...

Ja és még foglalok tuti egy szombat oda, kedd vissza járatot áprilisra, hogy jobban körbe tudjunk nézni, akkor már vélhetően gyereket is viszek...

Hamarosan jelentkezem infokért, mit érdemes megnézni, mivel érdemes menni, de feleslegesen nem kérdezek, hanem előbb olvasom a sok-sok hozzászólást...
Amire nem találok választ, azt kérdezem...

Ja, nem tud valaki feltölteni Velence utifilm DVD-t avi formátumban Rapidra pl?

Köszi, sziasztok!


Előzmény: Léna007 (912)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.01.05 0 0 916

Egy pár hozzászólással lentebb  szó esett szállásfoglalókról: mint www.booking.com 

www.homelidays.com www.hotelopia.com  www.limba.hu  www.octopustravel.com

 

itt ki tudod választani, hogy milyen tipusú szállás érdekel, vannak visszajelzések is, illetve  www.tripadvisor.com   helyen is találsz egy csomó szállás értékelést.

Előzmény: Mókus400 (915)
Mókus400 Creative Commons License 2009.01.05 0 0 915
 

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni. Családdal megyünk Treviso (Velence) repcsivel aug. 25-29. között. Erre a 4 éjszakára Jesolóba szeretnénk menni, apartmant szeretnék foglalni minél olcsóbban. 5-en megyünk, anyukám, apukám, bátyám, mamám, tehát jó volna az 5 ágy legalább 2, vagy 3 szobában. Hol keresgéljek? Van vmi jó szállásötletetek? Nem muszáély apartman, csak olcsó legyen, reggeli is jó lenne ha benne lenne.

 

Várom a segítségeteket, előre is köszi.

érdeklődő szurkoló Creative Commons License 2009.01.05 0 0 914

Sziasztok!

 

Január végén (hétköznap) mennénk 3 éjszakára Mestrébe, és szállodát keresnék. Nézegettem a booking.com-on, találtam is ami tetszene, csak az a gondom hogy nincs hitelkártyám. Szóval az lenne a kérdésem, anélkül mekkora eséllyel tudok szállást foglalni valahol, esetleg tudna e valaki szállodát ajánlani. Elsőre a Hotel Delfinot néztem ki, 45 euro/éjszaka reggelivel egy kétágyas szoba.

 

Előre is köszönöm.

bigboy30 Creative Commons License 2009.01.04 0 0 913

Sziasztok!

 

Én preferálom a reggel megyek-este jövök városlátogatást:)Szerintem baromi élvezetes dolog.Mi Hasonlóan gondolkodtunk de sajna a Milánó így nem működött ezért választottuk azt,hogy átutazunk Velencébe.Az is egy kellemes dolog szerintem.

Nyáron sokkal rugalmasabbak leszenek a repülő menetrendek.Talán ott könnyebb lesz majd tényleges kiruccanást csinálni.

 

Üdv

Bigboy

Léna007 Creative Commons License 2009.01.04 0 0 912

Szia potty1980!

 

:-) mosolyogtam az írásodon, mert miközben neked tetszik az ötletünk, a barátaink elhúzzák a szájuk szélét és tiszta bolondnak tartanak, hogy így megyünk, hogy reggel megyünk, este jövünk. Szerintük ennek nincs értelme. Szerintünk pedig nagyon is van, mert az előző két látogatásomkor mindkétszer csak 3 órát voltam és akkor is szinte mindent meg tudtunk nézni. Szóval 7 óra elég rá és abba még belefér valami hangulatos helyen való ücsörgés, valami helyi kaja elfogyasztásával. Szerintem tök izgi ez így! Az idénre beterveztünk még pár ilyen városlátogatást, ilyen egynaposat, csak nagyon kevés városnál működik sajna ez a reggel-este elv. Ennál rövidebb időre meg tényleg nem érdemes menni. Szerencsénkre innen, Münchenből nekünk a repülőjáratok arzenálja áll rendelkezésünkre. Valóban sokkal könnyebb innen, mint otthonról.

 

Üdv

 

Előzmény: Törölt nick (911)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.04 0 0 911
Sziasztok!

Nemrég én is ráakadtam a Wizz szédítő áraira Velencével kapcsolatban.
Irigykedve olvastam Léna007 írását is, miszerint felszáll a repülőre reggel és este jön is vissza.
Gondoljunk csak bele!
Mit csinálsz szombaton? Csak átugrom Velencébe, sétálok egyet, csinálok néhány fotót, felszállok egy vaporettóra, na és persze repülök egyet, illetve kettőt... (Azok között az emberek között vagyok, akiknek a repülés önmagában is élmény).
Persze ott a fekete leves, miszerint kb 8 órát tölthet az ember csak ott.
Jó-jó, de ha csak ennyi van??
Miért ne?
Drága a szállás? Drága, jobban mondva nem is a szállás a drága, hanem a repjegy olcsó. Nem kicsit!
Döbbenetes.
Már azon gondolkozom, hogy hányszor menjek Velencébe az idén????
:))))))))))))))))))))))


Az a baj, hogy ezt a hétvégi kiruccanás dolgot nem lehet Magyarországon megcsinálni.
Nem tud valaki olyan légitársaságot, akik szállítanak Velencéből haza vasárnap esetleg?

Menni mindenképp megyek, csak szeretnék egy rövidebbet egy barátommal és egy másikat egy hosszabbat a testvéremmel.

Köszi a választ és minden tiszteletem a Wizz-é, használjátok ki, mert szerintem hihetetlen nagy csoda, hogy annyiért, amennyiért Budapestről-Debrecenbe el lehet jutni, annyiért elmész Velencébe, oda-vissza repülővel...
Előzmény: Léna007 (881)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!