Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.04.14 0 0 154
Andus!Megkérhetlek egy szívességre?
Ha majd hazajöttem a kórházból és küldöm az ismerősödnek a hímzőkért a pénz,jó lenne ha addigra tudna nekem szerezni abból a színátmenetesből,amiről lemaradtam.Egy postával eljönne,és akkor már tényleg befejezem a fonalvásárlást,mert már kiszorítanak lassan a szobámból:))
Andus1975 Creative Commons License 2009.04.14 0 0 153
Nem ismertem. Hű, sok minden van itt, még végignézni is. Köszi!!!
Előzmény: Törölt nick (152)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.14 0 0 152
Andus,Marino!
Ismeritek ezt az oldalt?Millió hajócskás minta van rajta,ez egy aranybánya

Tényleg aranybánya
Andus1975 Creative Commons License 2009.04.14 0 0 151
Nem tudom, most kicsit elbizonytalanodtam. Amúgy köszi a bizalmat :-)
Előzmény: Törölt nick (150)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.14 0 0 150
Kösz a mintát,ez pont még nincs meg,de nagyon tetszik.
Ne haragudj,hogy Neked is elküldtem,de úgy éreztem,hogy vagyunk olyan szoros és őszinte kapcsolatba,hogy ezt megtegyem.És ezzel pontot is tettem az ügyre.
Fogsz menni a másik topik talijára.Igy már az én ajánlatom,hogy együtt utazzunk nem áll fenn.
Előzmény: Andus1975 (149)
Andus1975 Creative Commons License 2009.04.14 0 0 149
Andus1975 Creative Commons License 2009.04.14 0 0 148
Magdus, megkaptam... Hmm, annyira elszomorít az ilyen.

Találtál szives terítőt?
csnemarika Creative Commons License 2009.04.14 0 0 147
nem, most egészen más, de ugyanúgy kiakasztott.
Előzmény: Törölt nick (146)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.14 0 0 146
Marika!
Esetleg Birkás dokit nem akarod újból felkeresni,vagy úgy érzed,hogy nem ilyen jellegű segítségre van szükséged?
Előzmény: csnemarika (144)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.14 0 0 145
Borcsimama értek én a szóból:))
Köszönöm a dícséretet.

Röpítettem Nektek egy emailt,várom a rekciókat!

Nem kell nekünk verseny,mutassuk szép sorjába,hogy mit csináltunk,az mindennél többet ér(persze ez az én véleményem,ha másként szeretnétek megszervezem)
Meg egyébként sem szeretem mások ötletét ellopni ,inkább én szeretek kitalálni új dolgokat
Előzmény: borcsimama (143)
csnemarika Creative Commons License 2009.04.14 0 0 144
Szerintem sem kellenek versenyek. Megmutatjátok így a sok szépet, és különben meg ki lenne a zsüri: Itt mindenki a maga kedvéért alkosson. De aztán tessék nagyon dicsekedni, tegyetek fel minden képet, jó a szemnek meg a szívnek látni a sok csodát. Ha lesz fényképezőm, meg időm  is, felteszem a pulcsikat, amiket én szoktam kötögetni. Én is szeretek ám dicsekedni....... Sok sok képet, és küldjétek a pozitív energiát, tényleg nagy szükségem van rá most!
Előzmény: borcsimama (141)
borcsimama Creative Commons License 2009.04.14 0 0 143
Magdus, teljesen hülye vagyok, hiszen Te mutattad meg a virágaidat. Évinek gyönyörűek a horgolt virágai!
borcsimama Creative Commons License 2009.04.14 0 0 142
szóka=szióka
borcsimama Creative Commons License 2009.04.14 0 0 141
Szóka!

Dávidka 7-én volt másfél éves. Drága nagyon.

Hú lányok, milyen szépségek vannak
már itt nálunk is az szíves új minták, nem beszélve Évikém a kertedről. Írigylem Tőled. Már azt mondtam, hogy nálunk annyi a tarack, hogy jövőre már csak füvet fogok hagyni, pedig én is imádom a virágokat.

Icukám! Jót rötyögtem magamban, hogy a kalap mintájáért kuncsorgok, s kiderül, hogy nálam találtad. Igaz, hogy gyerek nagyság, talán ezért is nem foglalkoztam vele, mert én nem szeretek bajlódni a sok számolással. Lusta disznó vagyok.


Magdus, nem a depi probléma, hogy nem rendszerezel, én is mindig rendszerezni akarok, de ha rendszerezek, akkor utána meg nem találok semmit. Ha csak itt-ott leteszem, inkább megvan.
Nem igérem, hogy el tudlak menni a kórházba meglátogatni, de sokat fogok rád gondolni.

Erzsike akkor a talit majd megbeszéljük, hogy mikor lesz jó!!!


Ja már akartam kérdezni, hogy Ti is akartok versenyeket? Én nem véletlenül nem küldtem be soha sem a hónap munkáira, mert én szívesebben mutizom, ha elkészültem valamivel, és a magam örömére horgolok, kötök, és mutogatok. Ha meg nincs kedvem, akkor nem is csinálok semmit sem.

Kellemes délutánt!!!!!
Előzmény: szaboildiko (123)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.14 0 0 140
Köszönöm:)
Az a sárga bokor tulajdonképpen örökzöld mahónia bokor,olyan kissé szúrós levelekkel.Ilyenkor tavasszal,amikor nyílik,egyszerűen csodaszép.Nem győzöm mindíg mondani imádom a virágokat.Sokkal több van,ami nyílik,csak nem volt türelmem kicsinyíteni a többit,de majd lassacskán felteszem.
A pogácsa tényleg jónak tűnik,én is ki fogom próbálni,köszi Borcsimama!
Előzmény: csipkerozsi (139)
csipkerozsi Creative Commons License 2009.04.14 0 0 139
Magdus ezt szépen írtad.Így legyen.
Gyönyörű a kerted is! Már ennyi virág nyílik? A kis kéket nem ismerem, meg az első fotón lévő sárga virágot sem.
Zöldtengerszem-Erzsike ezek szerint Te is Reikis vagy:))
Eicu egy kis kreativitásért nem kell a szomszédba menned:)
Szabóildikó én dobozba rakom a pogácsákat, és másnap is szeretem...
"Egy életem, egy halálom, ezt a pogácsát én is kipróbálom! "-ez jó, és tényleg ki fogom próbálni:)
Előzmény: Törölt nick (130)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.14 0 0 138
Nagyon örülök,hogy idetaláltál hamar.Irjál nyugodtan hosszasan,az a jó nekünk is,ha minél többet írsz,hisz így még jobban megismerjük egymást,sohase fogd magad rövidre,csak bátran,jöjjenek azok a szavak .
Előzmény: eicu (135)
Andus1975 Creative Commons License 2009.04.14 0 0 137

Bizony-bizony, olyan jó idő van már.

2 éves a kisfiam, a nagyobbik pedig 6. MOst ő sincs oviban, szabit vett ki a hétre :-)

Igaz, hogy sokat kell utánuk szaladni, mert ők így sétálnak, de már ez is jó nekem.

Előzmény: zöldtengerszem (132)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.14 0 0 136
Most jártam a kertemben megörökíteni a virágzó szépségeimet,hoztam ide is a kávéházi asztalunkra belőle:
eicu Creative Commons License 2009.04.14 0 0 135

Hű a mindenit már azt hittem elvesztettelk benneteket. Nagyon rosszul esett volna, mert örültem tegnapelőtt ennek a topicnak.

Hogy hol van ez a hely szerintem teljesen mindegy, lényeg, hogy van.  Így tettem el a "kedvencek" közé és talán már nem tévesztem szem elől.

Magdika köszönöm, hogy gyorsan eligazítottál.

Az ernyőről és a kalapról.

 A kalap mintáját Borcsika képtárában találtam. De az kicsi kalap nem felnőtt fejre való és meg kellett nagyobbítani. Meg is dolgoztam vele rendesen mire rájöttem, hogy ha nől a fejtető akkor hogyan kellene horgolni hogy ne legyen fodros a széle.

Az ernyő pedig egyszerűbb mint gondolnátok. Olvastam valahol hogy egy közönséges kerek terítő. Az ernyő pedig 500 Ft-ért a kínai boltból való gyerek ernyő, aminek a tetején az a kis kupak lejön. Így szépen le lehetett bontani a az anyagot és maradt a váz. Meg a kis műnyag bigyók amit aztán a kerek tárítőre rá kell varrni.

A horgolása közben itt is tanultam valamit.

Amint kinyitottam az ernyőt jó hullámos lett körbe és kifordult mint a kapor virágja.

Akkor jöttem rá, hogy valami feszessel körbe kell még dolgoznom, hogy az ernyő szélének tartása legyen és ne forduljon ki.

Horgoltam egy olyan zsinort amit a zsinor horgolásnál használnak és azt füztem bele és ez lett a végeredmény.

Kicsit hosszúra sikeredett az irományom, de mentségemre szolgáljon, hogy nagyon megörültem nektek.

További szép napot mindenkinek.

 

zöldtengerszem Creative Commons License 2009.04.14 0 0 134
Szia Puszi :-*))) . Örülök , hogy tetszik :-) ....
Előzmény: Törölt nick (133)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.14 0 0 133
Szia zöldtengerszem!
Szivből örülök,hogy meggyógyultál,kipihente a gyomrod a húsvéti fáradalmakat:))
Nagyon szép szíves szalagos terítőt hoztál le is mentettem gyorsan.
Előzmény: zöldtengerszem (129)
zöldtengerszem Creative Commons License 2009.04.14 0 0 132
Andus !
Végre tudsz egy kicsit sétálni , ugye ??? Azért ez már jobb , mint bezárva a lakásba egy pici gyerekkel ? Tényleg mennyi idős a babád ?
Előzmény: Andus1975 (127)
zöldtengerszem Creative Commons License 2009.04.14 0 0 131
Csne Marika !

Igen , nekem is tetszett a fonó hasonlat , és örülök , hogy te is itt vagy , és

SzabóIldikó neked is :-) !

És mindenkinek !!!! :-)))... most mennem kell sziasztok , szép napot !
Előzmény: csnemarika (116)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.14 0 0 130
Köszönöm Csipkerózsi és Andus a teritő ötleteket.Megyek szétnézek Nálatok.

Eicu is írt emailt,hogy nem talál meg bennünket,írtam az új lérhetőségünket.

Szerintem meg fogjuk mi ezt szokni,hogy egy kávéházban vagyunk,hisz ott,mint a fonóban is igencsak beszélnek az asszonyok és fiúk mindenről,de régen az asszonyoknak is a fő téma a kézimunka volt,meg a sütés-főzés,mert ők készítettek mindent,még az alapanyagokat is a saját kezükkel.
Úgyhogy érezzük mi itt jól magunkat ebben a hangulatos kis kávézóban,ahol a kandallóban ropog a tűz,és mindig jövünk rá-rá dobni egy darabot. A képzeletbeli kávéház előtt meg fel van állítva egy szép májusfa,amire mindíg akasztunk egy-egy szép képet,egy szép kézimunkát,vagy éppen egy gyönyörű idézetet,amikor belépünk ide ami kis kedves otthonos,melegséget és békét árasztó kávézónkba:))
Előzmény: csipkerozsi (125)
zöldtengerszem Creative Commons License 2009.04.14 0 0 129
zöldtengerszem Creative Commons License 2009.04.14 0 0 128
Csipkerózsi !
Köszönöm :-*).. .És a jókedvedet is köszönöm , amit tökéletesen kifejez ez az aranyos táncoló kislányka így reggelre :-))) ...
Borcsika !
Oké , 20.-a után találkozhatunk :-) ... Köszi a Reikit , én is küldök neked , és a többieknek is :-))) ...
Marino !
Nem kell pirulnod , te egy nagyon rendes srác vagy , lehetne egy kicsit több önbizalmad is ! A szüleid biztosan nagyon szeretnek , az én legkisebb fiam 38 éves koromban született , a legnagyobb lányom 16 éves volt akkor , és sokan azt hitték az ő gyereke a kicsi :-)...
Ancika , jó , hogy jöttél te is , anyukám neve volt Ancika ! Mindig sajnáltam , hogy én nem az Ő nevét örököltem ...
Magdusom !
Jelentem jól vagyok , meggyógyultam ... Szóval hamarosan látjuk egymást ! Ha netán nem lesz addig neted odabenn , ne aggódj , majd mi életben tartjuk a tüzet , amíg visszajössz . És beírjuk mindazt , amit üzensz , végülis egy-egy Sms-t ha küldesz , én beírom szívesen , és akkor a többiek is fogják látni , hogy milyen szépen gyógyulsz :-) ...Persze többször is bejövök majd hozzád dumcsizni , szóval a beszámolót én is beírom majd rólad a többieknek ....
Ja , és én is találtam szíves dolgokat a neten , beteszem a képét nektek , jó ?
Előzmény: csipkerozsi (81)
Andus1975 Creative Commons License 2009.04.14 0 0 127

Elmegyek egy kicsit sétálni, és ennyit írtok?:-)))) Alig bírtam visszaolvasni.

 

Magdus, nekem is ezek a szivesek vannak,mint csipkerózsinak. Meg még amit meghorgoltam, az a piros, az a Horgolásaim könyvtárban van (remélem).

 

Képzeljétek, vettem egy 60-as horgolót, 980.-ért. Le is cseszett az ismerősöm, hogy nem bírok várni, míg lesz neki...

csipkerozsi Creative Commons License 2009.04.14 0 0 126
Marika nagyon jól beszéltél, tetszik a fonós hasonlat és minden, amit írtál.
Így igaz, jó a pozitív beszélgetés.
Borika édes a kis Dávidka, puszi neki is:))
Én is megkeresem a régi ismerősöket ma délután, jó volna ha eljönnének, nekem a mai napig nagyon hiányoznak...
Krisztike, Exi, Szmine, Taptapó, Vicuska... mindenki hiányzik...
Krisztike a kedvességével és persze a linkjeivel, Exi a gyönyörű babáival, hogy csak kettejüket említsem most hirtelen.
Na, én is megyek és beüzemelem a zsuzsit, hadd mosson, amíg én főzök.
Előzmény: csnemarika (116)
csipkerozsi Creative Commons License 2009.04.14 0 0 125
A link lemaradt, ebben az albumban vannak:Szíves terítők
Előzmény: csipkerozsi (115)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!